کشور آلمان


کشور آلمان

رتبه کشور آلمان در زمینه خدمات دوم است، این کشور 73 درصد از فضای شغلی خود را در بخش خدمات به کار گرفته است. کشور آلمان در زمینه حمل و نقل، هتل ها و همینطور رستوران ها و بخش های مالی رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. به این ترتیب این کشور قدرت 5 برابری را در زمینه خرید به نسبت سایر کشورهای مشابه به خود اختصاص داده است. در سال 2018 در زمینه کارآفرینی و ثبت شرکت این کشور توانسته رتبه بالایی را به خود اختصاص دهد. از بین 500 شرکت بزرگ دنیا در حدود 37 شرکت مربوط به کشور آلمان است.حدود 95 درصد از مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و البته زبان های صربی در بخش شرقی این کشور نیز دیده می شود. در حدود 6 درصد از مردم آلمان در مرز دانمارک زندگی می کنند.مذهب رسمی مردم آلمان مسیحیت است و در حدود 34 درصد از نها پروتستان هستند.

 

نام انگلیسی: Germanyنام عربی: ألمانياپایتخت: برلینقاره: اروپانوع حکومت و ساختار سیاسی: فدرال پارلمانی/ صدراعظمزبان‌های رسمی: آلمانیزبان‌های رایج: انگلیسی و صربیواحد پول: یورو معادل 1/139 دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 166جمعیت: 83 میلیون نفر در سال 2018منطقه زمانی: GMT +2 UTC+1(CET)دامنه اینترنتی: GMT +2 UTC+1(CET)پیش شماره تلفن: 0049
کشور به المان

اقتصاد آلمان

بازار کشور آلمان germany یک بازار پویا و سطح بالا در جهان محسوب می‌شود به طوری که نوآوری بازار آلمان در تمام جهان شناخته شده است. در این کشور نیروی کار ماهر بسیار زیادی وجود دارد. سرمایه زیاد بوده و سطح فساد بسیار کم اعلام شده است. کشور آلمان بزرگترین اقتصاد در اروپا محسوب می‌شود. این کشور از نظر تولید ناخالص ملی بسیار بزرگ است. رتبه سوم صادرکننده بزرگ جهان به کشور آلمان تعلق دارد. این کشور از نظر اقتصادی در بخش خدمات توانسته 70 درصد از امکانات را پوشش دهد. در زمینه صنایع به صادرات 29 درصد رسیده است و در بخش کشاورزی در حدود یک درصد تولید ناخالص را شامل می شود. با توجه به آماری که به دست ما رسیده است این کشور در حدود 40 درصد از درآمد خود را از طریق صادرات به دست می آورد. آلمان دارای ذخایر نسبتاً غنی از چوب و سنگ آهن است. این کشور دارای گاز طبیعی وسیعی است. سوخت های فسیلی، انرژی باد و همینطور زیست توده از بخش های مهم این کشور محسوب می شود. تولید ناخالص داخلی در سال 2018 برای آلمان 3.684 تریلیون دلار اعلام شده است. به این ترتیب این کشور قدرت 5 برابری را در زمینه خرید به نسبت سایر کشورهای مشابه به خود اختصاص داده است. رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2018 در حدود +2 درصد اعلام شده است. میزان تورم در این کشور 1.7 درصد بوده و در حدود 16 درصد از مردم آلمان زیر خط فقر زندگی می کنند. نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 5.1 درصد است. صنایع اصلی در کشور آلمان آهن فولاد، زغال سنگ، سوخت های معدنی، پلاستیک ، خودرو و واگن سازی است. این کشور در زمینه تجهیزات پزشکی و همینطور مواد دارویی نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد. قیمت دلار آلمان متغیر است.

آلمان در رنکینگ جهانی

کشور آلمان germanyدر زمینه صادرات رتبه بالایی دارد و بیشترین محصولات صادراتی این کشور شامل وسایل موتوری، ماشین آلات، مواد شیمیایی، تجهیزات الکترونیک، دارو و فلزات و همینطور مواد غذایی و پارچه و محصولات پلاستیکی است. شرکت های اصلی صادراتی در اتحادیه اروپا در حدود 58 درصد، ایالت متحده آمریکا 8.8 درصد، چین 6.4 درصد، ترکیه 1.9 درصد و سایر کشورها در حدود 20.8 درصد است. در زمینه واردات کشور آلمان رتبه خوبی داشته در لیست ده کشور برتر وارداتی قرار دارد. شرکت های اصلی وارداتی به اتحادیه اروپا تعلق دارد.

رتبه کشور آلمان در زمینه خدمات دوم است، این کشور 73 درصد از فضای شغلی خود را در بخش خدمات به کار گرفته است. کشور آلمان در زمینه حمل و نقل، هتل ها و همینطور رستوران ها و بخش های مالی رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. رتبه کشور آلمان در زمینه بهداشت و درمان نیز قابل قبول است. این کشور 24 درصد از نیروی کار خود را در زمینه بخش تولید به کار گرفته است. در حوزه های شیلات و جنگلداری شاهد رشد بالایی برای کشور آلمان هستیم.

از بین 500 شرکت بزرگ دنیا در حدود 37 شرکت مربوط به کشور آلمان است. که نشان از قدرت اقتصادی بی نظیر این کشور خواهد بود. تعداد افرادی که در بخش صنایع خدماتی مشغول به کار هستند دو برابر کارکنان صنعت تولیدی است. امور مالی و بانکداری در این کشور ارزش بالایی دارد

حکومت آلمان

در این بخش می خواهیم نگاهی اجمالی و البته دقیق به ساختار سیاسی کشور آلمان germanyداشته باشیم. کشور آلمان در حال حاضر بر اساس قانون اساسی اداره می شود. در اغلب کشورها رئیس جمهوری عالی ترین مقام سیاسی است اما در کشور آلمان صدر اعظم تصمیم گیرنده نهایی است و رییس جمهوری سمت تشریفاتی دارد. رییس جمهور در این کشور قدرت بالایی دارد و در زمانی که بی ثباتی در کشور حاکم است وارد میدان می شود. پارلمان کشور آلمان متشکل از مجلس و همینطور مجلس مشورتی است. در این کشور دادگاه قانون اساسی نیز جایگاه بسیار مهمی دارد و در تشکیلات حکومتی نیز یک تصمیم گیرنده واقعی محسوب می شود. در ماده 20 قانون اساسی کشور آلمان عنوان شما است که هر نوع دخالت نهادهای مذهبی ممنوع است. ساختار حکومتی کشور آلمان فدرال است به این معنی که یک واحد سیاسی کل وجود داشته و به دنبال آن واحدهای سیاسی جز دیده می شود که دولت ها هستند. این واحدها به خودی خود مستقل هستند اما در مجموع با هم روال های نظامی و سیاسی را تشکیل می دهند. به زبانی دقیق تر و البته ساده تر مسائل مربوط به دفاع و ارز و پول و همینطور سیاست های خارجی مربوط به حکومت فدرال است این در حالی است که دولت ها و واحدهای جزیی تنها در بخش های فرهنگی، آموزشی و مالیات می توانند تصمیم گیری های مستقل داشته باشند. در کشور آلمان 16 ایالت وجود دارد که هر یک 3 الی 6 نماینده را به خود اختصاص داده اند. آلمان مشهور به کشوری است که نظام اقتصادی مبتنی بر بازار را اختراع کرده است. نرخ دلار آلمان دستخوش تغییرات زیادی است.

فرهنگ مردم آلمان

آداب و رسوم مردم کشور آلمان برای شما جالب خواهد بود. حدود 95 درصد از مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و البته زبان های سوربی در بخش شرقی این کشور نیز استفاده می شود. در حدود 6 درصد از مردم کشور آلمان در مرز دانمارک زندگی می کنند. مذهب رسمی مردم آلمان مسیحیت است و در حدود 34 درصد از آنها پروتستان هستند. در آداب و رسوم مردم آلمان برنامه ریزی نقش اساسی دارد. در این کشور مشخص شده است که چه کاری باید در چه ساعتی انجام شود. بنابراین قانونمند بودن بخش مهمی از فرهنگ مردم کشور آلمان محسوب می شود. مهندسان در کشور آلمان بسیار مشهور هستند و موقعیت صنعت اتومبیل در این کشور بسیار بالا است.

در کشور آلمان زندگی شخصی از کاری جدا است. از ویژگی های مهم مردم این کشور پس انداز، سخت کوشی و احترام است. در کشور آلمان باید به افراد مسن احترام ویژه ای گذاشته شود. در این کشور صحبت به شکل صریح صورت می گیرد و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم آلمان است. آداب احوالپرسی در آلمان بسیار رسمی است و با یک دست دادن سریع و محکم انجام می شود. شما تا زمانی که فرد خود نخواسته است نمی توانید او را به اسم کوچک صدا کنید.

قوانین حجاب کشور آلمان سختگیرانه نیست. به طوری که هر شخص می تواند از پوشش مربوط به خود استفاده نماید. در این کشور حضور در دانشگاه ها و مدارس با لباس رسمی مشخص شده است. کارکنان لباس مربوط به خود را می پوشند و لباس مهمانی از لباس کار جداست.

رفتار آلمانی ها با ایرانیان بسیار خوب است این افراد به طور کلی نگاه صلح جویانه به مهاجران دارند و خبری از رفتارهای زننده و بی احترامی نخواهد بود. در آلمان شرایط زندگی درست و دقیق برنامه ریزی شده است.

قوانین عمومی در آلمان

– روز یکشنبه در کشور آلمان روز استراحت و یا روز سکوتsilent day نام دارد. تمام کشور در این روز بسته هستند و جاذبه های گردشگری نیز تنها در ساعت های مشخصی باز می باشند. در صورتی که در این روز سر و صدا ایجاد کنید جریمه خواهید شد.

2- در صورتی که قصد شرکت در تظاهرات در کشور آلمان دارید نباید هیچ ماسکی بر روی صورتتان قرار بگیرد پوشاندن صورت در تظاهرات پیگرد قانونی دارد.

3- در ایران بالش بازی یک بازی سرگرم کننده است اما در کشور آلمان اگر یک شخص را با بالش بزنید به زندان خواهید رفت، در واقع بالش یک اسلحه محسوب می شود.

  1. برای رانندگی در اتوبان های کشور آلمان سرعت مجاز بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است تمام شدن سوخت در اتوبان ها و راه رفتن و یا ایستادن به طور کلی در اتوبان ها غیر قانونی محسوب می شود. پیش از آغاز رانندگی در اتوبان از پر بودن باک اتومبیل مطمئن شوید.

5- شما باید نام فرزند خود را درست انتخاب کنید و اسامی عجیب و غریب در این کشور رد می شود.

6- دانشگاه های دولتی در کشور آلمان رایگان هستند.

7- شرکت های اداری در این کشور منظره ای رو به آسمان دارند و اگر چنین چیزی نباشد غیر قانونی محسوب می شود.

8- در آلمان تلاش برای فرار از زندان جرم محسوب نمی شود.

9- نرفتن به مدرسه در این کشور ممنوع است

10- در آلمان به سکوت بسیار اهمیت داده ی شود و شب ها نمی توانید از آلات موسیقی استفاده نمایید.

مشاغل مورد نیاز در آلمان

  • مشاغل مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان‌های الکتریکی
  • مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک
  • ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
  • توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT
  • رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
  • حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه‌ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی
  • حسابداری


با ما مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

دوره زبان آلمانی در مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

کار در آلمان

کار در آلمان

کشور آلمان

کشور آلمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان