زندگی در لهستان


زندگی در لهستان

مردم کشور لهستان به معماری های قدیمی بسیار علاقه دارند به طوریکه ساختمان های این کشور دارای طراحی های معماری بسیار زیبا و خاصی هستند. در این کشور معماران بسیار بزرگی دیده می شود که تمام عمر خود را صرف معماری کرده اند اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور هنر های سنتی نیز بسیار شهرت دارد به طوریکه نقش های برجسته بر روی دیوار یک هنر بسیار مهم محسوب می شود.

آخرین میزان حقوق در یک ماه در کشور لهستان طبق آمار 2018 در حدود 480.20 یورو اعلام شده است. شاید با خود بگویید دستمزد در کشور لهستان کم است اما هزینه های زندگی بسیار ارزان در این کشور سبب شده است که هزینه ها کمتر شود.

میزان حقوق در کشور لهستان در سال 2020 با رشد 22 درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات 850 دلار در ماه است. آماری که به دست ما رسیده است نشان می دهد میزان درآمد هر فرد در کشور لهستان به نسبت ایران 22 درصد بیشتر است این در حالی است که هزینه زندگی در کشور لهستان 3 درصد از ایران کمتر بوده و نشان می دهد در این کشور درآمد به دست آمده می تواند شرایط زندگی خوبی فراهم سازد.

در کشور لهستان بیش از 400 موسسه عالی برای تحصیل دیده می شود و هزینه تحصیل در این کشور کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای می‌بایست 2000 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا نیاز به هزینه 3000 یورو در هر ماه است دوره های تخصصی و حرفه ای در کشور لهستان عموماً هزینه بر است.

کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است. این کشور به نوبه خود در زمینه سیب زمینی و چاودار نیز توانسته به خودکفایی برسد کشاورزی در کشور لهستان به میزان سال گذشته رشد 15 درصدی داشته است.

هزینه زندگی در لهستان

در صورتی که کشور لهستان را برای تحصیل انتخاب کرده باشید باید بدانید که خوابگاه های دانشجویی در این کشور تنها به 12 درصد از دانشجویان رسیده و الباقی نیاز است که به سراغ مسکن شخصی بروند. در صورتی که فرد بخواهد یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف اجاره نماید باید به میزان 290 یورو برای هر ماه هزینه در نظر بگیرد اجاره خانه در شهر ورشو نیاز به 350 الی 460 یورو هزینه در ماه دارد.

در این کشور بیش از 400 موسسه عالی برای تحصیل وجود دارد و هزینه تحصیل در این کشور کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای می بایست 2000 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا  نیاز به هزینه 3000 یورو در هر ماه است.

دوره های تخصصی و حرفه ای  عموماً هزینه بر است. هزینه زندگی در  این کشور به طور متوسط بین 450 الی 650 یورو در ماه در نظر گرفته شده است که البته بستگی به شرایط زندگی و همینطور منطقه ای که در آن زندگی می‌کنید دارد. شهرهای بزرگی مانند کراکوف و ورشو با هزینه های 500 الی 850 یورو در ماه همراه هستند.

متوسط هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در این کشور 50 هزار یورو برای هر سال اعلام شده است. هزینه ای که برای مسکن در نظر گرفته می شود به میزان 37 درصد از کل هزینه زندگی در ماه است. در صورتی که شما یک دانشجو باشید که تنها زندگی می کنید هزینه شما بین 350 الی 400 یورو در ماه است در صورتی که دارای شریک زندگی هستید هزینه شما 450 یورو برای هر ماه و کسانی که در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند به میزان 200 یورو در ماه دارند.

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی  20.00 زلوتی است در صورتی که بخواهید از یک رستوران متوسط استفاده نمایید هزینه برای دو نفر 100.00 زلوتی است.

غذا برای یک دانشجوی خارجی در کشور لهستان بین 100 الی 150 یورو در ماه هزینه در بر دارد. یکی از روش هایی که در هزینه شما صرفه جویی شود این است که از سوپرمارکت ها خرید کنید و خودتان مشغول به آشپزی شوید. حمل و نقل عمومی به میزان 50 یورو هزینه در بر دارد. 

افرادی که با ویزای دانشجویی وارد خاک این کشور شده اند برای خرید کتاب و مجلات پژوهشی خود می توانند از کتابفروشی های قدیمی استفاده نمایند و کتاب های دست دوم بخرند. در صورتی که در نامه نویسی اولیه در دانشگاه اعلام نمایید که از نظر مالی در وضعیت ضعیفی هستید نام شما در لیست رزرو خوابگاه های تحصیلی قرار می گیرد.

میانگین درآمد در لهستان

در بخش قبل در خصوص حداقل دستمزد صحبت شد و متوجه شدیم که این کشور از نظر درآمدزایی در وضعیت پایین است پس علت چیست که مردم  این کشور را برای مهاجرت یک گزینه خوب می دانند؟ در نظر داشته باشید یافتن شغل مناسب یک موضوع بسیار مهم است.

شهر ورشو  از نظر فرصت های شغلی بسیار عالی است به طوریکه برای حرفه های جوان می تواند بسیار پولساز باشد. درآمدهای موجود در این کشور در سال های اخیر بیشتر از قبل شده است. آماری که به دست ما رسیده است نشان می دهد میزان درآمد هر فرد در این کشور به نسبت ایران 22 درصد بیشتر است این در حالی است که هزینه زندگی در کشور لهستان 3 درصد از ایران کمتر بوده و نشان می دهد در این کشور درآمد به دست آمده می تواند شرایط زندگی خوبی فراهم سازد.

افرادی که در شرکت های دولتی در کشور لهستان کار می کنند به نسبت شرکت های خصوصی کمتر درآمد دارند و این مبلغ نشان می دهد که به طور کلی این کشور از نظر رتبه و شرایط خوبی دارد. شهر ورشو در لیست شهرهای ثروتمند کشور لهستان قرار دارد.

این شهر دارای پتانسیل درآمدزایی بسیار قدرتمندی است. در نظر داشته باشید که درآمد متوسط هر کارمند در این شهر بیشتر از سایر مناطق اعلام شده است البته هزینه های زندگی نیز بیشتر است. یافتن کار در کشور لهستان با حقوق بالا نیاز به تخصص دارد. هزینه زندگی در کشور لهستان در سال های اخیر به وضعیت ثابتی رسیده است.

زندگی در لهستان

بیمه و تسهیلات درمانی در لهستان

در این مقاله قصد داریم انواع خدمات بیمه درمانی کشور لهستان را مرور کنیم . این کشور در سال های اخیر توانسته یک فضای بسیار عالی در زمینه تسهیلات بیمه ای فراهم سازد. بیمه خدمات درمانی گلوبال برای مهاجران در نظر گرفته شده است که شما و افراد خانواده تان می توانید مادامی که در کشور لهستان زندگی می کنید از آن استفاده نمایید. این بیمه دارای انعطاف زیادی است و شرایط خاص را نیز شامل می شود.

  • بیمه درمانی BDAE

بیمه درمانی BDAE یک نوع بیمه درمانی بین المللی است که جنبه حمایتی دارد و برای افرادی که اقامت طولانی مدت این کشور را انتخاب کرده اند یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود. این بیمه به نوبه خود دارای دوره های امنیتی اجتماعی عالی است. این بیمه برای بازنشستگان نیز ارائه می شود.

  • بیمه درمانی MPMV

بیمه درمانی MPMV یک بیمه جهانی بوده و تنها مختص کشور لهستان نیست. این بیمه برای تأمین نیاز های افراد تنظیم شده است و برای خانواده، دانش آموزان و کارمندان است.

  • بیمه خصوصی

یک نوع بیمه دیگر نیز در کشور لهستان دیده می شود که مشهور به طرح بیمه خصوصی است. افرادی که از این بیمه استفاده می کنند تا آخرین لحظه زندگی خود از بهترین تسهیلات بیمه ای برخوردار می‌شوند مزایای این بیمه زیاد است اما هزینه کمی دارد.

ارزانترین شهر ها در لهستان

انتخاب شهر محل کار و زندگی در لهستان تاثیر قابل توجه ای بر پس انداز و همچنین میزان درآمد ماهیانه شما خواهد داشت

لیست ارزانترین شهرهای لهستان:

 1.بیاویستوک

 2.ترونی

3. بیدگوشچ

4 شچچین

5. ووچ

6. پوزنان

7.گدانسک

 8.وروتسواف

9. کراکوف

10. ورشو

قوانین لهستان

  • یکی از قانون های این کشور که با ایران یکسان است عدم شادی در ایام غم است مردم این کشور اعتقادات زیادی دارند و در روزهای محترم هرگز فضای شادی در کشور لهستان دیده نشده و در صورت مشاهده جریمه در بر دارد.
  • مردم کشور لهستان به طور کلی سعی می کنند به نسبت مسائل مختلف رک باشند به طوریکه رک بودن یک قانون مهم در این کشور محسوب می‌شود.
  • در کشور لهستان افراد اجازه ندارند بدون اجازه از میزبان با کفش وارد خانه شوند و این روال در ایران نیز دیده می شود.
  • استفاده از لباس های برهنه در محل کار جرم بوده و به قیمت از دست دادن شغل مورد نظر است به این ترتیب افراد سعی می کنند از لباس های رسمی استفاده نمایند.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کشور لهستان

کشور لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

کارشناسی ارشد در  لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

زندگی در لهستان

زندگی در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان