مهاجرت به اوکراین


شرایط مهاجرت به اوکراین

اوکراین کشوری در همسایگی روسیه است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می ­باشد، بگونه ای که در سال های اخیر لقب پرستار اروپا را به این کشور نسبت داده اند. با توجه به شرایط بسیار مناسب موجود در این کشور افراد زیادی خواستار مهاجرت به اوکراین می­ باشند. مهاجرت به اوکراین از طریق انجام کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر می ­باشد. دولت اوکراین به مهاجرینی که با استفاده از روش های قانونی به این کشور مهاجرت نموده و به مدت 3 سال بطور مستمر در این کشور حضور داشته و به انجام فعالیت های مختلف و در جهت نفع رساندن به این کشور بوده اند، اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اعطا خواهد نمود.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

دولت اوکراین توجه بسیار زیادی به بخش آموزشی این کشور داشته و امکانات بسیار مناسب و پیشرفته ای را برای مراکز آموزشی در این کشور قرار داده است، همچنین تحصیل در مقاطع ابتدایی و پایه را یکی از پر اهمیت ترین دوره های تحصیلی افراد می­ دانند زیرا در این مقاطع شکل گیری شخصیت کودکان، استعدادها، شکل گیری اخلاق و کار افراد صورت می­گیرد. همچنین این کشور دارای سیستم آموزشی کاملاً پیشرفته در تحصیلات عالی خود می­ باشد. دانشگاه ها و مراکز تحصیلات عالی از امکانات بسیار مدرنی برخوردار هستند و دانشجویان می­ توانند در سه مقطع کارشناسی تا دکتری به تحصیل در دانشگاه های اوکراین بپردازند. از آنجائیکه دولت اوکراین به آموزش اهمیت ویژه ای داده است، تمامی مناطق دورافتاده و روستایی نیز از امکانات آموزشی کاملاً پیشرفته ای برخوردار هستند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل بگونه ای است که دانشجویان می ­باید ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را در این کشور انتخاب و پس از آن مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. دانشگاه های اوکراین مدارک متقاضیان را بررسی نموده و در صورت تأئید نامه ای مبتنی بر قبول درخواست تحصیل آنان ارسال خواهند نمود. دانشجویان پس از آن باید با مراجعه به سفارت اوکراین در کشور مبدأ خود ویزای تحصیلی این کشور را اخذ و سپس به این کشور سفر نمایند. دانشجویان در این کشور امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین را خواهند داشت. متقاضیان تحصیل به زبان روسی و اوکراینی باید در دوره پادفک شرکت کنند. هزینه های تحصیل در اوکراین بسیار مقرون به صرفه است.

مهاجرت به اوکراین

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین

به این منظور فرد ابتدا باید از یکی از کالج ها یا دانشگاه های اوکراین پذیرش بگیرد و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به اوکراین اقدام کند. با توجه به قوانین دانشگاه، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی افراد مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین لازم است متفاوت خواهد بود. 

مهم ترین مدارک در این راستا عبارت هستند از:

 • CV که باید شامل دستاوردهای تحصیلی و کاری فرد باشد
 • ترجمه رسمی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از 2 تن از اساتید و کارفرمایان پیشین فرد
 • انگیزه نامه
 • گواهی تمکن مالی که به دانشگاه اثبات نماید دانشجو یا والدین وی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین را خواهند داشت
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا همان application fee که در هر کدام از دانشگاه های اوکراین رقم آن متفاوت است

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

معمولاً افرادی که به چند زبان مهارت دارند، شرایط بهتری برای یافتن شغل مورد نظر و مهاجرت به اوکراین خواهند داشت. جستجوی کار و یافتن شغل مناسب در اوکراین نسبتاً دشوار است. برای مهاجرت به اوکراین از طریق کار افراد باید دارای پیشنهاد کاری از کارفرمایان در اوکراین باشند و کارفرمایان در صورتی اجازه ارسال پیشنهاد کاری به کارکنان خارجی را دارند که پس از 90 روز انتشار آگهی استخدام خود در اوکراین نتوانسته باشد، نیروی مورد نظر خود را بیابد. در صورتیکه افراد بتوانند پیشنهاد کاری اخذ نمایند، می ­توانند برای دریافت اقامت از طریق کار در اوکراین اقدام نموده و به این کشور مهاجرت نمایند.

آن دسته از افرادی که مهارت خاصی در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی، حقوق و آی تی دارند، به راحتی می­ توانند شغل خود را در این کشور بیابند، زیرا مشاغل فوق الذکر از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور می ­باشد. همچنین دانشجویانی که به تحصیل در این کشور مشغولند، جهت تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور می­ توانند به انجام کار ضمن تحصیل در اوکراین بپردازند.

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

از آنجائیکه اوکراین دارای اقتصاد پر رونق و رو به رشدی است، زمینه سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به اوکراین بسیار مناسب است. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور 100000$ (دلار) می ­باشد. خرید ملک در اوکراین نیز یکی از روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به اوکراین است که افراد می­ توانند با همین مقدار سرمایه به خرید ملک در این کشور اقدام نمایند. افرادی که تصمیم به ثبت شرکت در اوکراین دارند، ابتدا سرمایه اولیه این افراد توسط وزارت اقتصاد بررسی و به ثبت خواهد رسید. پس از آن فرد باید شرکت خود را در این کشور ثبت نماید. مراحل ثبت شرکت در این کشور معمولاً در ظرف 14روز انجام خواهد شد.

متقاضیان مهاجرت به اوکراین علاوه بر روش های ذکر شده، امکان ثبت شرکت در این کشور را نیز خواهند داشت. ثبت شرکت در کشور اوکراین هزینه های چندانی را در بر نخواهد داشت و به فرد اجازه اقامت 3 ساله موقت خواهد داد. در این صورت فرد می تواند اعضای خانواده خود را به عنوان نیروی کار به اوکراین منتقل کند. علاقه مندان مهاجرت به اوکراین می­ توانند با مشاورین اکسین مهاجر مشاوره نموده و از راه هایی که به زودترین زمان منجر به اقامت دائم و تابعیت این کشور خواهد شد، مطلع گردند.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج و خویشاوندی

شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج و خویشاوندی تابع شرایط زیر می باشد:

 1. اگر یکی از طرفین( همسر) تابعیت اوکراین را داشته باشد و ازدواجشان حداقل 2 سال پیش ثبت شده باشد. و یا اینکه بچه ها و یا والدین اوکراینی تبار باشند.
 2. افرادی که تحت قیومیت خانواده اوکراینی تبار هستند.
 3. افرادی که بر اساس یک سری منابع داخلی حق شهروندی اوکراین را دارند.
 4. افرادی که مهاجرتشان مورد پذیرش اوکراین است و اوکراین از مهاجرتشان استقبال می کند.
 5. اوکراینی تبارهای خارج از اوکراین، همسران شان و یا کودکانشان اگر قصد اقامت در اوکراین را دارند.

بر اساس بند 9 قانون مهاجرت، درخواست اخذ اقامت باید بر اساس موارد زیر ارائه شود.

 1. بواسطه افرادی که بر اساس یک سری قوانین در اکراین اسکان دارند- جز مقامات رسمی این کشور بوده اند.
 2. افرادی که به صورت دائم در خارج از کشور اسکان داشته اند- بر اساس دیپلماسی اوکراین و ماموران کنسولگری اوکراین در دیگر کشورها.

درخواست اجازه اقامت باید شخصا بواسطه فرد متقاضی به مقامات این کشور ارائه شود. این درخواست می تواند از طریق پست و یا بواسطه فرد دیگری که هیچ ممنوعیت قانونی ندارد، درصورت ارائه یک دلیل منطقی، ارائه شود.

اگر یکی از والدین با فرزند کوچک خود مهاجرت کنند، یکی از والدین که قصد مهاجرت ندارد باید به همسر خود یک اجازه نامه محضری دهد که طی آن همسر اجازه بردن فرزند را دارد. اگر همسر اجازه نامه کتبی نداشته باشد، باید حتما از مقامات رسمی اجازه کتبی و رسمی داشته باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و تخصص

قوانین اخیر در کشور اوکراین به صراحت بیان کردند که برای دریافت حقوق قانونی در کشور اوکراین یک خارجی میتواند و باید مجوز کار اخذ کند در سال های متمادی خارجی ها می توانستند و می بایست به عنوان یک سهام دار خارجی و خصوصی در کشور مذکور برای گرفتن اقامت اقدام میکردند و از خدمات مختلف اعم از ترجمه متون انگلیسی و تدریس زبان انگلیسی بهره برداری کنند .

در این برهه زمانی موظف بودند تا مالیات های مقرر شده را پرداخت کنند ذاقلب مواقع مدارس و موسسست امورش زبان از مدرسان بومی برای جذب و ثبت مدرسان خصوصی استفاده میکردند تا مجوز کار دریافت کنند برخی از امور بازرگانی اوکراینی از کارکنان اوکراینی برای ثبت سهام استفاده کردند که بدین طریق از پرداخت مالیات های هنگفت جلوگیری به عمل می آمد .
چه کسی میتواند مجوز کار دریافت کند ؟

برای کسب مجوز کار شما باید در یک شرکت اوکراینی به عنوان یک کارمند استخدام شوید . شما نمی‌توانید تقاضای اشتغال در یک شرکت را شخصا ارائه دهید . اکثر مدارک مورد نیاز در این زمینه توسط کار فرما ارائه خواهد شد .

مراحل گرفتن ویزای کار اکراین

به منظور فراهم کردن کلیه مدارک مورد نیاز شما باید یک کارفرما مناسب را انتخاب نمایید .تا مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار را ارائه دهد کارفرما باید فردی ذیصلاح و دقیق، باشد .

اسناد و مدارک زیادی باید برای اخذ اقامت به واسطه کار در اوکراین به مسئولان ارائه شود . به منظور انجام برخی از پروسه های مورد نیاز شما باید در اوکراین باشید . برخی از افراد می توانند بصورت وکالتی برخی از وظایف و مسئولیت های شما را به جای شما انجام دهند .

اما برای دریافت ویزای آی ام- 1 شما باید مجوز کار دریافت کنید و قبل از آن کشور اوکراین را ترک کنید .

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

ادامه تحصیل در کشور اوکراین در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر ،یکی از بهترین روش های پیشنهادی برای کسب مهارت های فردی می باشد.
در اینجا نحوه ادامه تحصیل در اوکراین را به تفصیل شرح خواهیم داد. در ابتدا باید به اقدامات ضروری هر متقاضی اشاره کرد ، هر متقاضی باید پروسه ثبت نام، انتخاب واحد را انجام دهد . شرایط و ضوابط خاصی برای ادامه تحصیل در اوکراین وجود دارد که شما باید تک تک آنها را بخاطر بسپارید اما باید خاطر نشان شد که ادامه تحصیل در دانشگاه های اوکراین از ساده ترین راه های مهاجرت به این کشور میباشند.

در وهله نخست شما باید دعوت نامه ای از دانشگاه مورد نظر دریافت کنید.و سپس در کلیه دروس اختصاصی و عمومی از طریق انتخاب واحد ثبت نام کنید که این پروسه بنا بر رشته تحصیلی شما انجام پذیر است . اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستید شما باید مدارک کارشناسی خود را نیز به عنوان پیوست برای دانشگاه ارسال نمایید.بنابر این شما باید معیار ها و شرایط دانشگاه های اوکراین را دارا باشید.

شما می توانید از طریق ایمیل با دانشگاه خود در ارتباط باشید . شما باید فرم تقاضای ادامه تحصیل و ثبت نام در دانشگاه را تکمیل نمایید در این فرم کلیه مشخصات فردی اعم از نام ، نام خانوادگی ،ملیت ،تاریخ تولد ، محل تولد ، جنسیت ، تاریخ صدور ، تاریخ انقضای پاسپورت ، آدرس دائم محل سکونت ، شماره تلفن و ایمیل ثبت می شود .

شما باید از مدارک تحصیلی و پاسپورت خود کپی تهیه فرمایید و ان را برای دانشگاه ارسال نمایید . پس از بررسی کلیه مدارک ارسال شده و اطلاعات شخصی و فردی شما ، شما میتوانید دعوت نامه ای از دانشگاه دریافت نمایید و به راحتی ویزای دانشجویی اوکراین را اخذ کنید .

قوانین ورود به اوکراین و صدور گواهی اقامت دائم آن کشور

ماموران کنسولگری اوکراین با توجه به شرایط فرد،  که به صورت موقت در خارج از اوکراین اسکان داشته اند و اکنون خواهان مجوز سکونت در این کشور هستند یک ویزای مهاجرتی یک ساله صادر می کند.

بعد از رسیدن به اوکراین فرد مهاجر باید مدارک خود مبنی بر اجازه اسکان در اوکراین را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد. یک عدد کپی پاسپورت، ویزای فرد متقاضی و کپی مجوز مهاجرت نیز باید ضمیمه گردد. گواهی اقامت دائم باید طی یک هفته از زمان دریافت مجوز از ادارات ذی صلاح صادر گردد.

اگر یکی از والدین با فرزند کوچک خود مهاجرت کنند، یکی از والدین که قصد مهاجرت ندارد باید به همسر خود یک اجازه نامه محضری دهد که طی آن همسر اجازه بردن فرزند را دارد. اگر همسر اجازه نامه کتبی نداشته باشد، باید حتما از مقامات رسمی اجازه کتبی و رسمی داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست اخذ مجوز اقامت اوکراین

 1. کپی مدارک شناسایی( مدارکی که نشان دهنده شهروندی یک فرد باشد)
 2. 3 عدد عکس 3.5در4.5
 3. مدارکی که نشان دهنده اطلاعات مربوط به محل اقامت فرد می باشد.
 4. مدارک شناسایی مربوط فامیل درجه یک فرد( همسر فرزند)
 5. گواهی تایید پزشکی که نشان دهنده عدم اعتیاد فرد به الکل و هرگونه مواد مخدر و یا بیماری هایی باشد که جز لیست بیماری های مسری باشد.

افرادی که بصورت موقت در خارج از کشور اقامت دارند حتما باید گواهی عدم سو پیشینه را به عنوان ضمیمه با درخواست مجوز اقامت خود ارائه دهند.) این ربطب به افرادی که در بند 1 و 3 بخش 3 ماده 4 قوانین مهاجرتی اوکراین آمده نمی شود

مدارکی که توسط سازمان های ذی صلاح مقامات خارجی صادر می شوند، مگر این که خلاف آن توسط قلمرو اوکراین ثابت گردد. کپی برخی مدارک بعلاوه تائیدیه کپی رضایت برای مهاجرت و تضمین و حمایت فرد متقاضی باید بواسطه محضر قانونی شده باشد. مدارکی که اطلاعات آن قایل تغییر است باید طی 6 ماه از زمان صدور آن، ارسال گردد.

اگر مقامات اکراین، جهت تضمین اجازه مهاجرت، پرداخت تائیدیه مدارک مالی باید به برگه درخواست مجوز مهاجرت ضمیمه گردد.

با وجودی که این ضمیمه کاملا ضروری است و و هیچ گونه تناقضی با قانون اوکراین ندارد، مقامات ذی صلاح اداره مهاجرت کانادا ممکن است یک سری مدارک خاص در زمینه تخصصی برای صدور مجوز اقامت از افراد خواهان باشند.

از زمان ارسال درخواست اقامت، یک سال طول می کشد تا این پروسه پیگیری شود.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

کشور اوکراین

کشور اوکراین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان