کشور اوکراین


کشور اوکراین

کشور اوکراین دارای جمعیتی در حدود 42.22 میلیون نفر است که در بخش شرقی اروپا قرار دارد. این کشور مرزهایی با کشور روسیه دارد. همینطور مالدیو و رومانی و مجارستان نیز مرزهای زمینی با اوکراین محسوب می‌شوند. این کشور با روسیه و گرجستان و بلغارستان نیز به صورت دریایی مرز مشترک دارد. استقلال اوکراین از سال1991 آغاز شده است.رشد اقتصادی کشور اوکراین به نسبت ده سال گذشته 56 درصد رشد داشته است این رقم نشان می‌دهد که این کشور توانسته در زمینه اقتصادی گردش مالی خوبی را فراهم سازد.در نظر داشته باشید که پس از فروپاشی شورروی، اقتصاد اوکراین به سمت مالکیت خصوصی و بازارهای آزاد پیش رفت.کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته بهترین شرایط تحصیلی با هزینه کم را فراهم سازد رتبه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور در کل دنیا شهرت دارد. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. قدرت اصلی به دست رئیس جمهور این کشور است.

 نام انگلیسی: Ukraineنام عربی: أوكرانياپایتخت: کی افقاره: اروپانوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوریزبان‌های رسمی: اکراینیزبان‌های رایج: لهجه‌های مختلف روسیواحد پول: گریونا هر گریونا 0.037 دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 142جمعیت: 42.22 million (2018)منطقه زمانی: (GMT+3) . UTC+2(EET)دامنه اینترنتی: (GMT+3) . UTC+2(EET)پیش شماره تلفن: 00380
کشور اوکراین

شهر کی اف پایتخت است و مردمانی بسیار دوست داشتنی دارد این شهر فضای بسیار صمیمی برای زندگی دارد و دارای موزه‌های متعددی است.

 شهر اودسا از دیگر شهرهای مهم این کشور محسوب می‌شود یک شهر بندری است که امروزه یکی از مراکز مهم بازرگانی محسوب می‌شود این شهر دارای آب و هوای بسیار ملایمی است در نظر داشته باشید که فضای این شهر صمیمی و بسیار آرام است

شهر دنیپروپترووسک سومین شهر بسیار بزرگ در اوکراین محسوب می‌شود که به نوعی در لیست شهرهای صنعتی کشور اوکراین قرار دارد. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است. شرایط کاری در این شهر بسیار خوب است به طوری که بانوان نیز در این شهر از حقوق برابر با آقایان برخوردار هستند

شهر پولتاوا یک شهر نظامی در اوکراین است که آثار باستانی زیادی را در دل خود جای داده است این شهر دارای رودخانه‌های مشهور زیادی است

شهر چرنیهیف در کشور اوکراین یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین شهرهای اوکراین محسوب می‌شود که قدمت آن به قرن هفتم باز می‌گردد این شهر دارای ساختمان‌های بسیار زیبایی است این کشور دارای کلیساهایی با گنبدهای کلاهک شکل است که طلایی رنگ هستند

شهر میرهورود از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اوکراین محسوب می‌شود. این شهر دارای چشمه‌های آبگرم زیرزمینی بسیار عالی است و همینطور پارک‌های زیبا و فواره‌های موزیکال بسیار خاصی دارد

شهر باکوتا در این کشور دارای صومعه غاری بسیار خاصی بوده و همینطور فضای سرسبز و تپه‌های رنگارنگ بی‌نظیری دارد.

در این کشور شهر چرنیوتسی ، لووف و یالتا از شهرهای بسیار مهم و تاریخی محسوب می‌شود این شهرهای به طور کلی دارای فضای هنری بسیار خاصی هستند.

جمعیت ایرانی ها در اوکراین

جمعیت ایرانی ها که در کشور اوکراین زندگی می‌کند به اندازه سه درصد از کل جمعیت است در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که افراد می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز وارد نمایند. در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی توانسته شرایط ورود ایرانیان را آسان‌تر از قبل نمایند. ایرانیان در اوکراین بیشتر در زمینه صادرات فعالیت دارند و پوشاک یکی از بخش‌های اقتصادی قدرتمند از سوی ایرانیان محسوب می‌شود که جنبه صادراتی دارد.

جوانانی که در رشته معماری و برق تحصیل کرده‌اند سعی می‌کنند این کشور را یکی از بهترین گزینه‌های کاری در نظر بگیرند فضای ثبت شرکت در زمینه خدماتی برق بسیار عالی اعلام شده است. این کشور در زمینه خرید و فروش محصولات لبنی نیز توانسته برای ایرانیان یک پتانسیل کاری بسیار عالی باشد. نظام اقتصادی این کشور به صورتی است که افرادی که اقامت این کشور را در دست گرفته‌اند می‌توانند وارد بازار آزاد شوند. بازار آزاد این کشور می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی محسوب شود. شایان ذکر است که چین و هند و همینطور ترکیه بیشترین میزان مهاجران به کشور اوکراین را دارد. جمعیت ایرانی در کشور اوکراین در سال 2020 در حدود 12 درصد بیشتر از سال‌های گذشته است.

قوانین جالب در اوکراین

قوانین جالب در اوکراین

1- در کشور اوکراین اجازه ندارید جلوی بیمارستان بوق بزنید این مورد در کشورهای دیگر و حتی ایران نیز دیده می‌شود اما در اوکراین یک جرم بزرگ بوده و قطعاً باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید.

2- در این کشور کودکان حتما باید به مهدکودک بروند این روال سبب می‌شود که کودکان از سنین کم مستقل باشند

3- مردم اوکراین از تمسخر و دروغ بیزار هستند به طوری که اگر به آن‌ها دروغ بگویید برای همیشه از شما فاصله می‌گیرند

4- بهتر است که سعی کنید به زبان روسی در این کشور صحبت نمایید

5- در کشور اوکراین اضافه کاری بسیار کم دیده می‌شود و اینطور که مشاهده شده است مردم این کشور در زمان دقیق باید به منزل باز گردند

6- حمل و نقل در کشور اوکراین طبق نوبت صورت می‌گیرد و نوبت شکنی حکم قانون شکنی در کشور اوکراین را دارد.

7- زبان کشور اوکراین به طور کلی مشابه با روسی است و حق تمسخر این زبان وجود ندارد.

8- هر یک از شهرهای کشور اوکراین دارای قوانین مخصوص به خود و سنت‌های خاصی هستند

9- کشور اوکراین به طور کلی در زمینه‌های مختلف توانسته رشد خوبی را فراهم سازد. در این کشور شرایط به صورتی پیش می‌رود که هر فرد می‌تواند بر اساس مذهب خود زندگی نماید

10- هیچ کس حق ندارد به حجاب فرد دیگر طعنه بزند

11- بانوان در کشور اوکراین از ارزش بالایی برخوردار هستند به طوری که همسر آن‌ها در ماه  زایمان باید در منزل باشد.

12- در این کشور اگر کسی را با انگشت نشان دهید اصلا کار خوبی نکرده‌اید و زیر سوال می‌روید

13- در زمان احوالپرسی باید باید ارتباط چشمی برقرار نمایید و سعی کنید با افراد به طور دقیق ارتباط بگیرید

14- کشور اوکراین در زمینه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی قوانین سختی را در نظر گرفته است.

15- در این کشور سرپیچی از قوانین رانندگی دردسرهای زیادی برای شما به همراه دارد در نظر داشته باشید که به طور کلی رعایت قوانین رانندگی بخشی از فرهنگ مردم کشور اوکراین محسوب می‌شود.

پیشرفت در اوکراین

کشور اوکراین در زمینه صنعت رشد خوبی داشته است در این کشور در زمینه خودروسازی شرایط خوبی دیده می‌شود به طوری که قطعات خودرو تولید شده از سوی اوکراین در سال‌های اخیر رتبه صادراتی بی‌نظیری را شامل شده است.

این کشور در زمینه موسیقی و مد و فشن نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوری که مردم کشور اوکراین در زمینه موسیقی‌های سنتی ابداعات زیادی داشته‌اند که وارد عرصه‌های رقابتی نیز شده است.

اقتصاد کشور اوکراین در دسته‌بندی‌های محصول دیده می‌شود قطب اقتصادی این کشور نیز در زمینه کشاورزی است البته زراعت در این کشور به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد. شایان ذکر است که در کشور اوکراین در زمینه کشاورزی از سیستم‌های بسیار قدرتمند و مدرن استفاده می‌شود. این کشور توانسته در زمینه تحصیل نیز رشد خوبی داشته باشد به طوریکه دانشگاه‌های کشور اوکراین پیشرفت بیشتری به نسبت سال‌های قبل داشته‌اند. جرم و جنایت در کشور اوکراین کمتر از قبل شده است. این کشور به نوبه خود توانسته کیپ قاپی و مزاحمت‌هایی از این قبیل را به حداقل برساند.در این کشور شرایط به طور کلی رو به پیشرفت است.

همینطور وضعیت راهسازی در کشور اوکراین رشد خوبی داشته است به طوری که سیستم‌های حمل و نقل نیز توانسته از جدیدترین تکنولوژی‌های روز استفاده نماید

فرهنگ مردم اوکراین

در کشور اوکراین ساختارهای علمی و صنعتی بسیار عمیقی دیده می‌شود به این ترتیب فضای اجتماعی مردم نیز به طور روتین تحت تأثیر قرار می‌گیرد. کشور اوکراین در لیست کشورهای اروپای شرقی در سطح پایین‌تری قرار دارد اما به طور کلی مردم این کشور از نظر فرهنگ بسیار عالی هستند. زبان مردم کشور اوکراین بسیار مشابه با روسی است اما لغاتی که در این کشور استفاده می‌شود بیشتر برگرفته از زبان لهستانی است. در نظر داشته باشید که در این کشور دستور زبان بسیار مشابه به زبان روسی و البته انگلیسی است. الفبای زبان این کشور بسیار مشابه به زبان روسی سیریلیک اعلام شده است.

مردم این کشور بیشتر مسیحی هستند و البته مذهب‌های پاپ روم، پاتریک بیزانس و ارتودکس نیز دیده می‌شود. در این کشور به طور کلی در حدود 96 درصد مسیحی دیده می‌شود و تنها 7درصد اسلام و 6 درصد یهودی است و 2/5درصد سایر ادیان اعلام شده است. مردم اوکراین بسیار مهربان هستند در این کشور خبری از نژادپرستی نیست حتی بارها دیده شده است که مریم اوکراین با مهاجران خارجی مهربان‌تر هستند در این کشور هرکس آزاد است مذهب خودش را داشته باشد به طور کلی در زمینه حجاب اوکراین نیز آزادی دیده می‌شود اما افراد سعی می‌کنند در جوامع عمومی از لباس‌های پوشیده‌تر استفاده نمایند

مردم کشور اوکراین از دروغ فراری هستند بهتر است در این کشور صداقت داشته باشید . مردم اوکراین اهل تفریحات زیادی نیستند و البته سختکوشی نیز در این کشور در وضعیت نرمال دیده می‌شود به طور کلی در همه چیز میانه رو هستند. در نظر داشته باشید در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که افراد می‌توانند از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند. مردم این کشور به تحصیل در سال‌های اخیر بیشتر از قبل توجه می‌کنند.

مردم کشور اوکراین به افراد بزرگ‌تر احترام می‌گذارند و معتقد هستند که احترام بخش بسیار مهمی در زندگی محسوب می‌شود. در این کشور هرگز کسی حق بی‌حرمتی ندارد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی اکراین

قانون اساسی کشور اوکراین اعلام کرده است که ساختار سیاسی در این کشور جمهوری است و بالاترین مقام نیز رئیس جمهور اعلام شده است که باید توسط یک دوره 5 ساله توسط مردم اوکراین انتخاب شود. در این کشور قوه مجریه و قضایی و مجلس جدا از هم کار می‌کنند. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. استقلال کشور اوکراین از سال 1991 آغاز شده است.

در ابتدا نشان رسمی کشور اوکراین سوسیالیستی بوده است که امروزه نشان ملی جایگزین آن شده است. به طور کلی کشور اوکراین دارای سه شاخه مختلف است و این موضوع از رنگ‌های زرد و آبی که در پرچم کشور اوکراین قرار دارد نیز دیده می‌شود. پرچم کشور اوکراین دارای سابقه تاریخی است که در طول تاریخ تغییرات زیادی داشته است رنگ زرد و آبی این پرچم بر اساس مذهب این کشور اهمیت زیادی داشته و اگر دقت نمایید در معماری کلیساهای مختلف در کشور اوکراین نیز از این رنگ‌ها استفاده شده است. استفاده از رنگ زرد در پرچم کشور اوکراین برای کشت گرندم و آبی نیز به منزله برکت آسمانی است.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

کشور اوکراین

کشور اوکراین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان