تحصیل در نروژ


تحصیل در نروژ

برای تحصیل در نروژ مقاطع عالی در مؤسسات و دانشگاه‌های دولتی  هزینه تحصیلی وجود ندارد، زیرا کلیه هزینه‌های تحصیل در نروژ توسط وزارت آموزش و تحقیقات نروژ تأمین می‌شود. همچنین به دانشجویان فرصت داده می‌شود تا از صندوق وام آموزشی دولتی نروژ درخواست کمک مالی (بخشی از وام / بخشی از کمک هزینه) را بدهند. کلید اصلی برای دریافت وام تحصیل در نروژ این است که شما یک شهروند نروژی باشید. با این حال، ممکن است شهروندان خارجی نیز از حمایت مالی برخوردار شوند. به متقاضیان واجد شرایط ممکن است کمک هزینه‌ای حدود ۹۰،۰ کرون اعطا شود. در ابتدا به عنوان وام کامل داده می‌شود، اما پس از اتمام دوره‌های آموزشی، ۴۰ درصد از مبلغ در صورت گذراندن دوره‌ها به کمک هزینه تحصیل در نروژ تبدیل می‌شود. درصد کمی از دانشجویان نروژی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند. مؤسسات آموزش عالی در نروژ بدلیل افزایش دو برابری جمعیت دانشجویی این کشور که بین اوایل دهه ۱۹۸۰ و اواسط دهه ۱۹۹۰ اتفاق افتاد، گسترش یافته‌اند.

بسیاری از دانش آموزان در مدارس حرفه‌ای تحصیل می‌کنند و چند هزار از دانش آموزان در دبیرستان‌های مردمی (به طور کلی مدارس شبانه روزی یک دوره یک ساله طراحی شده برای دانش آموزان ۱۷ ساله از مناطق روستایی را ارائه می‌دهند). اکثریت مدارس نروژ دولتی و رایگان هستند. با این حال، مدارس خصوصی با هزینه‌های بالا نیز در هر سطح وجود دارد. کلیه دانشجویان واجد شرایط دریافت وام‌های دولتی هستند. برنامه‌های یادگیری مادام العمر و آموزش مخصوص بزرگسالان نیز از اجزای مهم سیستم آموزشی نروژ هستند.

همه چیز درباره تحصیل در نروژ

نروژ کشوری کوچک با منابع بزرگ است. حفظ و توسعه یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا که برای همه آزاد است، صرف نظر از سوابق اجتماعی و اقتصادی دانشجویان، از اولویت مقامات نروژی برخوردار است که برای دانشجویان بین المللی نیز حساب می‌شود. با این حال، مراقب باشید نروژ کشوری با هزینه بالا است و به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید بتوانید هزینه‌های زندگی خود را در نروژ در طول تحصیل در نروژ تأمین کنید. نروژ یک جامعه مدرن است. برابری ارزشی است که عمیقاً در جامعه نروژ ریشه دارد و هم در قوانین و هم در سنت آن ریشه دارد. دانشجویان در دانشگاه از استانداردها و خدمات فن آوری بالا، امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین آموزش ابتکاری بهره می‌برند. نروژ همچنین به عنوان یک جامعه ایمن دیده می‌شود – تقریباً در هر کجا که باشید می‌توانید احساس امنیت کنید.

تحصیل در  نروژ علی رغم اینکه کشور کوچکی است، تحصیلات با کیفیتی دارد، که تبادلات بین المللی و دانشجویان متقاضی تحصیل در نروژ از آن نیز بهره مند می‌شوند. تحصیل در نروژ امکان شغلی شما را چه در داخل و چه در خارج از کشور بهبود می‌بخشد. با این حال، احتمال اینکه از فضای غیررسمی دانشگاه‌های نروژ غافلگیر شوید زیاد است. معلمان به راحتی در دسترس هستند و به عنوان یک دانش آموز شما را به پرورش ذهن انتقادی ترغیب می‌کنند. سیستم آموزشی نروژ بر این باور است که این بهترین راه برای آماده سازی دانشجویان برای آینده است.

دانشگاه های نروژ

تحصیل در نروژ (عالی) متشکل از:

 • دانشگاه‌ها
 • دانشگاه‌های تخصصی
 • کالج‌های دانشگاهی

 و همچنین طیف وسیعی از کالج‌های دانشگاه خصوصی است. سیستم آموزش عالی ملی مطابق با فرآیند بولونیا (سیستم آموزشی در کل اروپا)، دارای مدرک کارشناسی (دوره اول، سه سال)، مدرک کارشناسی ارشد (دوره دوم، دو سال) و مدرک دکترا (دوره سوم، سه سال) است. پذیرش در دانشگاه‌های نروژ پس از اتمام دوره متوسطه با گواهینامه پذیرش دانشگاه ارائه می‌شود. هنگام تحصیل در نروژ، می‌توانید یک برنامه سنتی حرفه‌ای در اسکاندیناوی را نیز انتخاب کنید، که از سیستم بولونیا معاف است و شامل شش سال تحصیل و موضوعاتی مانند پزشکی، دامپزشکی, روانشناسی و الهیات است.

تحصیل در نروژ در مؤسسات و دانشگاه‌های عمومی با یک سال تحصیلی با دو ترم از آگوست تا دسامبر و از ژانویه تا ژوئن رایگان است. مسئولیت آموزش‌های عالی به عهده وزارت آموزش و تحقیقات نروژ است.

درکل نروژ ۷ دانشگاه دارد که چهار مورد از آنها دانشگاه‌های قدیمی و سنتی بشمار می‌روند از جمله دانشگاه اسلو (تأسیس ۱۸۱۱)، دانشگاه برگن (۱۹۴۶)، دانشگاه علم و صنعت نروژ در تروندهایم (انستیتوی فناوری نروژ، تأسیس ۱۹۱۰) و دانشگاه ترومس (۱۹۶۸) به همراه دانشگاه استاوانگر، دانشگاه علوم زندگی نروژ و دانشگاه آگر. همچنین شش موسسه تخصصی در نروژ وجود دارد که آموزش آنها در سطح آموزش‌های دانشگاهی است از جمله دانشکده اقتصاد و اداره بازرگانی نروژ در برگن و آکادمی موسیقی نروژ و همچنین حدود دوازده کالج دانشگاهی که عمدتاً برنامه‌های سه ساله تحصیل در نروژ را ارائه می‌دهند, سیستم آموزش عالی نروژ را تأمین کرده‌اند.

اگر دوست دارید در نروژ به زبان انگلیسی تحصیل کنید، می‌توانید بیش از ۲۰۰ برنامه کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، و بسیاری از برنامه‌های کارشناسی آموزش انگلیسی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، برنامه‌های زبان انگلیسی ارائه شده در دانشگاه اسلو شامل دروس علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق، الهیات، ریاضیات و علوم طبیعی، آموزش، پزشکی، دندانپزشکی، انرژی، توسعه، مطالعات جنسیتی است.

تحصیل در نروژ

اعزام داشنجو در مقطع کارشناسی به نروژ

اتمام تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، معدل قبولی در امتحان در پایان دبیرستان نروژ، شرط اساسی عمومی ورود به دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی نروژ است. برای دانشجویان بین المللی حداقل یک سال تحصیلات تکمیل شده در سطح دانشگاه علاوه بر این لازم است. در نروژ، کلیه برنامه‌های کاربردی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، توسط خود مؤسسات پردازش می‌شوند. این بدان معنی است که شرایط توانایی دانشجو در زبان ممکن است بین مؤسسات و حتی در برنامه‌های تحصیلی در همان موسسه متفاوت باشد. مراقب باشید که آزمون‌ها و نمرات مختلف انگلیسی ممکن است توسط مؤسسات مختلف مورد نیاز باشد. برای دوره‌هایی که زبان آموزشی آنها نروژی است، مهارت در زبان نروژی الزامی و باید مستند باشد.

فرقی نمی‌کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا نه، همه دانشگاه‌های دولتی نروژ برای همه موارد از مقاطع کارشناسی تا مقاطع کارشناسی ارشد و حتی دکترا شهریه رایگان ارائه می‌دهند. با این حال دانش آموزان برای دریافت کارت کتابخانه، شناسنامه دانشجویی، دسترسی رایگان به امکانات ورزشی و موارد دیگر باید هزینه‌ترم که حدود ۳۰ یا ۶۵ یورو است را پرداخت کنند. اگرچه برای شرکت در امتحانات باید هزینه پرداخت شود، اما این به معنای هدر رفت پول نیست با این هزینه‌ترم، خدمات درمانی و همچنین تخفیف‌های زیادی در سراسر کشور و شهرهای مختلف نروژ به عنوان یک دانشجو دریافت خواهید کرد.

دانشگاه‌هایی که مقطع کارشناسی رایگان است:

 • دانشگاه نورد، در بود
 • کالج دانشگاه جنوب شرقی نروژ، در پورسگرون
 • UIT دانشگاه قطب شمال نروژ، در Troms

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به نروژ

یکی از بهترین ویژگی‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ، استقبال از دانشجویان بین المللی و رویکرد برابری طلبانه برای آموزش عالی است. تمام برنامه‌های کارشناسی ارشد در نروژ رایگان هستند و بسیاری از آنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. به همین دلایل است که این کشور در حال حاضر میزبان حدود 10 هزار دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی است. سال تحصیلی نروژ از آگوست تا ژوئن، با تعطیلات زمستانی و بهاری و تعطیلات طولانی‌تر بین ژوئن و آگوست ادامه دارد. مطمئناً، به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در نروژ، از تعطیلات طولانی‌تر برای انجام تحقیق و تحریر در مورد پایان نامه مدرک خود استفاده خواهید کرد. طول دوره کارشناسی ارشد در نروژ دو سال است و شامل ۱۲۰ واحد است.

تعداد زیادی از برنامه‌های کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، زیرا این زبان توسط بسیاری از مردم نروژ به طور گسترده صحبت می‌شود. به همین دلیل برای تحصیل در نروژ معمولاً نیازی به دانستن زبان نروژی نخواهید داشت. با این حال، اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، ممکن است لازم باشد که آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی را بگذرانید.

متقاضیان برنامه‌های کارشناسی ارشد برای پذیرش در این مقطع باید به طور معمول مدرک کارشناسی یا معادل حداقل ۳ سال را دریافت کرده باشند. این مدرک باید شامل دوره‌هایی معادل حداقل 1 و نیم سال تحصیل تمام وقت در یک موضوع مرتبط با برنامه مورد درخواست متقاضی باشد.

اعزام دانشجو مقطع دکترا به نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ شما را قادر می‌سازد تا در یک کشور زیبا، با مجموعه‌ای از پدیده‌های طبیعی منحصر به فرد که در هیچ جای دیگر مانند آنرا ندیده‌اید، تحصیل کنید.

در زیر مهمترین دلایل تحصیل دکترا در نروژ آمده است:

 • تحصیل رایگان: در سیستم آموزش عالی نروژ شهریه‌ای وجود ندارد. محققان دکترا کارمند محسوب می‌شوند و شما حقوق دکتری و حقوق کارمندان مرتبط را دریافت خواهید کرد.
 • خوشبختی: نروژ مرتباً به عنوان کشوری با بهترین کیفیت زندگی در جهان رتبه بندی می‌شود.
 • زبان انگلیسی: زبان انگلیسی به طور گسترده‌ای در اسکاندیناوی صحبت می‌شود
 • جامعه برابر: برابری یک ارزش اساسی جامعه مدرن نروژ است، و آن را به مکانی امن و آینده نگر برای تحصیل تبدیل کرده است.
 • موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد: موقعیت متمایز نروژ بین اروپا و قطب شمال به این معنی است که می‌تواند آموزش تخصصی را در زمینه‌هایی مانند تحقیقات دریایی، انرژی و آب و هوا، دارو و بهداشت، غذا، فناوری ارتباطات، بیوتکنولوژی، علوم مواد و فناوری نانو ارائه دهد.

یک دکترای تمام وقت معمولی در نروژ سه سال طول می‌کشد. با این حال، برای یک برنامه دکترای ساختار یافته با وظایف نهادی و آموزش تخصصی، ممکن است به مدت چهار سال در دانشگاه خود استخدام شوید. تقریباً مانند انگلستان، دانشجویان مقطع دکترا یک محقق ارشد به عنوان سرپرست خواهند داشت. آن‌ها به طور منظم بر کار تحقیقاتی شما، پیشرفت پروژه و نوشتن پایان نامه نظارت و ارزیابی می‌کنند. برنامه‌های دکترا در نروژ توسط مؤسسات تحقیقاتی منفرد بررسی می‌شود. بنابراین، شرایط، مدارک و ددلاین ها برای برنامه‌های دکترا می‌تواند بین مؤسسات متفاوت باشد.

داوطلبان دکترا معمولاً ملزم به نوشتن یک پروپوزال تحقیقاتی خوب یا توضیحات پروژه و تکمیل فرمهای مربوطه هستند. همچنین ممکن است ملزم به ارائه سایر اسناد کاربردی دکترا باشید.

برخی از مواد اضافی که ممکن است مورد نیاز باشد شامل:

 • نسخه‌های معتبر از کلیه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی شما
 • یک برنامه بودجه برای تحصیلات شما (برای ۴-3 سال تحصیل تمام وقت، به علاوه اطلاعات مربوط به منبع و نوع بودجه)
 • بیانیه‌ای که هر یک از نیازهای مهم علمی و علمی را توصیف می‌کند
 • نام حداقل یک سرپرست پیشنهادی دانشگاه (مگر اینکه شرط دیگری ذکر شده باشد)


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در عمان

تحصیل در عمان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

کالج اویسینا مجارستان

کالج اویسینا مجارستان

دانشگاه های برتر انتاریو

دانشگاه های برتر انتاریو

استان انتاریو

استان انتاریو

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در چین

تحصیل در چین

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

کشور نروژ

کشور نروژ

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان