شرایط لاتاری آمریکا2023

لاتاری ـآمریکا

2023 شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا دو شرط را باید در نظر داشته باشید. یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده ودیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گزاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها مشاهده شده که در سفارت از برنده های لاتاری 2017، 2018 و 2019 مدارک جدید و متنوعی درخواست شده است. البته این اتفاقات مربوط به حکم ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا بود و با هر ابلاغ، .متقاضیان برای معافیت از این ممنوعیت به دنبال تهیه مدارکی دال بر معافیتشان بودند که در ادامه و در بخش بونافاید از آنها صحبت خواهیم کرد. بهتر است این نکته را بدانید که ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت امکان پذیر نبوده و در زمان ثبت نام بایستی اطلاعات پاسپورت خود را وارد کنید یا اینکه شامل یکی از شرایط نداشتن پاسپورت در سایت لاتاری باشید. در صورت ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت ( اگر هیچ یک از شرایط سایت لاتاری را نداشته باشید) بعد از برنده شدن در لاتاری می توانید کارهای اقامتی خود را انجام بدهید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2023 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

این شرایط در همه سنوات یکسان بوده و البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخورد های متفاوتی با این شرایط شده است. اما در مجموع، موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه میباشد.

هزینه ثبت نام لاتاری 2023

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا رایگان است و هزینه ثبت نام لاتاری که توسط موسسه اکسین مهاجر اخذ میشود مربوط به خدمات کارگزاری آن است نه هزینه های رسمی فرم. در واقع برخی فرم های سفارتی هزینه دارند و برخی از آنها رایگان هستند. فرم 5501-ds که همان فرم ثبت نام لاتاری آمریکا است فاقد هزینه و کاملا رایگان است.

هزینه ثبت نام لاتاری 2023 برای ثبت نام کننده اصلی 150 هزار تومان، برای همسر ثبت نام کننده اصلی 50 هزار تومان و برای هر فرزند 20 هزار تومان می باشد.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2023

حداقل تحصیلات برای ارائه به سفارت آمریکا در صورت برنده شدن در لاتاری 2023، مدرک دیپلم دبیرستان میباشد. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و باید هنگام بررسی شرایط این مهم را در نظر داشت. دیپلم در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود. در نظام جدید 11 ساله. در فنی حرفه ای 11 ساله و در سیستم آموزشی حال حاظر 12 ساله. برای مطابقت با شرایط باید 12  سال تحصیل موفق را به سفارت نشان دهید. یعنی یا باید دیپلم نظام قدیم داشته باشید  یا اگر نظام جدید هستید باید پیش دانشگاهی داشته باشید تا 12 سال تحصیل موفق تکمیل شده باشد و اگر فنی حرفه ای هستید باید وارد دانشگاه شده باشید تا تحصیلات آکادمیک شما احراز شود. دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2023

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است. این تصور غلطی است. همه در این قرعه کشی از شانس یکسان برخوردارند. یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. البته پس از برنده شدن، افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود اما در قرعه کشی تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2023 ( شرط سابقه کار )

در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

شرایط عکس لاتاری 2023

برای تهیه عکس لاتاری 2023 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

 کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2023

شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت باید متولد یکی از کشور های مجاز باشید. این کشور ها در ابتدای هر دوران ثبت نام، در دستورالعمل ثبت نام لاتاری لیست میشوند.  معمولا کشورهایی از این لیست حذف میشوند که تعداد مهاجرت آنها به ایالات متحده از حدی گذشته باشد. همانطور که از نام این ویزا پیداست، لاتاری 2023 برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است پس کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که ریت مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشور های مجاز بوده است

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2023

عکس در ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود. نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2023

بر اساس آخرین ابلاغ ریاست جمهوری در زمان نوشتن این مقاله که PP9645 شناخته میشود، فقط ایرانیانی میتوانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت میکنند که بتوانند معافیت از حکم 9645 را دریافت کنند. البته این معافیت از طرف متقاضی درخواست میشود و مسئول صدور معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به طور کلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری 9 مثال واضح از شرایط معافیت ذکر شده اما به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام لاتاری این ابلاغ را نادیده بگیرید. این گونه ابلاغ ها در بازه زمانی های محدودی صادر میشوند و معمولا حتی در صورتی که در زمان این ابلاغ ثبت نام کنید، ممکن است در زمان اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدی صادر شود. بنابر این هرگز بر اساس ابلاغ های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه ریزی نکنید.

مدارک ثبت نام لاتاری2023

متقاضیان ثبت نام لاتاری امسال باید حداقل دو شرطی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را داشته باشند. برای ثبت نام لاتاری باید ۱۸ سال به بالا باشید. مدرک تحصیلی از دیگر شرایط ثبت نام می‌باشد. متقاصیان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ باید دارای حداقل مدرک دیپلم ۱۲ ساله و یا بالاتر باشند. اگر مدرک تحصیلی شما زیردیپلم است می‌بایست دو سال سابقه کار قابل اثبات در پنج سال گذشته داشته باشید. همچنین، تخصص شما باید براساس شرایط اداره کار آمریکا باشد. یکی از شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت امسال این است که شما جزو اتباع کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشید. لیست کشورهای مجاز و غیرمجاز هر ساله توسط اداره مهاجرت ایالات متحده منتشر می‌شود. کشور ما ایران هر ساله جزو کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری بوده است.با این اوصاف بهتر است افراد پیش از رسیدن به زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ که امسال انجام می‌شود، شرایط لازم را برای خود فراهم کنند و مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری نمایند. تنها در این صورت است که می‌توانند از موفقیت‌آمیز بودن ثبت نام خود مطمئن شوند. بر خلاف باور بسیاری از افراد، برای شرکت ثبت نام لاتاری گرین کارت نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت. بدیهی است که برندگان لاتاری پس از دریافت ویزا و برای زندگی در آمریکا به دانش زبان انگلیسی نسبی نیاز خواهند داشت و برای آن نیز فرصت کافی دارند.

ثبت نام لاتاری برای علاقه‌مندان مهاجرت به آمریکا

پروسه ثبت نام و اخذ ویزای گرین کارت یک فرآیند دو ساله است. این فرآیند از زمان ثبت نام لاتاری تا اعلام نتایج و به دنبال آن مصاحبه سفارت و در نهایت اخذ گرین کارت دو سال طول می‌کشد. افرادی که امسال در لاتاری ثبت نام می‌کنند، پس از برنده شدن در سال ۲۰۲۳ گرین کارتشان را دریافت خواهند کرد. به همین دلیل ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ دو سال زودتر انجام می‌شود.لازم به ذکر است که ثبت نام اصولی و دقیق به همراه ارائه مدارک معتبر از قبیل پاسپورت و عکس مخصوص لاتاری شانس شما را برای شرکت در قرعه‌کشی افزایش می‌دهد. اگر متاهل باشید می‌توانید از دو شانس برای ثبت نام استفاده کنید. توجه داشته باشید، افرادی که به صورت مستقل یا نفر اصلی ثبت نام می‌کنند، باید شرایطی که در بالا ذکر شده را داشته باشند و مدارک لازم را فراهم کنند. هم چنین، افراد زیرمجموعه برای ثبت نام لاتاری تنها باید مشخصات فردی و عکس استاندارد ارائه دهند. بهتر است قبل از شروع ثبت نام لاتاری گرین کارت اطلاعات لازم را از کارشناسان مربوطه دریافت کنید. مشاوران لاتاری راه مهاجرت به ایالات متحده را برای شما هموار می‌سازند.

تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

ثبت نام لاتاری امسال همانند سال‌های گذشته از اواسط مهر ماه شروع می‌شود و به مدت یک ماه تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت. متقاضیان شرکت در لاتاری ۲۰۲۳ می‌توانند از تاریخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ تا تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام گرین کارت لاتاری اقدام نمایند.بهتر است ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید، چرا که ترافیک سایت اصلی لاتاری در آن زمان زیاد است و ممکن است مشکلاتی در روند ثبت نام ایجاد شود. در نظر داشته باشید که معمولا ثبت نام تمدید نمی‌شود و در یک دوره یک ماهه انجام می‌شود. هرچه ثبت نام لاتاری زودتر انجام شود، مطمئن‌تر خواهد بود. اگر امسال پیش‌ثبت‌نام لاتاری را انجام دهید، هنگام آغاز قرعه‌کشی در اولویت ثبت نام قرار خواهید گرفت. به علاوه، اگر مدارک شما نقص داشت و یا کامل نبود فرصت دارید تا آنها تکمیل و اصلاح نمایید. نتایج لاتاری در اواسط اردیبهشت اعلام می‌شود و برندگان جهت دریافت گرین کارت آمریکا اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

بطور کلی، برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت باید واجد شرایط باشید، در غیر این صورت به راحتی از روند قرعه‌کشی حذف می‌شوید. دولت آمریکا به منظور حفظ تنوع نژادی در این کشور این قرعه کشی را هر سال برگزار می‌کند و از میان کشورهایی که مهاجران کمتری به آمریکا دارند به صورت تصادفی افرادی را انتخاب می‌کند. برندگان پس از مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز گرین کارت دریافت می‌کنند و مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند می‌شوند. هر سال افراد بسیاری به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه از روند قرعه‌کشی حذف می‌شوند. برای جلوگیری از این قبیل اشتباهات قبل از ثبت نام از مشاوره‌های متخصصان باتجربه در زمینه ویزای لاتاری گرین کارت استفاده کنید تا این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید و از درست بودن ثبت نام خود مطمئن شوید. با ثبت نام درست و دقیق لاتاری نصف را دریافت گرین کارت را طی می‌کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *