تحصیل در اسلواکی


تحصیل در اسلواکی

 تحصیل در اسلواکی با توجه به هزینه های پایین و شرایط مناسب می تواند انتخاب مناسبی باشد برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند.کشور اسلواکی عضو اتحادیه اروپا ومعاهده شینگن میباشد. پایتخت ان شهر براتیسلاوا میباشد وسالانه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا بدلیل جاذبه های توریستی به این کشور سفر می کنند. معروفترین دانشگاه این کشوربرای ادامه تحصیل در اسلواکی دانشگاه کمونیوس میباشدکه در براتیسلاوا واقع شده وجزو دانشگاههای گروه اراسموس میباشد.

چهارچوب تحصیل در اسلواکی در سیستم آموزش عالی بر اساس قوانین وزارت علوم و آموزش و پرورش این کشور می باشد. ترم تحصیل در اسلواکی بدین صورت است که نیمسال تحصیلی زمستانی از ماه سپتامبر تا ژانویه بطول می انجامد و نیمسال تحصیلی تابستانی از فوریه تا ژوئن می باشد. سیستم انتخاب واحد دانشگاهی برای کلیه مقاطع تحصیل در اسلواکی از سیستم واحد دهی در اروپا تبعیت می کند و از سیستم ذخیره سازی (ECTS) بهره می گیرد.

موسسات ارائه دهنده تحصیلات عالی در اسلواکی به دو نوع مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی تقسیم می شوند. مراکز دانشگاهی در زمینه علوم، فناوری و هنر در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت دارند، در حالی که مراکز غیر دانشگاهی بیشتر برای ارائه برنامه های تحصیلی و کلاس های آمادگی برای مقطع کارشناسی متقاضیان مشغول به کار هستند.

مزایای تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی دارای دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی می باشد. تحصیل در اسلواکی به زبان اسلواکیایی به صورت رایگان است و هزینه تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی با توجه به رشته و دانشگاه و مقطع تحصیلی از ۲ هزار تا ۵ هزار یورو در سال می باشد، که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه مناسبتری را برای دانشجویان دارد. امکان کار همزمان در حین تحصیل در اسلواکی وجود دارد و دانشجویان بعد از پایان دوران تحصیلی خود می توانند برای اقامت از طریق کار اقدام داشته باشند.

پس از پایان دوره متوسطه 12 ساله تحصیل در اسلواکی، دانش آموزان می توانند برای ادامه تحصیل در اسواکی در مقطع کارشناسی (3-4 سال تحصیل تمام وقت) و یا برنامه پیوسته کارشناسی و کارشناسی ارشد (5 الی 6 سال تحصیل تمام وقت) اقدام داشته باشند. برای ادامه تحصیل در اسلواکی و پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (2-3 سال تحصیل تمام وقت) داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مورد تقاضا یا مدرک معادل با کارشناسی مورد نیاز است. دوره دکتری 3 یا 4 ساله بوده و داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای ورود به آن الزامی است.

کالج بین المللی براتیسلاوا International-College-Bratislava برای دانش آموزان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در اسلواکی را دارند، آماده ارائه امکانات آموزشی و رفاهی برای آنها می باشد. پس از پایان سال کالج، دانش آموزان می توانند برای تحصیل وارد برترین دانشگاه های اسلواکی شوند.

تحصیل در اسلواکی

کار در حین تحصیل در اسلواکی

دانشجویان در کشور اسلواکی می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی تحصیل در اسلواکی ۱۰ ساعت در هفته، مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.همچنین آنها می توانند بعد از اتمام تحصیل در اسلواکی به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شوند. اما یکی از شرایط مهم برای یافتن کار تسلط به زبان اسلواک است که چندان هم آسان نمی باشد.

تحصیل در مدارس کشور اسلواکی

بیشتر مدارس و دبیرستان های کشور اسلواکی دولتی هستند و معمولا دانش آموز بابت تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کند زیرا این مدارس از طرف دولت و شرکتهای فعال و معتبر تجاری حمایت می شوند .
دوره های تحصیلی مدارس کشور اسلواکی به شرح زیر می باشد :

 1. مهد کودک ها و مدارس پیش دبستانی (۶ -۳ سال) : این دوره به صورت اجباری نیست و والدین می توانند به صورت دلخواه فرزندان خود را در این دوره ثبت نام کنند . با وجود اختیاری بودن ، اکثر پدر و ماردان فرزندان خود را در مدارس پیش دبستانی ثبت نام می کنند به طوری که طبق آخرین آمار حدود ۸۰ درصد از کودکان در این رده سنی در مقطع پیش دبستانی تحصیل کرده اند . دروسی مانند تربیت بدنی ، آموزش های فکری ، موسیقی و هنر در این دوره به بچه ها آموزش داده می شود .
 2. دوره دبستان (۱۵ -۶ سال) : دوره دبستان که برای تمامی افراد ساکن در اسلواکی ضروری می باشد و دریافت شهریه در مدارس دولتی به صورت کم است و تمامی والدین موظف به ثبت نام فرزندان خود در این مقطع تحصیلی هستند . در این مقطع ارزیابی دانش آموزان به صورت کتبی و شفاهی انجام می شود و از تمام این سنجش ها نمره مشخصی دریافت نمی کنند و کارنامه کلی متشکل از عالی ، خیلی خوب ، خوب ، رضایت بخش و مردود است . دروس تحصیلی عموما شامل زبان و ادبیات اسلواکی ، تاریخ ، ریاضی ، هنر ، موسیقی ، تربیت بدنی می باشد و در مجموع دانش آموزان باید در کلیه دروس نمره رضایت بخش به بالا داشته باشند و اگر در یک یا دو درس مردود شوند باید پایه تحصیلی را مجددا پشت سر بگذارند .
 1. دوره دبیرستان (۱۹- ۱۵ سال) : این دوره برای تمامی افراد مانند مقطع ابتدایی اجباری است و با دریافت شهریه تحصیلی همراه می باشد . تعداد معلمین در دوره متوسطه بیشتر و تخصص آنها در حوزه مشخصی می باشد . دانش آموزان در آموزش متوسطه دروس بیشتر و تخصصی تری را نسبت به دبستان فرا می گیرند . دانش آموزان در پایان تحصیل در دوره متوسطه برای ورود به مشاغل حرفه ای و همچنین ورود به دانشگاه ها آماده شده اند . در پایان این دوره به دانش آموزان مدرک یا گواهی نامه ارائه می‌شود که این مدرک برای ورود به دانشگاه الزامی می باشد .
 2. دوره دانشگاه (۱۹ سال)

تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال به طول می انجامد و باید 12 سال تحصیلی را با موفقیت سپری کنید و در آزمون Maturita  که پایان مقطع دبیرستان انجام می گیرد قبول شوید .

دانش آموزان دوره های بسیاری را برای آمادگی جهت تحصیلات تکمیلی و تمرکز روی علایق فرد برای پیدا کردن یک شغل مناسب می باشد .

تحصیل در مقطع دکترا

شما برای تحصیل در اسلواکی در این مقطع نیاز به یک سوپروایزر دارید که با انجام تحقیقات گسترده در حیطه پایان نامه خود و با تکمیل فرم مربوطه تحصیل در این مقطع مشخص می گردد . به دانشجو در حین تحصیل در اسلواکی در این مقطع حقوق پرداخت می گردد و باید پایان نامه خود را در هیئت کارشناسان دفاع کنید و پس از دفاع درجه دکترا به شما اعطا می گردد . تحصیل در مقطع دکترا معمولا بین 3 تا 4 سال می باشد که بسته به دانشگاه و رشته و خود شخص دارد . برنامه های دکترا در اسلواکی در حرفه های بهداشت، روانشناسی، مهندسی، آموزش، علوم زیستی و علوم زیست پزشکی و … می باشند .

دانشگاه های معتبر اسلواکی جهت تحصیل در مقطع دکترا عبارتند از :

 • دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا اسلواکی
 • دانشگاه کنستانتینوس در نیترا اسلواکی
 • دانشگاه St.Cyril و  Methodius
 • دانشگاه ماتی بل در بانسکا بیستریکا اسلواکی
 • دانشگاه پاول جوزف Šafárik در بودگلد اسلواکی
 • دانشگاه فنی Košice

تحصیل گروه پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های برتر اسلواکی با توجه به شرایط و امکانات مناسب، دانشجویان بسیاری را از سرتا سر دنیا به خود جلب کرده است. دانشگاه های اسلواکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند و از لحاظ هزینه ای نیز شرایط نسبتاً به صرفه و مناسبی را دارا هستند. هزینه تحصیل برای دوره پزشکی در اسلواکی که 6 ساله است، حدوداً از 9000 تا 10000 یورو سالانه می باشد، هزینه تحصیل برای دندانپزشکی با دوره تحصیلی 6 ساله بین 10000 الی 12000 یورو سالانه می باشد، برای داروسازی نیز که پنج و نیمسال تحصیلی است، هزینه تحصیل 7500 یورو سالانه می باشد.

بهترین و مشهور ترین دانشگاه اسلواکی ، دانشگاه کامنیوس Comenius  در شهر براتیسلوا است که طبق آمار سال 2018 تعداد دانشجویان آن حدوداً 23000 نفر می باشد که در 13 دانشکده اصلی آن در کلیه مقاطع مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه مورد تأیید کلیه کشورهای دنیا و همچنین وزارت بهداشت ایران است.

شرایط پذیرش در دانشگاه اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی از سطح کیفی و اعتبار بالایی برخوردار هستند و اکثر مدارک دانشگاه های آن مورد تایید وزارت علوم ایران است . پذیرش در دانشگاه های کشور اسلواکی نیز راحت تر از بسیاری از سایر کشور های اروپایی می باشد . تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکیایی صورت می پذیرد اما در برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد که یکی از مزیت های برتر این کشور به شمار می رود .
برای پذیرش بهتر در دانشگاه های اسلواکی داشتن معدل و ارائه مدرک زبان با نمره بالا و یا توصیه نامه از سوی اساتید قبلی و یا داشتن مقالات بین المللی می تواند موثر واقع گردد  .دانشگاه متناسب با مقطع تحصیلی که قصد پذیرش در آن را دارید از فرد مدرک زبان درخواست می کند و معمولا ارائه مدرک آیلتس با نمره ۵٫۵ در مقطع لیسانس و مدرک آیلتس بالای ۶ در مقطع فوق لیسانس از شرایط پذیرش دانشگاه های اسلواکی است  اما برای تحصیل در دوره دکترا باید به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشت و یکی از مهم ترین ملاک های پذیرش توسط دانشگاه می باشد

دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی از رتبه بالایی برخوردار می باشد مخصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های بسیار خوبی در اسلواکی وجود دارد . دوره های تخصصی در دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی تدریس می شود و امکان ترانسفر به دانشگاه های آلمان و اتریش برای ادامه تحصیل رایگان وجود دارد .

اولین دانشگاه در کشور اسلواکی ، دانشگاه ایستروپولیتانا Academia Istropolitana می باشد . دانشگاه های سطح عالی اسلواکی به سه دسته عمومی، دولتی و خصوصی تقسیم می شوند . دانشگاه های عمومی اصلی ترین دانشگاه های اسلواکی که توسط دولت تاسیس و تامین می گردد . دانشگاه های دولتی اسلواکی شامل دانشگاه های نظامی، پزشکی و پلیس می باشند. دانشگاه های خصوصی آموزش عالی اسلواکی بسیار کمیاب هستند که توسط موسسات غیر دولتی تاسیس و تامین می گردند.

موسسات ارائه دهنده تحصیلات عالی اسلواکی توسط ذات و حیطه فعالیتشان به انواع دانشگاهی و غیر دانشگاهی تقسیم بندی می شوند:

الف) نوع دانشگاهی در اسلواکی : موسسات آموزشی از این قبیل در اسلواکی ، برنامه های مطالعاتی در هر سه سطح تحصیلات عالی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و سطح دکترا ارائه می گردد. برنامه های مطالعاتی این نوع موسسات در اسلواکی در زمینه  علوم ، فناوری و هنر می باشد که منطبق با شرایط و وضعیت کنونی و سطح پیشرفت در این زمینه ها می باشد.

ب) نوع غیر دانشگاهی در اسلواکی : این نوع موسسات در اسلواکی بیشتر ارائه دهنده برنامه های تحصیلی در اولین سطح تحصیلات عالی یعنی کارشناسی می باشد .

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

جهت اخذ بورسیه تحصیلی اسلواکی در دانشگاه های دولتی اسلواکی باید به زبان اسلواک آشنایی داشته باشد و از کشور اسلواکی خارج نشود . افرادی که دارای بورسیه تحصیلی می باشند دارای بیمه درمانی می باشند . شما باید فرم الکترونیکی به همراه ضمایم به دانشگاه دولتی مورد نظر ارسال کنید .

بعضی از بورسیه های تحصیلی که در اسلواکی ارائه می گردد به شرح زیر می باشد:

 • بورس های دولتی اسلواکی
 • بورس های وزارت آموزش اسلواکی
 • برنامه های بورس ملی
 • بورس های برنامه اسلوونسکو 21
 • بورس های دوجانبه
 • بورس های چند جانبه


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بهترین راه ها برای مهاجرت به عمان

بهترین راه ها برای مهاجرت به عمان

کم هزینه ترین راه های مهاجرت

کم هزینه ترین راه های مهاجرت

بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری

بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری

کشور های امن جهان

کشور های امن جهان

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

اخذ ویزای امارات

اخذ ویزای امارات

کار در عمان

کار در عمان

تحصیل در عمان

تحصیل در عمان

اقامت در عمان

اقامت در عمان

استان انتاریو کانادا

استان انتاریو کانادا

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان

ثبت شرکت درعمان

ثبت شرکت درعمان

کشور عمان

کشور عمان

کشور مجارستان

کشور مجارستان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

خرید بیزینس در ترکیه

خرید بیزینس در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

دوره زبان ترکی در ترکیه

دوره زبان ترکی در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

شرایط اقامت ترکیه

شرایط اقامت ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

دوره زبان انگلیسی در مجارستان

دوره زبان انگلیسی در مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

کالج اویسینا مجارستان

کالج اویسینا مجارستان

دانشگاه های برتر انتاریو

دانشگاه های برتر انتاریو

استان انتاریو

استان انتاریو

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

استان کبک کانادا

استان کبک کانادا

آموزش دوره تخصصی خلبانی در مجارستان

آموزش دوره تخصصی خلبانی در مجارستان

کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک

کشور استرالیا

کشور استرالیا

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

کشور لهستان

کشور لهستان

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

کشور امارات

کشور امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

کشور لیتوانی

کشور لیتوانی

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

کشور لتونی

کشور لتونی

تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا

کشور پرتغال

کشور پرتغال

کشور دانمارک

کشور دانمارک

کشور انگلیس

کشور انگلیس

کشور ایسلند

کشور ایسلند

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

ویزای شینگن

ویزای شینگن

کار در کشور هلند

کار در کشور هلند

کشور هلند

کشور هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل در دبیرستان کانادا

کشور آذربایجان

کشور آذربایجان

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

ایرانیان مقیم کانادا

ایرانیان مقیم کانادا

شرایط مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا

شرایط مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

شغل های پردرآمد در کانادا

شغل های پردرآمد در کانادا

تحصیل دکترا در جمهوری چک

تحصیل دکترا در جمهوری چک

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

خدمات بازرگانی در هند

خدمات بازرگانی در هند

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

خدمات بازرگانی در چین

خدمات بازرگانی در چین

آکادمی فوتبال ایتالیا

آکادمی فوتبال ایتالیا

کشور چین

کشور چین

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا

تحصیل در چین

تحصیل در چین

آکادمی فوتبال انگلیس

آکادمی فوتبال انگلیس

ثبت شرکت در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان

ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در اسپانیا

دوره تخصصی آموزش خلبانی در اسپانیا

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان