اقامت دراسپانیابا تمکن مالی

تمکن مالی در اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و بررسی کامل شرایط اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا ، خودحمایتی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی و تمکن مالی و نکاتی که قبل از اقدام جهت مهاجرت از طریق خودحمایتی باید بدانید، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قوانین تمکن مالی اسپانیا به چه صورت است؟ برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی باید چه مبلغی پول در حساب نشان داد؟ آیا در روش تمکن مالی اسپانیا شخص اجازه کار دارد؟ اگر متقاضی تمکن مالی اسپانیا هستید، برای دریافت پاسخ سوالات و ابهامات خود این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید تا بتوانید با دید بازتری برای این پروسه اقدام نمایید. اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی همانطور که عنوانش مشخص می باشد روشی است که فرد باید اثبات کند که از نظر مالی در شرایط ایده آلی قرار دارد و قادر است تا خود و خانوادش را به لحاظ مالی به اصطلاح ساپورت کند و با ارائه مدارک و مستندات آن را به دولت کشور مورد نظر خود ( در اینجا اسپانیا ) اثبات کند. در پروسه اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا ، شخص می تواند تنها با اثبات دارایی های خود اقامت این کشور را به دست بیاورد. تیم تخصصی اکسین مهاجر  برای ارائه خدمات در زمینه اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی در کنار شماست و از ابتدا تا انتهای کار را با همکاری وکلای این کشور برای شما انجام می دهند.

تمکن مالی اسپانیا و شرایط عمومی

تمکن مالی یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که می توان آن را در دسته بهترین روشهای اخذ اقامت top ترین کشورها دنیا نیز قرار داد. تمکن مالی را شاید به نامهایی نظیر « اقامت برای بازنشستگان » و «‌ خودحمایتی » نیز شنیده باشید. اگر بخواهیم این روش اقامتی را که مبتنی بر دارایی های اشخاص می باشد تحلیل کنیم به این صورت می باشد که قالبا کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به شکرانه شرایط کشور خود اقامت کشور شان را به سایر مردم دنیا نیز هدیه می دهند. می توان این شرایط را با قانون لاتاری امریکا مقایسه کرد که شانس اقامت امریکا را در اختیار سایر مردم جهان قرار می دهند و هر ساله تعداد زیادی از افراد به این واسطه اقامت امریکا را به دست می آورند.

اسپانیا نیز همانند کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه و یونان شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان با ارائه و اثبات شرایط مالی مناسب و نشان دادن دارایی هاشان اقامت کشورش را اعطا میکند. در واقع در روش تمکن مالی یا خودحمایتی اسپانیا یا اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی ، که یکی از زیر شاخه های روش مهاجرتی سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد، شخص بدون نیاز به انتقال سرمایه و یا بی هیچ احتیاجی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور، تنها با نشان دادن دارایی های خود می تواند به اقامت دائم اسپانیا دست یابد و از اهم خدمات اجتماعی و شهروندی بهره مند گردد. خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا برای آن دسته از افرادی که به دنبال ایجاد بیزنس های خاصی در این کشور هستند و قصد تجارت و یا سرمایه گذاری دارند بسیار مناسب است، چراکه فرد در ابتدا بدون اینکه آشنایی با بازار این کشور و همینطور شرایط فرهنگی و اجتماعی آن داشته باشد با ورود سرمایه هنگفت ریسک از دست دادن سرمایه خود و یا شکست شدن در یک بیزنس را متحمل نمی شود و در ابتدا تنها با ارائه مستندات میزان دارایی خود اقامت اسپانیا را به دست می آورد و  پس از ورود به این کشور و بررسی شرایط به بیزنس خاصی مشغول گردد. تمکن مالی اسپانیا یکی از روش هاییست که اگر شرایط آن را دارا باشید می توانید به اقامت این کشور برسید و پس از طی 5 سال به اقامت دائم و در نهایت نیز پس از 10 سال می توانید تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت اسپانیا را به دست بیاورید.

کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا و در کرانه دریای مدیترانه، خلیج بیسکی و اقیانوس اطلسی شمالی واقع گردیده است و جز کشورهای اتحادیه اروپا و محدوده شنگن می باشد. این کشور به دلیل تنوع فرهنگی بیش از 5.5 میلیون مهاجر را در خود جای داده است و یکی از کشورهاییست که سالیانه مورد درخواست بسیاری از مهاجران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. پایتخت آن ، شهر مادرید است که البته بزرگترین شهر آن نیز می باشد و جمعیتی بالغ بر 6 میلیون نفر را در خود دارد. پس از مادرید بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسپانیا ، بارسلونا و والنسیا می باشند.

تمکن مالی اسپانیا و قوانین آن

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا شخص باید شرایطی  را داشته باشد و آن را اثبات نماید. همانطور که قبلا عنوان شد خودحمایتی یا تمکن مالی بر میزان دارایی های افراد وابسته است. برای تمکن مالی اسپانیا شخص باید موارد ذیل را اثبات کند:

 • متقاضی باید نشان دهد که در یک حساب بانکی مبلغی به ارزش 27000 یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر از اعضای خانواده این مبلغ افزایش می یابد.
 • متقاضی باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود را در طول اقامت در کشور اسپانیا تامین نماید. از این رو متقاضی اصلی باید نشان دهد که در کشور خود به میزان 2130 یورو برای خویش و به ازای هر کدام از اعضای خانواده 532 یورو در ماه درآمد دارد.
 • اثبات کند که در کشور خود سند ملکی دارد.

پس از اثبات این میزان از دارایی ها، شخص می تواند اقامت تمکن مالی اسپانیا را برای خود و فرزندان زیر 16 سال  خود به دست بیاورد و یک اقامت یک ساله در این کشور دریافت کند و پس از آن باز با اثبات همین موارد می تواند یک اقامت 2 ساله و مجددا 2 ساله دریافت کند و پس از آن به اقامت دائم برسد. به منظور تمدید اقامت برای سنوات بعدی علاوه بر موارد مالی باید اثبات گردد که شما به مدت 184 روز در هر سال که می تواند یا به صورت پیوسته و یا ناپیوسته باشد در این کشور حضور داشته اید.

حداقل درآمد سالانه رسمی شما باید نشان دهد که می توانید از خود حمایت کنید. این میزان درآمد معمولا به صورت سالانه به روز می شود. اداره مهاجرت اسپانیا بر اساس شهری که در قصد دارید در اسپانیا زندگی کنید مبلغ را برآورد میکند و تقریباً از مبلغ رسمی بالاتر خواهد بود. در حقیقت هرچه درآمد بیشتری نشان دهید برای شما بهتر است. به صورت میانگین این مبلغ حداقل 2000 یورو (2460 دلار) در ماه می باشد و اگر قصد دارید در شهرهای گرانقیمتی مانند مادرید یا بارسلونا زندگی کنید، احتمالاً حداقل آن به میزان قابل توجهی بالاتر خواهد بود.

تمکن مالی اسپانیا و مدارک مورد نیاز

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی منوط به ارائه مدارک می باشد که بتواند تمامی ادعاهای متقاضی را اثبات کند. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 • پاسپورتی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • ارائه پرینت حساب به میزان لازم
 • اجاره نامه محل زندگی
 • بیمه درمانی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج با همسر
 • گواهی تولد فرزندان
 • گواهی پزشکی سلامت جسمی به زبان اسپانیایی

تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری

اگر شما نیز از متقاضیان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا می باشید، لازمست بدانید که شما برای تمدید اقامت خود به هیچ وجه مجوز یا حق کار برای یک کارفرمای اسپانیایی را ندارید اما برای سرمایه گذاری در بخش املاک و خرید بیزنس و یا ثبت شرکت می توانید اقدام کنید. از این رو توجه به استانداردهای سرمایه گذاری و امنیت سرمایه گذار حائز اهمیت می باشد و در ادامه می توانید این موارد را مشاهده نمایید.

 • نرخ ریسک مصادره اموال Expropriation Risk

از موارد حائز اهمیت برای انتخاب کشور مقصد جهت سرمایه گذاری، خطر مصادره اموال می باشد. این شاخص می تواند بیانگر این باشد که آیا دولت با افراد بیگانه تغییر رفتار دارد یا خیر؟ و همچنین بر اساس این شاخص می توانید متوجه شوید آیا امکان نقض قراردادهای دوجانبه از سوی دولت کشور مورد نظر وجود دارد؟ یا دولت آن کشور سابقه ای در زمینه نقض قرارداد با سرمایه گذاران خارجی یا مصادره اموال و سلب مالکیت آنان دارد؟ این شاخص در بازه عددی 1 تا 7 تعیین می گردد و عدد 1 بیانگر خطر کمتر و عدد 7 بیانگر ماکزیمم ریسک مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی ازین بابت می باشد.

 • نرخ کنترل فساد قضایی و حقوقی Corruption rate

از دیگر موارد و استانداردهای قابل توجه که با امنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در هر کشور ارتباط مستقیمی دارد نرخ فساد و تلاش دولت در جهت مبارزه و حذف آن می باشد. کشور اسپانیا در این مورد تلاش های خوبی را انجام داده است و با فساد مبارزه می کند.

تمکن مالی اسپانیا و شاخص های سرمایه گذاری

 

در ادامه برای کسانی که به واسطه خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا اقامت این کشور را به دست آورده اند و حال قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در این کشور را دارند شاخص های سرمایه گذاری نظیر نرخ تورم و رشد اقتصادی در این کشور را بررسی می کنیم.

 • تمکن مالی اسپانیا و نرخ تورم

شاخصی نظیر نرخ تورم می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی تاثیر گذار باشد. شما حتی اگر متقاضی اخذ اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی باشید ممکن است هیچ سرمایه گذاری در این کشور راه اندازی نکنید، اما از آنجایی که 6 ماه سال را باید در خاک اسپانیا زندگی کنید، نرخ تورم مسئله بسیار برای شما خواهد بود. در آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک جهانی اقتصادی، نرخ تورم در کشور اسپانیا برای سال 2019 از 2 درصد کمتر بوده است و این میزان تورم اثبات می کند که در این کشور قیمت ها از ثبات بالایی برخوردار می باشند.

 • تمکن مالی اسپانیا و رشد اقتصادی

از شاخص های مهم و تاثیر گذار می توان به رشد اقتصادی در هر کشور اشاره نمود. تغییرات رشد اقتصادی در هر سال مبنی بر میزان تغییرات تولید ناخالص داخلی آن کشور می باشد. در واقع بر اساس اندازه گیری تولید ناخالص داخلی می توان به این نتیجه رسید که آیا اقتصاد یک کشور رو به رشد بوده است یا خیر؟ به طور متوسط نرخ رشد اقتصادی به صورت سالیانه 2 تا 3 درصد می باشد که بر اساس رکود یا توسعه اقتصادی قابل تغییر می باشد و اگر میزان رشد اقتصادی بیش از 5 درصد باشد، نشان دهنده توسعه اقتصادی بالاست.

تمکن مالی اسپانیا و مزایای آن

برخی از مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و یا خودحمایتی به شرح ذیل می باشد :

 • بیمه رایگان برای شخص و اعضای خانواده
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان
 • اخذ اقامت اسپانیا در یک بازه زمانی 6 تا 9 ماهه
 • عدم محدودیت در تعداد اعطای اقامت اسپانیا در این روش
 • سفر آزادانه و دسترسی به سایر کشوهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به ویزا
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از 5 سال
 • اخذ شهروندی و تابعیت اسپانیا بعد از 10 سال
 • امکان سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا
 • امکان خرید ملک

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان