کار در کشور هلند


کار در هلند و بررسی شرایط آن

کار در هلند، مهاجرت کاری به هلند و شرایط اخذ ویزای کار هلند را بررسی خواهیم کرد و تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با کار در کشور هلند شرح داده می شود. شما می توانید از روش کار در هلند به این کشور زیبا مهاجرت کنید. کار در هلند یکی از مباحثی می باشد که باید برای مهاجرت به درستی در مورد آن تحقیق کنید؛ تا بتوانید با آگاهی کامل به عنوان یکی از روش های مهاجرت به هلند از آن استفاده نمایید. 

کار در هلند و شرایط عمومی

کار در هلند به این صورت است که شما به صورت نرمال 38 ساعت در هفته قادر به انجام کار تمام وقت هستید. در واقع شما بین 36 تا 40 ساعت در هفته کار می کنید. این کار به صورت تمام وقت است. یعنی روزی 7 تا 8 ساعت می توانید کار کنید. که شامل 5 روز در هفته می شود. همچنین شما 30 دقیقه وقت نهار خوردن دارید. کار فرمایان بعضی اوقات برای جبران کار، در صورت نیاز از روز های تعطیل استفاده می کنند. که می شود 12 روز اضافه کاری.

کار در هلند به صورت پاره وقت هم می باشد. زمان کار نیمه وقت بین 12 ساعت تا کمتر از 36 ساعت می باشد. حدود 74 درصد زنان در هلند به کار نیمه وقت مشغول می باشند. که مزایای آن استرس کمتر و زمان بیشتری را با خانواده و بچه ها بودن، می باشد. اما معایب آن شامل استقلال مالی پایین تر و پیشرفت شغلی کمتر و کندتر می باشد.

در نهایت اگر به مدت 5 سال برای کار در هلند زندگی نمایید و به دولت مالیات بدهید، اقامت دائم خود را خواهید گرفت.

انواع ویزای کار در هلند

برای کار در هلند نیاز به ویزا دارید. یک ویزا در هلند موجود می باشد که اعتبار آن تا 3 ماه می باشد. این ویزا به اسم ویزای کوتاه مدت هلند نام دارد. که خود به دو نوع ویزا تقسیم می شود. یکی از این دو نوع ویزا برای ترانزیت است. که به ویزای نوع A نام دارد. با این ویزا می توانید فقط تا بخش بین المللی فرودگاه هلند ورود کنید. و برای حتی یک دقیقه خروج نیاز به نوع دیگری از ویزای کوتاه مدت دارید. که نام این ویزای کوتاه مدت ویزای نوع C می باشد.

برای کار در هلند شما نیاز به یک سری مدارک دارید. حداقل مدرک برای ارایه مدرک کارشناسی می باشد. می توان با مدرک پایین تر هم اقدام کرد. اما با مدرک کارشناسی شانس خود را افزایش می دهید. دولت هلند و کشورهای دیگر با استفاده از سایت Nuffic مدارک را مورد ارزیابی قرار می دهند. سازمانی است بین المللی که با آموزش و پرورش ایران نیز در ارتباط است. شما نیز می توانید از این سایت استفاده نمایید.

95 درصد مردم کشور هلند به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. دانستن و تسلط به زبان انگلیسی به شما در پیدا کردن کار در هلند کمک زیادی خواهد کرد. 

تمام مدارک مورد نیاز شما در فرم های مخصوص ثبت نامتان ذکر شده است. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در هلند شامل موارد زیر می باشد:

  • پاسپورت و کپی آن ( باید بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد.)
  • فرم درخواست ویزا
  • گردش مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه ها
  • قرارداد شغلی شما

کار در هلند و سازمانIND

کار در هلند به سازمانی به اسم IND وابسته می باشد. IND یا Immigration and Naturalisation Service سازمانی است در هلند که به مسایل مربوط به مهاجرت نظارت می کند. شاخه ای از وزارت امنیت و دادگستری هلند است که سیاست مهاجرت هلند را اجرا می کند. اگر برای مهاجرت به هلند می خواهید اقدام نمایید. اگر مدت زمان کوتاهی است که در هلند می باشید و می خواهید شهروند هلند شوید؛ و اگر می خواهید پاسپورت هلندی داشته باشید، IND می تواند به شما کمک کند. پس به اهمیت نظر IND در ارتباط با مهاجرت شما واقف شوید.

کار در کشور هلند

مشاغل مورد نیاز هلند

برای کار در هلند می توان لیستی از مشاغل درست کرد. اما این کار طولانی و وقت گیر است. به همین دلیل ما دسته بندی هایی از مشاغل در هلند برای شما ذکر خواهیم کرد. اینگونه از شرایط کاری در این کشور بهتر اطلاع خواهید داشت. به همین جهت می توانید آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

مدیریت عمومی
بهداشت، پزشکی، اجتماعیو تناسب اندام
بازاریابی و تبلیغات
پشتیبانی اداری و دبیرخانه
بانکداری، خدمات مالی و بیمه
حمل و نقل و تدارکات
فناوری اطلاعات و مخابرات
زمین، دریا، محیط زیستو دامپزشکی
طراحی و معماری
اداره امور مالی و حسابرسی
رسانه ها و اطلاعات
تحقیق و توسعه، علوم و تحقیقات علمی
خدمات عمومی
مهندسی و مشاغل فنی
خرید و فروش
هنرهای دستیاقامت، پذیرایی و گردشگری
آموزش و پرورش
منابع انسانی
خدمات امنیتی و حفاظتی

کار در هلند و نرخ بیکاری

یکی از مسائلی که برای متقاضیان کار در هلند می تواند دارای اهمیت باشد نرخ بیکاری در هلند است.

 برای کار در هلند باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور 3.7% تا ماه آگوست 2018 می باشد. که از سال 2014 این نرخ شروع به کم شدن می باشد.

وضعیت کار در هلند از سال 2014 رو به بهبودی رفت و اکنون نرخ بیکاری نزدیک به آلمان را دارد و وضعیت آن از اتحادیه اروپا بهتر می باشد.

 نرخ بیکاری موردی می باشد که دانستن آن برای مقصدتان برای مهاجرت از روش کار مهم است و به تصمیم گیری شما کمک خواهد کرد.

مدارک لازم برای ویزای کاری هلند

برای کار در هلند یک سری اسناد باید حتماً ارائه شود.

 مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری هلند به شرح زیر می باشد: 

  • گذرنامه / شناسنامه شما باید برای مدت اقامت معتبر باشد.

  • شما باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشید. این می تواند لیست های پرداخت / حقوق و دستمزد، اسنادی باشد که سهام شما در یک شرکت یا نامه ای از سازمان مزایا را نشان می دهد. 

  • شما باید بیمه درمانی داشته باشید. این بیمه باید تمام مدت زمانی که در هلند زندگی می کنید، شما را تحت پوشش قرار دهد. 

  • شما نباید خطری برای نظم عمومی، صلح ملی یا امنیت ملی باشید.شما باید هدف از اقامت خود را نشان دهید. 

  • در ویزای کار در هلند نیاز است قرارداد کار در هلند خود را نشان دهید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کار در کشور هلند

کار در کشور هلند

کشور هلند

کشور هلند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان