زندگی در جمهوری چک


زندگی در جمهوری چک

شرایط و هزینه زندگی در جمهوری چک

جمهوری چک کشوری محصور در خشکی در قلب اروپا هم مرز با آلمان، اتریش، مجارستان و اسلواکی است.زندگی در چک بی شک یکی از بهترین انتخاب ها می تواند باشد. شهر پراگ پایتخت چک در سالهای اخیر به عنوان یکی از زیباترین شهرها در اروپا با تاریخ و فرهنگی جالب به عنوان یک محیط پر جنب و جوش جهت شب زنده داری، شهرت فراوانی به دست آورده است.کشور چک دارای حومه شهری با شکوه،پر ازکوه ها، مسیرهای پیاده روی، اماکن فرهنگی، سازه های قرون وسطی و شهرهای تاریخی زیبا می باشد.سوپ سنتی، خوراک گوشت، کوفته، سالاد و کلوچه های شیرین چک از غذاهای شناخته شده آن می باشد.جمهوری چک را به حق می توان محل برخورد تمدنهای اروپایی نامید.این کشور در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و دارای منابع طبیعی و فرهنگی منحصر به فردی است.جمهوری چک را رشته کوه های بسیاری احاطه کرده است که بیشتر مرز را تشکیل می دهد.وجود نقاط گردشگری فراوان در چنین منطقه کوچکی در اروپا نیز استثنایی است.محیط شهرها، دهکده ها و چشمه های آب معدنی چک همواره باعث جذب گردشگر از تمام نقاط دنیا بوده است.12 نقطه تاریخی مهم کشور چک در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است و یکی از مقاصد مهم تفریحی و توریستی اروپا به شمار می آید.

مزایای زندگی و تحصیل در جمهوری چک

سابقه طولانی در آموزش با کیفیت: آموزش و پرورش با کیفیت بالا به ویژه در علوم مهندسی و پزشکی دارای یک سابقه طولانی مدت در کشور جمهوری چک است.رشته های پزشکی مانند: پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، کلیه تخصص های جراحی، تخصص های ICU وCCU ، تخصص های بیهوشی، رادیولوژی و کلیه های رشته های فنی و مهندسی، رشته موسیقی، رشته های هنری مانند: نقاشی، بازیگری تئاتر و سینما، کارگردانی، رشته های معماری، کلیه های رشته های انسانی و … .دانشگاه چارلز در پراگ در سال 1348 میلادی تأسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه در مرکز اروپا به شمار می آید.تضمین کیفیت فعالیت های مختلف از مؤسسات آموزش عالی متعلق به اولویتهای اصلی آموزش جوانان است.لازم به ذکر است با مدرک رشته های پزشکی در کشور چک می توانید در همه جای اروپا، آمریکا و کانادا کار کنید.مدرک دانشگاه های کشور چک در تمامی رشته های مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.


اخذ ویزای تحصیلی

داشتن طیف متنوعی از برنامه های آموزشی: دانشگاه های چک دارای حسن شهرت به مدت طولانی، مفهوم منحصر به فرد آموزش و تخصص های جالب است.دانشجوها می توانند از طیف گسترده رشته های تحصیلی و همچنین رشته های تازه و درحال ظهور بهره ببرند.

پیشنهاد برای دانشجویان بین المللی: بیش از 42 هزار دانشجوی خارجی در حال مطالعه و تحصیل در مؤسسات آموزش عالی چک هستند و علاقه و رغبت آنها به مطالعه زبانهای خارجی مخصوصا زبان انگلیسی روز به روز در حال افزایش است.دانشگاه چک در طیف گسترده ای از فعالیت ها وهمکاری های بین المللی و برنامه های درحال وقوع در اتحادیه اروپا و دیگر کشورها درگیر و فعال است.

محلی امن در قلب اروپا: تحصیل و زندگی در جمهوری چک شما را در قلب اروپا و درمحیطی امن و آرام برای زندگی قرار می دهد و شما شانس بزرگ برای کشف همه کشورها و مکانهای اروپا را خواهید داشت.شاخص های صلح جهانی در سال 2020، جمهوری چک را دهمین کشور امن دنیا معرفی کرده است.

تجربه فرهنگی و تاریخ شگفت انگیز: با توجه به موقعیت جغرافیایی، جمهوری چک در تقاطع بسیاری از فرهنگها واقع شده است.فرهنگ این کشور به لحاظ تاریخی به طور عمده توسط آلمانی و اتریش و نفوذ یهود که منجر به یک میراث غنی از فرهنگ های اروپای مرکزی و سبک زندگی جدید شد تأثیر پذیرفته است.

هزینه های پایین تر زندگی: هزینه های زندگی در جمهوری چک در مقایسه با کشورهای غرب اروپا هزینه زیادی محسوب نمی شود و در نتیجه زندگی در این کشور از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

هزینه زندگی در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

هزینه خورد و خوراک در جمهوری چک

در این بخش از مقاله می خواهیم یکی از مهم ترین بخش های هزینه های زندگی یعنی هزینه خورد و خوراک را بررسی کنیم. در ابتدا از هزینه های رستورانی شروع می کنیم. هزینه یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت در کشور چک بین صد تا ششصد و سی و پنج کرونا است. برای حضور در یک رستوران معمولی، برای دو نفر و استفاده از سه وعده غذایی صبحانه، نهار و شام لازم است تا بین چهارصد و پنجاه تا دو هزار و چهار صد و دو کرونا پرداخت نمود. هزینه یک وعده مک دونالد در کشور چک بین صد و بیست تا دویست و پنجاه و سه کرونا می باشد‌. برای خوردن یک لیوان کاپوچینو لازم است تا حدودا چهل و نه کرونا پرداخت گردد.

اما هزینه خورد و خوراک تنها مربوط به هزینه رستوران نمی شود. هزینه مواد اولیه زندگی را نیز شامل می شود. از این رو باید گفت که هزینه خرید یک لیتر شیر در این کشور حدودا نوزده و شش صدم کرونا می باشد.. برای خرید یک عدد نان تازه پانصد گرمی حدود بیست و سه کرونا می باشد. برای خرید یک کیلوگرم برنج سفید در جمهوری چک باید حدودا سی و هشت کرونا هزینه کرد. هزینه خرید دوازده عدد تخم مرغ در این کشور چهل و دو و نیم کرونا ، پنیر محلی یک کیلویی دویست و پنج کرونا، فیله مرغ یک کیلویی صد و چهل و شش کرونا، فیله گوشت یک کیلویی حدودا دویست و چهل کرونا و سیب زمینی یک کیلویی حدودا بیست و یک کرونا می باشد.

هزینه مسکن در جمهوری چک

بررسی بعدی ما در ارتباط با هزینه مسکن در جمهوری چک است. این بررسی ها برای زندگی در چک و سرمایه گذاری در چک بسیار مهم هستند. هزینه اجاره یک اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر های جمهوری چک حدودا چهارده هزار و هشتصد و چهل و سه کرونا می باشد و این هزینه برای آمارتمان های خارج از محدوده مرکز شهر به یازده هزار و صد و شصت و دو کرونا می رسد. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر های کشور چک حدودا بیست و پنج هزار و ششصد کرونا است و این هزینه برای خارج از مرکز شهر ها به اندازه هجده هزار و هشتصد کرونا خواهد بود.

هزینه حمل و نقل در جمهوری چک

در این بخش از مقاله قصد بررسی هزینه های حمل و نقل در جمهوری چک را داریم. هزینه بلیت یک طرفه در جمهوری چک بیست و چهار کرونا می باشد. هزینه شروع تاکسی در کشور چک چهل کرون می باشد و هزیه برای هر یک کیلومتر حرکت تاکسی در ترافیک نرمال بیست و هشت کرونا می باشد‌. هر تاکسی در این کشور برای یک ساعت انتظار هزینه ای معادل سیصد و شصت کرونا دریافت می کند. هزینه یک لیتر بنزین در این کشور معادل سی و دو و چهل صدم کرونا است.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

حداقل حقوق در روسیه

حداقل حقوق در روسیه

سفر به روسیه

سفر به روسیه

کشور روسیه

کشور روسیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان