مهاجرت به ایسلند


شرایط مهاجرت به کشور ایسلند

اتباع خارجی می توانند به طرق متفاوتی برای مهاجرت به ایسلند اقدام نمایند، از آنجایی که این کشور در حوزه شنگن واقع شده است اتباع این حوزه بدون محدودیت می توانند برای زندگی و کار در این کشور حضور یابند و حتی نیاز به مجوز کار نداشته باشند، تنها این افراد نیاز دارند حضورشان و محل سکونت جدیدشان در این کشور را به اداره پلیس گزارش نمایند.

اما اتباع خارجی و ایرانیان برای مهاجرت به این کشور نیاز به یک اجازه اقامت یا ویزا خواهند داشت، شاید بهترین حالت مهاجرت برای افرادی هست که اعضای خانواده شان در آنجا صاحب اقاممت و درآمد هستند. شما می توانید به عنوان همراه این افراد به عنوان همسر شخصی که در ایسلند اقامت دارد یا اگر سن شما زیر 18 سال هست یا بالای 62 سال سن دارید از طریق ویزای الحاق خانواده صاحب اقامت این کشور شوید. اما اگر به عنوان یک فرد مسقل به دنبال مهاجرت به کشور ایسلند هستید، شما می توانید از اقامت های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و یا اقامت این کشور را بدست آورید. در این مسیر شما نیازمندیهای خاص هر کدام از این طرق را نیازمند هستید.

راه های مهاجرت به ایسلند

در سال های اخیر ایسلند بیشتر با فوتبال خود و تشویق ایسلندی مورد توجه قرار گرفته است. اما همین کشور کوچک با توجه به رعایت استانداردهای جهانی موفق شده در خیلی از رتبه های امنیتی و رفاهی در رتبه های برتر مهاجرتی قرار بگیرد. مهاجرت به ایسلند از چند طریق امکان پذیر میباشد. یکی از پرطرفدارترین راه ها از طریق تحصیل می باشد که فرد با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها و یا کالج های این کشور برای ویزای تحصیلی اقدام میکند و پس از رساندن خود به آن کشور دست به اقدام کاریابی و اخذ اقامت میزند.

یکی دیگر از راه های ورودی به این کشور اخذ ویزاهای روادید کاری و اخذ ویزای کاری ایسلند میباشد. به این ترتیب که کارفرمایی فردی را جهت استخدام در کمپانی یا شرکت خود دعوت به عمل آورده و فرد آن تقاضا به همراه مدارک مورد نیاز خود را به سفارت برده و در پی کسب روادید از نوع تایپ دی هست تا بتواند در انتها به اقامت کشور ایسلند دست یابد. کشور کوچک ایسلند از لحاظ ثروت غنی بوده و نسبت به جمعیت کشورش در رتبه بندی جزو ده کشور برتر دنیا شناخته میشود. در زیر جزییات هزینه زندگی در ایسلند را برای اگاهی بیشتر جهت مهاجرت به این کشور مورد تحلیل قرار میدهیم.

مهاجرت به ایسلند

جاذبه های دیدنی برای مهاجرت به ایسلند

بیشتر از نیمی از پهناوری جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا بالاتر است و هیچ گونه پوشش گیاهی در آن ندارد. 12% از پهنه جزیره سرد ایسلند پوشیده از یخ میباشد که از چنین بارش های سرد باران و برف های زمستانی ایسلند ایجاد شده است و همچنین یک دهم لایه از فوران های آتشفشانی بر روی جزیره ایسلند قرار گرفته است که چیزی حدود 10 سال پیش اتفاق افتاده است. کشور ایسلند را میتوان در زمره عجیبترین اقلیمهای جهان دانست و در حال حاضر 25 آتشفشان فعال در کشور ایسلند وجود دارد. و تقریبا 300 چاه بخار نیز در کشور زیبای ایسلند وجود دارد که هسته اصلی و منبع گرمای زمین ایسلند به شمار می اید و از آن برای انرژی های مصرفی و تولید برق و الکتریسیته و انرژی گرمایی مسیر داده شده و استفاده کرد.

یکی دیگر از جذابه های ایسلند این است که حدود 1800 دریاچه دارد که بزرگترین دریاچه با 112 کیلومتر مربع به نام ژرفای است و پینگوالاداتن که 84 کیلو متر مربع پهناور است. آب و هوای ایسلند: آب و هوا ایسلند سرد و قطبی میباشد که تحت تاثیر هوای معتدل قرار دارد. آب گرم گلف استریم در جنوب ایسلد قرار دارد که در زمستان از یخبدان جلوگیری میکند.

شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق کار

همانطور که در ابتدا هم خواندید متوجه شدید که این کشور به جهت موقعیتی که در حوزه شنگن دارد اولویت برای کار را به اتباع ایسلندی و سپس اروپایی ها می دهد، اتباع ایرانی برای کار در این کشور نیاز به یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای ایسلندی خواهند داشت. اگر شما دارای توانایی خاص و شغل مورد نیاز این کشور باشید می توانید با ارتباط با یک کارفرمای ایسلندی برای بدست آوردن یک پیشنهاد کاری مکاتبه نمائید تا او راضی شود این موقعیت را به شما بدهد، معمولا این اتفاق به دلیل عدم حضور شما در این کشور خیلی ساده اتفاق نمی افتد و افراد ترجیح می دهند که پایشان به این کشور با یک اقامت بلند مدت به غیر از ویزای توریستی شنگن باز شود و به دنبال کار باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند:

 • ارائه قرارداد کار از سوی کارفرمای ایسلندی
 • گذر نامه معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از شناسنامه
 • گواهی اثبات تجربه ها و مهارت های کاری فرد
 • رزومه شخصی
 • دو قطعه عکس 6*4
 • فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت
 • ضمانت نامه کارفرما مبنی بر ساپورت تمامی هزینه ها همراه با کپی از اسناد هویتی
 • اثبات پوشش بیمه درمانی
 • ارائه مدارک تحصیلی

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به ایسلند

می توان گفت بر اساس آمار در سال های اخیر اکثر افراد ترجیحشان این بود که بتوانند از این طریق پایشان به ایسلند باز شود تا پس از تحصیل بتوانند در این کشور با داشتن شرایط خیلی بهتر برای بدست آوردن یک موقعیت کاری و سپس اقامت اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدا در یکی از مقاطع دانشگاهی این کشور بایستی پذیرش شوند، در این راستا نیاز شما بنا به هر مقطع تحصیلی از سوی مراکز آموزشی و دانشگاه ها مشخص شده، می توان گفت یکی از ابزار اصلی این برنامه داشتن مدرک زبان مورد نیاز برنامه تحصیلی شماست که در این راستا می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی اکسین و مشاوره با این مجموعه جهت اخذ ویزای تحصیلی ایسلند اقدام نمائید. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در ایسلند:

 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه SOP و سه عدد توصیه نامه
 • رزومه CV
 • ترجمه از صفحات شناسنامه و پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی، GREوGMAT در صورت نیاز
 • نامه تمکن مالی

مزایای شهروندی ایسلند

اگر فرایند پیوستن به تیم ایسلندی به راحتی صورت می گرفت بسیاری از بخش ها نیز آزاد به سرمایه گذاری بودند لذا هیچ کس پول خود را رد نمی کرد. به خاطر داشته باشید که آنها نمی توانند به طور قانونی به منابع ایسلندی دسترسی پیدا کنند (هرچند معامله کانادایی به صورت معترضانه ای ثابت کرده است که با چند کلاهبرداری این امر ممکن شده است) چرا که در هر صورت، وکیل بایستی این امر را به تایید برساند. به زودی کشفیات خاصی بر سر این موضوع صورت خواهد گرفت که با مراجعه به وب سایت های مربوطه امکان پذیر خواهد بود. این کشفیات توسط Lesperance و تحت عنوان Flight of the Goose Golden Geys صورت خواهد گرفت. البته این یک تصور عجیب و غریب است همانند تجربه ای که برای MacDonald قدیمی و مزرعه اش در نظر گرفته شده بود.

آماده سازی مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به ایسلند

هر مستند و مدرک خارجی که به زبان انگلیسی نمی باشد، باید توسط یک مترجم معتبر ترجمه شود. اعضای خانواده و ساکنان EEA که موفق به اقامت در کشور شده اند (به عنوان مثال همسر و فرزندان) ممکن است از حقوق ساکنین EEA و برای زندگی نیز برخوردار شوند. با این حال، برای اینکه اقامت به صورتی قانونی باشند، باید کارت اقامت توسط اداره نیز صادر گردد. کشورهای عضو EEA شامل کشورهای اسپانیا، فرانسه، آلمان، اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، استونی، یونان، هلند، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، لهستان، پرتغال، اسلواکی و اسلوونی نیز خواهند شد.

اقامت شهروندان غیر اروپایی در مهاجرت به کشور ایسلند

برای شهروندان غیر EEA (افرادی از کشورهایی چون ایالات متحده، استرالیا و کانادا) روند به دست آوردن اقامت ایسلندی کمی پیچیده تر است. اولا درخواست برای ویزا / اجازه اقامت به طور معمول باید قبل از اینکه شهروند غیر EEA به ایسلند وارد شود، تصویب شود. اگر یک خارجی که در حال حاضر در ایسلند اقامت دارد، درخواست مجوز اقامت خود را صادر کند، این فرایند بایستی به طور کامل پردازش شود. با این وجود چندین استثناء برای این قانون وجود دارد که یک شهروند غیر EEA می تواند برای اقامت در ایسلند و در صورت داشتن اقامت نیز درخواست دهد. در حال حاضر اقامت همسر برای شخصی که اقامت دائم را در اختیار ندارد با محدودیت هایی روبرو می باشد.

فرزند شهروند ایسلند بدون داشتن اقامت دائم (زیر 18 سال) با محدودیت هایی نیز روبرو می باشد. برای کسب اطلاعات بهتر در راستای مهاجرت به کشور ایسلند و همچنین آگاهی از بهترین مسیر مهاجرتی این کشور، موضوع تحصیل در ایسلند را در میان مقالات مطالعه بفرمائید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات مهاجرتی خود را با مشاورین موسسه حقوقی اکسین برای مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا در میان بگذارید.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری

با توجه به اینکه ایسلند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند و فضای کسب و کار در ایسلند سریع، متمرکز و دوستانه است و از بالاترین استانداردهای بین المللی برخوردار است و همینطور دارای ثبات اجتماعی و فناوری است، می تواند انگیزه مناسبی برای مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری باشد. یکی از راه های سرمایه گذاری در ایسلند ثبت شرکت است که شامل مالکیت انفرادی، شرکت خصوصی محدود، شرکت سهامی عام، مشارکت و شعب شرکت های خارجی می شود. تأسیس شرکت روش سریعی است که شامل درخواست ثبت شرکت، دریافت شماره مالیات و تکمیل فرم های مربوط در دفاتر مالیاتی انجام می شود. این روند حداکثر ۷ روز زمان می برد. هرگونه تغییر در ماهیت، هدف، مالکیت مشاغل باید طرف ۸ روز از زمان ایجاد اطلاع داده شود. از مزایای اصلی برای سرمایه گذاری می توان به نیروی انسانی تحصیل کرده، انگلیسی زبان، فضای اقتصادی مثبت و قدرت خرید بالا اشاره کرد. امّا از نقاط ضعف این کشور می توان به آسیب پذیری کشور در برابر بحران مالی، هزینه های بالای تولید، اندازه محدود بازار داخلی اشاره نمود. مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری با توجه به مالیات بسیار مطلوب حدود ۱۵٪ مالیات شرکتی و سریع بودن مراحل راه اندازی شرکت می تواند مورد توجه باشد. یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در ایسلند می توان به نرخ مصادره اموال در این کشور اشاره نمود.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایسلند ، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. فرد در صورت ازدواج با شخصی که تبعه ایسلند است می تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد. برای بهره مندی از این طریق باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. برای ثبت ازدواج باید شاهد عینی حضور داشته باشند و باید ثابت شود که این ازدواج یک ازدواج صوری نیست و فقط به این دلیل که مهاجرت به این کشور داشته باشید، ازدواج نکرده اید و به صورت واقعی رخ داده است. تمکن مالی فرد مورد بررسی قرار می گیرد که آیا فرد می تواند هزینه های زندگی را تأمین نماید یا خیر؟ عموماً باید ۲ سال از ازدواج فرد با تبعه ایسلندی گذشته باشد تا فرد بتواند درخواست اقامت دائم بدهد. فرد باید با مراجعه به سفارت این کشور در ابتدا تقاضای اخذ ویزا سپس اقامت دائم و در نهایت درخواست پاسپورت ایسلندی نماید. 

مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از راه های اخذ تابعیت ایسلند از طریق تولد می باشد. برای اخذ تابعیت از طریق تولد ۲ سیستم وجود دارد؛ یک سیستم خاک و دوم سیستم خون. در سیستم خاک فرد حتی اگر از تبعه خارجی باشد می تواند تابعیت کشور مربوطه را از طریق تولد کسب کند و فقط کافیست در خاک آن کشور به دنیا آمده باشد. سیستم خون بدین گونه می باشد که در صورت اینکه کودک از پدر یا مادر تبعه ی آن کشور متولد شده باشد حتی اگر در خاک کشور مورد نظر نباشد می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید. برای مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت ایسلند از طریق تولد فرد حتماً باید از پدر یا مادر ایسلندی متولد شده باشد. اگر کودکی در خارج از ایسلند متولد شود اما پدر یا مادر وی ایسلندی باشد با درخواست از وزارت کشور می تواند تابعیت ایسلند را اخذ کند.

مهاجرت به ایسلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

معمولاً افراد خاص و فوق موفق و هنرمند علاوه بر راه های مهاجرتی که برای دیگران امکان دارد از راه معرفی خود به این عنوان و داشتن شرایط مورد نظر می توانند مهاجرت کنند. در مورد مهاجرت به ایسلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق باید گفت که به طور کلی فقط به افراد فوق موفق و هنرمند برای شرکت در مسابقات یا کنفرانس های علمی یک ویزای کوتاه مدت اعطاء می گردد امّا اگر فرد بتواند ایده ای داشته باشد که در قالب بیزنس ارائه دهد یا در زمینه ی فعالیتی خود جاب آفر داشته باشند می توانند اخذ اقامت نمایند


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

کشور ایسلند

کشور ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان