خرید ملک در کانادا


خرید ملک در کانادا و بررسی شرایط و قوانین آن

خرید ملک در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک و مزایای خرید ملک در کشور کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

 موضوع خرید ملک در کانادا همواره به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور مدنظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار گرفته است. 

پاسخ به سوالاتی از قبیل حداقل مبلغ خرید ملک در کانادا چقدر است؟ آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت کانادا را اخذ نمود؟ فرآیند خرید ملک در کانادا چه مدت زمان می برد؟ امکان اجاره ملک خریداری شده وجود دارد یا خیر؟ را می توانید در این مقاله جویا شوید. 

از آنجا که کشور کانادا استانداردهای بالایی برای پذیرش مهاجرین دارد و سالیانه تعداد زیادی از هم وطنان ما به فکر مهاجرت و اقامت در کانادا می باشند بر آن شدیم تا مقاله ای تحت عنوان خرید ملک در کانادا و بررسی شرایط و مزایا در قوانین این کشور نگارش کنیم. 

امید است تا با مطالعه این مقاله به پاسخ عمده ای از سوالات و ابهامات خود دست یابید. 

خرید ملک در کانادا و شرایط عمومی آن

خرید ملک در کانادا

اولین موضوعی که قبل از خرید ملک در کانادا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد این است که کشور کانادا از چه شرایطی برای زندگی و مهاجرت برخوردار است. کشور کانادا یکی از بزرگ ترین کشور های جهان محسوب می شود و از نظر جمعیت حدود 35 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور به علت نزدیکی به آمریکا و هم مرز بودن با این کشور مورد استقبال بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است.

پایتخت این کشور اوتاوا نام دارد و از شهر های معروف آن می توان به ونکور و تورنتو اشاره کرد. این شهر ها در رنک بندی های بین المللی اغلب در 10 شهر برتر دنیا قرار دارند و از لحاظ کیفیت اجتماعی در صدر هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است و واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد که همین موضوع انگلیسی بودن زبان رسمی این کشور سبب شده است تا افراد جهت مهاجرت به کانادا به زبان دیگری نیازمند نباشند.

کانادا به ایالت های مختلفی تقسیم می شود ولکن تمامی این ایالت ها برای جذب سرمایه گذار های خارجی و نیروی کار متخصص و الباقی طرق مهاجرت قوانین خاص خود را دارند و بر اساس نیاز هر ایالت هر ساله قوانین آن ها به روز می شود ولی لازم به ذکر است که تمامی این ایالت ها از نظر قوانین اقامتی زیر مجموعه قوانین دولت فدرال خواهند بود.

خرید خانه در کانادا و گرفتن اقامت

در حال حاضر کشورهای معدودی به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و کسب اقامت در آن کشور را می دهند اما متاسفانه کانادا جزء این کشورها قرار ندارد. این یک واقعیت است که خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم منجر به اقامت و یا شهروندی کانادا نمی گردد و طی کردن مراحل قانونی مهاجرت الزامی است.

موضوع حائز اهمیت این است که اگر خرید ملک را صرفاً برای اخذ اقامت کانادا انجام می دهید، باید بدانید راه اندازی یک تجارت راه حل سریع تری برای ورود به این کشور است. در همین راستا تنها اگر قصد سرمایه گذاری در املاک صرف نظر از اخذ اقامت کانادا را دارید می توانید با خرید ملک در کانادا به نتیجه مطلوب خود برسید و این تنها یک آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت برای شما محسوب خواهد شد.

اگر اقامت کانادا را ندارید و قصد خرید ملک در کانادا را دارید باید بدانید مراجعه به بنگاه های خرید و فروش ملک اولین قدم است. امکان اعطای وام به خریدارانی که اقامت کانادا را ندارند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

خریدارانی که مقیم این کشور نیستند باید 35 درصد از مبلغ کل ملک را در ابتدا پرداخت نمایند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید اهمیت ارتباط با یک حسابدار یا مشاور مالیاتی است. برای مثال در زمان خرید ملک در کانادا با عنوان خریدار خارجی شما همان مقدار مالیاتی را پرداخت می نمایید که یک شهروند کانادایی می پردازد اما در زمان فروش شرایط متفاوت است و اداره مالیات کشور کانادا قوانین و قواعد خاصی را در خصوص اتباع بیگانه اجرا می کند. 

خرید ملک در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

بازار املاک و مستغلات کانادا به دلیل تقاضای زیاد مصرف کننده و عوامل اقتصادی مطلوب، شاهد افزایش قیمت ارزنده ای بوده است. ولی آنچه از همه مهم تر است بعد از در نظر گرفتن هزینه های خرید ملک در کانادا، ارزیابی امنیت سرمایه گذاری و ریسک های بازار املاک این کشور است.

زمانی که در مورد خطر مصادره اموال در کانادا بحث به میان می آید، سازمان های آمار جهانی و نمودار های نشان دهنده رشد اقتصادی این کشور نشان دهنده آن است که در کانادا امنیت مناسبی حکم فرماست و تنها در نمودار ها عدد یک نمایان گر خواهد شد که این عدد نشان دهنده این است که امنیت بیشتری حاکم است به همین خاطر افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در کانادا را دارند می توانند با خیالی راحت حتی با اخذ وام های دولتی اقدام به خرید ملک نمایند.

جالب است بدانید برای خرید ملک در کانادا هزینه های ماهانه مسکن شما از جمله پرداخت وام مسکن طبق قوانین شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) نباید از بیش از 30 درصد از درآمد ناخالص شما باشد. برای مثال اگر درآمد ناخالص شما 3،500 دلار در ماه است، می توانید مبلغ قسط وام خود را تا سقف 1،050 دلار تعیین نمایید.

 

همچنین بر اساس ارزشیابی بعمل آمده از ملک در برخی از شهرها مانند تورنتو شما باید معادل 0.75% یا 1% از ارزش ملک را سالانه به عنوان مالیات پرداخت نمایید. در حالیکه در اونتاریو از مالکان خارجی مالیاتی دریافت نمی گردد. شایان ذکر است بیمه نامه یکی دیگر از شروط وام مسکن در این کشور است.

این موضوع نشان گر آن است که در کشور کانادا (با میانگین 1.92 در کنترل فساد) فساد قضایی و همچنین رانت خواری در مقابل عدالت بسیار کم و با وجود قوانینی از این دست بسیار نادر و خاص خواهد بود.

خرید ملک در کانادا و شاخص های سرمایه گذاری در کانادا

شاخص های اقتصادی استفاده شده برای سنجش عملکرد یک اقتصاد و چشم انداز آن در اکثر کشورها یکسان است. آنچه فرق می کند اهمیت نسبی برخی شاخص ها برای هر اقتصاد در مقاطع مختلف زمانی است. به عنوان مثال، وقتی بازار مسکن رونق می یابد و رکود می خورد. شاخص های مسکن و ارگان ها یا سازمان هایی که این شاخص ها را در هر ملتی جمع آوری و پخش می کنند از نزدیک نظاره می شوند.

12 شاخص اصلی اقتصادی برای کانادا، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان وجود دارد که از جمله آنها می توان به رشد تولید ناخالص ملی، تغییر اشتغال و بیکاری، شاخص قیمت مصرف کننده، تجارت کالای بین المللی، شروع ساخت و ساز مسکن، فروش مسکن اشاره نمود. ما در اینجا با توجه به موضوع خرید ملک در کانادا 2 شاخص شروع ساخت و ساز مسکن و فروش خانه را توضیح می دهیم.

 

شروع ساخت و ساز مسکن در کانادا 

شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) در ششمین روز کاری هر ماه گزارش شش ماهه ای را منتشر می کند و فعالیت های جدید ساخت و ساز مسکونی ماه قبل را نشان می دهد. داده ها توسط منطقه، استان، سرشماری کلان شهرها و نوع سکونت (تک واحدی یا چند واحدی) ارائه شده است.

 

فروش خانه در کانادا 

این شاخص اصلی فعالیت مسکن، توسط انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) جمع آوری شده است و براساس تعداد فروش خانه های پردازش شده از طریق سیستم های MLS تابلوهای املاک و مستغلات در کانادا است. گزارش ماهانه CREA تغییرات ماهانه فروش مسکن را ارائه می کند. این گزارش همچنین شامل سایر اطلاعات مهم مربوط به مسکن، از جمله تغییر (درصدی) در خانه های نوساز، موجودی ماهانه مسکن، تغییر در شاخص قیمت خانه MLS و متوسط قیمت خانه های فروش رفته نیز می باشد.

 

خرید ملک در کانادا و مراحل قانونی آن

  • نماینده املاک به همراه وکیل در تهیه سند پیشنهاد خرید به فروشنده ملک، کمک می کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می گردد.
  • خریدار و فروشنده در مورد قیمت به توافق می رسند.
  • نسخه ای از توافق نامه برای وکیل ارسال می گردد تا شرایط را بررسی و تاریخ عقد قرارداد را مشخص نماید.
  • تا تاریخ عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد.
  • وکیل بررسی های لازم در خصوص فروشنده را انجام می دهد تا از عدم سوء پیشینه وی و عدم هرگونه بدهی ملک مطمئن شود.
  • وكیل سندی تنظیم می کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را تایید می کند.
  • وکیل کلیه مبالغ را به فروشنده پرداخت می کند و سند و کلیدهای منزل پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار می گیرد.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان