دانشگاه ماساریک جمهوری چک


معرفی دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک یکی از دانشگاه هایی که بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در چک جهت ادامه تحصیل خود انتخاب میکنند  میباشد.
دانشگاه ماساریک  جمهوری چک در شهر برنو قرار دارد. برنو دومین شهر بزرگ در جمهوری چک، با جمعیتی در حدود400000 نفر  است . این شهر مرکز اصلی منطقه زیبای  موراویا در جنوب جمهوری چک  است ، و حدود 100 کیلومتر از وین درکشور اتریش فاصله دارد.این شهر تاریخ ۱۰۰۰ ساله دارد و مرکز مهمی در اروپای مرکزی می باشد و امروزه قطب مهم حمل و نقل با یک فرودگاه بین المللی است و همچنین یک مرکز آموزشی میباشد.
دانشگاه ماساریک جمهوری چک با تعدادی دانشکده تخصصی با رشته های مختلف است که  دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. دانشگاه ماساریک در برنو به نام اولین رئیس جمهور چکسلواکی است ، و یکی از مدرنترین دانشگاه ها است، چه از لحاظ امکانات ارائه شده، محل اقامت و چه از نظر کیفیت تحصیلی در این دانشگاه دارای امکانات بروز میباشد.این دانشگاه شامل ۹ دانشکده و بیش از ۱۹۰ دپارتمان می باشد. همچنین دانشگاه ماساریک بیشتراز ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد. ما ساریک یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته شده در جهان است و دومین رتبه را در کل موسسات آموزش عالی چک با درخواست های پذیرش بیشتری نسبت به بقیه داراست. این دانشگاه تعدادی دانشجوی بین المللی دارد همچنین دفتری برای این دانشجویان دارد که به دانشجویان با مشکلات به خصوص کمک کند. ماساریک با ارائه برنامه های  کاملی در پزشکی عمومی  یکی از معدود ترین دانشگاه هایی است که برنامه های دندان پزشکی را نیز ارائه می دهد که کاملا به  زبان انگلیسی تدریس می شود و برای اقامت دانشجویان  مکانی از قبل اختصاص داده شد است.

دانشکده های دانشگاه ماساریک جمهوری چک

  • دانشکده حقوق 
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم 
  • دانشکده هنر دانشکده تربیت مدرس 
  • دانشکده اقتصاد 
  • دانشکده مدیریت دانشکده انفورماتیک 
  • دانشکده علوم اجتماعی 
  • دانشکده علوم ورزشی 

امکانات دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک یکی از مدرن ترین دانشگاه ها است، چه از لحاظ امکانات ارائه شده، محل اقامت در جمهوری چک و چه از نظر کیفیت تحصیلی در دانشگاه ماساریک جمهوری چک دارای امکانات بروز می باشد. دانشگاه ماساریک جمهوری چک به همراه سایر موسسات آموزشی شهر برنو عضو بنیاد تکنولوژی اروپای مرکزی است. اولویت اصلی دانشگاه ماساریک تحقیقات علمی در دانشگاه ماساریک جمهوری چک می باشد در سالهای اخیر دانشگاه ماساریک جمهوری چک جایگاه مهمی در رقابت جهت دریافت بورسیه های تحقیقاتی دست یافته است و همچنین بیشترین تعداد متقاضیان را بین دانشگاه های دیگر داشته است که این امر باعث می شود دانشگاه ماساریک جمهوری چک برای پذیرش دانشجو محدودیت داشته باشد. امکانات دانشگاه ماساریک به این صورت است که  دانشگاه ماساریک به همراه سایر موسسات آموزشی شهر برنو عضو بنیاد تکنولوژی اروپای مرکزی است. دانشگاه ماساریک جمهوری چک دارای چندین مرکز پژوهشی و تحقیقاتی می‌باشد که از آن جمله می‌توان به ایستگاه قطبی مندل، مرکز جراحی و دندان پزشکی ماساریک و بیمارستان دانشگاه ماساریک اشاره کرد. در سال ۲۰۰۵ در این مرکز علمی، اداره انتقال تکنولوژی با هدف تبدیل علم به صنعت و تکنولوژی تأسیس شد

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

هزینه دانشگاه ماساریک

از ۲۲۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان‌های خارجی و برای مقطع دکتری ۲۵۰۰ تا ۶۲۰۰ دلار دانشجویان باید هزینه
پرداخت کنند.
متقاضیان رشته های پزشکی در دانشگاه ماساریک نیازمند سپری کردن ۶ سال تحصیلی می باشند و اگر خواهان سپری کردن دروس به زبان چکی باشند کاملا رایگان و اگر خواهان خواندن دروس به زبان انگلیسی باشند سالیانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد.

بورسیه و کمک های مالی

این دانشگاه به افرادی که دارای سوابق تحصیلی مناسبی باشند بورسیه می دهد.
در سال های اخیر این دانشگاه جایگاه مهمی در رقابت جهت دریافت بورسیه های تحقیقاتی داشته و همچنین بیشترین تعداد متقاضیان را بین دانشگاه های دیگر دارا می باشد که این امر باعث می شود دانشگاه برای پذیرش دانشجو محدودیت داشته باشد.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان