تحصیل در جمهوری چک


تحصیل در جمهوری چک

­ جمهور چک، امنیت بالایی دارد و اگر تحصیل در جمهوری چک را  انتخاب کنید شرایط تحصیل بی نظیری را برای خود ایجاد کرده‌اید. در این کشور بیش از 70 موسسه آموزش عالی در 20 شهر قرار دارد که دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تحصیلی را فراهم ساخته‌اند. رشته های سنتی مانند طراحی دوخت، طراحی برای صنایع دستی، طراحی جواهرات و بدلیجات بخشی از رشته‌های تحصیل در جمهوری چک محسوب می‌شوند. از روش های استفاده از بورسیه های تحصیلی در جمهوری چک استفاده از loan و یا وام تحصیلی است؛ این وام ها از سوی بانک و یا مرکز های خصوصی مالی به دانشگاه واریز شده و برای برخی از دانشجویان که دارای شرایط تحصیلی خوب هستند اما از پس هزینه های تحصیل بر نمی آیند در نظر گرفته می‌شود. افراد خارجی برای استفاده از این وام ها نیاز به یک ضامن مقیم جمهوری چک دارند. خوابگاه های تحصیلی جمهوری چک همگی دارای امکانات ویژه‌ای هستند. در نظر داشته باشید که وضعیت خوابگاه‌های تحصیلی در جمهوری چک به طور کلی در دانشگاه های پزشکی بی‌نظیر است. در طبقه همکف دانشگاه ها فضایی برای انجام آزمایش وجود دارد، اتاق ها در بخش خارج از فضای آزمایشی قرار دارند. بیمه و تسهیلات بیمه‌ای و درمانی برای دانشگاه های مختلف جمهوری چک شرایط مختلفی دارد اما بیمه خدمات درمانی ویژه دانشجویان برای همه دانشگاه های دولتی دیده می‌شود. شرایط بیمه گذاری در جمهوری چک به طور کلی تحت تأثیر پوشش های بیمه است و سازمان بیمه‌ای در جمهوری چک طرح پوشش‌دهی خوبی را مدنظر قرار داده است. دانشگاه چارلز بهترین و قدیمی ترین دانشگاه در جمهوری چک محسوب می‌شود که در حال حاضر دارای 17 دانشکده است. بیش از 7000 کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند و حدود 51 هزار دانشجو در در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. حدود 270 رشته تحصیلی در دانشگاه چارلز پوشش داده شده است. این دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی، داروسازی، علوم مهندسی، علوم پایه، ریاضی و فیزیک، هنر، آموزش و پرورش ، علوم اجتماعی، علوم انسانی و تربیت بدنی است. مدرسه بین‌المللی montessori چک، از جمله مدارس مهم محسوب می‌شود که زبان تحصیل در آن انگلیس بوده برای سنین 2 الی 13 سال مورد توجه قرار می‌گیرد. این مدرسه بین‌المللی است و هزینه‌ی آن 335 هزار کرون چک اعلام شده است. مدرسه ISP پراگ از دیگر مدارس مهم و معتبر در این کشور محسوب می‌شود که در زمینه های مهارت زبانی بسیار عالی عمل کرده است.

تحصیل رایگان

تحصیل در جمهوری چک در دانشگاه های دولتی به زبان چکی به صورت رایگان می باشد. جهت اخذ بورسیه تحصیلی رایگان نیاز است که پس از پذیرش در دانشگاه دلخواه که ما دانشگاه چارلز را پیشنهاد میدهیم، نیاز است که یک سال دوره فاندیشن (آمادگی) زبان چکی و نیز دروس زیست و شیمی و فیزیک یا ریاضی گذرانده شود.پس از این دوره که هزینه آن  در دانشگاه چارلز مبلغ 6500 یورو می باشدو رساندن زبان چکی خود در حد b2 و گرفتن مدرک زبان و قبولی در امتحان ورودی، دانشجو می تواند بورس تحصیلی دانشگاه را اخذ  و در طول دوره به صورت رایگان تحصیل نماید.

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه چارلز در رشته های زیر فراهم می باشد:

تحصیل در رشته های پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، کلیه تخصص های جراحی، تخصص های ICU و CCU، تخصص های بیهوشی، رادیولوژی، کلیه رشته های فنی و مهندسی، رشته موسیقی، رشته های هنری مثل نقاشی، بازیگری تآتر و سینما، کارگردانی، رشته های معماری، کلیه رشته های انسانی، رشته معماری و …. به زبان چکی رایگان هستند. لازم به ذکر است با مدرک رشته های پزشکی در کشور چک شما می توانید در همه جای اروپا، آمریکا و کانادا کار کنید. مدارک دانشگاه های کشور چک در تمامی رشته ها مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.

تجربه 10 ساله ما در پذیرش بورس تحصیلی رایگان در جمهوری چک و کشور اسلواکی برای تمامی رشته ها و در نروژ برای رشته های مهندسی با صدها فایل پذیرش موفق ، پشتوانه صداقت ما در امر پذیرش تحصیلی رایگان در اروپا می باشد.

با ما همراه باشید.

نظام آموزشی چک

نظام آموزشی  از دوره پیش دبستانی آغاز می‌شود و در نهایت نوبت به تحصیلات ابتدایی و همینطور متوسطه خواهد رسید. دوره پیش دبستانی در این کشور اختیاری است اما بیش از 90 درصد از افراد این دوره را مهم می‌دانند و علاقه‌مند به تحصیل فرزندان خود برای این مقطع هستند. سیستم نمره دهی در کشور چک به طور کلی از رقم 1 تا 5 است به طوری که یک به معنی بهترین و 5 به معنی بدترین و یا خیلی ضعیف است. تحصیل برای مقطع ابتدایی در کشور چک 9 سال است و از سن 6 سالگی آغاز می‌شود و عموماً تا سن 15 سالگی نیز ادامه دارد. فضای تحصیلی برای دوره ابتدایی در برخی از مدارس کشور چک به دو مرحله مهم تقسیم شده است.  دوره اولیه دوره ابتدایی است که شامل نمره دهی از یک تا پنج می‌شود و همینطور دوره نیمه متوسطه بوده که نمره دهی در این بخش نیز مشابه با ابتدایی است پس از آن مرحله دوم است که مشهور به پایه متوسطه است که از نمره 6 آغاز شده و تا 9 ادامه خواهد داشت.

آموزش های متوسطه در کشور چک به طور کلی 4 سال طول می‌کشد؛ انتخاب دیگر برای افراد با تحصیلات بالاتر برای مدارس فنی و حرفه‌ای است که به آن střední odborná škola گفته می‌شود. اغلب مدارس فنی و حرفه‌ای در کشور چک دارای یک آزمون اولیه هستند که به زبان مردم چک maturitní zkoušce نامیده می‌شود؛

این آزمون برای تعیین سطح صورت می‌گیرد و شامل سوالات متنوعی است که اغلب به طور دوره‌ای مشخص می‌شود. در این ازمون افراد در سطح مخصوص به خود فعالیت خواهند داشت. نظام آموزشی در کشور چک به طور جدی دنبال می‌شود و دولت از هیچ هزینه‌ای در این زمینه سرباز نمی‌زند؛ در نظر داشته باشید که طرح درسی به طور کلی در شرایط درسی افراد دیده می‌شود و کسانی که نمره 1 تا 3 در دروس دریافت می‌کنند اغلب واجدین شرایط ورود به دانشگاه های دولتی کشور چک هستند؛ مشخص است که کسب نمره 5 در این راستا مشکل ساز خواهد بود

کنفرانس های علمی در چک

کنفرانس های بانکداری و بیزینس بانکی در سطح کلان

کنفرانس تکنولوژی انسانی در منابع مدیریتی

کنفرانس های مربوط به تاریخچه بدن انسان در شش دانشگاه معتبر در چک

شرکت در آزمون های بین المللی چک

آزمون های تعیین سطح زبان در سه مرحله مقدماتی ، متوسطه و پیشرفته

آزمون تعیین سطح برای رشته های مهندسی در مقطع دکترا

آزمون های بین‌المللی تعیین سطح تخصص پزشکی برای ورود به تخصص پزشکی

آزمون های ارتودنسی و تعیین سطح تخصص بافت های زبان شناسی برای ورود به بخش تخصص دندانپزشکی

آزمون های اخذ مدرک زبان آیلتس و تافل و بسیاری از آزمون های اینترنتی دیگر

تخصص دندانپزشکی در چک و اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در چک

تخصص دندانپزشکی در کشور چک 3 الی 4 سال به طول می‌انجامد و گاهاً به دلیل سختی رشته انتخاب زمان 6 ساله نیز برای آن دیده می‌شود. مشخص است که برای ورود به تخصص دندانپزشکی در کشور چک نیاز به گذراندن یک دوره پیش نیاز دارید و باید در آزمون های مشخصی نیز شرکت داشته باشید. دندانپزشکی از رشته های پول‌ساز در کشور چک محسوب می‌شود و در بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور نیز شرایط تحصیل خوبی برای آن در نظر گرفته شده است. مشخص است که به طور کلی شرایط آزمون دندانپزشکی در کشور چک به این صورت است که فرد در ابتدا یک دوره عملی را پشت سر گذاشته و در صورتی که شرایط خوب برای وی فراهم بود می‌تواند در آزمون های بعدی نیز شرکت نماید. شما بدون شرکت در آزمون های ورودی نمی‌توانید ورود به مقطع تخصصی دندانپزشکی داشته باشید. هزینه تحصیل برای مقطع تخصص دندانپزشکی در کشور چک مناسب و ارزان قیمت بوده و زبان تحصیلی نیز انگلیسی اعلام شده است. شرایط بورسیه تحصیلی کشور چک برای رشته های دندانپزشکی قابل قبول است.

تخصص پزشکی در چک و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در چک

برای تخصص پزشکی در کشور چک نیاز به رعایت چند نکته مهم است:

شما اجازه دارید در سه شاخه تخصص آزمون دهید و در صورت پذیرش در هر یک می‌توانید تحصیل را آغاز نمایید در صورتی که در دو شاخه پذیرفته شوید بر اساس امتیاز شما دانشگاه تصمیم می‌گیرد که کدام شاخه تحصیلی برای شما بهتر است.

آزمون هایی که برگزار می‌شود اغلب چند مرحله‌ای بوده و با تست های عملی همراه است پس بهتر است با خودتان روراست باشید و بدانید که شرایط شرکت در آزمون ها برای همه افراد یکسان است.

در صورتی که دانشگاه تشخیص دهد برای شما دوره های پیش نیاز در نظر گرفته می‌شود که اغلب کمتر از یک سال زمان نیاز دارد.

دروس در دوره تخصصی بسیار جدی تر پیش می‌رود و شرایط عملی هر یک از دروس نیز بیشتر می‌شود.

زبان تخصصی و همینطور زبان چکی از گزینه های مهمی است که می‌بایست در آزمون اولیه به خوبی پشت سر بگذارید در نظر داشته باشید که شما برای تخصص در کشور چک هر ساله نیاز به آزمون دارید و مشخص است که در این زمینه باید تسلط خود را شاخه تحصیلی انتخابی بیشتر نمایید. هزینه تحصیل در کشور چک برای رشته های پزشکی بیشتر از رشته های مهندسی است.

تحصیل دندانپزشکی در چک

شرایط ورود به تحصیل دندانپزشکی در کشور چک دقیقاً مانند رشته پزشکی است پس برای این‌‍‌که اطلاعات شما در این زمینه کامل شود بخش “پزشکی در کشور چک و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کشور چک” را مطالعه کنید.

در این قسمت کمی در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور چک صحبت می‌کنیم:

هزینه تحصیل برای رشته پزشکی در دانشگاه چارلز برای هر سال حدود 335 هزار کرون جمهوری چک است. هزینه تحصیل دندانپزشکی نیز برای هر سال 380 هزار کرون جمهوری چک ارزیابی شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ماساریک برای رشته پزشکی در حدود 280 هزار کرون و برای دندانپزشکی نیز حدود 330 هزار کرون ارزیابی شده است.

مدارک زیر گزینه های مهم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور چک محسوب می‌شود.

1- در ابتدا فرم ویزای دانشجویی را تکمیل نمایید

2- هزینه ویزا می‌بایست به طور دقیق پرداخت شود

3- نیاز به نامه پذیرش رسمی و معتبر از کالج و یا دانشگاه چک دارید

4- نیاز است که اصل شناسنامه به همراه ترجمه به زبان چکی ارائه شود

5- نیاز است که اصل گذرنامه که حداقل سه ماه پس از مهلت ویزا اعتبار دارد ارائه شود

6- شما نیاز به 6 قطعه عکس سه در چهار دارید

7- نیاز است که مدارک لازم برای محل اقامت دانشجو در حین تحصیل در نظر گرفته شود

8- نیاز به ارائه نامه تمکن مالی به ارزش 12 هزار یورو دارید

9- نیاز است که مدارس تحصیلی دیپلم و ریزنمرات شما ترجمه شود

تحصیل پزشکی در چک

تحصیل پزشکی در کشور چک یکی از پر متقاضی ترین گزینه هایی است که در بین دانشجویان بین‌المللی دیده می‌شود. پیش از آغاز تحصیل پزشکی در کشور چک بهتر است اطلاعات خود را در زمینه دانشگاه های پزشکی این کشور افزایش دهید. به طور کلی چهار دانشگاه پزشکی در کشور چک وجود دارد که تنها سه مورد از آن مورد تأیید وزارت بهداشت برای سال 2019 هستند پس در انتخاب دانشگاه مورد نظر به این موضوع دقت نمایید. برای ورود به رشته های پزشکی در کشور چک نیاز است که متقاضی دوره پیش پزشکی را بگذراند این دوره بین 6 الی 9 ماه زمان نیاز دارد؛ در صورتی که متقاضی به ترم ژانویه برسد طول مدت برای دوره 6 ماه و در صورتی که از سپتامبر شروع کند طول دوره 9 ماه اعلام شده است. در دوره های پیش پزشکی فرد در دروس ریاضیات و فیزیک و زیست شناسی و شیمی تحصیل می‌کند و به طور کلی در کنار آن نیز آموزش زبان انگلیسی به صورت اجباری و زبان چکی به صورت اختیاری در نظر گرفته می‌شود. پس از اینکه دانش‌آموز این دوره را به خوبی پشت سر گذاشت می‌بایست در آزمون نهایی شرکت کند و در نهایت به وی مدرک تحصیلی و یا گواهی تحصیلی داده می‌شود. در این دوره فرد برای آزمون پزشکی آماده می‌شود و در نهایت در آزمون های ورودی دانشگاه شرکت می‌کند و در صورت موفقیت وارد رشته پزشکی می‌شود.

اگر شما دانشگاه چارلز را برای تحصیل انتخاب کرده باشید می‌توانید در آزمون های ورودی که سه بار در سال در ماه های می و آگوست و ژانویه صورت می‌گیرد شرکت کنید. این دانشگاه در رتبه بندیQs رتبه 291 جهانی دارد. از دیگر دانشگاه‌های خوب برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک است، این دانشگاه رتبه 571 الی 580 را به خود اختصاص داده است. یک دانشگاه دیگر نیز وجود دارد که البته مورد تأیید ایران نیست.

یک نکته را در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای پذیرش در کالج های پزشکی و فاندیشن با مدارکی که برای پذیرش پزشکی پزشکی دانشگاهی نیاز است فرق دارد. اصلی ترین مدرکی که در این زمینه نیاز است مدرک تحصیلی گواهی دیپلم است.

برخی از کالج ها دیپلم یازده ساله و همینطور مدرک زبان انگلیسی را قابل قبول می‌دانند. آزمون پزشکی در برخی از دانشگاه در دو مرحله به صورتی امتحان کتبی و مصاحبه صورت می‌گیرد. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی عموماً بین 10 الی 12 هزار یورو است که البته هزینه پذیرش و آزمون ورودی و … نیز می‌بایست به آن اضافه شود. آزمون های ورودی اغلب در ماه می برگزار می‌شوند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور چک از زمان شروع تحصیل غیر منطقی است اما اگر پس از آغاز تحصیل در لیست دانشجویان برتر کشور چک قرار گرفتید دانشگاه به شما بورسیه تحصیلی مشخصی واگذار می‌کند که برای تأمین هزینه های تحصیل شما گزینه بسیار خوبی خواهد بود. شما نیاز به CV خواهید داشت و می‌بایست انگیزنامه نیز ارائه دهید، همینطور گاهاً نیاز است که مصاحبه اینترنتی را نیز پشت سر بگذارید. شهریه دانشگاه های کشور چک نسبت به سایر کشورهای بزرگ اروپایی ارزان‌تر است.

دکترا در چک و شرایط اخذ پذیرش دکترا در چک

تحصیل برای مقطع دکترا در کشور چک به طور کلی 3 سال زمان نیاز دارد و تمرکز اصلی در این مقطع بر روی تحقیق و توسعه و هنر است. مطالعات دکترا با همکاری یک استاد راهنما بر روی یک موضوع مشخص صورت می‌گیرد و در نهایت نیاز به ارائه عمومی و گذراندن طرح دفاعیه خواهد بود. پایان نامه می‌بایست منتشر شده و پذیرفته شود و همینطور برای چاپ و نشر نیز نیاز است که مراحل قانونی صورت بگیرد. برای تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی نیاز است که فرد مدرک ایلتس 7 داشته باشد و پس از فارغ‌التحصیلی نیز شانس وی برای ورود به کار بیشتر خواهد شد. زبان تحصیل برای این مقطع اغلب انگلیس است. برای ورود به مقطع دکترا در کشور چک نیاز است که مدرک فوق لیسانس داشته باشید و همینطور فرد باید دو مقاله بین‌المللی ارائه دهد؛ در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد بورسیه شده باشید شانس شما برای بورسیه مقطع دکترا چند برابر خواهد بود. خوشبختانه دوره های یادگیری زبان چکی و همینطور انگلیسی در کشور چک دیده می‌شود، شما نیاز به یک الی دو استاد راهنما برای پذیرش دکترا در کشور چک خواهید داشت. نیاز است که پروژه های همکاری در این زمینه به طور دقیق پیش برود. در طول تحصیل در مقطع دکترا اجازه کار دارید و همینطور به شما اجازه تدریس نیز داده می‌شود. به پایان رساندن مقطع دکترا در کشور چک از مقطع کارشناسی ارشد آسان‌تر است چرا که دوره های کارشناسی ارشد در این کشور بسیار دشوار برگزار می‌شود. بورسیه های تحصیلی در کشور چک به طور کلی شامل کسانی که دارای پرونده های تحصیلی وسیعی هستند نیز فراهم می‌شود مشخص است که مدرک تحصیلی در کشور چک از امتیاز بالایی برخوردار است و زمینه های مطالعاتی در این کشور اهمیت زیادی دارد.

فوق لیسانس در چک و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در چک

تحصیل در کشور چک در مقطع کارشناسی ارشد بین یک الی سه سال در نظر گرفته می‌شود و برخی از رشته ها نیز زمان 4 الی 6 سال را اعلام کرده‌اند. دانش آموختگان در برنامه کارشناسی ارشد نیاز است که در پایان تحصیل خود یک پایان‌نامه ارائه دهند و همینطور نیاز است که مطالعات انجام شده در رشته های پزشکی و دامپزشکی و بهداشت در قالب یک کتاب به دانشگاه ارائه شود.

دوره های تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک اغلب برای یک الی دو سال اول به صورت نظری بوده و پش از آن نیاز است که فرد بتواند یک آزمون دولتی نهایی را در سالن عمومی به نتیجه برساند و از پایان نامه خود دفاع کند.

دوره های تحصیلی برای این مقطع در کشور چک به زبان انگلیسی و همینطور زبان های دیگر نیز ارائه می‌شود. رشته مدیریت کسب و کار MBA از رشته های مهم تحصیلی در کشور چک محسوب می‌شود بیشتر دوره های MBA در دانشگاه های دولتی این کشور در نظر گرفته می‌شود. موسسه های خصوصی زیادی نیز در کشور چک وجود دارد که هزینه‌ای از 2000 الی 15000 برای هر سال دارند. برای ورود به این مقطع می‌بایست مدرک لیسانس داشته باشید و همینطور نیاز به ریز نمرات دوره لیسانس شما خواهد بود نیاز است که مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 داشته باشید و می‌بایست یک تز ارشد قابل قبول نیز ارائه دهید در نظر داشته باشید که به طور کلی فضای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس در کشور چک با ارزیابی های مشخصی دنبال می‌شود، نیاز است که افراد در یک آزمون ساده شرکت نمایند؛ این آزمون نشان می‌دهد که فرد شرایط تحصیل در رشته مورد نظر خود برای مقطع کارشناسی ارشد را دارد و یا می‌بایست پیش نیازهای لازم را پشت سر بگذارد تا شرایط تحصیل برای وی فراهم شود.

لیسانس در چک و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در چک

برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور چک نیاز است که چندین آزمون کوچک را پشت سر بگذارید این آزمون ها پس از مقطع دبیرستان برای افراد در نظر گرفته می‌شود. اولین آزمون، آزمون زبان چک است که برای افرادی که قصد دارند به زبان چک در این کشور تحصیل کنند گزینه بسیار مهمی محسوب می‌شود و همینطور چندین آزمون های کوچک دیگر در زمینه های تخصصی مختلف در نظر گرفته می‌شود. از سال 2008 به بعد شرایط آزمون ها دو بخشی شده‌اند. اولین آزمون به صورت مشترک بوده که به صورت دولتی است و مرحله دوم نیز آزمون هایی است که برای مدارس خاص در نظر گرفته می‌شود. در واقع این آزمون ها معیارهای ورودی دانش‌آموزان برای دانشگاه هستند و شرایط تحصیلی آن‌ها نیز به طور دقیق مشخص می‌شود. در این آزمون ها نیاز به کسب امتیاز دارید. سیستم آزمون های ورودی برای هر کالج مخصوص به خود طراحی شده است و اغلب برای تست دانش و مهارت فرد در نظر گرفته می‌شود. ورودی دانشگاه های کشور چک در ترم های زمستان و بهار صورت می‌گیرد دوره آموزشی ر اواسط ماه های سپتامبر، دسامبر و فوریه و می بوده و دوره آزمون نیز در ماه های ژانویه، فوریه می و ژوئن خواهد بود.

تحصیل در کشور چک در مقطع لیسانس 3 الی 4 سال زمان نیاز دارد و سطح اول آموزش عالی را تشکیل می‌دهد. در پایان دوره تحصیلی دانشجو می‌بایست با شرکت در امتحان نهایی مدرک لیسانس مورد نظر را دریافت نماید. به طور کلی زبان تحصیل برای مقطع لیسانس در کشور چک اغلب چکی و اسلواکی است و برخی از دانشگاه های دولتی نیز زبان انگلیسی را برای این مقطع در نظر گرفته‌اند. بسیاری از دانشگاه های خصوصی در کشور چک برای دانشجویان بین‌المللی زبان انگلیسی را برای تحصیل در نظر گرفتند. برای ورود به مقطع کارشناسی در کشور چک نیاز به مدرک دیپلم و همینطور ریزنمرات دارید؛ در صورتی که زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید نیاز است که مدرک آیلتس با نمره حداقل 5.5 داشته باشید.

دانشگاه های برتر در چک

دانشگاه علوم پزشکی ماساریک دومین دانشگاه ملی و مهم در جمهوری چک است که در حال حاضر دارای 9 دانشکده و بیش از 200 دپارتمان و موسسه است. این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شده است و سهم زیادی در زندگی اجتماعی و فرهنگی دارد. شرایط بورسیه تحصیلی در کشور چک برای این دانشگاه به صورت رایگان نیز فراهم شده است. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در رشته های پزشکی، علوم، تربیت مدرس، انفورماتیک و همینطور علوم ورزشی است.

دانشگاه فناوری برنو جمهوری چک در زمینه معماری، فنی و مهندسی، مهندسی الکترونیک و ارتباطات، فناوری اطلاعات، هنرهای زیبا و همینطور بازرگانی و مدیریت فعالیت می‌کند و دانشکده شیمی این دانشگاه نیز بیش از 60 زیر شاخه تحصیلی را پوشش می‌دهد.

دانشگاه چارلز بهترین و قدیمی ترین دانشگاه در جمهوری چک محسوب می‌شود که در حال حاضر دارای 17 دانشکده است. این دانشگاه 51 هزار دانشجو دارد و حدود 270 رشته تحصیلی را پوشش داده است. این دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی، داروسازی ، علوم مهندسی، علوم پایه، ریاضی و فیزیک، هنر، آموزش و پرورش ، علوم اجتماعی، علم انسانی و تربیت بدنی است. زبان تحصیل در این دانشگاه چکی و انگلیسی است. در صورتی که بخواهید به زبان چکی تحصیل کنید نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت.

موسسه تکنولوژی شیمی پراگ در جمهوری چک بهترین گزینه برای کسانی است که قصد دارند در رشته های شیمی، مهندسی شیمی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی و شیمی تغذیه تحصیل نمایند. این دانشگاه دارای شعبه های زیادی در زمینه فناوری روز بوده و از حرفه های درآمدزا در آینده خواهد بود. آموزش در دو دانشکده ریاضی و شیمی صورت می‌گیرد و به طور کلی این موسسه یکی از هفت کالج برتر در زمینه شیمی در جمهوری چک محسوب می‌شود. در حال حاضر در این موسسه 3500 دانشجو تحصیل می کنند. هزینه تحصیل برای هر ترم بین 1000 الی 2000 دلار اعلام شده است.

دانشگاه فنی و مهندسیLiberec TUL در جمهوری چک تنها دانشگاه ملی محسوب می‌شود که حدود 16000 دانشجو و شش دانشکده دارد. دانشکده های مهندسی مکانیک، مهندسی نساجی، اقتصاد، مکانیک الکترونیک و همینطور تربیت مدرس از دانشکده های معتبر این دانشگاه هستند. دانشکده معماری به تازگی اضافه شده است. در این دانشگاه دوره های یک ساله زبان نیز برگزار می‌شود و می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. بیشتر رشته ها به زبان چکی و انگلیسی در این دانشگاه برگزار می‌شوند.

دانشگاه علوم پزشکی ماساریک دومین دانشگاه ملی و مهم در جمهوری چک است که در حال حاضر دارای 9 دانشکده و بیش از 200 دپارتمان و موسسه است. این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شده است و سهم زیادی در زندگی اجتماعی و فرهنگی دارد. شرایط بورسیه تحصیلی در کشور چک برای این دانشگاه به صورت رایگان نیز فراهم شده است. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در رشته های پزشکی، علوم، تربیت مدرس، انفورماتیک و همینطور علوم ورزشی است.

دانشگاه علوم انسانی سیلسیان جمهوری چک از دیگر دانشگاه های معتبر محسوب می‌شود؛ به طور کلی این دانشگاه در زمینه فلسفه و علوم فعالیت می‌کند و در زمینه‌های مدیریت بازرگانی و ریاضی نیز به نتیجه خوبی رسیده است. این دانشگاه در بخش علوم و تحقیق بسیار عالی عمل کرده است. بانکداری از رشته های مهم در این دانشگاه است و رشته های جالبی چون عکاسی نیز پوشش داده شده است.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

ثبت شرکت در جمهوری چک

ثبت شرکت در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان