خدمات بازرگانی در چین


واردات کالا از چین

خدمات بازرگانی در چین: کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، واردات از چین در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا، دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز، توانسته است کالاهای باکیفیت اما با قیمت پایین‌تر نسبت به کشورهای دیگر تولید کند. از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان زیادی بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین و خرید از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است. 

مزایای واردات کالا از چین

unique

محصولات منحصر به فرد چینی

تولیدکنندگان و تامین کنندگان در چین همیشه نوآوری های خود را به محصولات یا کالاهای ساخته شده اضافه می کنند. این امر می‌تواند باعث تولید محصولات منحصر به فرد و نادر بیشماری در چین شود. در نتیجه این نوع تجارت بسیار سودمند است و می‌تواند فرصتی نو برای بازار فروش کالاهای منحصر به فرد چینی به وجود بیاورد.

 قیمت ارزان کالاهای چینی

قیمت کالاهایی که در چین فروخته می شود بسیار ارزان است، بنابراین، برای کاهش هزینه، واردات از چین بسیار مفید است. به این ترتیب با وارد کردن کالا از چین و فروش در ایران، سود شما افزایش می‌یابد.

money
OJ91AI0

دسترسی به محصولات با کیفیت در چین

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که کالاهای چینی بی‌کیفیت هستند، اما تمام کالاهای چینی این گونه نیستند. فقط کافیست اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید و در مورد مشخصات کالای موردنظر خود بررسی‌های لازم را انجام دهید.

رشد سریع کسب و کارها با واردات از چین

اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است. علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.

76

مراحل واردات از چین

package-1-300x300

گزینش محصول

ابتدا باید در نظر گرفتن شرایط و قوانین کشور چین و همچنین قوانین کشور ایران در مورد کالاهایی که مجوز برای واردات دارند، کالای مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در مورد قیمت کالا در کشورهای دیگر و کشور خودتان و مدل های پرطرفدار آن جستجو کنید.

گزینش فروشنده

برای انتخاب فروشنده می بایست تحقیق نمایید. فروشنده ها در چین به، مونتاژ کننده‌ها، تولیدکننده، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت های واردکننده تقسیم می‌شوند. پس در اولین اقدام باید در رابطه با گروه کالایی خود تحقیق نمایید و  ببینید که کالای شما در کدام یک از گروه‌های فوق قرار می‌گیرد.

به طور مثال اگر کالای شما نوعی ماده اولیه است، بهتر است آن را از تولید کننده‌ها و شرکت‌های بزرگ چینی خریداری نمایید، که البته در این صورت باید نقدینگی شما نیز کفاف خرید در حجم زیاد را داشته باشد. در انتخاب فروشنده نیز گروه تخصصی اکسین  می تواند به شما کمک کند.

hiring
عقد-قرارداد-300x300

مشخصات فنی و لیست قیمت

پس از گذراندن آن دو مرحله باید مشخصات فنی و لیست قیمت را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است فروشندگان چینی قیمت را بسیار بالاتر از آنچه هست به شما اعلام کنند. در این مرحله برای دریافت قیمت بهتر نیاز به می‌بایست چانه‌زنی کنید. سعی کنید قبل از خرید، نمونه کالای مورد نظرتان را از فروشنده دریافت کنید و جهت تطبیق با استانداردهای مورد نظر از تمام جهات آن را بررسی نمائید.

اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات از چین

پس از رسیدن به توافق و دریافت پیش فاکتور، می‌بایست اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور را بررسی و مراحل آن را نیز مطالعه نمایید تا بر شرایط قانونی کالای وارداتی خود اشزاف پیدا کنید. پس از طی مراحل پیشین تمام امور مربوط به واردات کالا از چین را بررسی و بودجه‌بندی کنید و در مورد پرداخت نهایی مبلغ کالا نیز، با فروشنده، توافق کنید.

در رابطه با نحوۀ حمل و نقل  کالا و بازه زمانی مرتبط با پروسه ارسال، حمل و تحویل بار نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید. داشتن اطلاعات از استانداردهای واردات و مجوزها و اسناد حمل نیز بسیار مهم است. برای دریافت تمامی اسناد “مانند پروفرما و دیگر اسناد” به نام دارا بودن کارت بازرگانی به نام خودتان الزامی است. اگر کارت بازرگانی ندارید می‌توانید از مجموعه‌های بازرگانی در این زمینه کمک بگیرید. گروه تخصصی اکسین  نیز با داشتن تمام مجوزهای مربوطه و کارت بازرگانی می‌تواند شما را در این امر یاری کند.

-و-تشریفات-گمرکی-e1590833562524
delivery-1-300x300

دیگر مراحل فرایند واردات

از مراحل دیگر واردات از چین ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، قبل از پرداخت، دریافت ایران کد به همراه مجوزهای اولیه استاندارد، پیگیری تولید کالا و بازرسی قبل از انجام پروسه حمل و نقل، هماهنگی‌های حمل و نقل کالا، دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی، دریافت مجوزهای لازم از سازمان های ذی ربط پس از ورود کالا به کشور، نیز می‌باشد.

در این بین هزینه‌های حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه‌های مرتبط با ترخیص کالا نیز بر عهده شماست. بعد از ترخیص، کالای وارداتی شما به انبارحمل می‌شود و سپس تعهدات ارزی و مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید.

انتخاب تامین کننده در چین

بعد از اینکه کالای مورد نظر خود را انتخاب کردید نیاز است فروشنده ای قابل اعتماد پیدا کنید . می توانید مستقیم از تولیدکننده خرید کنید و به واسطه مراجعه کنید . با استفاده از اینترنت می توان با فروشنده ها ارتباط برقرار کرد ولی ملاقات حضوری را به شما پیشنهاد می کنیم . بهتر است به کشور چین سفر کنید و فروشنده ها را مورد ارزیابی قرار دهید . درباره شرکت تحقیق کنید و اطلاعات خود را درباره آنها و فعالیت شان افزایش دهید ، سپس با آنها ملاقات حضوری داشته و صحبت کنید. می توانید برای اطمینان مقداری از محصولات آن ها را به عنوان نمونه برای بررسی کیفیت کارهایشان بخرید . با وجود اینکه متحمل هزینه معامله اضافی می شوید ، ولی این روش بسیار خوبی برای ارزیابی فروشنده و نحوه کار وی خواه بود . بعد از بررسی همه مراحل اگر فروشنده با عملکرد صحیح و دقیق خود را به شما معرفی کرد می توانید برای معاملات بزرگ تر به او اعتماد کنید.

مرحله بعد تحقیق در مورد هزینه های حمل و نقل است . هزینه حمل و نقل شامل موارد زیر می باشد:

  • هزینه‌های فوب ( FOB ، تحویل کالا بر روی کشتی)
  • هزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل
  • تعرفه‌های گمرکی
  • هزینه‌های حمل و نقل داخلی
  • هزینه‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها و …

 

خدمات بازرگانی در چین

با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

خدمات بازرگانی در هند

خدمات بازرگانی در هند

خدمات بازرگانی در چین

خدمات بازرگانی در چین

کشور چین

کشور چین

تحصیل در چین

تحصیل در چین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان