کشور هلند


معرفی کشور هلند

کشور هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است. این کشور با کشور آلمان و بلژیک مرز مشترک دارد. 

نام این کشور زیبا با لاله و گل پیوند خورده است. این کشور بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود. 

از این رو، به این کشور، کشور گل جهان گفته می شود. پایتخت این کشور شهر آمستردام است که در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 قرار داشته و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

براساس گزارش جهانی شادی در سال ۲۰۱۷، این کشور ششمین کشور شاد دنیا است. دوچرخه سواری در این کشور بسیار محبوب بوده، به گونه ای که ۱۵ هزار کیلومتر خط مخصوص دوچرخه سواری در این کشور وجود دارد. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه‌است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ملکه بئاتریکس از سمت خود کناره‌گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر رسماً پادشاه کشور شد. در این کشور دو مجلس نمایندگان وجود دارد و حزبی که بیشترین آرا در انتخابات پارلمانی را به خود اختصاص دهد، نخست‌وزیر را تعیین و دولت را تشکیل می‌دهد.

کشور هلند

جغرافیای کشور هلند

هلند سرزمینی کم‌ارتفاع و هموار است و اغلب با وزش باد و نسیم همراه است. این شرایط در مناطق ساحلی و در فصل زمستان، غالب‌تر است. حدود ۵۰ درصد از سرزمین این کشور تنها یک متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته اند. بخش اعظم قسمت اروپایی کشور مسطح است، به استثنای مقداری تپه در انتهای جنوب شرقی کشور، و یک منطقه تپه ‌ماهوری در مرکز کشور. بلندترین تپه‌ها که در جنوب شرق واقع شده‌اند بیش از ۳۲۱ متر ارتفاع ندارند.
تقریبا ۲۰ درصد از مساحت این کشور را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده است تا هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند

این کشور، آب ‌و هوای دریایی معتدل دارد. تابستان‌های نسبتا خنک و زمستان‌های معتدل به طور معمول در این کشور مشاهده می شود. دمای هوا در طول روز در زمستان بین ۲ تا ۶ درجه و در تابستان بین ۱۷ تا ۲۰ درجه است.

اختلاف آب ‌و هوایی از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر در کل این کشور جزئی است، که دلیل آن را می توان وسعت کم این کشور دانست. البته در نواحی دورتر از دریا و اقیانوس، تاثیرات اقیانوسی و دریایی کمتر است. بارش باران در تمام طول سال توزیع می‌شود. در پاییز و زمستان، سیستم‌های کم فشار اقیانوسی شدید ممکن است باعث وقوع طوفان و نامساعد شدن آب و هوا شوند. گاهی اوقات، وزش بادهای شرقی ممکن است آب ‌و هوای قاره‌ای را تشدید کند که باعث تابستان گرم و خشک و زمستان‌های سرد می‌شود حتی گاهی دما به زیر صفر هم می‌رسد.

معروف ترین استان های کشور هلند

  • خرونینگن
  • هلند شمالی (هارلم)
  • هلند جنوبی(لاهه)
  • اوترخت

بزرگ ترین شهرهای هلند نیز عبارتند از :

  • آمستردام (پایتخت)
  • روتردام
  • هاگو
  • اوترخت
  • آیندهوون

مذهب و زبان مردم کشور هلند

زبان رسمی این کشور هلندی است، که شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب شده و به آلمانی شباهت‌هایی دارد. نکته قابل ملاحظه در ارتباط با مردم این کشور، تسلط آن ها بر زبان انگلیسی است. براساس گزارش اتحادیه اروپا، ۹۴% از مردم این کشور قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند که از متوسط کل اروپا (۵۴%) بسیار بالاتر است. از هر ۱۰ هلندی، ۹ نفر به زبان انگلیسی مسلط است. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت این کشور به زبان آلمانی نیز کاملاً مسلط هستند.

براساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷، ۵۱% از مردم این کشور پیرو دین مشخصی نبوده، ۳۹% مسیحی (۲۴% کاتولیک، ۱۵% پروتستان)، ۵% مسلمان و مابقی پیرو سایر ادیان و گرایشات مذهبی هستند. مسلمانان این کشور که جمعیت قابل ملاحظه ای ( حدود یک میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی و ترکیه ای بوده که در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند.

وضعیت اقتصادی کشور هلند

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است. این کشور بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود. علاوه بر این، این کشور پس از امریکا، دومین کشور صادر کننده محصولات غذایی و کشاورزی در دنیا است.

این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید. اکثر صنایع این کشور، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ این کشور است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

اقتصاد این کشور، رشد قابل اطمینانی را از زمان انقلاب صنعتی داشته است. بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هلند سیزدهمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر ۸/۷۵ بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

پایتخت کشور هلند

پایتخت هلند کجاست؟ بر اساس قانون اساسی این کشور، شهر” آمستردام ” پایتخت نامیده می شود. زیرا در سال 1983 آمده است که:« پادشاه باید در سریع ترین زمان ممکن در آمستردام، پایتخت، سوگند یاد کند » و این تنها سند و مرجعی است که نشان می دهد شهر آمستردام به عنوان پايتخت این کشور شناخته می شود. در سال 1810 ناپلئون در آمستردام ساکن شد و این شهر را پایتخت اقامت خود انتخاب کرد. آمستردام علاوه بر پایتخت بودن به عنوان یک شهر سلطنتی نیز شناخته می شد زیرا در این شهر مراسم عروسی های سلطنتی برگزار می شد. اما پس از سرنگون شدن ناپلئون و روی کار آمدن لوئی شهر لاهه به عنوان مقر دولت در نظر گرفته شد. این کشور به دو بخش هلند شمالی و هلند جنوبی تقسیم بندی می شود. مرکز هلند شمالی شهر” هارلم ” است و مرکز هلند جنوبی شهر”Den Haag  ” است. آمستردام قلب اقتصادی و فرهنگی این کشور و پایتخت این کشور است. آمستردام در استان نورد واقع شده است. با توجه به اینکه آمستردام پایتخت است اما مقر دولت در شهر لاهه واقع شده است. شهر لاهه در هلند جنوبی قرار دارد.

روتردام

 دومین شهر بزرگ این کشور روتردام می باشد. روتردام در منطقه هلند جنوبی واقع شده است. تاریخچه آن را می توان در سال 1270 کشف کرد که افراد محلی برای استفاده از امکانات رودخانه روت، بر روی آن سد ساختند. روتردام به یک مرکز مهم اقتصادی و لجستیکی تبدیل شده است. این شهر در حال حاضر میزبان بزرگترین بندر در کل اروپا است. روتردام با جمعیتی برابر با 1.8 میلیون نفر، دومین شهر بزرگ این کشور است. روتردام به خاطر زندگی پر جنب و جوش، فرهنگ، میراث دریایی و دانشگاه آراسموس مشهور است. این شهر همچنین دارای برخی از معماری های معروف جهان است.

لاهه

درباره شهر های مهم این کشور می توان به شهر لاهه اشاره نمود. لاهه در سواحل غربی این کشور واقع شده است. این شهر با جمعیت حدود 1 میلیون نفر سومین شهر پر جمعیت این کشور است. لاهه مقر دولت این کشور، دیوان عالی، پارلمان و شورای كشور است. این شهر همچنین مقر اکثر سفارتخانه های خارجی و سازمان های بین المللی از جمله دادگاه بین المللی کیفری و دیوان بین المللی دادگستری می باشد. تا قرن شانزدهم، لاهه پایتخت شده بود اما پس از جدایی بلژیک و هلند در سال 1830، آمستردام به پایتخت این کشور تبدیل شد.

روش های مهاجرت به هلند

در این بخش اطلاعات درباره قوانین این کشور و روش های روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور به شما عزیزان میدهیم. قوانین این کشور در مورد اخذ اقامت، به این صورت است که مهاجرت به هلند به طور کلی به 6 دسته تقسیم می شوند.

کار

یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت، ویزای کار است. این موضوع درباره این کشور به این صورت است که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی هلندی، می توان به سفارت هلند درخواست ویزای کاری داشته باشید.

تحصیل

اشخاصی که در کشورهای اروپایی مشغول تحصیل می باشند، می توانند پس از اتمام تحصیل و در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی اروپایی، اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نمایند و از این جهت به اقامت دائم و تابعیت دست یابند. این موضوع درباره هلند هم صادق است.

سرمایه گذاری

از روش های سرمایه گذاری درباره این کشور می توان به ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری به ارزش حداقل 1.250.000 یورو در شرکت های هلندی اشاره کرد.

ازدواج

اگر شخصی با اتباع این کشور ازدواج نماید به شرط آن که حداقل 2 سال از ازدواج آن ها گذشته باشد می تواند درخواست تابعیت هلند را داشته باشد.

تولد

در اکثر کشورها اعطای تابعیت از روش تولد بر اساس قانون خاک و خون است. براساس قانون خون، اگر شخصی از پدر و یا مادری از اتباع آن کشور متولد شود، مشمول اعطای تابعیت خواهد شد. درباره این کشور باید عرض کنیم که از قانون خون تبعیت می کند.

پناهندگی

کسانی که به واسطه عضویت در گروه های سیاسی و یا اجتماعی بیم آن رود که مورد آزار و اذیت قرار گیرند مشمول پناهندگی خواهند شد. اکسین مهاجر درباره هلند و روش پناهندگی هیچ گونه خدماتی نخواهد داشت.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کار در کشور هلند

کار در کشور هلند

کشور هلند

کشور هلند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان