سفر به روسیه


سفر به روسیه

هنگامی که عکس‌های اماکن معروف روسیه را ببینید و ماجراهای مسافرتی دیگران را از جاذبه‌های گردشگری روسیه بشنوید، مشتاق سفر به روسیه خواهید شد. برای هر شگفتی هیجان انگیزی که از روسیه بدانید، مکانی وجود دارد که بخواهید از آن بازدید کنید. در سفر به روسیه از دوربین خود غافل نشوید و این مناظر شگفت انگیزه را ثبت کنید تا همیشه در خاطر شما بماند.
روسیه یک مقصد شگفت انگیز با لایه‌هایی شگرف از دوران‌های تاریخی است. دوران حکومت تزارها بر سراسر روسیه، سپس دهه‌هایی از حکومت کمونیسم با مقررات خاص خودشان و پس از آن رونق اقتصادی قرن بیست و یکم که شکوفایی هرچه بیشتر روسیه را به معرض تماشای توریست‌ها می‌گذارد.
درسفر به روسیه در هر خیابانی از مسکو و سن پترزبورگ به مکانی برای تماشا و هیجان می‌رسید و جاهای دیدنی مسکو را می‌بینید. مراکز خرید مسکو بیشتر در خیابان‌های تورسکایا، و آربات جدید و قدیم، همچنین فروشگاه مانژ، هندی کرافت، سینیور مال وجود دارد. مراکز خرید شهر سن پترزبورگ، بیشتر در خیابان نفسکی متمرکز است. از اماکن معروف تاریخی روسیه که هر مسافری باید ببیند، کلیسای جامع سنت باسیل مسکو، کاخ کرملین مسکو، میدان سرخ مسکو، میدان پتر کبیر و مجسمه برنزی پتر در سن پترزبورگ است. بازدید کلیساهای عظیم ارتدوکس و مساجدی با معماری‌های خیره کننده برای علاقمندان تورهای مذهبی، ساعت‌های زیادی را پر می‌کند. برای دوستداران طبیعت، بازدید آب فشان‌ها و رودخانه مسکوا و دریاچه بایکال و پارک گورکی از جاذبه‌های طبیعی روسیه است.

 

مسکو

سفر به روسیه

کلیسای سنت باسیل مسکو

یک کلیسای جامع در میدان سرخ که به دستور ایوان مخوف ساخته شده؛ بلندترین بنای مسکو تا سال ۱۶۰۰ میلادی شناخته شده است.

میدان سرخ مسکو

در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار گرفته و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شوند. این میدان، میدان اصلی مسکو شناخته می‌شود.

کلیسای مسیح منجی مسکو

کلیسای مسیح منجی مسکو از بزرگترین کلیساهای ارتدوکس مسیحی در جهان است و در قسمت غربی کرملین قرار دارد.

میدان مانژ مسکو

از لحاظ بصری، این میدان شبیه به مثلثی است که هر گوشه‌ی آن یک جاذبه‌ی دیدنی وجود دارد. در این میدان چندین موزه‌ی مختلف قرار گرفته که در پشت باغ کرملین است.

کاخ کرملین مسکو

 • این کاخ از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی کشور روسیه در مسکو قرار دارد. این کاخ زیبا تقریبا بیش از ۶۰۰ سال میزبان پادشاهان و تزارهای روسی بوده و هم اکنون میزبان گردشگران در سراسر جهان است.

سنت پترزبورگ

این شهر دومین شهر بزرگ کشور روسیه است. سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر زیبا می‌توانید بزرگترین موزه‌ها و زیباترین کلیساهارو ببینید و لذت ببرید.

 

کلیسای رستاخیز سنت پترزبورگ

یکی از اصلی‌ترین و زیباترین مکان‌های دیدنی شهر سنت پترزبورگ است که مورد توجه توریست‌های زیادی قرار گرفته است.

قصر یوپوسکی سنت پترزبورگ

از جاذبه‌های تاریخی زیبای گردشگری است که همه روزه تعداد زیادی توریست از این مکان تاریخی دیدن می‌کنند.

قصر پتروپال سنت پترزبورگ

در طول قرن‌های گذشته این ساختمان با عناوین گوناگون مانند : استراحتگاه خانواده سلطنتی، ضرابخانه، زندان و اولین آزمایشگاه موتور موشک مورد استفاده قرار گرفته است.

کاخ کاترین سنت پترزبورگ

این مکان تاریخی، قصر تابستانی کاترین اول همسر پترکبیر بوده است. این کاخ مکان جالبی برای توریست‌هایی است که به تاریخ علاقه خاصی دارند و برایشان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ

این کاخ به اندازه‌ای زیبا و دیدنی است که در کشور روسیه آن را کاخ چشمه می نامند. پترکبیر به خاطر علاقه بسیارش به فواره ها این مکان را انتخاب کرده است. نیمی از این کاخ توسط محوطه دریا محسور شده و داخلش پر از فواره و سازه‌های آبی است. کانال آبی، به‌طورمستقیم از پای کاخ تا خلیج کشیده شده است. پترکبیر به عنصر آب به‌عنوان بخش مهمی از زندگی علاقه داشت.

هزینه خورد و خوراک در روسیه

در ادامه راهنمای سفر به روسیه به حدودی از قیمت غذا در این کشور بر اساس سایت numbeo اشاره خواهیم کرد.

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید حدود 500 روبل پرداخت کنید.

برای یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران متوسط باید حدود 2000 روبل پرداخت کنید.

قیمت منوهای مکدونالد به نسبت ارزان تر از است چیزی حدود 300 روبل می باشد.

برای تهیه آب معدنی 31 روبل و برای صرف یک فنجان قهوه حدود 122 روبل باید بپردازید.

اگر هم می خواهید در طول سفر هزینه خود را کاهش دهید باید در شهر به دنبال غذاهای خیابانی باشید، قیمت آن ها بسیار کمتر است و زمان کمتری برای تهیه آن ها صرف می شود.

در ادامه سفر سفر به روسیه می خواهیم چند رستوران در شهرهای این کشور نظیر مسکو، سنت پترزبورگ و سارانسک و همچنین برخی از غذاهای محبوب این کشور را معرفی کنیم.

چند غذای محبوب در روسیه

مواد اولیه بسیاری از غذاهای روسی بسیار غنی و مقوی هستند. روس ها از نمک و روغن برای تهیه غذاهایشان بسیار کم استفاده می کنند. اگر بخواهیم تعدادی از غذاهای محبوب روسیه را به شما معرفی کنیم به شرح زیر است:

بورش: بورش نوعی سوپ دارای سبزی، سیب زمینی، گوشت گاو، کلم و … است، این غذا را روس ها از کشور اوکراین در فرهنگ غذایی خود جای داده اند.

چاک چاک: این دسر از تخم مرغ، عسل و آرد تهیه و بعد از پخت با شربت عسل آغشته می شود.

بلینی: بلینی نام پن کیکی های نازک و شیرینی است که با آرد، شیر و تخم مرغ تهیه می شود.

پاستیلای کولومنا: پاستیلای کولومنا یا همان مارشمالو نام جالب یک خوراک روسی است.

سیستم حمل و نقل در روسیه

سیستم حمل و نقل در کشور روسیه شامل مترو، مونوریل، اتوبوس و اتوبوس برقی، تراموا و تاکسی و دوچرخه می شود. سیستم مسافربری مترو در این کشور در شهر مسکو دارای ۱۲ و در شهر سنت پتربورگ دارای ۵ خط می باشد، که تقریبا تمام نقاط شهر را به یکدیگر متصل کرده است. هزینه تاکسی کمی بالاست و تا امکان سعی کنید از اتوبوس و مترو در این شهر استفاده کنید. سیستم اتوبوس رانی هم در این کشور به کامل تمام شهر پوشش داده است. در هر کدام از خیابان‌های وسیع مسکو، حداقل یک مسیر اتوبوس وجود دارد.

در اکثر شهرهای روسیه نیز مانند ایران خودمان تاکسی های زیادی در کنار خیابان ایستاده اند و تنها با دست تکان دادن می توانید به آنها بگویید که جلوی پایتان بایستند. تاکسی‌های رسمی را می‌توانید از لوگوی شطرنجی روی بدنه و یا چراغ سبز کوچکشان تشخیص دهید.

 • راهنمای استفاده از مترو در روسیه

در کشور روسیه یکی از گزینه های مقرون به صرفه و فوق العاده است. زیرا هم هزینه کمتری می پردازید و هم اینکه سریع تر به مقصدی که مد نظرتان است می رسید. در شهر مسکو بیش از ۱۵۰ ایستگاه مترو وجود دارد که برای تشخیص آنها باید به دنبال تابلوهای زرد رنگی باشید که بر روی آنها حرف M نوشته شده است.  بلیت‌های مغناطیسی مترو را می‌توانید از باجه‌های بلیت‌فروشی ایستگاه‌ها بخرید.در همه‌ی ایستگاه‌ها نقشه‌های مترو و تابلوهای نشان‌دهنده‌ی مسیر شما را راهنمایی می‌کنند. برای تغییر خط باید از زیرگذرهایی استفاده کنید که با تابلوهای «Perekhod» مشخص شده‌اند.

هزینه بلیط تک سفره ۳۰ روبل

هزینه بلیط ماهانه  ۱,۷۶۵ روبل

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید  ۹۹ روبل و به ازای هر یک کیلومتر ۱۲ روبل به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۳۰۰ روبل باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۳۹ روبل

مراکز خرید مسکو

 • بازار ایزمایلوفسکی | izmailovsky

آدرس: Izmaylovskoe shosse, 73Zh building 2, Moskva, Russia, 105122

 • مرکز خرید اوروپتسکی | Evropeyskiy

آدرس: Kiyevsky Station Square, 2, Moskva, Russia, 121059

 • پاساژ پتروسکی | Petrovsky Passazh

آدرس:

 • مرکز خرید Bolshoi Gostiny Dvor

آدرس: Nevsky avenue, 35, Sankt-Peterburg, Russia, 191186

 • مرکز خرید Leningrad House Of Trade

آدرس: Bolshaya Konyushennaya Street, 21, Sankt-Peterburg, Russia, 191186

 • مرکز خرید Apraksin Dvor

آدرس: Sadovaya St, 28/30, Sankt-Peterburg, Russia, 191023

Petrovka Ulitsa, 10, Moskva, Russia, 107031

فستیوال های روسیه

 

 

فستیوال های شهر مسکو

 • جشنواره های شب های دسامبر (دی) که از اوسط دی تا اوایل بهمن
 • جشنواره زمستانه در اوایل ژانویه (بهمن)
 • جشنواره‌ نقاب طلایی بین ماه های فروردین و اردیبهشت

فستیوال ها شهر سنت پتزبورگ

 • فستیوال شب های سفید که در اوایل ماه خرداد

فستیوال های شهر کازان

 • جشنواره بین المللی اپرا زمان برگزاری در ۸ شهریور
 • جشنواره موسیقی جاز زمان برگزاری در ماه مرداد
 • جشنواره غذای تاتار زمان برگزاری ۹ اسفند 

 
بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه

هاری بیماری است که  از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ‌ها به انسان منتقل می‌شود. سگ‌های خیابانی در اغلب مسافرت‌ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند. بنابراین تزیق واکسن هاری توصیه می‌شود.

 واکسن دیفتری
دیفتری از نوع بیماری‌های عفونی است که گلو و بینی شخص بیمار، درگیر باکتری‌های عفونی می‌شود و در صورت عدم درمان به موقع به قلب و سیستم عصبی آسیب می‌رساند. در ده درصد موارد، مبتلایان به این بیماری، دچار مرگ می‌شوند. سرایت این بیماری به آسانی صورت می‌گیرد و بنابراین تزریق واکسن آن قبل از سفر لازم است.

واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می‌تواند باعث انتشار بیماری‌هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می‌شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید.
به طور معمول گردشگران بایستی قبل از سفر به روسیه‌، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، باید نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر بیماری خاصی برای سفر به روسیه اعلام نشده است. بعضی واکسن‌ها طبق دستورالعمل CDC به طور عموم پیشنهاد می‌شود و بهتر است مسافران قبل از سفر‌های آسیایی نسبت به آن واکسینه شوند.

از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

واکسن حصبه

حصبه یک بیماری عفونی معمول در کشورهای در حال توسعه است. توصیه می‌شود که مسافران در سفر به روسیه نسبت به این بیماری حداقل یک یا دو هفته قبل از مسافرت واکسینه گردند. اگر کسی قبلا واکسن زده، باید برای واکسن دوباره با مرکز بهداشت مشورت نماید.

اجاره اتومبیل در روسیه

مدارکی که شرکت‌ها برای کرایه دادن خودرو بدون راننده در کشور روسیه از شخص متقاضی دریافت می‌کنند:
– حداقل سن قانونی متقاضی خودرو ۲۱ سال
– کارت شناسایی عکس دار معتبر
– داشتن گواهینامه  بین‌المللی (IDP)
– گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.
– مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو
(مبلغی حدود 5000 روبل روسیه یا کارت اعتباری معتبر دارای موجودی)
نکته مهمی که متقاضی برای کرایه خودرو در سفر به روسیه باید به آن توجه کند، همراه بودن مدارک مربوط به بیمه خودرو با خودرو است، تا در صورت تصادف، شرکت بیمه جبران خسارت نماید.
دو نوع بیمه خودرو به صورت بیمه اختیاری و بیمه اجباری وجود دارد که میزان پرداخت خسارتشان متفاوت است، در هنگام کرایه خودرو، به نوع بیمه خودرو توجه داشته باشید. نکته مهم دیگر وارسی اتومبیل است، که بدون عیب آن را تحویل بگیرید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای مسافران روسیه

 

 

چون هزینه‌های درمان در سفر به روسیه برای ایرانیان زیاد است، گردشگران جهت مراقبت‌های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند. مسافران می‌توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه، بیمه درمانی را خرید نمایند.
احیانا اگر در سفر به روسیه برای مسافری در طول مدت تور روسیه، مسئله اورژانسی پیش بیاید و نیاز به دارو و درمان پیدا کند، درمان اورژانسی برای مسافر بیمار رایگان است ولی دارو را با قیمت مناسب می‌تواند تهیه کند.

اگر شخص مسافر مبتلا به بیماری خاصی است بهتر است نسخه‌ای از پزشک مخصوص خود به همراه داشته باشد. اگر یک مسافر بیمار، در بیمارستان درمان شود، هزینه بیمارستان با مسافر است. 

 
خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در روسیه

 

 

کارت‌های رایج در روسیه عبارتند از:

American Express، Visa، MasterCard و Eurocar

. این کارت‌های اعتباری تقریبا در تمام هتل‌های روسیه و بسیاری از رستوران‌ها قابل قبول است، اما بسیاری از موزه‌ها و ایستگاه‌های قطار، فقط پول نقد را دریافت می‌کنند. کارت های اعتباری، یک راه امن برای حمل پول هستند. 


وسایل ضروری برای سفر به روسیه

کوله پشتی

سعی کنید یک کوله پشتی بزرگ  در سفر همراه داشته باشید که در گردش‌های روزانه و خریدها بتوانید به راحتی آن را با پشت خود حمل کنید. دیگر وسایل ضروری خود را که نیاز دارید می‌توانید در کوله پشتی بگذارید.

 کیف کمری یا کیف بند دار

برای حمل پول، کارت‌های وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مدارک شناسایی مثل کپی پاسپورت، داشتن این گونه کیف بسیار ایمن است و دسترسی به آن آسان است.

موبایل

از ضروریات سفر به روسیه، ایجاد ارتباط با همسفران و یا خویشاوندان در ایران است. استفاده ازسیم کارت‌های مخابراتی روسیه دارای تسهیلاتی برای مسافران است.

دوربین عکاسی

اگر به عکاسی و گرفتن عکس‌های حرفه‌ای علاقه دارید، داشتن دوربین حرفه‌ای از ضروریات است. به هرحال می‌توانید از دوربین موبایل خود نیز در مواقع ضروری استفاده کنید. همراه داشتن کارت حافظه اضافی نیز پیشنهاد می‌شود

پروازها از ایران به روسیه

در سفر به روسیه از پروازهای مستقیم هوایی می‌توانید استفاده کنید.
1- جهت مسافرت هوایی به مقصد مسکو از تهران و یا اصفهان بایستی بلیط مسکو را تهیه کرده و اقدام به پرواز نمایید.
– طول پرواز برای مسکو از مبدا تهران سه ساعت و 35 دقیقه است.
– طول پرواز برای مسکو از مبدا اصفهان سه ساعت و 59 دقیقه است.

2- پرواز به سنت پترزبورگ از شهرهای تهران، اصفهان،اهواز و شیراز امکان پذیر است.
– طول پرواز از تهران به سنت پترزبورگ برابر 7 ساعت و 5 دقیقه است.
– طول پرواز از اصفهان به سنت پترزبورگ برابر 9 ساعت و 50 دقیقه است.
– طول پرواز از شیراز به سنت پترزبورگ برابر 9 ساعت و 25 دقیقه است.
طول مدت پروازها بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی ممکن است متغیر باشد.

  

با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

حداقل حقوق در روسیه

حداقل حقوق در روسیه

سفر به روسیه

سفر به روسیه

کشور روسیه

کشور روسیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان