کشور انگلیس


انگلستان

کشور انگلیس یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در زمینه تولید و صنعت محسوب می‌شود. این کشور دارای فضای خدماتی مدرنی است.این کشور دارای130279 کیلومتر مربع وسعت است.این کشور رتبه پنجم در زمینه تولید ناخالص در سال 2015 را به خود اختصاص داد به طوری که در سال 2018 این رتبه به سوم رسید.واحد پول در این کشور پوند استرلینگ است. در حدود 98 درصد از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. هواپیماسازی در این کشور در سال های 2014 الی 2017 با رشد 51 درصدی همراه بود و این کشور در رتبه اول در این زمینه قرار داشت. در این کشور برخی از افراد به زبان لهستانی صحبت کرده و برخی نیز به زبان عربی، چینی و پرتغالی با هم ارتباط می‌گیرند. تورم در این کشور در وضعیت کنترل شده قرار دارد و در رشد اقتصادی این کشور تأثیر منفی نمی‌گذارد.

نام انگلیسی: United Kingdomنام عربی: المملكة المتحدةپایتخت: لندنقاره: اروپانوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی/ ملکهزبان‌های رسمی: انگلیسیزبان‌های رایج: لهستانی، عربی و چینیواحد پول: پوند استرلینگ معادل 1.27 دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164جمعیت: بیش از 55 میلیون نفرمنطقه زمانی: GMT+1 . UTCدامنه اینترنتی: GMT+1 . UTCپیش شماره تلفن: 0044

این کشور دارای130279   کیلومتر مربع وسعت است. گونه‌های گیاهی در فصل تابستان بیشتر در این کشور دیده می‌شود و جانوران درنده در جنگل‌های دورافتاده این کشور زیستگاه مشخصی دارد. این کشور پیشرفت روز افزونی در زمینه صنایع مهم و بزرگ دنیا به خود اختصاص داده است. این کشور رتبه پنجم در زمینه تولید ناخالص در سال 2015 را به خود اختصاص داد به طوری که در سال 2018 این رتبه به سوم رسید این کشور شاخصه‌های اقتصادی خود را در وضعیت نرمال و ثابت حفظ می‌کند و افت شدید بسیار کم در آن دیده می‌شود.

واحد پول در این کشور پوند استرلینگ است و اگر به سکه‌های این کشور دقت نمایید همه به شکل واحد و یک دست هستند. پوند انگلیس سومین ارز جهان پس از دلار محسوب می‌شود و ارزش بسیار بالایی دارد. کشاورزی و تولیدات حاصل از آن در این کشور در وضعیت بالایی قرار دارد و اینطور که مشخص است صنایع و تولیدات آن نیز در سال 2018 به رشد خوبی رسیده است. این کشور در زمینه تولید نفت و گاز نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد. اولین نیروگاه برق اتمی در این کشور دیده شد. قانون اساسی پادشاهی متحد دارای یک سری مجموعه قوانین است که بر اساس آن حکمرانی صورت می‌گیرد. 

در پادشاهی متحد یک سری قوانین نانوشته وجود دارد. در قانون اساسی چندین سند مکتوب و نامکتوب به صورت غیر مدون وجود دارد. طبق این فرآیند هر دولتی که به کار آید و پارلمان را به همراه خود داشت باشد می‌تواند در قانون اساسی و قواعد عرضه سیاسی نقش داشته باشد. هواپیماسازی در این کشور در سال های 2014 الی 2017 با رشد 51 درصدی همراه بود و این کشور در رتبه اول در این زمینه قرار داشت امروزه این سازه کمرنگ تر از قبل شده است اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در سال آینده کشتی سازی کشور انگلیس اولین رتبه جهانی را داشته باشند. 

در حدود 98 درصد از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. از شمال تا جنوب این کشور لهجه‌های مختلفی وجود دارد که بسیار جالب است. در این کشور برخی از افراد به زبان لهستانی صحبت کرده و برخی نیز به زبان عربی، چینی و پرتغالی با هم ارتباط می‌گیرند. بخش خدمات در این کشور قسمت اصلی اقتصاد یعنی 78 درصد را به خود اختصاص داده است. قیمت پوند سوئد در وضعیت پوند استرلینگ اعلام می‌‌شود و نرخ پوند انگلیس به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی انگلیس

کشور انگلیس یکی از کشورهای توسعه یافته اقتصادی در جهان است که در قرن نوزدهم اولین کشورهای صنعتی نیز نام گرفت. در این کشور سیاست‌های تجاری مکتب لیبرالیسم دیده می‌شود که به نوبه خود توانست به پیشرفت زیادی همراه باشد. این کشور از صنایع و تولیدات داخلی پس از انقلاب صنعتی حمایت کرد. به این ترتیب این کشور قدرت اول در زمینه صنعتی را به دست آورده است. در این کشور صنایع آهن و فولاد از ارزش بالایی برخوردار است. منسوجات و کشاورزی در این کشور نیز رتبه بالایی دارد و توانسته بهترین شرایط محسوب شود.

این کشور پیشرفت روز افزونی در زمینه صنایع مهم و بزرگ دنیا به خود اختصاص داده است. این کشور رتبه پنجم در زمینه تولید ناخالص در سال 2015 را به خود اختصاص داد به طوری که در سال 2018 این رتبه به سوم رسید این کشور شاخص‌های اقتصادی خود را در وضعیت نرمال و ثابت حفظ می‌کند و افت شدید بسیار کم در آن دیده می‌شود. در سال 2016 بریتانیا و آلمان سریع‌ترین اقتصادهای رشد یافته در دنیا به حساب آمدند. نرخ رشد تولید ناخالص در سال 2016 به رقم بیش از 2.619 تریلیون دلار رسید که رقم قابل قبولی است.

در سال 2018 این کشور تورم بالایی را پذیرفت و روال اقتصادی آن تا حد زیادی تغییر کرد. رشد اقتصادی این کشور به صورتی بود که بتواند شرایط کاری و مالی صحیحی برای مردم خود ایجاد نماید. این کشور در زمینه گردش مالی برون مرزی نیز به رشد خوبی دست یافت.

واحد پول در این کشور پوند استرلینگ است و اگر به سکه‌های این کشور دقت نمایید همه به شکل واحد و یک دست هستند. پوند انگلیس سمونی ارز جهان پس از دلار محسوب می‌شود و ارزش بسیار بالایی دارد.

بخش خدمات در این کشور قسمت اصلی اقتصاد یعنی 78 درصد را به خود اختصاص داده است. قیمت پوند سوئد در وضعیت پوند استرلینگ اعلام می‌شود و نرخ پوند انگلیس به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند.

 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های انگلیس

ارائه خدمات در کشور انگلیس بسیار قدرتمند پیش رفته است به طوری که خدمات مالی و شغل‌هایی که در زمینه بانکی هستند در این کشور در وضعیت بسیار معتبر دیده می‌شود و در طول دو سال متوالی رتبه این کشور بسیار بالا اعلام شده است.

کشاورزی و تولیدات حاصل از آن در این کشور در وضعیت بالایی قرار دارد و اینطور که مشخص است صنایع و تولیدات آن نیز در سال 2018 به رشد خوبی رسیده است. این کشور در زمینه تولید نفت و گاز نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد. اولین نیروگاه برق اتمی در این کشور دیده شد و این روند سبب شهرت بالای این کشور شده است.این کشور در زمینه تولید برق برای کشورهای همسایه نیز رشد خوبی دارد.

تولیدات کشاورزی در این کشور در زمینه چغندر قند در سال‌های اخیر در وضعیت سوددهی بالایی اعلام شده و برخی از سبزیجات نیز در این کشور با روش‌های پیشرفته روز دنیا تهیه شد. در این کشور صنایع ماشین سازی از جدیدترین مکانیزم‌های ساخت و پرداخت استفاده می‌کند و راه سازی در این کشور به رتبه خوبی رسیده است. در سال‌های اخیر توانسته به وضعیت دو رقمی در وضعیت صادرات برسد که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

هواپیماسازی در کشور انگلیس در سال‌های 2014 الی 2017 با رشد 51 درصدی همراه بود و این کشور در رتبه اول در این زمینه قرار داشت امروزه این سازه کمرنگ تر از قبل شده است اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در سال آینده کشتی‌سازی این کشور اولین رتبه جهانی را داشته باشد این کشور متخصصان کاربلد و فرهیخته‌ای را در این زمینه استخدام کرده است و می تواند یک انتخاب بسیار عالی باشد. اقتصاد کشور انگلیس  به صورتی است که مردم این کشور را از فقر نجات دهد و این روند به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

کشور انگلیس

نوع حکومت و ساختار سیاسی انگلیس

پادشاهی متحد در وضعیت دموکراسی و در چهارچوب مشروطه قرار دارد. در واقع در این کشور پادشاه یا ملکه رئیس حکومت دوم نامیده می‌شود به این ترتیب نخست وزیر ارشدترین عضو در پارلمان است و رئیس دولت محسوب می‌شود. در این کشور قوه مقننه از دو مجلس تشکیل شده است ، مجلس عوام و مجلس اعیان. قوانین این کشور برای یک سری از کشورهای دیگر مانند ایرلند نیز وجود دارد.

قانون اساسی پادشاهی متحد دارای یک سری مجموعه قوانین است که بر اساس آن حکمرانی صورت می‌گیرد. در پادشاهی متحد یک سری قوانین نانوشته وجود دارد. در قانون اساسی چندین سند مکتوب و نامکتوب به صورت غیر مدون وجود دارد. طبق این فرآیند هر دولتی که به کار آید و پارلمان را به همراه خود داشت باشد می‌تواند در قانون اساسی و قواعد عرضه سیاسی نقش داشته باشد. اسناد مکتوب رسمی در این کشور برای اجرا یک روش و یا برای ممانعت از یک روش صورت می‌گیرد. میثاق‌ها در این کشور قواعدی هستند که از نظر قانونی دارای ضمانت‌های اجرایی هستند. میثاق‌ها نیز به عنوان قوانین شناخته می‌شوند اما از تعهد کمتری برخوردار است.

در طول تاریخ بلند مدت در این کشور یک سری سنت‌ها وجود دارد که ماهیت قانونی ندارد اما به کار گرفته شده و در فضای شهری استفاده میشود. یک سری قوانین عرفی در این کشور است که از سوی دادگاه وضع می‌شود که برخلاف میثاق‌ها است. قدرت و اختیاراتی در این مسیر وجود دارد که باید به طور دقیق رعایت شود. در پرچم انگلیس فضای استقلال به وضوح دیده می‌شود.

حاکمیت در قدرت‌های سیاسی در این کشور در حیطه اختیارات پارلمان است و دولت قدرت خود را از پارلمان می‌گیرد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ انگلیس

پایتخت زیبای کشور انگلیس ، لندن است. این شهر به نوبه خود یکی از مهمترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود و در آن مراکز مالی و تجاری گسترده ای دیده می‌شود. میزان درآمد سالانه در این شهر 35000 پوند است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار زیاد است واما از نظر امنیت در وضعیت خوبی قرار دارد. این شهر به نوبه خود یکی از بهترین شهرها برای زندگی در این کشور محسوب می‌شود. با سایر شهرهای این کشور آشنا می‌شویم

منچستر نام شهر دیگری در این کشور است که در بخش شمال غربی این کشور قرار دارد. این شهر به میزان 3 میلیون جمعیت دارد.

لیورپول در بخش شمال غربی این کشور قرار دارد. این شهر از نظر جمعیت رتبه چهارم را دارد. این شهر به نوبه خود دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است و جشنواره و فستیوال‌های زیادی در شهر برگزار می‌شود

شهر شفیلد در شمال این کشور قرار دارد و قدمت این شهر به قرن هشتم میلادی می‌رسد. این شهر یکی از بهترین‌ها برای زندگی در این کشور است.

آکسفورد یک شهر بسیار زیبا در این کشور است که در بخش شمال غربی قرار دارد این شهر از دسته شهرهای گران قیمت در این کشور محسوب می‌شود.

بیرمنگام از شهرهای ثروتمند در این کشور است. آب و هوای این شهر اقیانوسی است و برف بیشتر در آن دیده می‌شود . این شهر دارای محل‌های توریستی بسیار زیبایی است.

گلاسگو پایتخت فرهنگی در این کشور محسوب شده و در کل اروپا شهرت بالایی دارد. سبک معماری در این شهر بسیار جالب است. مردم این شهر به زبان گالیک صحبت می‌کنند. مردم این شهر بسیار خونگرم هستند.

کمبریج به نسبت شهر آکسفورد وسعت کمتری دارد اما مردم این شهر بسیار پر انرژی هستند و خبری از غم و غصه در این شهر دیده نمی‌شود. این شهر یکی از مناطق توریستی در این کشور محسوب می‌شود.

شهر کاردیف مرکز استان ولز است و به شهر لندن بسیار نزدیک است. هزینه زندگی در این شهر ارزان‌تر از سایر شهرها است و امکانات رفاهی خوبی دارد.

برایتون از دیگر شهرهای عالی برای کسانی است که قصد دارند در زمینه هنر فعالیت کنند می‌باشد این شهر به نوبه خود از دسته شهرهای بسیار عالی محسوب می‌شود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در انگلیس

در کشور انگلیس در حدود 3 الی 5 درصد جمعیت ایرانی وجود دارد و شرکت‌های ایرانی در زمینه خدمات رسانی روز به روز در حال پیشرفت است. این کشور به تمامی ایده‌های سودآور احترام می‌گذارد. منطقه‌ای در کشور انگلستان مشهور به منطقه ایرانی‌نشین است که البته شرکت‌های ایرانی زیادی در آن بخش دیده می‌شود. اسامی که بر روی شرکت‌های ایرانی گذاشته می‌شود می‌بایست به صورتی باشد که مشخص شود این شرکت ایرانی است و تا حدودی نوع فعالیت آن نیز معلوم باشد. استقلال کشور انگلیس بسیار زیاد است به طوری که افراد در این کشور می‌توانند به درآمدزایی مستقل دست یابند.

خلاصه تاریخ انگلیس

تا پایان عصر یخبندان مهاجران زیادی به کشور انگلیس کوچ کردند. در همان دوره که در حدود 12000 سال پیش است مهاجران از دیگر سرزمین‌ها نیز به سراغ انگلستان می‌رفتند. آثار سنگی از آن دوره هنوز هم دیده می‌شود. عصر برنز در این کشور از شهرت زیادی برخوردار است. در سال 43 پیش از میلاد کشور انگلیس به دست رومیان فتح شد و کنترل این کشور تا قرن پنجم پس از میلاد نیز به دست رومیان صورت گرفت. اسکان آنگلوساکسون‌ها در کشور انگلیس سبب شکل‌گیری این کشور شده و نژاد انگلیسی نیز به طور دقیق پیدا شد. در نظر داشته باشید که این کشور دارای نشانه‌های ظهور قدرت بسیار زیادی در طول تاریخ بوده است.

آنگلوساکسون‌ها در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کردند. از سال 800 پس از میلاد تهاجمات بی‌وقفه وایکینگ‌ها در کشور انگلیس آغاز شد و این روند سبب شد که کنترل بخش‌های وسیع از منطقه خارج شود. در نیمه قرن 11 میلادی نورمن‌ها به کشور انگلیس حمله کرد و توانستند این کشور را فتح نمایند. ویلیام فاتح سلسله‌های نورمنی را در کشور انگلیس بنیان نهاد. عاقبت دوره‌های بحران در این کشور بر سر پادشاه و جانشین آن بود.این دوره در کشور انگلیس دوره آنارشی نام داشت.

سلسلسه استورات در کشور انگلیس سبب شد که این کشور یک قدرت استعماری جهانی باشد. در نظر داشته باشید که درگیری‌های طولانی مدت نیز در این بین صورت گرفت و تاج و تخت‌نشینی زیر سوال رفت. با آغاز انقلاب صنعتی در این کشور یک امپراتوری جهانی صورت گرفت و کشور انگلیس بسیار شهرت یافت. هنوز هم کشور انگلیس یکی از بهترین کشورهای اروپایی بوده و به نوبه خود قدرت زیادی را در بر گرفته است.زبان کشور انگلیس در دوره‌های تاریخ بسیار متنوع بوده است.

خلاصه ای از جغرافیای انگلیس

آسمان کشور انگلیس در بیشتر اوقات ابری است شما باید در فصل بهار و پاییز احتمال بارش باران به صورت غیر منتظره را داشته باشید. ماه‌های دسامبر و فوریه در این کشور بسیار سرد است. بارش برف نیز دیده می‌شود . دمای کشور انگلیس زیر صفر خواهد بود. در مجموع این کشور دارای آب و هوای معتدل است. ماه‌های تابستان این کشور ملایم بوده و خبری از گرمای زیاد نیست.

فصل تابستان شلوغ‌ترین فصل در کشور انگلیس محسوب می‌شود. فصل تابستان این کشور بسیار زیبا است و به نوبه خود از نظر هزینه نیز در وضعیت ارزان‌تر قرار گرفته است.

گونه‌های گیاهی در فصل تابستان بیشتر در این کشور دیده می‌شود و جانوران درنده در جنگل‌های دورافتاده کشور انگلیس زیستگاه مشخصی دارد.

فرهنگ مردم انگلیس

در حدود 98 درصد از مردم کشور انگلیس به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. از شمال تا جنوب این کشور لهجه‌های مختلفی وجود دارد که بسیار جالب است. دراین کشور  برخی از افراد به زبان لهستانی صحبت کرده و برخی نیز به زبان عربی، چینی و پرتغالی با هم ارتباط می‌گیرند. زبان‌های غیر بومی در کشور انگلیس بسیار زیاد دیده می‌‌شود. حجاب کشور انگلیس بسیار رسمی و زیبا است.

در این کشور از اواسط قرن پیش کلیسا از اهمیت کمتری برخوردار است. یک سوم از مردم این کشور مذهب ندارند و حدود سی درصد پیرو کلیسای انگلیس می‌باشند و کمتر از 10 درصد نیز در مذهب کاتولیک دیده می‌شوند.

در کشور انگلیس طلاق امر ناپسندی به شمار می‌رود و میزان طلاق به نسبت سال‌های پیش کمتر شده است. در فرهنگ این کشور افراد جوان خانواده می‌بایست از بزرگان خانواده مراقبت کنند.

مردم کشور انگلیس اندکی گوشه‌گیر هستند اما دارای شخصیت بسیار صمیمی بوده و از مهاجران استقبال می‌کنند. در صورتی که با یک فرد صمیمی نیستید باید از نام خانوادگی او استفاده نمایید. افرادی که از نظر تجاری در وضعیت بالایی هستند بسیار به قوانین این کشور احترام می‌گذارند.

هدیه دادن بخشی از فرهنگ مهم در کشور انگلیس محسوب می‌شود، شکلات و نوشیدنی بیشترین میزان هدیه را به خود اختصاص می‌دهد. در محیط کاری نباید به شخصی هدیه دهید.

در کشور انگلیس تنها در جلسات کاری تأخیر زمانی یک امر بسیار نادرست محسوب می‌شود اما برای وعده شام کمی تأخیر قابل قبول است. خیره شدن به افراد کار بسیار دشواری است.

هرگز نباید از کسی در خصوص میزان درآمدش سوال نمایید این کار پسندیده نیست و مشکل ساز خواهد شد.

پیشرفت در انگلیس

کشور انگلیس در زمینه تکنولوژی به پیشرفت زیادی رسیده است، در این کشور فضای کاری به صورتی است که مکانیزم‌های صنعتی پیشرفت زیادی داشته و توانسته رتبه بالایی را به خود اختصاص دهد. در کشور انگلیس فضای تحصیلی و علمی گسترده‌ای ایجاد شده است به طوری که رشته‌های داروسازی به نوبه خود توانسته به بهترین وضعیت درآمدزایی برسد. اقتصاد در این کشور شامل پارت‌بندی‌های مختلف است در زمینه صنایع آهن آلات این کشور صادرات گسترده‌ای را به خود اختصاص داده است. فولاد در کشور انگلیس نیز رتبه بالایی دارد.سقوط اقتصادی در کشور انگلیس به صورتی نیست که بتواند مشکل ایجاد نماید. ارزش ذخایر گازی و نفتی در این کشور بسیار زیاد است.

قوانین عمومی در انگلیس

در کشور انگلیس در صورتی که فرد به سن صد سالگی برسد به وی یک کارت پستال داده می‌شود.

در این کشور هزینه‌های زیادی صرف سیستم‌های کامپیوتری سلامت شده است.

در این کشور مجازات اعدام وجود ندارد.

از تخم مرغ‌های آمریکایی نمی‌توان در کشور انگلیس استفاده نمود.

در این کشور می‌توانید مراسم تشییع جنازه کرایه نمایید.

شبکه‌های تلویزیونی کشور انگلیس به طور متوسط در هر ساعت به اندازه 12 دقیقه آگهی بازرگانی پخش می‌کند.

در تمبرهای پستی این کشور نباید از نام کشور استفاده شود.

 

جهت مهاجرت تحصیلی و یا دوره های اکادمی فوتبال در باشگاههای مطرح انگلیس با مشاورین اکسین مهاجر تماس حاصل بفرمایید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کشور انگلیس

کشور انگلیس

آکادمی فوتبال انگلیس

آکادمی فوتبال انگلیس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان