مهاجرت به ایتالیا


مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا به دلیل اعتبار بالای این کشور در اروپا به خصوص در اتحادیه اروپاو با داشتن شرایط اقتصادی بی نظیر و مراکز آموزشی با کیفیت و معتبر یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

برای مهاجرت به ایتالیا راه های زیادی وجود دارد که در ادامه به تمامی آن ها می پردازیم. ایتالیا کشوری تاریخی و با قدمت زیاد است رم پایتخت این کشور و یکی از مهم ترین شهر های ایتالیا به حساب می آید. مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند.

مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور امتیازهای فراوانی دارد مانند استفاده از حقوق شهروندی، تحصیل رایگان فرزندان، بیمه درمانی، حق بازنشستگی، رفت آمد راحت به کشورهای مختلف به خصوص حوزه شنگن، اجازه کار تمام وقت، تجارت راحت در کشورهای حوزه شنگن و بسیاری امتیازات دیگر .

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به ایتالیا را باهم بررسی کنیم.

شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کشور ایتالیا که امروزه به دلیل پیشرفته بودن اقتصاد ایتالیا بسیار پر طرفدار واقع شده مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در این کشور می باشد که در ادامه این نوع از شرایط مهاجرت به ایتالیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مهاجرت کاری به ایتالیا و اخذ ویزای کاری این کشور برای متقاضیان ایرانی از طریق داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر در ایتالیا انجام می شود اما به طور کلی شرایط پیچیده ای برای کارفرما وجود دارد تا بتواند فردی بین المللی را استخدام نماید. کارفرما باید ابتدا آگی شغلی خود را در کشور ایتالیا به شکل عمومی اعلام نماید و پس از گذشت مدت زمان 3 ماه در صورتی که فرد مورد نظر خود را پیدا نکرد باید این آگهی را در کشور های عضو اتحادیه اروپا اعلام نماید. پس از گذشت 3 ماه از اعلام عمومی این آگهی در صورتی که فرد مورد نظر کارفرما پیدا نشد استخدام کارفرما می تواند فردی بین المللی برای برای این شغل استخدام نماید.

در ادامه نرخ بیکاری کشور ایتالیا را در سال های اخیر مشاهده می نمایید که تقریبا 10 درصد می باشد که در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی همچون آلمان و اتریش بالا می باشد. توجه داشته باشید که هر قدر نرخ بیکاری یک کشور پایین تر باشد به معنای بهتر بودن وضعیت اقتصادی آن کشور و همچنین بالاتر بودن شانس متقاضی برای یافتن کار مورد نظر خود می باشد.

شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های پر طرفدار مهاجرت به کشو ایتالیا از راه تحصیل می باشد که در ادامه به شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می پردازیم. از دلایل پر طرفدار بودن این روش می توان به اخذ ویزای شنگن و بورسیه های تحصیلی ایتالیا از دانشگاه های این کشور اشاره کرد. تحصیل در ایتالیا برای کودکان از سن 3 سالگی و در مهد کودک آغاز می شود و از سن 6 تا 11 سالگی کودکان در مدارس ابتدایی در کشور ایتالیا به تحصیل می پردازند. بعد از پایان دوران ابتدایی و از سن 11 تا 14 سالگی کودکان در دوره متوسطه اول و از 14 تا حدود 17سالگی کودکان در دوره دوم متوسطه سپری می شود. تحصیل در ایتالیا برای کودکان از سن 6 تا 16 سالگی اجباری می باشد و در صورتی که بتوانند در دروس خود موفق عمل کنند می توانند به مقاطع تحصیلی بعدی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز راه یابند.بعد از تحصیل در مدارس افراد می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند. اولین مقطع پس از اخذ دیپلم مقطع کارشناسی می باشد که اکثرا به زبان ایتالیایی تدریس می شود اما تحصیل به انگلیسی نیز در دانشگاه های ایتالیا امکان پذیر می باشد. اغلب دانشگاه های ایتالیا آزمون ورودی دارند که متقاضی باید نمره کافی را در آن ها به دست آورد تا بتواند وارد دانشگاه شود. مقطع کارشناسی 4 سال زمان می برد و متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 داشته باشد. پس از این مقطع دانشجو می تواند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید که حدودا 2 سال زمان می برد و تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر می باشد. از مدارک مورد نیاز این مقطع می توان به مدرک آیلتس 6.5 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 اشاره کرد.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به  ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

آکادمی فوتبال ایتالیا

آکادمی فوتبال ایتالیا

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان