خدمات بازرگانی در هند


واردات کالا از هند

ایران و هند و کالاها و تولیدات این دو کشور دارای ظرفیت های فروانی برای تجارت با یکدیگر هستند که خوشبختانه عمده این ظرفیتهای تجاری در حوزه کالاهای غیر نفتی است و این یکی از مزیت های برجسته روابط تجاری دو کشور به شمار می رود که فرصتهای تجاری زیادی را برای تجار و شرکتهای کوچک و متوسط هند و ایران ایجاد کرده و قابل بهره برداری در تمامی زمینه ها است.

نکته قابل توجه در روابط تجاری ایران و هند این است که محصولات و کالاها و تجارت دو کشور در واقع مکمل یکدیگر می باشند و به تعبیر دیگر بسیاری از کالاهای صادراتی ایران، در هند بازار خوبی دارند و قابل صادرات به این کشور هستند و بالعکس، اغلب کالاهای صادراتی هند نیز مورد نیاز بازار ایران بوده و می توان این قبیل نیازهای وارداتی ایران را از هند تامین نمود. در مجموع این مکمل بودن تجارت دو جانبه، فرصت ها و ظرفیت های زیادی را ایجاد فراهم کرده که می توان از آنها بهره جست .

مهم ترین کالا های وارداتی ایران از هند

ذیلا به مهمترین کالاهای صادراتی هند به ایران اشاره می شود :

برنج باسمتی و غیر باسمتی
 انواع چای
انواع ادویه (زردچوبه ، فلفل سفید سیاه وقرمز ،دارچین ،انواع تخم سبزیجات، هل ، میخک وغیره )؛
شکر ایکومزا 45 و غیره
انواع محصولات دریایی (تن ماهی ، میگو ، روبیان غیره )
 انواع سبزی ومیوه مثل انبه، موز، گوآوا، در کل میوه هایی که تو ایران در دسترس نیستند

روغن آفتابگردان ، روغن کانولا ، روغن سویا
انواع آجیل

حبوبات

بسته بندی کالای صادراتی

در بسیاری از کسب و کارها طراحی بسته بندی کالای صادراتی فرآیند بسیار مهم محسوب می­ شود و در صادرات یک محصول باید فاکتورهای زیادی را در این زمینه مد نظر قرار داد .

خدمات بازرگانی در هند

ادویه

ادویه یا ادویه‌جات، مواد گیاهی استفاده شده به منظور عطر و طعم دهی به مواد غذایی هستند و از برخی از آن‌ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز استفاده می‌شود. ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء است. ادویه‌ها همچنین به عنوان ماده نگهدارنده استفاده شده‌اند و برای انسان در بسیاری از زمینه‌های دیگر مفید هستند. یک ادویه می‌تواند دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در مقادیر ناچیز به عنوان افزودنی مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد و یا به عنوان یک ماده نگهدارنده باشد که باکتری‌های مضر را می‌کشد و یا از رشد آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. ادویه ممکن به منظور عطر و طعم دهی به غذا و یا برای پنهان کردن طعم‌های دیگر استفاده شود. در آشپزخانه، ادویه جات از سبزیجات که برگ دار، قسمت‌های گیاه سبز مورد استفاده برای طعم دهی یا به عنوان چاشنی هستند، متمایز هستند. حضور پر رنگ شرکت تخصصی اکسین در بازار های آسیای شرق و هندوستان بعنوان یکی از خریداران بنام بازار ایران، اسباب ورود به عرصه انواع ادویه را نیز فراهم آورده است

برنج

برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. هم‌اکنون «ده‌ها هزار نوع برنج» در جهان وجود دارد. شواهد پیدایشی نشان می‌دهد که برنج در ۸۲۰۰ – ۱۳۵۰۰ سال پیش در دره رودخانه پرل چین سرچشمه گرفته است. پیشتر، اسناد باستانشناسی حدس می‌زدند که برنج در دره رودخانه یانگ تسه در چین اهلی شده باشد. برنج از آسیای شرقی، به مناطق جنوبی تر و آسیای جنوبی گسترش یافت. شرکت تخصصی اکسین خبره با مذاکره و بستن قرارداد با معتمدترین کشاورزان خطه شمال ایران اقدام به بسته بندی مرغوب ترین برنج ایرانی با سخت گیرانه ترین روش های نظارت نموده است و از طرفی  با دو برند ” یزدان ” و ” خبره ” نسبت به واردات و توزیع برنج دانه بلند 1121 هندی و سوپر باسماتی پاکستانی اقدام می نماید. با توجه به اهمیت کیفیت، خرید از منابع قابل اطمینان در هندوستان و پاکستان از مهمترین اهداف شرکت می باشد.

روند ترخیص کالا از هند

محصولات وارداتی از هند به همه بنادر و گمرک های ایران وارد می شوند اما از آنجایی که بیشتر کالاها از مرزهای دریایی و توسط کشتی وارد ایران می شوند، می توان گفت که گمرک بندرعباس دریافت کننده ی اکثر محموله های ورودی از هند می باشد.

روند  واردات کالا از هند نیز همچون سایرکشور ها بوده و کالاها  بنابر کد تعرفه، نوع و جنس آن دسته بندی می شوند و در نهایت حقوق و عوارض گمرکی به آن ها تعلق می گیرد. هر کالایی برای ترخیص از گمرک به مجوزهای ورودی نیاز دارد. به عنوان مثال مجوز بهداشت، مجوز سازمان غذا و دارو، مجوز استاندارد و … از آن جمله هستند و نهاد های ترخیص کالا اطلاعات لازم و مرتبط در این مورد را به تاجران و شرکت های بازرگانی وارد کننده ارائه می دهند و در جهت اخذ هر چه آسان تر و سریعتر این مجوزها به آن ها کمک می کنند.

هنگامی که محصولات خریداری شده از هند به ایران وارد می شوند، لازم است که در سایت وزارت بازرگانی ثبت شده و مجوزات لازم نظیر مجوزهای بهداشتی و استاندارد را دریافت کرده باشند. پس از طی این مراحل، کارت بازرگانی به این محصولات تعلق می گیرد.

اخذ مجوزات لازم برای کالاهای وارداتی

زمانی که کالاهای تجاری یا به اصطلاح وارداتی، وارد گمرک ایران می شوند، ضروری است که همه استانداردها و مجوزات لازم را اخذ نموده باشند. ارائه مدارک لازم و ضروری مبنی بر صحت و سلامت کالا به سازمان گمرک بسیار ضروری و مهم بوده و ورود محموله ها از هند به ایران تحت هیچ عنوان مستثنی از بازرسی های مربوطه نمی باشد. به این معنا که مسئولین ادارات گمرکی بدون استثنا قائل شدن به کشور طرف قرارداد تجار ایرانی، تمام مقررات و قوانین تجارت داخلی کشور ایران را اعمال می کنند. به طور مثال از ورود محصولات غیرمجاز از جمله مشروبات الکلی و مواد مخدر جلوگیری می کنند و بر صحت و سلامت کالاهای وارداتی نظارت دقیق وکافی را دارند. در اداره های گمرکی عمدتا تمامی اسناد مربوط به کالاها با دقت زیادی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از گرفتن تائیدیه از سوی فروشندگان و شرکت های هند، مراحل دیگر ترخیص کالا انجام می گیرد.

اقدام برای واردات کالا از هند

هند در سال جاری میلادی نرخ رشد 6.1 درصد را تجربه کرده که یکی از بهترین نرخ‌های رشد اقتصادی در میان کشورهای مختلف جهان و منطقه بوده است.

نمودار فوق نشان می‌دهد که وضعیت نرخ رشد اقتصادی آن از سال 2017 به بعد به چه صورت بوده و پیش‌بینی‌ها تا سال 2024 به چه صورت خواهد بود. هم وضعیت کنونی و هم پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول حاکی از وضعیت مناسب این کشور در این شاخص اقتصادی است ، برای واردات کالا از هند با تیم تخصصی اکسین مهاجر در ارتباط باشید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان