کار در آلمان


کار در آلمان

زمانی که کشوری را برای مهاجرت کاری  و یا اقامت کاری انتخاب می کنید، مسلماً توجه به نرخ بیکاری در آن دارای اهمیت می باشد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019 به میزان 3.2 درصد گزارش شده است که بیان گر این حقیقت است که افراد بیکار در این کشور بسیار کمند و فرصت های شغلی فراوانی برای افراد وجود دارد. پیش بینی شده است که نرخ بیکاری در آلمان در سال های آینده نیز روندی رو به کاهش داشته باشد و در سال 2024 به میزان 3.1 درصد برسد.

کشور آلمان هرساله فهرستی را به منظور جذب نیروی ماهر و متخصص با عنوان لیست مشاغل مورد نیاز آلمان منتشر می‌کند تا متخصصان جویای کار از سایر کشورها امکان کاریابی در آلمان را داشته باشند. این کشور قطب صنعتی اروپا نام گرفته و با اقتصاد قوی خود یکی از سه صادر کننده اول دنیا به حساب می‌آید.

به دست آوردن شغل سودآور در آلمان شامل داشتن مجوز کار، به‌عنوان یک سند مجوز برای اجازه بخشی از بازار کار آلمان است. در راه اخذ مجوز کار، داشتن اجازه اقامت به‌عنوان یک سند مجوز اجازه اقامت در آلمان، اجباری است.

متقاضیان غیر اتحادیه اروپا برای ورود، کار و اقامت در آلمان نیاز به ویزا دارند. ویزا طبق مقررات مربوط به مجوز اقامت و کار صادر می‌شود، ازجمله: اقامت موقت، بلو کارت اتحادیه اروپا، اجازه تسویه دائمی یا مجوز اقامت طولانی‌مدت اتحادیه اروپا.

فن‌آوری امروز به ما این امکان را می‌دهد تا به اطلاعات متنوعی ازجمله جای خالی شغل در سراسر جهان دسترسی داشته باشیم. علاوه بر این اطلاعات زیادی در مورد مشاغل خاص وجود دارد که به مدارک شخصی مربوط می‌شود.

دو گزینه برای گرفتن شغل در آلمان وجود دارد، گرفتن قرارداد کار قبل از عزیمت به آلمان یا به‌محض ورود. جستجوی آنلاین ازجمله بهترین فرصت‌ها برای یافتن شغل است. کانال‌های متنوعی آنلاین با اطلاعات گسترده در مورد فرصت‌های شغلی آزاد در آلمان وجود دارد.

پیش از این مهاجران موظف بودند در دو مقام مختلف متقاضی دریافت اجازه کار و اقامت شوند؛ اما اخیراً این روند با تصویب یک بخش‌نامه مجوز واحد از اتحادیه اروپا ساده و هماهنگ شده است. دستورالعمل جدید شامل مجوز کار و مجوز اقامت است. در اختیار داشتن مجوز واحد، اتباع غیر اتحادیه اروپا را مجاز به کار و اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا، ازجمله آلمان، از طریق یک روش تقاضای واحد به یک مقام واحد می‌داند. حقوق کارگران غیر اتحادیه اروپا، برابر با شهروندان آلمانی است.

 1. اتباع غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند برای کار و اقامت وارد آلمان شوند.
 2. اتباع غیر اتحادیه اروپا که قبلاً در آلمان اقامت دارند و به مشاغل آلمانی دسترسی دارند.

کاریابی در کشور آلمان

پیشنهاد ما برای آنهایی که هنوز کشور خود را ترک نکرده‌اند یا به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند این است که بهترین راه برای پیدا کردن شغل مورد نیازی که با مشخصه‌های آنها یکی باشد جستجو در اینترنت است. ما در این مقاله به چندین راه‌کار اشاره می‌کنیم.

 • آژانس استخدام فدرال BA

اشتغال در آلمان به کشور مبداء بستگی دارد. به این معنا که برای هر کشوری امکان شغل و موقعیت شغلی می‌تواند متفاوت باشد. برای پیدا کردن شغل در قسمتهایی از آلمان که خودشان به نیرو جدید نیاز دارند باید بعضی الزامات را انجام داد. آژانس استخدام فدرال BA یک انتخاب عالی برای متقاضی‌های کار است. این وب سایت از متخصصانی که واجد شرایط خوبی برای کار در آلمان هستند بهترین سایت است. این وب سایت می‌تواند برای انتشار موقعیت‌های شغلی گزینه‌ای بسیار مناسب باشد. آژانس فدرال BA بزرگترین بازار کار در آلمان است. افراد جویای کار می‌توانند مشخصات خود را در یک بسته ارسال کنند تا کارفرمایان ببینند و در صورت انتخاب کردن آن فرد، با او تماس حاصل کنند. باید با توجه به شرایط و علایق و استعداد خود به دنبال شغل گشت. این وب سایت هر روز فرصت‌های شغلی‌ را به روز می‌کند. البته برای کسانی که به زبان آلمانی تسلط دارند کار راحتتر خواهد شد زیرا اکثر این تبلیغات شغلی به زبان آلمانی منتشر می‌شوند. البته برای کسانی که زبان آلمانی را نمی‌دانند و به زبان انگلیسی تسلط دارند موتورهای جستجوگر به زبان انگلیسی وجود دارد تا در صورت نیاز مطالب را برای آنها ترجمه کند.

 • صفحات زرد

برای یافتن آژانس‌های استخدامی باید به صفحات زرد رجوع کرد. قبل از وارد شدن به سیستم باید به این مسئله اهمیت داد و آن را چک کرد که آیا برای یافتن شغل در این صفحات باید پولی پرداخت کرد یا نه. چون اکثر آژانس‌های استخدامی در قبال این کار از افراد متقاضی مبلغی دریافت می‌کنند. بعضی از آژانس‌های استخدامی در آلمان وجود دارند که مخصوص افراد مهارجر است و برای آنها لیست شغل‌های مناسبی در سایت خود قرار داده است.

 • جستجو در روزنامه‌ها

در بعضی از روزنامه‌های ملی در آلمان صفحاتی را به این کار اختصاص داده‌اند. افراد اگر داخل کشور آلمان زندگی می‌کنند می‌توانند با خریداری این روزنامه‌ها هر هفته یا هر روز آگهی‌های جدیدی درباره مشاغل پیدا کنند.

 • سایت‌های شرکتی در آلمان

در بعضی از شرکت‌های بین‌المللی، آگهی‌های استخدامی را با دو زبان آلمانی و انگلیسی تبلیغ می‌کنند. بعضی از این شرکت‌های معتبر شامل آدیداس، آلدی، بایر، دایملر، دویچه بانک، زیمنس، اگن و فولکس هستند. اما نباید از یاد برد تنها اینها نیستند بلکه بعضی از شرکت‌های متوسط و کوچک در آلمان وجود دارند که می‌توانند جز بهترین سایت‌های شرکتی باشند. باید افراد جویای کار با توجه به توانایی خود در این شرکت‌ها به دنبال شغل باشند و لیست تمامی شرکت‌های کاریابی آلمان را از طریق شرکت‌های دولتی بیابند.

 • شبکه سازی در کشور آلمان

نزد آلمانی‌ها شبکه شازی بین همکاران و دوستان بسیار نزدیک صورت می‌گیرد. اما کسانی دیگر نیز می‌توانند از طریق کنفرانس‌ها و از طریق بعضی از سازمان‌ها برای برقرای ارتباط تلاش کنند. شبکه‌ سازی تجاری و حرفه‌ای در آلمان دارای آگهی‌های شغلی است.

 • یافتن شغل بر اساس مدرک تحصیلی

بسیاری از شرکت‌ها با توجه به میزان تحصیلات متقاضی‌ برای آنان شغل پیدا می‌کنند. بنابراین میزان تحصیلات می‌تواند تاثیر زیادی بر روی یافتن شغل مناسب بگذارد.

 • ارتباط با دیگران

یکی دیگر از راه‌های یافتن شغل مشورت با دیگران است. شاید یکی از دوستان یا نزدیکان بتوانند فرد جویای کار را در این کار راهنمایی کنند. یا جایی را سراغ داشته باشند که برای متقاضی موقعیت شغلی خوبی از آب دربیاید. بنابراین تعامل با دیگران نیز در این مورد نقش بسزایی می‌تواند داشته باشد.

 • پروفایل

هر کس که به دنبال شغل مورد نظر است می‌تواند آگهی مناسبی درخور استعداد و میزان تحصیلات خود بنویسد و در شبکه‌های اجتماعی آن را در معرض دید همگان قرار دهد. آژانس‌های استخدامی، شرکت‌ها و پورتال‌های شغلی به طور یقین دنبال فردی با تجربه خواهند بود و ممکن است آگهی‌های موجود در اینترنت را دیده و با فرد متقاضی تماس بگیرند.

 • نمایشگاه‌های شغلی در آلمان

کسانی که در آلمان زندگی می‌کنند به راحتی می‌توانند برای یافتن شغل مورد نیاز خود به نمایشگاه‌های شغلی، نمایشگاه‌های تجاری و کنگره‌ها بروند و از شغل‌های موجود در آنجا بازدید کنند. هم‌چنین این روش دارای این مزیت است که می‌توانند به طور مستقیم با مشاغل روبه‌رو شوند و با کارفرمایان در این خصوص صحبت کنند.

 • آژانس کاریابی محلی

وظیفه این آژانس‌ها کمک به افراد برای یافتن شغل است. آژانس‌های محلی در همه شهرهای بزرگ و کوچک آلمان وجود دارند و تعدا آنها به قدری است که بتوانند جوابگوی هر نوع متقاضی‌ باشند.

 • مشاوره مخصوص کاریابی

در کشور آلمان خدمات مشاوره برای افراد جویای کار وجود دارد تا در صورت تماس، متخصصان و مشاوران خبره در این زمینه به سوالات آنها جواب بدهند. متخصصان هم به زبان آلمانی و هم انگلیسی جوابگوی افراد هستند.

کار در آلمان و اخذ اقامت

شرط مهم در مورد اقامت مهاجران در آلمان عبارت‌اند از:

 • ویزا خود نوعی اجازه اقامت است و به فرد خارجی در آلمان اجازه می‌دهد تا برای یک دوره خاص توافق شده با ویزا، اقامت داشته و کار کند.
 • اتباع غیر اتحادیه اروپا برای اولین بار که وارد آلمان می‌شوند به منظور اقامت (یعنی کار و اقامت) موظف به اخذ ویزا هستند و به‌محض ورود آن‌ها باید به اجازه اقامت موقت یا مجوز تسویه حساب نیاز داشته باشند.
 • اجازه اقامت اسکان برای افرادی صادر می‌شود که پنج سال گذشته اجازه اقامت موقت را داشته‌اند و نشان داده‌اند که می‌توانند برخی از شرایط اضافی را برآورده کنند.
 • مجوزهای اقامت اسکان بیشتر توسط کارگران ماهر و دارندگان کارت آبی اتحادیه گرفته می‌شوند.

مهاجر با ورود و اقامت در آلمان با مقاصد مختلف، باید یکی از این عناوین زیر را داشته باشد:

 • به موجب ویزا،
 • اجازه اقامت موقت،
 • کارت آبی اتحادیه اروپا،
 • مجوز حل‌وفصل،
 • اجازه اقامت طولانی‌مدت اتحادیه اروپا

روش های درخواست شغل در آلمان

1.بلوکارت

2.از طریق ویزای جست و جوی کار

3.فارغ التحصیلان  غیر اتحادیه اروپا از دانشگاه های المان

4.اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مدارک حرفه ای هستند

5.اتباع غیر اتحادیه اروپا که به دنبال دریافت آموزش حرفه ای و کار در آلمان هستند

کار در آلمان و بلوکارت

شخصی که بلوکارت کشور آلمان را دارا می باشد می تواند پس از 33 ماه کار در این کشور، اقامت دائم آلمان را به دست آورد. اگر مدرک زبان آلمانی حداقل تا سطح B1 را هم دارا است خیلی راحت تر و سریع تر می تواند اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید و پس از گذشت 21 ماه، اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید. پس از گذشت ۳ سال از اقامت دایم فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام نماید. نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که اقامت دایم کشور آلمان را دریافت کرده اند نباید بیشتر از ۶ ماه در خارج از کشور آلمان زندگی کنند در غیر این صورت اقامت دایم خود را از دست خواهند داد.

برای دریافت کارت آبی شرایط خاصی باید برآورده شود که در زیر عنوان شده است.

 • فرد متقاضی باید فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر باشد که مدرک این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان واقع شود.

 • فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور آلمان را داشته باشد.

 •  فرد بدون پیشنهاد کار نمی تواند BLUE CARD کشور آلمان را دریافت نماید.

 • حقوق دریافتی فرد متقاضی که با یک شرکت آلمانی قرارداد کار دارد باید در سال حداقل ۴۵،۰۰۰ یورو باشد.

 • اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که کشور آلمان به آن نیازمند است مثل ریاضیات، علوم پایه، IT، مهندسی، پزشکی و… حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی ۳۵،۰۰۰ یورو باشد.

شخصی که بلوکارت آلمان را دریافت می کند می تواند خانواده خود را همراه ببرد و آنها هم اجازه کار و زندگی را در آلمان خواهند داشت اما مدت اقامت و کار در کشور آلمان بستگی به اعتبار BLUE CARD دارد.

کار در آلمان از طریق ویزای جست و جوی کار

در تعداد کمی از کشورها از جمله آلمان این امکان وجود دارد که اشخاص تحت ویزای (جست و جوی کار)  آربایت زوخه وارد خاک آلمان شده و طی مدت ۶ ماه به کاریابی بپردازند.

دقت کنید ویزای جستجوی کار در آلمان یک ویزای شش ماهه است و شخص می بایست در مدت شش ماه قرارداد کاری خود را منعقد نماید. شخص می بایست در ابتدا به صورت انفرادی وارد کشور آلمان شده و به جستجوی کار بپردازد. چنانچه شخص بتواند در این مدت قرارداد کاری منعقد نماید می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به کشور آلمان بیاورد. منظور از قرارداد کاری قراردادی با حداقل یک سال اعتبار است. گفتنی است که این شغل می بایست مرتبط با تحصیلات و سابقه کاری فرد متقاضی باشد.  پس از 4 سال کار در این کشور، شخص می تواند درخواست اقامت دائم آلمان نماید. 

فارغ‌التحصیلان غیر اتحادیه اروپا از دانشگاه‌های آلمان

فارغ‌التحصیلان غیر اتحادیه اروپا، به اصطلاح دانشجویان بین‌المللی در آلمان که تحصیلات خود را در آلمان به پایان رسانده‌اند، به همین ترتیب واجد شرایط اشتغال قانونی در این کشور هستند. آن‌ها می‌توانند برای مقاصد شغلی در اداره ملی بیگانگان اجازه اقامت بگیرند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مدارک حرفه‌ای هستند

اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مدارک حرفه‌ای هستند نیز مجاز به درخواست اجازه اقامت و کار در آلمان هستند.

علاقه‌مندان به این دسته فقط می‌توانند در صورت شناسایی صلاحیت آن‌ها توسط ایالت فدرال و بالاتر از آن، به اقامت و مجوز کار احتیاج داشته باشند، تنها درصورتی که بتوانند ثابت کنند که با داشتن یک قرارداد کار صحیح مربوط به صلاحیت آن اعطا می‌شود. در صورت عدم داشتن صلاحیت شناخته شده ممکن است از متقاضی بخواهند که تحصیلات یا دوره کارآموزی اضافه را در آلمان کسب کند تا متقاضی واجد شرایط برای اقامت و اجازه کار شود. داوطلب باید قبل از سفر به آلمان، با استفاده از اطلاعات موجود در پورتال آنلاین Recognition Finder، درخواست تشخیص صلاحیت را بدهد.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که به دنبال دریافت آموزش حرفه‌ای و کار در آلمان هستند

اتباع غیر اتحادیه اروپا که می‌خواهند در آلمان برای دریافت آموزش حرفه‌ای اقامت داشته باشند، واجد شرایط این کار هستند. معیارهای اعمال‌شده برای این دسته، گرفتن مجوز از آژانس کاریابی فدرال برای اقامت تحت این هدف است. پس از اتمام دوره‌های آموزشی، داوطلب اقامت واجد شرایط می‌شود که دفتر ملی خارجی اقامت در آلمان را تا 1 سال تحت اهداف جویای کار صادر کند. به‌محض اینکه نامزد در یک زمینه مرتبط باصلاحیت خود به قرارداد کار رسید، واجد شرایط درخواست مجوز کار مناسب است.

فرایند درخواست شغل در آلمان

پس از انتخاب شغل برگزیده خود برای درخواست در آلمان، در مرحله بعد باید درخواست خود را آماده کنید. شرکت‌های آلمانی ممکن است از شما بخواهند که درخواست شغلی را به‌صورت کپی از طریق پست ارسال کنید. با این حال، روندهای جدید در حال تغییر است و به همین دلیل بسیاری از برنامه‌های شغلی در آلمان به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. در چنین حالتی، اسناد درخواست باید به‌صورت PDF و به همراه اسناد ضمیمه ارسال شود.

 • شانس خود را بررسی کنید

وب‌سایت و آژانس‌های کاریابی و موسسه‌های معتبر مهاجرتی شانس کاری شما در آلمان را سریع بررسی می‌کنند. علاوه بر این برای اشخاصی چون پزشکان، کادر پرستاری، مهندسین، تکنسین‌های مکانیک، متخصصان فناوری اطلاعات و رانندگان آموزش نیاز است. قبل از اینکه به دنبال شغل باشید بهتر است ابتدا پی ببرید که آیا برای کار در آلمان به ویزا احتیاج دارید.

 • مدارک تحصیلی خود را بشناسید

داشتن مدرک تحصیلی برای بسیاری از مشاغل می‌تواند مفید باشد و برای برخی حتی لازم است که صلاحیت‌های حرفه‌ای یا تحصیلی از کشور شما در آلمان شناخته شود

 • به دنبال شغل باشید

لیست مشاغل موجود در آلمان و جزئیات مربوط به جای خالی‌هایی را که متخصصان بین‌المللی به صراحت به دنبال آن هستند، جستجو کنید. اگر به شرکت‌های خاصی علاقه دارید، به طور مستقیم در وب‌سایت‌های شرکت‌های خود به دنبال جای خالی باشید.

 • یک برنامه بنویسید

به طور معمول، یک درخواست برای یک شرکت آلمانی شامل یک نامه پوششی، یک CV با یک عکس، گواهی‌نامه و توضیحات است. حتماً مدارک لازم را کسب کرده و در نامه درخواست خود بر آن‌ها تأکید کنید.

 • درخواست ویزا کنید

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، لیختن اشتاین، نروژ و ایسلند برای کار در آلمان نیازی به ویزا ندارند.

شهروندان سایر کشورها نیاز به ویزا دارند. شما باید فقط درصورتی که از قبل در آلمان قرارداد کار دارید درخواست کنید. در سفارت آلمان در کشور خود قرار ملاقات بگذارید.

اگر مدرک تحصیلات عالی دارید که در آلمان به رسمیت شناخته شده است، می‌توانید ویزای شش ماهه را برای جستجوی شغل دریافت کنید.

 • اخذ بیمه درمانی

بیمه درمانی در آلمان الزامی است و این از روز اول اقامت شما صدق می‌کند.

اسناد و مدارک مورد نیاز کار در آلمان

 • نامه درخواست

متن درخواست‌نامه‌ای است که به کارفرما کمک می‌کند تا تمام آموزش‌های رسمی و غیر رسمی کسب شده و تجربه گذشته شما را در یک یا دو صفحه مشاهده کند و نحوه ارتباط آن‌ها را می‌تواند یک ارزش افزوده با شغلی باشد که درخواست می‌کنید. نامه درخواست اگر به درستی ارائه شود، کارفرما را تحریک می‌کند تا سایر مدارک برنامه را بررسی کند. بعضی اوقات یک نامه با پوشش بد می‌تواند فرصت شما برای گرفتن شغل را از بین ببرد.

 • برنامه درسی ویتا (CV)

برنامه درسی ویتا (CV) سندی است که اطلاعات مفصلی درباره آموزش، تجربه کار گذشته، داده‌های شخصی و مهارت‌های ویژه ارائه می‌دهد. کارفرمایان اتحادیه اروپا به طور معمول نیاز به یک فرم استاندارد از CV دارند که با عنوان Europass CV شناخته می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات مورد نیاز در این قالب را به‌صورت واقعی و صحیح به‌روز کنید و پر می‌کنید.

 • تحصیلات

به‌عنوان متقاضی، باید تمام اطلاعات مربوط به دوره‌های آموزشی خود را ارائه دهید؛ که شامل حضور در مدارس، مدرک دانشگاهی و نمرات، نمرات تحصیلی حرفه‌ای و سایر فعالیت‌های آموزشی درگیر شده است. تمام این اطلاعات همچنین باید دارای اسناد اثبات‌شده باشند تا بتوانند صریح و بی‌پرده در نظر گرفته شوند. به همین ترتیب، اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات به ترتیب زمانی، جدا کردن آموزش رسمی، غیر رسمی و حرفه‌ای قرار می‌دهید.

 • مهارت‌های کامپیوتری

باید بیان کنید که کدام یک از مهارت‌های رایانه‌ای را دارید و خصوصاً اگر هرکدام از آن‌ها به شغلی که قرار است انجام دهید مربوط می‌شود.

 • توانایی‌های زبانی

شما باید اطلاعات مربوط به شایستگی‌های زبان را ارائه دهید و لیست تمام زبان‌هایی را که می‌توانید درک کنید، صحبت کنید و بنویسید، ارائه دهید.

 • مهارت‌ها و استعدادهای دیگر

اگر مهارت‌های دیگری دارید آن را بیان کنید. این توانایی‌ها عبارت‌اند از: ارتباط کلامی و غیرکلامی، گوش دادن، مذاکره، تصمیم‌گیری، حل مسئله و موارد دیگر. همچنین، اگر استعداد خاصی داشته باشید، حتی اگر ارتباط مستقیمی با کار نداشته باشد، ارائه آن می‌تواند برنامه شما را قوی کند.

 • گواهینامه‌ها

بخش مهمی از برنامه اثبات آموزش شما اعم از رسمی، غیر رسمی و حرفه‌ای است. برای در نظر گرفتن صحیح و صریح برنامه، گواهینامه‌های ارائه شده شما باید مطابق با اطلاعات ارائه شده در سایر قسمت‌های برنامه باشد.

 • شرکت در مصاحبه شغلی

در صورت انتخاب بین سایر متقاضیان، شرکتی که درخواست کار کرده‌اید، شما را به شرکت در مصاحبه شغلی دعوت می‌کند. مصاحبه شغلی یک جلسه رسمی با نمایندگان شرکت است، به طور معمول افسر منابع انسانی، گاهی اوقات مصاحبه، برای صحبت در مورد اطلاعاتی که در مورد درخواست خود و سایر موارد ارائه کرده‌اید به‌صورت حضوری انجام می‌شود. شرکت‌ها به طور معمول از متقاضی درخواست می‌کنند به شرکت مراجعه کند و مستقیماً در مورد تحصیلات، تجربه کار، مهارت‌ها، امتیازات و موارد دیگر بحث کنند. مصاحبه شغلی زمان مناسبی برای شما است که بتوانید بر کارفرمای آینده خود تأثیر بگذارید

هنگامی که در مصاحبه شرکت کردید، شرکت درصورتی‌که برای شغلی که درخواست کرده‌اید انتخاب شده یا نه به شما اطلاع می‌دهد. در صورت استخدام شدن برای موقعیت شغلی، به طور خلاصه شرکت قرارداد کار را برای شما فراهم می‌کند.

قرارداد کار توسط شرکت به‌عنوان یک سند حقوقی استخدام شما ارائه می‌شود که توافق شما به‌عنوان کارمند و شرکت به‌عنوان کارفرما را برای همکاری در شرایط و ضوابط قراردادی اثبات می‌کند. قراردادها عمدتاً به‌صورت کتبی هستند و برای اعتبار آن، لازم است که توسط طرفین، شما و شرکت امضا شود. قبل از امضای آن، اطمینان حاصل کنید که همه بندهای قراردادها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که با همه آن‌ها موافق هستید.

قراردادهای کار به طور معمول دارای بخش‌های زیر هستند:

 • قرارداد کار احزاب
 • نام و آدرس کارمند و کارفرما.
 • مدت قرارداد کار
 • مدت‌زمانی که قرارداد معتبر است.
 • مدت مشروط کارمند
 • زمانی که در یک دوره آزمایشی برای یک شرکت می‌گذرانید.
 • محل کار کارمند
 • توضیحات شغلی کارمند
 • حقوق کارمندان
 • ساعت‌های اشغال کارمند
 • تعطیلات


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

دوره زبان آلمانی در مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

کار در آلمان

کار در آلمان

کشور آلمان

کشور آلمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان