دوره تخصصی آموزش خلبانی در اسپانیا


رشته خلبانی در اسپانیا

رشته خلبانی جزء رشته های پرطرفدار محسوب می‌شود که به دلیل جذابیت‌های زیادی که دارد، بسیاری از افراد شیفته‌ی آن می‌شوند. خلبانی یکی از گرایش‌های مهم رشته‌ی هوانوردی است. خلبان که نام دیگر آن آویاتور یا پیلوت یا سکاندار است به کسی گفته می‌شود که هدایت یک وسیله‌ی هوایی مانند هلیکوپتر، هواپیمای مسافربری، هواپیمای جنگنده یا نظامی یا پاراگلایدر را بر عهده دارد.

پرستیژ بالای اجتماعی همراه با خطر و استرس در خلبانی آمیخته شده و می‌توان آن را این فردی دانست که مسئولیت زیادی بر دوش داشته و مسئول جان انسان‌ها در هر پرواز خواهد بود و به همین سبب رشته خلبانی به توانمندی‌های خاصی نیاز دارد و با قاطعیت می‌توان گفت که سالم‌ترین و دقیق‌ترین افراد یک جامعه خلبانان هستند. در تعریف شغل خلبانی به نوع وسیله‌ی هوایی که فرد سکاندار هدایت آن را بر عهده دارد اشاره‌ای نشده است و این بدان معناست که فارغ از نوع وسیله که می‌تواند هلیکوپتر، هواپیمای باربری یا مسافربری یا جنگنده باشد، فرد سکاندار، همان خلبان است.

خلبان‌ها برای اینکه بتوانند با عملکرد بهتری فعالیت نمایند باید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرند. سالم بودن سبک زندگی، ورزش، خودداری از خوردن مشروبات الکلی و غیره را باید یک خلبان سر لوحه‌ی کار خود قرار دهند و شاید به همین دلیل باشد که کاپیتان‌ها در جامعه به عنوان الگو معرفی می‌شوند. خلبانی شغلیست که افراد شاغل در آن به دلیل فشارهای روانی بالا باید در رفاه و آسایش کامل باشند و کمترین دغدغه‌ی ذهنی را داشته باشند. به همین سبب خلبانی یک شغل نظامی‌وار همراه با مسئولیت و استرس زیاد است که وارد شدن به آن عشق و علاقه‌ی زیادی را می‌طلبد. در کنار عشق و علاقه، افراد باید واجد شرایط نیز باشند، سلامت کامل جسمی در کنار شرایط روحی عالی، انرژی بالا، صبور بودن، متعهد بودن فقط قسمتی از شرایطیست که باید در یک خلبان وجود داشته باشد.

خلبانی جزء مشاغلی است که در تمامی کشورهای دنیا برای پذیرش در این رشته حساسیت های زیادی به خرج می دهند و در تمامی دنیا از جایگاه ویژه ای خلبانان برخوردار هستند. جایگاه خلبانان در خارج از ایران در کشورهای اروپایی، آمریکایی و بسیاری از کشورهای آسیایی جایگاه ویژه تری بوده و حقوق و مزیت هایی که برای این افراد در نظر می گیرند، بسیار بالا است.‌ اما با این وجود خلبان شدن در ایران هزینه‌ی کمتری نسبت به بسیاری از کشورهای جهان دارد و از طرفی آموزش های خلبانی در ایران از استاندارد و اعتبار بالایی برخوردار بوده و به همین جهت همیشه بر سر خلبانان ایرانی بین کشورهای مختلف جدال بوده و خلبانان ایرانی را بهترین خلبانان دنیا می‌دانند.

مزایای تحصیل در رشته خلبانی در اسپانیا

هر ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان برای حضور در یکی از 76 دانشگاه واقع در اسپانیا راهی این کشور می شوند. دانشجویان اروپایی و بین المللی به دلایل متعددی به این کشور عضو اتحادیه اروپا می روند. اسپانیا یک فرصت عالی برای یادگیری است؛ مهم نیست چه رشته ای و چه دانشگاهی. سیستم آموزشی آن به خوبی سازماندهی شده و به درستی طراحی و اجرایی گردیده تا حداکثر فرصت یادگیری را در همه سطوح برای دانشجویان فراهم سازد. این کشور همچنین میزبان بسیاری از دانشگاه های درجه یکی است که به طور مداوم در بین رتبه بندی های دانشگاهی جهانی رتبه بالایی کسب می کنند. 

در حالی که اکثر برنامه های تحصیلی در اسپانیا به زبان اسپانیایی هستند، دانشجویان بین المللی همچنین می توانند برنامه ها و دوره هایی را در این کشور بیابند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. گزینه های زیادی برای تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد. اسپانیا علاوه بر ارائه فرصت های آموزشی کافی برای دانشجویان از سراسر جهان، به دانشجویان این امکان را می دهد تا در یکی از رایج ترین زبان های جهان تخصص کسب کنند.

چه دانشجویان شرکت در یکی از هزاران دوره آموزش زبان اسپانیایی در سراسر این کشور را برگزینند و چه ترجیح دهند خود را در مکالمات روزانه با اطرافیان غرق کنند، تحصیل و زندگی در اسپانیا راهی عالی برای تقویت مهارت های زبانی و ارتقای CV است. کار ضمن تحصیل در اسپانیا، یادگیری زبان اسپانیایی، تاریخ غنی، جاذبه های گردشگری بسیار، زیبایی های طبیعت، آب و هوای خوب و سواحل زیبا از دیگر مزایا و دلایل تحصیل در اسپانیا می باشند.

اموزش خلبانی در اسپانیا

تحصیل در رشته خلبانی در اسپانیا

سپانیا با بیش از 46000000 نفر جمعیت، دارای بیش از ده شرکت هواپیمایی از جمله شرکت حامل پرچم این کشور یعنی ایبریا است. این کشور تعداد زیادی مدرسه پرواز یا خلبانی دارد به طوری که حتی دانشجویان کشورهای اطراف نیز به این کشور جذب می شوند. اسپانیا به دلیل گنجینه های غنی هنر اروپایی خود شناخته شده است و برخی از نقاط آن به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شوند که محبوب ترین آن ها دیوارهای رنسانس در شهر قدیمی ایبیزا است. اسپانیا دارای جاذبه های گردگشری خیره کننده زیادی است که تاثیر مثبت زیادی را در صنعت هواپیمایی آن می گذارد و تقریبا دو میلیون شغل ایجاد می کند.

گزینه های مختلف آموزش خلبانی در این کشور عبارتند از مدرسه خلبانی، برنامه های تحصیلی دانشگاهی مرتبط با آموزش خلبانی، برنامه خلبان کارآموز شرکت های هواپیمایی و پیوستن به نیروی هوایی ارتش اسپانیا. به واسطه فرهنگ قدرتمند آزمایش و نوآوری هوانوردی اسپانیا، امروزه بیش از دوازده دانشگاه در این کشور دوره های هواپیمایی، هوانوردی و هوافضا ارائه می دهند زیرا آن ها تلاش می کنند تقاضای صنعت برای راه حل های خلاقه در زمینه معضلات مبرم هوانوردی را برآورده سازند.

برترین دانشگاه های آموزش خلبانی و هوانوردی در اسپانیا

Universitat Autónoma de Barcelona     8584€ برای دانشجویان بین المللی و اسپانیایی
Universidad Europea Madrid     12790€ برای دانشجویان بین المللی و اسپانیایی
Universidad Carlos III De Madrid     کارشناسی: 7714€ (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا)؛ 1510€ (دانشجویان اتحادیه اروپا)
کارشناسی ارشد: 11570€ (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا)
University of Salamanca با مشارکت Adventia European College of Aeronautics    

تقریبا 10400€ برای هر دوی دانشجویان بین المللی و اسپانیایی

UPC Polytechnic University of Catalunya     کارشناسی: تقریبا 2500€ برای دانشجویان اتحادیه اروپا و 3800€ برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا
کارشناسی ارشد: 5300€ برای دانشجویان اتحادیه اروپا و 7950€ برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

وضعیت کار رشته خلبانی در اسپانیا

چندین عامل اساسی وجود دارد که حداقل تا دهه آینده بر صنعت هواپیمایی و هوانوردی اسپانیا تأثیر می گذارد. یکی از آن ها این مطلب است که اسپانیا احتمالاً وضعیت رهبری خود را در زمینه های سازه های هوایی کامپوزیتی، موتورهای توربین فشار ضعیف، سیستم های مدیریت ترافیک هوایی (3 پرواز از هر پنج پرواز در جهان از نرم افزارهای اسپانیایی برای فرود استفاده می کند) و هواپیماهای حمل و نقل نظامی حفظ خواهد کرد. حضور این کشور همچنین به عنوان یک بازیگر قدرت در برنامه فضایی اروپایی و جهانی ادامه خواهد یافت.

اسپانیا جاذبه های گردگشری بسیار زیادی دارد و به عنوان یک قطب گردشگری هر ساله گردشگران زیادی از اروپا و جهان برای بازدید به این کشور وارد می شوند. این امر خود نشانگر وضعیت مناسب تقریبا ثابت صنعت گردشگری و صنعت هواپیمایی در این کشور است. از طرف دیگر، با احتمال افزایش گردشگران بیش تر و ورود شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت به اسپانیا، به دنبال آن تقاضای بیش تر برای جذب خلبانان پیش بینی می شود. در حال حاضر، شخصی که به عنوان خلبان در اسپانیا کار می کند معمولا ماهیانه حدود 4680€ (یورو) درآمد کسب می کند. 

حقوق خلبانان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است. متوسط حقوق سالانه خلبانان در این کشور 56200€ (یورو) برآورد می شود.

چنان چه علاقه مند به تحصیل در رشته خلبانی در اسپانیا 2021 هستید پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه و به ویژه شرایط کار پس از تحصیل در اسپانیا با تیم تخصصی اکسین مهاجر تماس بگیرید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان