آکادمی فوتبال انگلیس


تحصیل در مدارس فوتبال انگلستان

آکادمی فوتبال انگلیس: نام انگلیس شما را یاد چه می‌اندازد؟ چرچیل، استعمار، چای؟ به غیر از این‌ها، فوتبال انگلیس، لیگ فوتبال انگلیس یا لیگ برتر انگلیس قطعاً یکی از مواردی است که با دیدن یا شنیدن نام انگلیس به ذهن‌ می‌رسد. وقتی هم که صحبت از فوتبال انگلیس است، یعنی با حرفه‌ای‌ها سروکار داریم. حرفه‌ای‌ها هم اهمیتی به نژاد و محل زندگی شما نمی‌دهند. نمونه بارزش هم علیرضا جهان‌بخش و محمدصلاح و بسیاری از بازکنان مطرح غیرانگلیسی در لیگ فوتبال انگلیس است. مگر می‌شود نام علیرضا جهان‌بخش و برگردان شاهکارش در برایتون انگلیس یا فرارهای تند و تیز و گل‌زنی محمدصلاح مصری را نشنیده باشید.

 

برای متصدیان فوتبال انگلیس فرقی نمی‌کند اهل کجا هستید، اگر تونایی خوبی در فوتبال دارید، می‌توانید لیگ انگلیس را جایگاه آینده خود بدانید. اما حرفه‌ای بودن ساده نیست. برای حرفه‌ای شدن، باید حرفه‌ای تحصیل کرد. از آن‌ جایی که این ورزش مهیج از اهمیت بالایی برخوردار است، فوتبال در انگلیس تبدیل به یک رشته ورزشی که بسیار سیستماتیک و پایه‌ای شده است، به نحوی که علاقه‌مندان می‌توانند در مدارس فوتبال انگلستان تحصیل کنند.

 

البته همان‌طور که گفته شد، تحصیل در مدارس فوتبال انگلستان فقط مختص انگلیسی‌ها و از مابهتران نیست و شما می‌توانید با داشتن شرایط لازم و از مسیرهای صحیح به تحصیل در مدارس فوتبال انگلستان بپردازید. برای تحصیل در مدارس فوتبال انگلستان راه‌های مختلفی وجود دارد. 

دوره‌های تخصصی فوتبال در انگلستان

همان‌طور که گفته شد راه‌های مختلفی برای ورود به فوتبال انگلیس وجود دارد که یکی از آن‌ها شرکت در دوره‌های تخصصی فوتبال در انگلستان است. دوره‌های تخصصی فوتبال در انگلیس به طور کلی بیش‌تر توسط مدارس فوتبال خصوصی یا به قولی آکادمی فوتبال برگزار می‌شود. البته باشگاه‌های فوتبال در لیگ انگلیس هم بی‌کار ننشسته‌اند و در راستای اهداف خود اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی فوتبال کرده‌اند. نکته بسیار مهم این است که حتی برخی از دانشگاه‌های انگلیس نیز دوره‌های تخصصی فوتبال دارند و حتی متقاضیان و علاقه‌مندان واجد شرایط را برای شرکت و تحصیل در این دوره‌ها بورسیه می‌کنند. در ادامه به چند آکادمی که دوره‌های تخصصی فوتبال در انگلستان را برگزار می‌کنند، اشاره می‌کنیم. هر یک از این آکادمی‌ها دارای شرایط پذیرش، امکانات و اهداف مختلف آموزشی هستند.

آکادمی فوتبال در انگلیس

آکادمی فوتبال منچستر (MIFA)

آکادمی فوتبال منچستر به علاقه‌مندان، امکان یادگیری فوتبال در انگلستان را می‌دهد تا به عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای تمام‌وقت آموزش ببینند. آکادمی فوتبال منچستر در انگلستان توسعه هم مهارت‌های فوتبال را تعلیم می‌دهد و هم متقاضیان را به ادامه تحصیل تشویق می‌کند. در دورخ‌های تخصصی فوتبال که توسط آکادمی فوتبال منچستر برگزار می‌شود، افراد انواع آموزش فوتبال و برنامه‌های مطالعاتی را تجربه می‌کنند  و مهارت‌های شناخته‌شده بین‌المللی را کسب کنند. آکادمی فوتبال منچستر با توجه به شعار خود یعنی «با هم، به پیش»، تضمین می‌کند که ورودی‌های این آکادمی مهارت‌های مورد نیاز هم در داخل مستطیل سبز و هم خارج آن را فرا می‌گیرند. می‌شود توسعه پیدا می‌کند و هر دو را بهبود می‌بخشد. تاکنون این آکادمی به متقضایان بیش از 80 کشور مختلف خدمات آموزشی ارائه داده است. شرایط پذیرش در آکادمی فوتبال منچستر به شرح زیر می‌باشد. برنامه‌های آموزشی آکادمی فوتبال منچستر دو دسته است.

 • نیم فصل (6 ماهه)
 • تمام فصل (36 هفته‌ای)

شرایط و امکانات دوره نیم فصل آکادمی منچستر

برنامه آموزشی نیم فصل آکادمی منچستر به روی اتباع همه کشورها باز است. این دوره تخصصی فوتبال برای بازه سنی 16 تا 24 سال در نظر گرفته شده است. هزینه ثبت نام در این دوره حدود 10 هزار پوند می‌باشد.

 

 • ۵ روز آموزش حرفه‌ای
 • مسابقات هفتگی در برابر تیم‌های حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای، آکادمی و آماتور
 • عضویت در مجموعه‌های ورزشی از جمله دسترسی به استخر و سونا
 • برنامه‌های آموزشی اختصاصی
 • وسایل مورد نیاز شخصی و غیرشخصی با آرم آکادمی فوتبال منچستر
 • محل اقامت و امکاناتی از قبیل صبحانه، شام و رخت‌شویی
 • حمل‌ونقل از فرودگاه منچستر یا ایستگاه قطار منچستر به محل اقامت
 • این آکادمی کل سال باز است، بنابراین تاریخ‌های شروع می‌توانند انعطاف‌پذیر باشند.
 • امکان حضور۲۶ هفته از تاریخ ورود به این دانشگاه
 • اطلاعات لازم برای اقدامات در خصوص اقامت متقاضی باید قبل از 10 روز کاری ارسال گردد.
 • امکان پرداخت قسطی موجود است.

 

بورسیه‌های ورزشی در انگلستان 2020

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، یکی از راه‌های تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای و در نهایت ورود به لیگ‌های معتبر در سطح یک جهانی، ورود به دانشگاه‌های انگلیس است. برخی از دانشگاه‌های مطرح انگلستان در رقابت با آکادمی‌های ورزشی و یا در قاعده همکاری با آن‌ها سعی می‌کنند تا افراد با استعداد در فوتبال را جذب و شرایط تحصیل‌شان را فراهم کنند. در این راستا، این دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها به دانشجویان یا متقاضیان تحصیلی واجد شرایط در سراسر جهان بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. البته لازم به ذکر است که هر یک از بورسیه‌های تحصیلی فوتبال در انگلستان، مانند سایر بورسیه‌های تحصیلی شرایط خاص خود را دارند. برخی از آن‌ها فقط مخصوص انگلیسی‌ها، برخی دیگر مخصوص اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر برای همه مردم دنیا است. از طرف دیگر برخی از این بورسیه‌ها فقط برای آقایان، بانوان یا هردو است. همچنین شرایط سنی یکی از شرایط اصلی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی فوتبال در انگلستان به حساب می‌آید. به یاد داشته باشید که تعدادی از این بورسیه‌های فوتبالی فقط برای دانشجویان کنونی دانشگاه‌ها است. پس حتماً قبل از هر گونه اقدام، از شرایط هر یک به طور کامل و دقیق با خبر شوید.

در ادامه به چند مورد از بورسیه‌های تحصیلی فوتبالی که توسط دانشگاه‌های انگلستان اعطا می‌شود اشاره می‌کنیم.

 • بورسیه ورزشی دانشگاه بورنموث (Bournemouth)
 • بورسیه ورزشی دانشگاه منچستر (Manchester)
 • بورسیه ورزشی دانشگاه برونل (Brunel)
 • بورسیه ورزشی دانشگاه نیوکاسل (Newcastle)

بورسیه ورزشی دانشگاه منچستر (Manchester)

 بورسیه ورزشی دانشگاه منچستر به شما کمک می‌کنند تا سفر خود را به عنوان یک ورزشکار جوان و جویای نام در کنار تحصیل در دانشگاه منچستر به سطح بین‌المللی برسانید. رسالت اصلی این برنامه پشتیبانی و حمایت از دانشجو است که شما را قادر می‌سازد تا زمان خود را به طور موثر مدیریت کرده و از خدمات پشتیبانی مانند فیزیوتراپی و روان‌درمانی، از یک سبک زندگی حرفه‌ای بهره‌مند گردید.

 • مبلغ تحت پوشش: 1000 تا 1500 پوند
 • عضویت باشگاه: باشگاه Athletic Union و Armitage Sports Centre
 • متقاضی هدف: اتباع همه کشورها (این افراد بایستی حتماً دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند.)

برای مشاوره رایگان و مشورت با تیم تخصصی اکسین مهاجر تماس بگیرید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کشور انگلیس

کشور انگلیس

آکادمی فوتبال ایتالیا

آکادمی فوتبال ایتالیا

آکادمی فوتبال انگلیس

آکادمی فوتبال انگلیس

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان