مهاجرت به پرتغال


مهاجرت به پرتغال و بررسی روش های آن

مهاجرت به پرتغال، اخذ اقامت پرتغال و شرایط اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت پرتغال در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.مهاجرت به پرتغال از گزینه هایی می باشد که متقاضیان فراوانی را به سوی خود جلب نموده است چراکه پرتغال جز اتحادیه اروپا می باشد. شرایط  از جمله برای سرمایه گذاری در پرتغال، تحصیل در پرتغال، کار در پرتغال و یا خرید ملک در پرتغال در ادامه شرح داده خواهد شد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به پرتغال یا سایر کشورهای برتر دنیا می توانید باتیم تخصصی اکسین تماس بگیرید و از کارشناسان این مؤسسه مشاوره رایگان دریافت کنید. 

مهاجرت به پرتغال با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب، در اتحادیه ی شنگن، نظر بسیاری از افراد را برای تحصیل یا کار به خود جلب نموده است .

در جنوب غربی قاره اروپا کشور پرتغال واقع شده است و کشور پرتغال از یک سمت با اسپانیا و از سمتی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. کشور پرتغال، جمعیتی در حدود ۱۱ ملیون نفر دارد و زبان رسمی مردم، پرتغالی می باشد. دین مسیحیت در کشور پرتغال رایج است و واحد پول پرتغال یورو است. کشور پرتغال به علت داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح بالای اروپا می باشند، نظام حقوقی این کشور civil law  است و جز نظام های رومی-ژرمنی می باشد. روش های مهاجرت به پرتغال در ادامه معرفی می شود. 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

در مهاجرت طریق کار در پرتغال، باید بیان داشت که طبق قانون اتحادیه اروپا هر کارفرمایی که قصد استخدام نیرویی را دارد در مرحله اول باید طرح توجیه اقتصادی قوی داشته باشد و از طریق آن به وی اجازه داده شده باشد که کارمند و کارگرانی تا سقف تعداد مشخصی استخدام نماید. طریقه استخدام به این نحو است که فرد می بایست برای آن شغل به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی نموده و بعد ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و بعد برای استخدام شخص مورد نظر با ذکر دلایل و علت رد اشخاص دیگر در صورت اعلام آمادگی آنها دعوتنامه همکاری را برای شخص مورد نظر خود بفرستد و مدارک و قراین آن را به دولت پرتقال نشان دهد.

علاوه بر این ها کارفرما حتما باید حمایت کامل خود را از فرد اعلام نماید و شرایط اقامتی وی را محیا ساخته باشد. در هر دو حالت شخص اجازه بردن همراه تا مدت معینی که وضعیتش روشن نشده است را ندارد. دانستن زبان انگلیسی یا پرتغالی برای کار کردن در این کشور توصیه می شود و شخص بعد پرداخت ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه می تواند درخواست اقامت دائم نماید. معمولا این روش برای بعد از زمانی که مدرک شخص از دانشگاه های آن کشور اخذ شد توصیه می شود زیرا که تا قبل آن شانس کار یابی بسیار کم است.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

از دیگر راه های مهاجرت به پرتغال راه تحصیل است، این راه از بهترین و ایمن ترین راه های ممکنه بوده و می توان گفت، با امکانات، هزینه ها و رتبه های دانشگاه، از بهترین گزینه های کشور های اروپایی بهره مند می شوید. کشور پرتغال با پذیرا بودن دانشجوها با تخصص مختلف چه در علوم فنی و مهندسی و چه در علوم تجربی و همچنین علوم انسانی با مجموع هزینه های ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو در سال برای تحصیل و زندگی مقصد مناسبی برای تحصیل می باشد. زیرا علاوه بر اینکه خود فرد بدون محدودیت زمانی می تواند کار کند همراه وی نیز این اجازه را دارد و همینطور می تواند از ابتدا شخص اصلی را همراهی نماید و این خود جز امتیازات عالی این کشور است. لازم به ذکر است تحصیل در کشور پرتغال به زبان انگلیسی است. حتی برای محصلین در مقاطع مختلف مدارس امکان ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. در بعضی مواقع فرد با حائز شرایط بودن امکان دریافت بورس تحصیلی پرتغال را دارد و با این بورس هزینه های تحصیل وی به صفر می رسد. که این مزایای تحصیل در پرتغال است. با تحصیل در این کشور این امکان برای شخص پدید می آید که در کل اروپا رفت و آمد کند یا به دانشگاه های آمریکا ، برزیل و اسپانیا انتقالی بگیرد.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

بهترین راه سرمایه گذاری در پرتغال، خرید ملک در این کشور است. شما تحت برنامه گلدن ویزای پرتغال می توانید به واسطه خرید ملک در این کشور، تابعیت پرتغال را کسب کنید. گلدن ویزای پرتغال یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در اروپاست که از سال 2012 آغاز شده است و تا کنون بیش از 10 هزار خانواده موفق به اخذ این ویزا شده اند.

 با خرید ملک به ارزش حداقل 280 هزار یورو در پرتغال می توانید اقامت این کشور را کسب کنید و پس از 5 تا 6 سال می توانید تابعیت پرتغال را کسب کنید.

در این روش شرط حضور وجود ندارند و شما در سال فقط 7 روز باید در پرتغال اقامت داشته باشید. بنابراین برای افرادی که در کشور دیگری بیزینس دارند می تواند بسیار مناسب باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق اقامت خود حمایتی

خود حمایتی یک روش اقامتی در پرتغال است که بدون نیاز به سرمایه گذاری انجام می شود. در این روش اقامتی شما باید اثبات کنید که از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در زمان اقامت در پرتغال برخوردارید. تفاوت شگفت انگیز این روش مهاجرتی در پرتغال با سایر کشورهایی که از این طریق اقامت می دهند، این است که در پرتغال شما اجازه کار در این کشور را نیز دارید.

 در حالی که در کشورهای دیگری همچون فرانسه، یونان و اتریش در روش خود حمایتی، اجازه کار نخواهید داشت.

تمکن مالی برای متقاضی اصلی مبلغ 9،000 یورو، برای همسر 4،500 یورو و برای هر فرزند 3،000 یورو می باشد. فرزندان تا سن 22 سالگی می توانند به عنوان همراه والدین اقدام کنند.

 

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

روش مهاجرتی ازدواج با تبعه یک کشور، مثلا ازدواج با تبعه کشور پرتغال یکی از روش های مهاجرتی می باشد که در بعضی مواقع شاهد آن هستیم. 

ازدواج دارای آثاری است که به هر دو طرف بار می شود معمولا در تمامی کشورها با ازدواج، تابعیت مرد به زن اعطا می گردد و زن تابعیت مضاعف بر کشور خود دریافت می نماید.

 در برخی کشورها، تابعیت از زن به مرد اعطا می شود، اما شرطی است، بدان معنا که فرد باید برای همسر خود پشتوانه مالی و قدرت حمایت نشان دهد.

 از مواردی که در این باب لازم به ذکر است، ازدواج در پرتغال این چنین می باشد، که بر طبق یک قانون عمومی شخصی که فرد در پرتغال با وی ازدواج نموده است، باید هزینه های یک سال زندگی وی را در حسابی تامین نماید و علاوه بر آن می بایست این ازدواج رسمی و سپس ثبت شود و همزمان برای رسیدن به این امر مهم تمامی فرم ها پر و تاییدیه ها انجام شود تا در حدود یکسال تمامی کارها انجام شود تا همسر به صورت قانونی اقدام به مهاجرت کند. 

در کشور مقصد هم یکسری قوانین وجود دارد که شخص با رعایت آن بعد از حداقل ۳ سال می تواند درخواست اقامت دائم نماید.

این راه از مهاجرت به پرتغال به هیچ وجه راه مناسبی نمی باشد، چراکه بعضا دیده شده، افرادی با گرفتن مبلغی اقدام به ازدواج با شخص می نمایند، یا موسساتی با عنوان کردن این امر سعی در گمراه نمودن افراد دارند.

 این پروسه کاملا حقوقی است و باید تمامی قوانین ازدواج در کشورهای هر دو طرف به اجرا در بیاید. لیکن از این آثار می توان جهت دریافت پاسپورت کشور متبوع همسر به عنوان دلیل استفاده کرد.

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد به شرح زیر می باشد و برای مهاجرت به پرتغال باید شرایط زیر را دارا بود.

 

 • اشخاصی که در خارج از کشور و از والدین پرتغالی متولد می شوند می تواند ملیت پرتغال را بدست آورند.
 • درخواست باید به نزدیک ترین کنسولگری پرتغال در کشور موردنظر ارائه شوند و برای اداره مهاجرت پرتغال در لیسبون ارسال شود.
 • مهلت ارسال درخواست از تولد تا 14 سالگی فرزند است.
 • والدین باید تابعیت پرتغالی خود را اثبات کنند.
 • فرزندان متولد شده در خاک پرتغال و از والدین پرتغالی تابعیت پرتغال را کسب می کنند.

مزایای زندگی در پرتغال

ما چرا باید کشور پرتغال را انتخاب کنید؟ با مهاجرت به کشور پرتغال می توانید اقامت کشوری را دریافت کنید که عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است. به این معنا که شما با تابعیت کشور پرتغال برای سفر به بسیاری از کشور های اروپایی و امریکایی نیازی به اخذ ویزا ندارید.

از طرفی کشور پرتغال به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار می باشد. گفته می شود که آب و هوای این کشور را در هیچ مکان مدیترانه ای دیگری پیدا نمی کنید. پرتغال دارای آب و هوای معتدل است و در آن خبری از هوای بسیار سرد و یا روز های بسیار گرم نیست. اما باز هم اگر به دنبال آب و هوای گرم تر هستید، می توانید به راحتی به قسمت های جنوبی این کشور مهاجرت کنید و اگر هوای خنک را ترجیح می دهید، باید به سمت غرب پرتغال بروید.

اما یک مزیت دیگری که برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد، هزینه های بسیار مناسب زندگی می باشد. در میان کشور های اروپایی خیلی سخت می توان کشوری را پیدا کرد که این مزیت بزرگ را داشته باشد.

اما شما با اخذ اقامت کشور پرتغال نه تنها می توانید از مزایای زندگی در یک کشور توسعه یافته اروپایی استفاده کنید، بلکه هزینه های بسیار کمتری نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی پرداخت خواهید کرد. پس به علت همین مزایا است که اخیرا شاهد افزایش متقاضیان مهاجرت به پرتغال بوده ایم.

چگونه می توان برای مهاجرت به پرتغال پرونده قابل قبولی داشت

 1. متقاضی باید اثبات کند که منبع سرمایه گذاری آنها خارج از کشور پرتغال باشد.
 2. سابقه کیفری نداشته باشد.
 3. دارایی متقاضی و همسر او در مرزهای اتحادیه اروپا مسدود نشده باشد.
 4. هزینه های درخواست و پردازش پرونده را در صورت لزوم پرداخت نمایند.
 5. برای اولین ورود به خاک پرتغال باید ویزای معتبر شینگن داشته باشند.
 6. برآورده کردن حداقل های اقامت یا بیشتر: حداقل ۷ روز اقامت برای سال اول و۱۴ روز برای دوره های دو ساله بعدی.

چرا پرتغال برای زندگی قابل انتخاب است

پرتغال دارای فرهنگ غنی و متنوع، آب وهوای معتدل، و یک محیط  با ثبات برای پرورش فرزندان، انجام کار و مسافرت به قصد تفریح است. سرمایه گذاران جهان، فرصت های بسیار نادری را در بازار امن و در حال  توسعه پرتغال پیدا می کنند  که از جمله می‌توان به موارد بسیار مهم زیر اشاره کرد:

 1. حذف ویزا برای اقامت در پرتغال.
 2. زندگی و کار در پرتغال.
 3. امکان ورود به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
 4. امکان صدور اقامت دائم یا تابعیت پرتغال پس از ۵ سال اقامت موقت.
 5. اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده.
 6. امکان استفاده از بیمه درمانی و سایر امکانات دولتی در مدت ۵ سال اول قبل از دریافت پاسپورت پرتغالی.
 7. پرداخت سود بین ۳ تا ۴ درصد به سرمایه گذاری در برخی از پروژه ها.
 8. امکان کنسل کردن سرمایه گذاری و تقاضای برگشت سرمایه، به این صورت:
  • در سال اول ۸۰ درصد
  • سال دوم ۸۵ درصد
  • سال سوم ۹۰ درصد
  • سال چهارم ۹۵ درصد
  • سال پنجم صد در صد پول شما به اضافه سود آن به شما برگردانده خواهد شد.
 1. برای سرمایه گذاری در پرتغال شما با هر ملیت می توانید تقاضای خود را ارسال نمایید و محدودیتی برای ملیت خاصی وجود ندارد.
 2. هیچگونه محدودیتی برای افراد بابت سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، ارزش دارایی و منابع تامین سرمایه وجود ندارد، در صورتی که در بسیاری از کشورها منبع سرمایه‌های شخص با ریز بینی مورد بررسی قرار می گیرد.
 3. متقاضی برای پذیرش نیاز به مصاحبه ندارد.
 4. برای اخذ اقامت نیاز به دانستن زبان پرتغالی نیست اما در صورت شهروند شدن باید زبان پرتغالی را در حد بسیار ابتدایی بدانید.

نکته مهم دیگر اینکه فرزندان متقاضی می توانند با هزینه بسیار جزئی در پرتغال به تحصیل مشغول شوند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

برای کار در پرتغال نیاز به دریافت اجازه کار نیست.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال

کشور پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان