تحصیل در جمهوری چک


تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک ، اخذ اقامت تحصیل در جمهوری چک و شرایط تحصیل در جمهوری چک در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. شرایط اخذ اقامت تحصیل در جمهوری چک چیست ؟ هزینه های تحصیل در چک چگونه است ؟ برای تحصیل در چک به چه مدارکی نیاز است؟  امروزه افراد بسیاری به تحصیل در اروپا تمایل دارند اما به دلیل هزینه های بالای زندگی در کشورهای اروپایی قادر به عملی ساختن رویای تحصیل در اروپا نیستند. تحصیل در جمهوری چک به دلیل هزینه های پایین زندگی و تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه میباشد.

مهاجرت امری است بسیار مهم که نیاز به تحقیق و تفحص بسیار دارد چرا که با صرف هزینه و زمان قابل توجهی همراه میباشد.

اگر به تحصیل در کشورهای پیشرفته  و سطح بالای اروپایی تمایل دارید می توانید با بهره مندی از مشاوره کارشناسان مجرب در امور مهاجرت با تیم تخصصی اکسین مهاجر در تماس باشیدو اطلاعات کافی و مناسب در این امر کسب نمایید.همچنین می توانید با مطالعه مقالات مرتبط در این زمینه به اطلاعات مفیدی دست یابید.همین طور می توانید سوالات و ابهامات خود را در این رابطه در ذیل همین مقاله در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید تا در اسرع وقت به سوالات شما سروران پاسخ داده شود.

تحصیل در جمهوری چک و شرایط عمومی

تحصیل در جمهوری چک  متقاضی مهاجرت تحصیلی را در مرکز اروپا قرار می دهد و یک فرصت عالی برای بازدید از همه کشورهای اروپا خواهد داشت. همچنین مهم تر از آن کشور چک از لحاظ امنیت در رتبه ششم در بین تمام کشورهای دنیا قرار دارد . بیش از هفتاد موسسه آموزش عالی در بیست شهر چک قرار گرفته که دانشجویان می توانند به منظور تحصیل در مقطع کوتاه مدت مانند گذراندن دوره های زبان انگلیسی در چک و یا برای تکمیل مدرک آکادمیک در طیف گسترده ای از رشته های سنتی و همچنین رشته های نو ظهور یافت کرد .

اگر خواهان تحصیل در اروپا هستید پیشنهاد می کنیم کشور جمهوری چک را نیز در لیست خود قرار دهید ، چرا که آموزش و پرورش با کیفیت بالا به ویژه در علوم ، مهندسی و پزشکی با پیشینه طولانی در جمهوری چک است ، .با توجه به موقعیت جغرافیایی جمهوری چک که در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها واقع شده است ، فرهنگ این کشور به لحاظ تاریخی به طور عمده توسط اسلاو ، آلمانی (اتریش) و تأثیر و نفوذ یهودیان ، منجر به یک میراث فرهنگی از اروپای مرکزی غنی و سبک زندگی خاص باشد . . شاید یکی از بهترین کشورها در اتحادیه اروپا جهت تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های مختلف تحصیل در جمهوری چک باشد، شما می توانید در این مقاله از شرایط تحصیل در جمهوری چک و میزان هزینه ها و امکان ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های این کشور که به نسبت طرفداران بیشتری در بین متقاضیان ایرانی برای تحصیل در جمهوری چک را دارد مطلع گردید .

 

تحصیل در دبیرستان جمهوری چک

مدارس زبان در جمهوری چک

اکثر مکاتب زبان در جمهوری چک بر آموزش زبان چک به بازدید کنندگان و ساکنان جدید تمرکز دارند،گرچه  بعضی از این کلاس ها در برخی از زبان های بین المللی گسترده تر، به ویژه انگلیسی تخصص دارند. تحصیل در مدارس زبان جمهوری چک یک تجربه کاملا بی نظیر است. دانش آموزان زیر نظر یک متخصص بومی زبان چک را می آموزند، فردی که توسط دانشگاه آموزش داده می شود تا با استفاده از مجموعه ای از روش های تدریس، آموزش با کیفیت بالا ارائه دهد.

 شرکت کنندگان با توجه به اقامت خود در کنار بسیاری از فرصت های خارج از کلاس برای فعالیت هایی که منجر به غنی سازی و لذت بردن شخصی می شوند ،مجموعه ای از مهارت ها را انتخاب میکنند. در این مدارس،دانش آموزان را از هر جهت در معرض زبان چک قرار می گیرند و در نهایت سرعت یادگیری آن ها به صورت نمایی تسریع می شود.

پذیرش مدرسه برای دانش آموزان خارجی در جمهوری چک

دانش آموزان خارجی معمولاً آموزش اجباری را در مدارس ابتدایی و متوسطه به صورت رایگان دریافت می کنند. اما ،پیش شرط پذیرش برای اتباع غیر اتحادیه اروپا ،اجازه اقامت چک است. اگر دانش آموز مدرسه ابتدایی خود را در کشور خود به اتمام رسانده باشد، باید گواهی تایید تساوی، صادر شده توسط مدرسه ی کشور وطن، ارائه شود. فقط در این صورت پذیرش در مدرسه متوسطه تضمین می شود.

کلاس ها در جمهوری چک به طور کلی به زبان چک تدریس می شود، با این حال تعدادی از مدارس بین المللی به زبان انگلیسی یا سایر زبان های پر مخاطب تدریس می شوند. آموزش رایگان زبان چک برای شهروندان اتحادیه اروپا در دسترس است. اما این کلاس ها برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا تهیه نشده اند. برخی از مدارس چک کلاس های جداگانه ای را با زبان دیگری برگزار می کنند که این موضوع باید به تصویب وزارت آموزش و پرورش ،جوانان و ورزش برسد. نقص زبان دوم هنگام ارزیابی عملکرد دانش آموزان خارجی در موضوعات چک و ادبیات در نظر گرفته می شود.

مدارس بین المللی در جمهوری چک

تحصیل در مدارس بین المللی می تواند راه حل مناسبی برای دانش آموزان مهاجران ( فرزندان مدیران شرکت های چند ملیتی ، دیپلمات ها ،کارمندان سازمان های غیردولتی و …) در جمهوری چک باشند. ممکن است جمعیت محلی نیز در این کلاس ها وجود داشته باشد، اما مدارس معمولاً برای دانش آموزان بین المللی در نظر گرفته شده اند. مدارس ممكن است از برنامه درسی‌ای طبق قوانین ایالات متحده، انگلیس یا فرانسه پیروی كنند. آموزش ابتدایی ممکن است به هر زبانی باشد (و معمولاً چندین زبان آموزش داده می شود) ،اما معمولاً به زبان های انگلیسی ،فرانسوی ،اسپانیایی ،آلمانی یا ژاپنی است. مدارس معیارهای مشابهی را برای آموزش در سراسر جهان ارائه می دهند.

مراحل ورود و ثبت نام در این گونه مدرسه ها متفاوت است. فضا اغلب محدود است و ممكن است بر اساس ملیت، برخی از دانش آموزان ترجیح داده شوند. شهریه مدرسه های بین المللی بر اساس استانداردهای محلی گران است، اما این مدارس استانداردهای بالایی از یادگیری را با توجه به اندازه کوچک کلاس، امکانات درجه یک و فوق برنامه را ارائه می دهند. در برخی مدارس امکانات شبانه روزی موجود است، اما بیشتر آن ها کلاس های روزانه را ارائه می دهند. در ادامه به معرفی برخی از مدارس جمهوری چک می پردازیم:

 

شرایط تحصیل در جمهوری چک

مدرسه بازرگانی Ostrava کشور چک با هدف اشتغال در بازار کار تاسیس شد که رشته های تحصیلی هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت ارائه می شود. این مدرسه هزینه اسکان دانشجویان را می پردازد و بورسیه بالایی نیز اعطا می کند.

مدارس حرفه ای Vocational در کشور چک در واقع دبیرستان های فنی حرفه ای هستند که در ادامه دوران ابتدایی قرار دارند و انواع مختلفی از مدارک تحصیلی بسته به حرفه ارائه می دهند. دوره های حرفه ای به صورت دو ساله بوده و گواهینامه های حرفه ای پس از یک دوره 2 یا 3 ساله به دانش آموز داده می شود.

مدارس حرفه ای Professional در کشور چک ، از مدارس Vocational تخصصی تر عمل کزده و 4 ساله هستند و در زمینه های فنی، آموزشی، پزشکی، علمی و نظامی ( در همکاری با وزارت دفاع ) فعالیت می کنند .
مدارس آموزش عالی، بالاتر از دبیرستان های فنی حرفه ای بوده و معمولا با دبیرستان های حرفه ای ارتباط دارند . پس از فارغ التحصیلی ، دانش آموزان باید امتحانات نهایی را پاس نموده و پایان نامه نهایی خود را بنویسند.

شرایط تحصیل در مدارس جمهوری چک

برای تحصیل در کشور چک، اولین گام داشتن ویزای تحصیلی چک این کشور است که به وسیله ی آن می توان اقامت و یا حتی تابعیت این کشور را دریافت نمود.
شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به جمهوری چک نقل مکان کرده اند و قصد دارند برای مدت طولانی درآنجا زندگی کنند می توانند در دوره های ادغام شرکت کنند. این دوره ها رایگان است و اطلاعات عملی زیادی در مورد نحوه عملکرد جامعه چک ارائه می دهد. دوره های ادغام به زبان چک، زبان انگلیسی، روسی، اوکراینی، فرانسوی، ویتنامی، مغولی و عربی انجام می شود.
چرا باید مدارس جمهوری چک را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ در حال حاضر بیش از 42000 دانش آموز بین المللی در مدارس جمهوری چک تحصیل می کنند. مطمئنا دلایل بسیاری برای انتخاب مدراس جمهوری چک برای تحصیل وجود دارد :

  • کیفیت آموزشی
  • تنوع برنامه های تحصیلی
  • موقعیت مکانی (در قلب اروپا)
  • شهریه مقرون به صرفه
  • هزینه های پایین تر زندگی
  • تنوع فرهنگی
  • تاریخ غنی و جذاب

شهریه و هزینه های تحصیل در مدارس جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک مقرون به صرفه است. متوسط هزینه زندگی دانشجویان از 350 تا 750 دلار در ماه ، شامل وعده های غذایی ، اسکان و حمل و نقل عمومی است.

 البته ممکن است قیمت ها بسته به موقعیت مکانی شما ، شرایط اقامت ، سبک زندگی و عادات متفاوت باشد.آیا تحصیل درمدارس جمهوری چک واقعا رایگان است؟ آموزش عالی و نهاد های دولتی برای تمام شهروندان و ملیت ها در هر سنینی رایگان است. با این وجود ممکن است با برخی از این هزینه ها از قبیل موارد زیر مواجه شویم:
هزینه مربوط به مراحل پذیرش
هزینه تحصیل به یک زبان خارجی
هزینه تمدید مدت تحصیل فراتر از حد تعیین شده
آیا تحصیل در جمهوری چک گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور است؟
اگر خواهان تحصیل در اروپا هستید پیشنهاد می کنیم کشور جمهوری چک را نیز در لیست خود قرار دهید، چرا که آموزش و پرورش این کشور از کیفیت بالایی به ویژه در علوم، مهندسی و پزشکی برخوردار است و هزینه های نسبتا مقرون به صرفه تری در مقایسه با کشور های دیگر دارد. از جنبه کاری نیز شرایط کار پس از تحصیل و در حین تحصیل نیز مهیاست.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در عمان

تحصیل در عمان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

کالج اویسینا مجارستان

کالج اویسینا مجارستان

دانشگاه های برتر انتاریو

دانشگاه های برتر انتاریو

استان انتاریو

استان انتاریو

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در  لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در چین

تحصیل در چین

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

دوره تخصصی آموزش خلبانی در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

آکادمی فوتبال در جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

ثبت شرکت در جمهوری چک

ثبت شرکت در جمهوری چک

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

زندگی در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان