حداقل حقوق در روسیه


حداقل حقوق در روسیه

حداقل حقوق در روسیه موضوع مورد بحث این مطلب است. اگر قصد مهاجرت و زندگی در روسیه را دارید با ما در این مطلب همراه باشید. در تمامی کشورها حداقل درآمد و حقوق ذکر می شود تا افراد مهاجر بدانند که با داشتن چه مقدار درآمد می توانند زندگی خود را در کشور مورد نظر مدیریت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حداقل حقوق در روسیه ما را همراهی کنید.

روسیه کشوری اوراسیایی است به این معنی که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر در قاره اروپا قرار دارد. روسیه کشوری بسیار پهناور است و جمعیت بالغ بر صد میلیون نفر در آن زندگی می کنند. این کشور به تازگی مهاجران مسلمان زیادی را پذیرفته است.بازار کاری در این کشور بسیار مساعد نیست مخصوصا برای کسانی که مهاجر هستند و زبان روسی را نمی دانند بسیار سخت تر می باشد.

شکل 1حداقل حقوق در روسیه

حداقل حقوق در روسیه چه مقدار می باشد؟

اگر به طور کلی به حقوق کارگران و قشر پایین نگاهی بیندازیم خواهیم دید که درآمد آنها بسیار کمتر از میزانی می باشد که برای داشتن زندگی با کیفیت لازم است. حداقل حقوق در روسیه با حداقل حقوق در اروپا بسیار کمتر است. حداقل حقوق در روسیه توسط دولت فدرال تعیین می گردد. در سال های اخیر به دلیل تورم و بد شدن شرایط اقتصادی حداقل حقوق افزایش یافته است اما باز هم این میزان حقوق در برابر هزینه های گزاف کافی نیست و قشر کارگر و پایین جامعه کیفیت و شرایط زندگی خوبی ندارند.

رده های شغلی پایین و کارگران ساده حداقل حقوق را دریافت می نمایند. در سال 2018 حداقل حقوق از ۹٫۴۸۹ روبل در هر ماه به ۱۱،۱۶۳ روبل افزایش یافت. این افزایش به دلیل تورم و افزایش هزینه های زندگی در روسیه انجام گرفت اما با این وجود باز هم این مقدار حقوق برای گذران زندگی کافی نمی باشد.

در این کشور دولت های محلی و ایالتی خود می توانند حداقل حقوق را افزایش و یا کاهش دهند و این موضوع سبب شده است که مقدار حقوق ها در سراسر کشور متفاوت باشد.

شرایط خاص برای کارگران و قشر متوسط در روسیه

همانطور که اشاره شد حداقل حقوق در روسیه کمتر از اروپا و سایر مناطق دنیا است در عوض دولت قوانین و شرایط خاصی را برای این گروه در نظر گرفته است. برای مثال کارگران شرایط اضافه کاری متفاوتی از سایر شاغلان دارند و می توانند شرایط و حقوق بیشتری را دریافت نمایند. همچنین خدمات درمانی و آموزشی برای این گروه متفاوت از سایر افراد می باشد.

شرایط مرخصی و تعطیلات کارگران نیز با سایرین متفاوت است. کارمندان و شاغلان در روسیه سالانه دارای 14 روز تعطیلات می باشند در حالی که کارگران می توانند در سال 28 روز مرخصی با حقوق داشته باشند.

اگر بخواهیم به میزان حداقل حقوق در این کشور به طور دقیق اشاره کنیم باید بگوییم که 1000 دلار در ماه کمترین مقدار درآمد در روسیه است که می توان با آن گذران زندگی را انجام داد.

کارگری ساده شغلی مورد نیاز در روسیه

با توجه به تمام گفته ها در حال حاضر در روسیه مورد نیازترین شغل ها کارگران ساده می باشند. این کشور افراد کارگر و نیروی انسانی کمی در دست دارد و از مهاجرانی که قصد کار در این شغل را دارند استقبال می گردد.

شکل 2 حداقل حقوق در روسیه

نکاتی مهم درباره ی مهاجرت به روسیه

اگر نکات واقعی و بدون اغراقی را می خواهید بدانیم باید توجه داشته باشید که مهاجرت به روسیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی راحت تر است. روسیه کشور دوست و همسایه ایران است و در حال حاضر گرفتن ویزای این کشور از سایر کشورها بسیار راحت تر می باشد. همچنین باید بدانید که کیفیت زندگی در روسیه در مقایسه با اروپا و آمریکا کمتر است. اما در عوض سهولت رفتن به آن بیشتر می باشد.

زبان روسی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند یک اصل اساسی است. در واقع بدون داشتن تسلط به زبان روسی نمی توانید به راحتی شغل پیدا کنید و یا خانه و مسکن مناسب پیدا نمایید. پس بهتر است قبل از هر اقدامی برای مهاجرت زبان روسی یاد بگیرید تا در صورت مهاجرت بتوانید با مردم این کشور ارتباط موثری را برقرار نمایید. شهرهای مسکو و سن پترزبورگ شهرهای بزرگ و پیشرفته این کشور هستند که فرصت های شغلی بیشتری در آنها وجود دارد.

حداقل حقوق در روسیه
حداقل حقوق در روسیه
زندگی در روسیه
زندگی در روسیه


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

حداقل حقوق در روسیه

حداقل حقوق در روسیه

سفر به روسیه

سفر به روسیه

کشور روسیه

کشور روسیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان