کشور ایسلند


مقدمه کشور ایسلند

کشور ایسلند از یک جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک تشکیل شده است که در اقیانوس اطلس قرار دارد. فاصله این کشور از نروژ 970 کیلومتر اعلام شده است. این کشور از اسکاتلند 812 کیلومتر فاصله دارد.این کشور از نظر تولید سرانه برق بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است در نظر داشته باشید که این کشور 85 درصد از کل انرژی خود را از منابع تجدید پذیر می گیرد. رتبه شاخص توسعه انسانی در کشور ایسلند 9 است، واحد پول این کشور کرونا اعلام شده است، تولید ناخالص داخلی در این کشور 25 میلیارد دلار بوده و رتبه 106 را در جهان دارد. این کشور در زمینه ماهیگیری رتبه بالایی دارد، به طوریکه در سال اقتصاد این کشور وابسته به حرفه ماهیگیری است.شایان ذکر است که این کشور بهترین فضای زندگی را ایجاد کرده است به طوریکه شادترین افراد را داشته و در لیست امن ترین کشورها قرار دارد.

نام انگلیسی: Icelandنام عربی: آيسلنداپایتخت: ریکیاویکقاره: آسیانوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراتیک پارلمانیزبان‌های رسمی: ایسلندیزبان‌های رایج: نروژیواحد پول: کرون ایسلندی هر کرون ایسلند 0.0084 دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165جمعیت: 358 هزار نفر در سال 2019منطقه زمانی: GMT . UTC+0(WET)دامنه اینترنتی: GMT . UTC+0(WET)پیش شماره تلفن: 00354

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ایسلند

اقتصاد کشور ایسلند به طور روتین و استاندارد در حال پیشرفت است، طبق آماری که از قوانین این کشور به دست ما رسیده است، اکثر مشاغل در این کشور هرگز تبلیغ نمی شود. پایه های اقتصاد این کشور در زمینه ماهیگیری، صنایع شیلات، کشاورزی و همینطور گردشگری است. از طرفی منابع تجدید پذیر برق در این کشور بارها و بارها رشد کرده است. مهمترین فرآورده های کشاورزی در این کشور سیب زمینی است که در زمینه صادرات نیز رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. صادرات این کشور بیشتر در زمینه ماهی و همینطور فرآورده های خوراکی است، این کشور در زمینه فلز آلومینیوم نیز به رتبه خوبی رسیده است. وابستگی این کشور از نظر صادرات به کشورهایی مانند هلند، بریتانبیا و همینطور اسپانیا است. این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه 6 در دنیا را به خود اختصاص داده است به طوریکه برای هر سال سهم هر ایسلندی 83750 دلار اعلام شده است. این کشور از نظر تولید سرانه برق بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است . رتبه شاخص توسعه انسانی در کشور ایسلند 9 است،

کشور انگلیس

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ایسلند

در سال 2008 نظام بانکی کشور ایسلند به طور کلی دچار تغییر شد برخی از بانک ها از فعالیت دست کشیده و برخی دیگر توسط بانک های خصوصی ادغام شده اند. بانک مرکزی این کشور در سال 1961 تأسیس شده است. در نظر داشته باشید که بانک این کشور به طور جدی فعالیت های اقتصادی خود را از سال 2009 آغاز کرده است به طوریکه رتبه این کشور در این زمینه در دنیا سوم است که رقم قابل توجهی است.

رتبه این کشور از نظر کیفیت زندگی و رفاه بسیار بالا است، در واقع مردم این کشور درآمد بالایی داشته اند البته این کشور از نظر هزینه گران قیمت است.

این کشور در زمینه ماهیگیری رتبه بالایی دارد، به طوریکه در سال اقتصاد این کشور وابسته به حرفه ماهیگیری است. در حدود 39 درصد از مردم این کشور در زمینه ماهیگیری فعالیت می کنند. البته این کشور در سال 2018 رتبه 5 در زمینه صنایع شیلات را به خود اختصاص داده است.

رتبه این کشور در زمینه گردشگری در سال 2018 در حدود 75 درصد بیشتر از سال های قبل اعلام شده است. این کشور توانست از ایده‌های جدید در زمینه گردشگری استفاده نماید و رشد خوبی در این زمینه به خود اختصاص داد.

فلز آلومینیوم در این کشور با کیفیت عالی تولید و صادرات می‌شود به طوریکه روال صادراتی در فلز آلومینیوم در این کشور بسیار بالا اعلام شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد کانی سیلیس از محصولات معتبر در این کشور محسوب می شود.

این کشور رتبه دوم را در زمینه مراقبت های بهداشتی دارد و همینطور سیستم های تغذیه در این کشور نیز بسیار مدرن هستند. این کشور وارد کننده ماشین آلات و تجهیزات است. این کشور توانست در تجهیزات گردش مالی بسیار گسترده ای را برای خود فراهم سازد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایسلند

در سال 1944 در کشور ایسلند یک رفراندم تشکیل شد به طوریکه قانون اساسی این کشور به طور استاندارد و دقیق شکل گرفت. ساختار سیاسی این کشور دموکراتیک پارلمانی است. در ساختار سیاسی این کشور پارلمان، نخست وزیر ، رئیس جمهور و دستگاه قضایی دیده می‌شود برخی از مقالات رئیس جمهور را مقام تشریفاتی اعلام کرده‌اند.

پارلمان این کشور آلتینگ نام دارد و قدیمی ترین پارلمان اروپا به شمار می آید. پارلمان این کشور در سال 930 به تأسیس رسیده است. این پارلمان دارای 63 عضو مشخص و مکتوب است. این افراد برای یک دوره 4 ساله انتخاب می شوند و روال انتخاب نیز به طوردقیق مشخص می شود. پارلمان این کشور تا پیش از سال 1991 به دو بخش مهم تقسیم شده است که بخش اول مجلس اعلا بوده که به تعداد 21 عضو داشت و بخش دوم آن مجلس عوام است که با رأی مستقیم مردم انتخاب شده و برای آن 42 عضو در نظر گرفته می شود.

دستگاه قضا این کشور شامل دادگاه های استانی و محلی است که این مجموعه زیر نظر دادگستری فعالیت می کنند، دادگاه عالی در این کشور 8 عضو دارد. تصمیماتی که از سوی دادگاه های استانی این کشور تعیین می شود به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد. البته یک سری بخش های دیگر در این کشور برای بررسی مشکلات کارگران و اعتراضات کارمندان فراهم شده است.

در این کشور رئیس جمهور نقش تشریفاتی دارد و به امور دقیق مملکت می پردازد. در طول یک دوره 4 ساله در این کشور رأی گیری برای رئیس جمهور فراهم می شود. در صورتی که در روال مشورتی به نتیجه درستی نرسند رئیس جمهور کابینه را انتخاب می کند.نخست وزیر در این کشور طبق قانون اساسی کشور ایسلند انتخاب می شود که امور اجرایی کشور را به دست دارد. البته رئیس جمهور در انتخاب نخست وزیر نقش بسیار مهمی ایفا می کند. این کشور در حال حاضر به میزان 13 وزارتخانه دارد. در این کشور 7 حزب وجود دارد که به طور کلی احزاب هفتگانه سیاسی این کشور محسوب می شوند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ ایسلند

شهر ریکیاویک یکی از مهمترین شهرهای کشور ایسلند محسوب می شود و البته پایتخت این کشور است در این شهر به میزان 118918 نفر زندگی می کنند. این شهر دارای یک مرکز شلوغ بوده و به طور کلی در زمینه فرهنگ و اقتصاد رتبه خوبی دارد.

شهر آکاریری از دیگر شهرهای بزرگ در این کشور است که جمعیت زیادی دارد. طبیعت این شهر بسیار دل انگیز است. این شهر دارای بندری طبیعی بدون یخ است و برای کشاورزی یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. در این شهر موزه های زیادی دیده می شود.

شهر هافنارفیوردور از دیگر شهرهای مهم این کشور محسوب می شود و به نوبه خود میزبان جشن های سالانه این کشور است جشنواره های روزهای نور نیز در همین شهر برگزار می شود. میراث فرهنگی در این کشور بسیار متنوع است.

هوساویک از دیگر شهرهای مشهور در این کشور است که یک گزینه عالی برای تماشای نهنگ ها محسوب می شود. در این شهر گونه های متعددی از جانوران وجود دارد. این شهر به نوبه خود بزرگترین شهر در بخش شمال شرقی این کشور است.

ویک ای میردال روستای بزرگ و بسیار زیبا و دیدنی در این کشور است که در آن 200 نفر زندگی می کنند. در این منطقه یک فضای هنری بسیار عالی دیده می شود

شهر سیوسیفیور از دیگر شهرهای مهم این کشور است که دارای تپه‌های بلند بسیار دل انگیزی است. این شهر دارای حوض های خاصی بوده و آبشارهای بسیار دل انگیزی دارد.

کوپاووگور در این کشور دارای ساختمان های بلندی است. در ساختمان های این کشور جذاب ترین معماری به کار رفته است.

سلفوس در 50 کیلومتری بخش جنوب شرقی ریکاویک قرار دارد و یک سرمایه بزرگ برای این کشور محسوب می شود.

وستمننایجار از دیگر شهرهای مهم این کشور بوده و به نوبه خود از ارزش بالایی در زمینه منابع طبیعی برخوردار است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ایسلند

کشور ایسلند در سال های پیش از 2003 در زمینه ثبت شرکت شرایط بسیار سختگیرانه ای ایجاد نمود اما امروزه روش های جدید و آسان‌تری برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد که بسیار ارزشمند است. این کشور به نوبه خود دارای ارزش بالایی در زمینه بخش قطعات یدکی است و ایرانیان در این کشور در زمینه قطعات یدکی انواع وسایل نقلیه شرکت های بزرگی تأسیس کرده اند. میزان مهاجرانی که این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند 58 درصد افزایش داشته است به طوریکه ایرانیان 22 درصد بیشتر به نسبت سال گذشته به این کشور سفر کرده اند. نرخ کرون ایسلند در سود شرکت نقش مهمی دارد.

خلاصه تاریخ ایسلند

کشور ایسلند در تاریخ 1918 از کشور دانمارک مستقل شد. این کشور تا قرن بیستم در لیست فقیرترین کشورهای جهان قرار داشت. پس از جنگ جهانی دوم صنعت ماهیگیری در این کشور آغاز شد به طوریکه رشد بالا در این صنعت سبب شد در سال 1990 این کشور وارد لیست مرفه ترین کشورهای جهان قرار بگیرد. در سال 2005 این کشور رتبه اول در زمینه شاخص توسعه انسانی را به خود اختصاص داد. این کشور دارای بازار آزاد است. در سال 2008 نظام بانکداری در این کشور با یک فضای بسیار دشوار روبرو شد به طوریکه ناآرامی های سیاسی در این کشور بسیار پدیدار شد. این کشور در سال 1262 الی 1918 بخشی از پادشاهی نروژ بود و پس از آن بخشی از پادشاهی دانمارک محسوب می شود. این کشور کم جمعیت کشور در پیمان ناتو قرار گرفت. پرچم این کشور برای بار اول در سال 1944 به رسمیت شناخته شد. تناسب به کار رفته برای پرچم این کشور 18 به 25 است.

ملی گرایی در قرن 19 در این کشور به رشد رسید ، در جنگ جهانی دوم دانمارک و این کشور در وضعیت گسسته قرار گرفته به طوریکه در سال 1944 در این کشور جمهوری اعلام شد. در ده های 1950 الی 1970 در این کشور حق ماهیگیری در آب های ساحلی سبب بروز یک اختلاف بزرگ شد. این روال سبب شد که نیروی دریایی بریتانیا دچار تغییر شود. این روال سه جنگ را در پی داشت که هر یک دارای موضوعات مخصوص به خود است. قیمت کرون ایسلند از نظر اعتبار در وضعیت متوسط است.

فرهنگ مردم ایسلند

کشور ایسلند آخرین کشور اروپایی است و فرهنگ این کشور در وضعیت نیمه غنی قرار دارد. مردم کشور ایسلند بسیار شاد و پویا هستند و در نظر سنجی های صورت گرفته مشخص شده است که این کشور دارای خوشبین ترین مردم در دنیا خواهند بود. در کشور ایسلند ارتش دائمی وجود ندارد اما میزان جرم و جنایت در این کشور تنها 3 درصد اعلام شده است که رقم بسیار کمی است. مردم این کشور بسیار خوشگذران هستند به طوریکه کم دیده می شود که آخر هفته را در منزل بگذرانند.

کشور ایسلند دارای نویسندگان بسیار فعالی است و مردم ایسلند علاقه زیادی به کتاب خوانی دارند. نظام آموزشی در کشور ایسلند رشد بسیار خوبی دارد و در این کشور بی سوادی ریشه کن شده است.

وقتی در خیابان های کشور ایسلند قدم می زنید مردم به شما سلام می کنند و لبخند به لب دارند، در این کشور کمتر دیده می شود که فردی عصبانی شود. مردم کشور ایسلند بسیار به توریست علاقه مند هستند به طوریکه با آنها دست می دهند و خوش و بش می کنند.

حجاب کشور ایسلند به طور جدی آزاد است در این کشور همه افراد با هر سطح حجاب کنار هم قرار می گیرند و خوش می گذرانند. خوشبختانه در کشور ایسلند رفاه در وضعیت عالی قرار دارد و مردم علاقه ای به پس انداز زیاد ندارند و از بودجه خود در زمینه شاد بودن استفاده می کنند.

دین مسیحیت در کشور ایسلند به عنوان یک دین رسمی و همه گیر دیده می شود به طوریکه 88 درصد از مردم این کشور پیرو دین مسیحیت و آیین پروتستان هستند. دولت این کشور هیچ اجباری به هیچ مذهبی ندارد و افراد در انتخاب دین خود آزاد هستند.

قوانین عمومی در ایسلند

در نیو ایسلند حق ندارید زیاد ناراحت باشید مردم این کشور با افرادی که غمگین هستند میانه خوبی ندارند.

به طور کلی ایسلند دارای فضای قانونی بسیار گسترده ای است.

در این کشور اگر بتوانید به زبان مردم صحبت کنید بهتر می توانید با شرایط زندگی ایسلندی سازگار شوید.

شما اجازه غذا خوردن به حجم زیاد در مهمانی ها ندارید.

در ایسلند پشه وجود ندارد.

شما میتوانید جهت مهاجرت تحصیلی یا تجاری با مشاورین موسسه بین المللی اکسین تماس حاصل بفرمایید.

اکسین تحقق رویای مهاجرت.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

کشور ایسلند

کشور ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان