ثبت شرکت در امارات


بررسی و شرایط ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات توسط کسانی که به دنبال فرصت های تجاری در این بخش ثروتمند جهان هستند، می تواند گزینه مطلوبی باشد و فرصت های تجاری خوبی را در مناطق مشخص این کشور مرفه به خارجی ها می دهد. امارات متحده عربی سلطنتی در شبه جزیره عربستان در خلیج فارس در سال 1971 تاسیس شده است. نام ساده آن “امارات” است. عربستان سعودی از جنوب با آن هم مرز است. عمان در شرق آن است. ایران از شمال و قطر از غرب با آن همسایه است. جمعیت تخمینی آن 9.3 میلیون نفر است که فقط 1.5 میلیون نفر شهروند امارات متحده عربی و 7.9 میلیون نفر مهاجران خارجی هستند. سیستم حقوقی امارات متحده عربی از دو استاندارد پیروی می کند: نخست، از قانون شرع اسلامی استفاده می کند و دوم، یک قانون مدنی با یک قانون اساسی به همراه قوانین و مقررات فدرال. زبان انگلیسی به طور گسترده ای در امارات صحبت می شود و هنگامی که زبان انگلیسی بسیار محبوب است، تجارت در امارات متحده عربی آسان تر است. در این مقاله به بررسی کامل و علمی ثبت شرکت در امارات و آثار اقامتی آن می پردازیم.

ثبت شرکت در امارات

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات، یکی از راه های اخذ اقامت کشور امارات می باشد. این روش باعث می شود که شما بتوانید بسته به ملیت خود در این کشور اقامت موقت چند ساله دریافت کنید. به متقاضیانی که تبعه ایالات متحده آمریکا یا کشورهای پیشرفته اروپایی مثل اتریش یا سوئیس باشند اقامت ۶ ساله اعطا می شود که پس از پایان این مدت باید مجددا اقدام به تمدید نمایند البته در طول این مدت باید مالیات شرکت خود و همچنین حقوق کارکنان شرکت را که حداقل ۵ شخص با ملیت و تابعیت امارات می باشند پرداخت کرده باشند و هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشند در غیر این صورت برای تمدید اقامت به مشکل خواهند خورد. قابل ذکر است این مدت برای ایرانیان در صورت داشتن سرمایه کافی و مدارک کامل سه سال می باشد که پس از اعمال برخی محدودیت ها برای ایرانیان در این زمینه سخت گیری های بسیاری صورت می گیرد و بهتر است قبل از هرگونه ارسال درخواست یا اقدام برای مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت در امارات با وکلای تخصصی مشورت گردد چرا که اگر یک بار درخواست شما از سوی دولت امارات متحده عربی رد شود تقریبا نمی توان انتظار ارسال درخواست مجدد و حصول نتیجه ای غیر از نتیجه قبلی را داشت بنابراین توصیه می شود با مشاورین اکسین مهاجر در این خصوص تماس بگیرید تا به صورت رایگان راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

ثبت شرکت در امارات و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

همواره اشخاص با ثبت شرکت در امارات سرمایه بسیار زیادی را به این کشور منتقل کرده و قطعا در کنار اخذ اقامت انتظار سود دهی و بازدهی مثبت از سرمایه خود خواهند داشت اما برای اطمینان از ثبات اقتصادی یک کشور و جلوگیری از ضررهای جبران ناپذیر باید آمار و ارقام خاصی از آن کشور را از حداقل ۵ سال اخیر بررسی کرد که در ادامه به آنها می پردازیم.

یکی از المان های تضمین امنیت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مخصوصا کشورهایی که اقتصاد آنها وابسته به نفت یا گردشگری می باشد نمودار نرخ مصادره اموال یا Expropriation Risk می باشد. این نمودار نشان دهنده این موضوع می باشد که در آینده بر اثر عوامل گوناگون چه مقدار امکان دارد دولت آن کشور به صورت قانونی تمام یا بخشی از سرمایه متقاضیان را سلب نماید و بر اساس تعداد تقریبی سرمایه های تصاحب شده توسط دولت در سالهای اخیر این آمار تهیه شده است. البته عوامل زیادی ممکن است باعث این اتفاق شود. عواملی همچون تخلف مالیاتی سنگین (که جریمه آن به قدری بالاست که تقریبا معادل کل سرمایه شخص می شود) که در این حالت دولت به جای اعمال جریمه کل دارایی شخص را تصاحب می کند و یا اقدامات مجرمانه همچون پولشویی و …

نمودار دیگری که آمار و ارقام آن نشان دهنده امنیت یک کشور برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد نرخ کنترل فساد آن کشور است. زمان ثبت شرکت ممکن است شما به برخی اشکالات قانونی برخورد کنید یا اگر دولت یک کشور به هر دلیل قوانین مناسبی در این خصوص وضع نکرده باشد راه را برای اخذ رشوه برای انجام کارهای قانونی و وظایف تعریف شده برای کارمندان دولت باز می گذارد و شما حتی اگر مدارک کامل ارائه دهید ممکن است شخصی که مسئول اجرای اهداف شما در خاک کشور مقصد است حتی در قبال انجام وظیفه خود درخواست مبالغ غیرمنطقی کند که این به خودی خود نشان دهنده ضعف اقتصادی آن کشور از ریشه می باشد.

ثبت شرکت در امارات و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

طبیعتا پس از انتقال سرمایه و ثبت شرکت در امارات هزینه های قانونی همچون مالیات بر درآمد و محاسبات سود و زیان فصلی و سالانه آغاز می شود. البته در موارد بسیاری با توجه به سیاست شرکت و حوزه فعالیت بیشتر سعی بر پیش بینی این ارقام می شود تا محاسبه دقیق آن. اما از آنجا که صاحبان سرمایه اغلب با یک پلن و برنامه خاصی اقدام به انتقال سرمایه می کنند پس از مشورت با مشاور اقتصادی می توانند به صورت تقریبی این اعداد و ارقام را محاسبه و بر اساس آن سیاست های فصلی و نرخ تولید و تامین مواد اولیه را پیش بینی کنند. برای محاسبه و تخمین دقیق تر این اعداد و ارقام مجدد باید به سوابق اقتصادی و همچنین نرخ مالیات بر درآمدی که دولت کشور امارات از متقاضیان طلب می کند دقت کنیم. البته قابل ذکر است نرخ مالیات بر درآمد شخص در کشور امارات برابر صفر است یعنی اگر یک نفر به صورت خود مختار و شخصی بدون ثبت شرکت موفق به درآمد زایی قانونی شود دولت از او مالیاتی دریافت نمی کند اما دولت این کشور برای درآمد حاصل از شرکت های ثبت شده نرخ مالیات ۵۵ درصد مقرر کرده است. 

ثبت شرکت در امارات و انواع شرکت

ثبت شرکت در امارات از راه ها و انواع مختلفی قابل انجام است که در ادامه به آن می پردازیم:

 

 • ثبت شرکت در امارات با مسئولیت محدود (LLC):

متقاضیان می توانند با ثبت این شرکت در کشور امارات به هرگونه تبادل داخلی و خارجی و فعالیت های صنعتی بپردازند ولی باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت به اسم یک شخص با ملیت کشور امارات باشد یا صرف حمایت مالی از یک شرکت با ریاست یک شخص دارای ملیت کشور امارات شود. تعداد سهامداران نیز باید حداقل ۲ نفر و حداکثر ۵۰ نفر تعیین شود.

  

 • ثبت شرکت در امارات به صورت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی:

متقاضیانی که در مشاوره حقوقی یا وکالت بین المللی، حسابداری و مشاوره اقتصادی و مالی، پزشکان و متخصصین می توانند یک شرکت با محوریت مشاوره و خدمات تخصصی راه اندازی کنند و همچنین اجازه دارند تا ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را بر عهده بگیرند البته که لازم است مدارک لازم و کافی جهت اثبات نمودن داشتن آن مهارت خاص مثل سابقه کاری چند ساله مرتبط با مدرک تخصصی دانشگاهی همان رشته را ارائه دهند و در غیر اینصورت شرکت تجاری تلقی شده و دیگر نمی توان صد در صد سهام آنرا به اسم خود شخص متقاضی کرد. همچنین برای ثبت این شرکت باید در اداره توسعه اقتصادی کشور امارات (DED) یک نماینده خدمات محلی با پرداخت حقوق سالیانه و قرارداد کاری رسمی استخدام کند تا از طریق شخص با مقامات دولتی ارتباط برقرار کند.

  

 • ثبت شرکت در امارات از طریق اخذ نمایندگی شرکت های بزرگ خارجی

سرمایه گذارانی که مکان دفتر اصلی آنها در هر مکانی خارج از خاک کشور امارات می باشد می توانند در این کشور اقدام به ثبت نمایندگی رسمی کنند و از این طریق اقدام به اخذ اقامت در کشور امارات برای نماینده رسمی خود کنند که البته اثبات نمایندگی قانونی یک شرکت خارجی مستلزم ارائه مدارک و مستندات زیادی از جمله سودده بودن آن شرکت در کشور امارات و همچنین مدارکی در خصوص گردش های مالی مناسب ارائه دهند.

هزینه های مورد نیاز ثبت شرکت در امارات

هزینه های ثبت شرکت در یک کشور از مهم ترین نکات می باشد. اگر متقاضیان از هزینه های ثبت انواع شرکت در کشور مورد نظر اطلاعات دقیق نداشته باشند ممکن است این هزینه ها از مقدار پیش بینی شده بیشتر شود و باعث برهم خوردن برنامه ریزی های انجام شده گردد. در ادامه بررسی کاملی نسبت به هزینه های مورد نیاز جهت ثبت انواع شرکت در کشور امارات می کنیم اما بهتر است قبل از هر اقدامی جهت استعلام هزینه های به روز ثبت شرکت در کشور امارات با وکلای تخصصی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای عربی تماس بگیرید تا هزینه های به روز را در اختیار شما قرار دهند. هزینه تشکیل شرکت در کشور امارات بسته به ماهیت تجاری شرکت ممکن است متفاوت باشد اما تمام هزینه ها از قبل اعلام می شود و هیچ گونه هزینه پنهانی و یا ناگهانی در این مورد وجود ندارد. این هزینه ها به هزینه ترجمه و بررسی اسناد و مدارک، اخذ مجوز تجارت، پردازش ویزا و هزینه های اداره مهاجرت تقسیم می شود. جدا از این، بر اساس برخی الزامات هزینه تائیدیه های اضافی و تایید سند از سفارت امارات و مقامات مربوطه وجود دارد که همگی از قبل کاملا مشخص و قابل ارائه است. هزینه ثبت شرکت برای نوع LLC با هزینه اجاره دفتر و ویزا در حدود 35 هزار درهم می شود. هزینه ثبت شرکت مشاوره تخصصی و مدنی که سهام آن ۱۰۰ درصد به اسم مالک می باشد در حدود 45 هزار درهم برآورد شده است که 30 هزار درهم آن تنها هزینه صدور مجوز تجارت در کشور امارات می باشد در حالتی که این هزینه برای ثبت شرکت LLC تنها 12000 درهم است.

مراحل ثبت شرکت در امارات

مراحل ثبت شرکت از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشت چرا که باید کامل و دقیق از این مراحل مطلع بود تا اگر مابین کار مجوز یا مدارکی درخواست شد قبلا تهیه شده و به تایید ادارات و سازمان های مربوطه رسیده باشد. لازم به ذکر است کلیه این مراحل برای انواع دیگر شرکت ها هم انجام می شود تنها با این تفاوت که در نوع شرکت مشاوره تخصصی و مدنی باید علاوه بر ارائه مدارک زیر، مدارک و تائیدیه های لازم از سازمان های علمی و تخصصی مرتبط با نوع فعالیت شرکت هم ارائه شود. مراحل ثبت شرکت برای نوع LLC به شرح زیر می باشد: 

 • تعیین نوع فعالیت تجاری و رزرو نام تجار
 • اخذ فرم تائیدیه تجارت و کسب کار
 • اخذ فرم تائیدیه حقوقی
 • اخذ تائیدیه های مورد نیاز از وزارت توسعه اقتصادی کشور امارات (DED) برای فعالیت های انتخاب شده
 • تهیه توافق نامه با سازمان های دولتی مورد نیاز و تفاهم نامه در صورت لزوم (LSA)
 • ارائه اجاره نامه دفتر مرکزی شرکت
 • افتتاح حساب بانکی رسمی حقوقی به اسم شرکت
 • افتتاح حساب بانکی حقیقی به اسم متقاضی جهت اخذ ویزا

ثبت شرکت در امارات و مزایای آن

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی از نظر عملیات انعطاف پذیر تجاری، مالکیت شرکت، کاهش خطر سرمایه گذاری، استخدام پرسنل اضافی و غیره به سرمایه گذاران آرامش خاطر می بخشد.

شرکت LLC در دبی مجموعه ای از مزایای تجاری را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. راه اندازی شرکت LLC سرمایه گذاران را قادر می سازد حضور خود را در بازار محلی امارات متحده عربی تقویت کرده و تجارت محلی را به طور موثرتری ارتقا دهند.

طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری را می توان از لیست DED برای راه اندازی یک شرکت LLC انتخاب کرد

ویزای سرمایه گذاری برای ذینفعان همراه با شرایط حمایت از خانواده

اعتبار بالاتر در بانک ها برای افتتاح حساب بانکی شرکتی

پرداخت کالای وارداتی بدون عوارض

در صورت لزوم افتتاح شعبه جدید در سرزمین اصلی

خرید املاک و مستغلات در دبی با نام شرکت

در مناقصات شرکت کرده و پروژه ها و تکالیف دولتی را به عهده بگیرید

تجارت آزاد در بازار محلی امارات و همچنین سایر مناطق GCC و جهان


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

اخذ ویزای امارات

اخذ ویزای امارات

ثبت شرکت درعمان

ثبت شرکت درعمان

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان