کشور نروژ


کشور نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب ‌و هوای بسیار سردی دارد. این کشور، در بخش شمالی اروپا قرار دارد. نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت این کشور ،حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود.نرخ تورم  2.90 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری نیز، حدود 3.9 درصد است. یکی از بهترین محصولات صادراتی این کشور ، نفت و مشتقات آن است، ماشین آلات و تجهیزات نیز در این کشور، جنبه صادراتی قوی‌‌ای دارند. جمعیت ایرانی در این کشور در سال 2018، حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است و این آمار بیانگر این است که کشور نروژ توانسته از ساختاری غنی در زمینه اقتصادی استفاده نماید.

نام انگلیسی: Norwayنام عربی: النرويجپایتخت: اسلوقاره: آسیانوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطهزبان‌های رسمی: نروژی و سامیزبان‌های رایج: انگلیسیواحد پول: کرون هر کرون 0.11 دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 166جمعیت: 5.258 میلیون در سال 2017منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1 (CET)دامنه اینترنتی: GMT+2 . UTC+1 (CET)پیش شماره تلفن: 0047
کشور نروژ

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی در نروژ

واحد پول کشور نروژ، کرون است. در این کشور، صادرات بخش عمده‌ای از اقتصاد را پوشش می‌دهد؛ صادرات عمده کشور نروژ در زمینه نفت است. به طور میانگین، از آنجاکه کشور نروژ دارای بهترین و مرغوب ترین چاه‌های نفت در دنیا است، روزانه حدود 3 میلیون بشکه نفت خام صادر می‌کند. در نظر داشته باشید که کشور نروژ در سازمان جهانی اوپک عضویت ندارد. از دیگر بخش های صادراتی کشور نروژ، می‌توان به تجهیزات نظامی، مواد شیمیایی و ماهی اشاره نمود. دور تا دور کشور نروژ را دریا احاطه کرده است؛ ازاین‌رو یکی از بخش های اقتصادی کشور نروژ نیز شامل آبزیان دریایی است. در کشور نروژ 3 نوع ماهی دیده می‌شود که در هیچ جای دنیا به دست نمی‌آید. در این کشور، تنها بخش کوچکی برای کشت استفاده می‌شود؛ به طوری‌که بخش کشاورزی و دامداری در این کشور بیشتر به تولید لبنیات محدود می‌شود. بیش از نیمی از مساحت کشور نروژ، پوشیده از درختان است و یکی از دیگر از بخش های صادرات عمده این کشور نیز چوب است. صنایع سنتی و تولید در کشور نروژ مربوط به الوار و سنگ آهن است. در کشور نروژ، ذخایر نفت و گاز طبیعی وسیعی دیده می‌شود. این کشور تحت شعاع فرآورده های نفتی و صنایع وابسته به آن است؛ نفت و گاز طبیعی در این کشور، بیش از یک سوم از درآمدهای صادراتی را شکل می‌دهد. از دیگر بخش های اقتصادی در کشور نروژ مربوط به بخش برق رسانی است. این کشور توانسته سیستم های برق رسانی را به شکل ارزان قیمت در اختیار مردم خود قرار دهد؛ به طوری که از نیروی برق آبی نیز استفاده می‌شود. اقتصاد کشور نروژ، روز به روز در حال رشد است و از ده سال پیش تا به امروز، سیر نزولی در خصوص اقتصاد کشور نروژ دیده نمی‌شود. تولید ناخالص در این کشور رشد خوبی داشته است و از این نظر رتبه دوم در جهان را دارد. در کشور نروژ، نیروی کار حدودا  2.785 میلیون نفر هستند. در اقتصاد کشور نروژ، حدود 3 درصد در بخش کشاورزی فعالیت دارند، 21.1 درصد در بخش صنعت بوده و 76 درصد نیز در زمینه خدمات دیده می‌شود. نرخ تورم در این کشور 2.90 درصد اعلام شده و نرخ بیکاری نیز در حدود 3.9 درصد است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی نروژ

حکومت در کشور نروژ پادشاهی است؛ در این کشور دو مجلس وجود دارد اما برای انتخاب این دو مجلس تفاوت مشخصی نسبت به سایر کشورها دیده می‌شود؛ پارلمان این کشور 169 عضو دارد که برای یک دوره چهار ساله انتخاب می‌شوند. انتخابات در نروژ، هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود؛ به این شکل که مابین اننتخابات های پارلمانی، انتخابات های محلی برگزار می‌گردند. سن رای در این کشور، 18 می‌باشد

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در نروژ

اغلب افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری به کشور نروژ مهاجرت کرده‌اند، شرکت هایی با هدف تولید و فروش محصولات بهداشتی تاسیس کرده‌اند؛ امروزه شرکت های ایرانی در کشور نروژ، در زمینه‌های صادراتی نیز وضعیت خوبی به‌وجود آورده‌اند . جمعیت ایرانی در کشور نروژ در سال 2018 ،حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است. در این کشور شرکت های زیادی در زمینه‌های خدماتی نیز دیده می‌شود، شرکت هایی که توانسته‌اند از جدیدترین ساختار خدمات عمومی استفاده نمایند و خوشبختانه مورد توجه دولت کشور نروژ نیز قرار گرفته‌اند. ارزیابی ها نشان می‌دهد که شرکت هایی که قرار است در آینده کشور نروژ دیده شوند، بیشتر در زمینه محصولات الکترونیکی هستند؛ این موضوع به دلیل وضعیت برق ارزان در کشور نروژ است که اجازه می‌دهد صادرات در این زمینه رونق زیادی داشته باشد. آهن آلات از دیگر بخش های اقتصادی کشور نروژ محسوب می‌شود؛ خرید و فروش آهن آلات در کشور نروژ بر اساس رده های اقتصادی خوبی تعیین می‌شود. در کشور نروژ، مواد خوراکی نیز جزو بخش های صادراتی به حساب می‌آید.

خلاصه تاریخ نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب و هوای بسیار سردی دارد. این کشور در بخش شمالی اروپا قرار دارد؛ نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت کشور نروژ، حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود. از نظر اختلاف ساعتی، نروژ 2 ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است. مردم نروژ به زبان نروژی صحبت می‌کنند. واحد پول در این کشور کرون است. بهترین زمان برای سفر به نروژ تابستان است اما اگر به دنبال ورزش های زمستانی در نروژ باشید، باید به سراغ فصل زمستان بروید. در نظر داشته باشید که بارش شدید برف در نروژ، یک امر طبیعی است.

فرهنگ مردم نروژ

در نروژ خانواده نقش مهمی دارد، در این کشور برای شروع زندگی، نیاز به ازدواج رسمی نیست و سوال در مورد وضعیت تأهل افراد، چندان جالب به نظر نمی‌رسد .در این کشور زنان به اندازه مردان در تجارت و کار نقش دارند، امکان رشد و ترقی نیز به طور برابر دیده می‌شود. در صورتی که زنی تصمیم بگیرد برای مراقبت از فرزند خود در خانه بماند، می‌تواند از دولت حقوق دریافت نماید. در ادارات و شرکت ها نیز به بانوان احترام زیادی گذاشته می‌شود.

در بین مردم این کشور اصل برابری دیده می‌شود؛ در این کشور، مردم هر کس را به خاطر خودش دوست دارند واین روال سبب می‌شود که تظاهر و تجمل کمتری دیده شود. مردم نروژ به وفاداری و صداقت شهرت دارند. دخالت در زندگی یکدیگر در نروژ به هیچ عنوان دیده نمی‌شود. افراد در احوال‌پرسی، اغلب سعی می‌کنند ارتباط چشمی داشته باشند و با هم دست دهند، در این کشور رفتارها بسیار ساده و خودمانی است، مردم سعی می‌کنند با هم مهربان باشند. دست دادن و خدافظی در نروژ یک اصل مهم است؛ با توریست ها نیز به همین‌ صورت برخورد می‌شود. هدیه دادن یک بخش مهم در نروژ است؛ افراد با هم دست می‌دهند به هم دسته گل و شکلات تعارف می‌کنند. نوشیدنی نیز بخشی از هدایای نروژ محسوب می‌شود و هدایا در زمان دریافت باز می‌شوند.

ناهار خوردن در نروژ کوتاه و سبک است، در این کشور از نان و قهوه بسیار استفاده می‌شود؛ قهوه بخش مهمی از زندگی مردم نروژ است.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

کشور نروژ

کشور نروژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان