ثبت شرکت در بلژیک


ثبت شرکت در بلژیک

آیا شما اطلاع دارید به روز ترین و جدیدترین قوانین در زمینه ثبت شرکت در بلژیک در سال 2019 چه قوانینی می باشند و چه شرایطی دارند؟ به طور قطع میتوان گفت که اشخاصی که قصد گرفتن اقامت کشور بلژیک را دارند و از حفظ سرمایه موجودشان مطمئن هستند و دوست دارند درآمدشان رونق پیدا کند، ثبت شرکت در بلژیک از جمله فرصتها و گزینه های بسیار عالی محسوب می شود که شخص متقاضی از این طریق قادر به گرفتن اقامت دائم این کشور میباشد. گفتن این نکته لازم به ذکر است که رعایت نمودن اصول ثبت شرکت در بلژیک بسیار مهم و ضروری می باشد

ثبت شرکت در بلژیک

بررسی انواع شرکت ها در کشور بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک با مسئولیت محدود BVBA/SPRL در بخش خصوصی یک منبع کسب ‌و کار ارجح در بلژیک است که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و همچنین کسب و کارهای خانوادگی طراحی شده ‌است. این شکل کسب‌ و کارها را می توان تنها با یک سهام دار و مدیر راه ‌اندازی کرد و نام آن ها را SPRLU/ EVBA می گذارند. در ثبت شرکت در بلژیک با مسئولیت محدود حداقل یک سهام دار لازم است که می ‌تواند به عنوان مدیر عامل هم عمل کند. سهام این نوع شرکت ها سهام با مسئولیت محدود است.

یکی دیگر از فرم های تجاری دیگری که می تواند در بلژیک گنجانیده شود، ثبت شرکت در بلژیک به صورت تعاونی با مسئولیت محدود است که می تواند در بلژیک توسط حداقل سه شریک یا شرکت های خصوصی با حداقل سرمایه ثابت 18/500 (یورو) ثبت شود. کاهش یا افزایش سرمایه یک عضو در SCRL در 6 ماه اول سال مالی مجاز است. زمانی که افراد یا موسسات شرکتی امکان سرمایه گذاری با حداقل سرمایه به عنوان یک شریک اصلی را نداشته باشند، توصیه می شود از درب مشارکت وارد شوند. مشارکت می تواند به یکی از اشکال زیر باشد: ثبت شرکت در بلژیک به صورت سهامی عام، شرکت با مسئویت محدود و مشارکت محدود با سهام بلژیک (از طریق نمایندگی) که توضیح تک تک آن ها از حوصله این مقاله خارج است و بهتر است برای کسب اطلاعات مفصل تر در این زمینه به صورت حضوری از کارشناسان تیم تخصصی اکسین مشاوره بگیرید.

شرایط عمومی و مدارک ثبت شرکت در بلژیک

به صورت کلی شخصی که هدف ثبت شرکت در بلژیک را در سر دارد ملزم می باشد که از دیدگاه سرمایه گذاری به هدف خود برسد. معنای دیگر این عبارت این است که اشخاص متقاضی ثبت شرکت در بلژیک از روش سپری کردن مراحل ثبت شرکت به وسیله یک دسته از اساسنامه های موجود در شرکت و همچنین ملزم به داشتن مدارک مورد نیاز می باشند. 

این مدارک که دربرگیرنده مدرک نمونه امضا و همینطور در برگیرنده فرم های مخصوصی می باشد که شخص متقاضی ثبت شرکت در کشور بلژیک ملزم به تکمیل آنها می باشد. همچنین این فرد نیاز به تحویل داشتن رونوشت پاسپورت دارد. لازم به ذکر است که همه این مراحل میبایست به وسیله سر دفتر رسمی این کشور انجام شود.

لازم به ذکر است که شرط لازمه برای راه اندازی شرکت ثبت شرکت مربوطه در دفتر است و شخص ملزم به داشتن یک حساب بانکی در این کشور می باشد. توجه داشته باشید که اگر شخص متقاضی ثبت شرکت در بلژیک جز سرمایه گذاران خارجی باشند باید ملزم به مطالعه نمودن تمامی کدهای مالی کشور بلژیک می باشند.

ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود در بلژیک

بهترین و یا به عبارتی ساده ترین روش برای ثبت شرکت در بلژیک، ثبت شرکت با مسئولیت محدود میباشد. در این نوع شرکت شخص متقاضی ملزم به داشتن حداقل یک سهام خواهد بود که سرمایه اولیه مورد نیاز در این نوع شرکت فراهم شده است. در این نوع از شرکت در اولین قدم شخص متقاضی ملزم به واریز مبلغی مشخص به حساب شرکت مورد نظر میباشد. پس از سپری کردن این مراحل سهام مورد نظر انتقال دهنده خواهد شد البته ناگفته نماند که شخص متقاضی قادر به این می باشد که بیشتر از سهام را برای خود نگه دارد.

ثبت شرکت از نوع سهامی عام و محدود در بلژیک

برای ثبت شرکت در بلژیک از نوع سهامی عام و محدود وجود داشتن دو سهامدار در این نوع از شرکتها الزامی میباشد٬ با این توضیح که میزان مشارکت سهام داران میبایست به مبلغ قابل قبول برسد. پس از سپری کردن این مراحل سرمایه تهیه شده تبدیل به سهم هایی که قابل انتقال میباشد، شده و در بازار سهام که دارای اعتبار باشد ارائه گردیده و در صورت نیاز ثبت می شود.

 در ثبت شرکت در بلژیک از نوع سهامی مشارکت محدود همانطور که از اسمش مشخص است وجود شراکت الزامی است چرا که وجود سه شخص حقیقی و حقوقی با سرمایه مشخص الزامی است.

ثبت از نوع پارتنرشیپ در بلژیک

به صورت کلی زمانی که کلیه اشخاص چه از نوع حقوقی و چه از نوع حقیقی سرمایه اولیه خود را آماده می کنند و یا فرصت تحویل دادن این چنین سرمایه ای را به صورت کامل ندارند این فرصت را دارند تا از طریق رابطه های پارتنرشیپ اقدام به این کار کنند. به طور کلی این روابط که دربرگیرنده فعالیت های تجاری هستند در 3 روش قابل پیگیری میباشد.

در روش اول پارتنرشیپ عمومی و یا به عبارتی عادی بوده و درروش دوم وضعیت به نوع محدود تغییر می کند. اما نوع سوم از ثبت شرکت در این کشور با پارتنرشیپ مربوط به سهام است که دارای شرایط خاصی بوده و باید به درستی پیگیری شود. دقت کنید که هر کدام از این انواع دارای شرایط فعالیت خاصی هستند. به نوعی دیده می شود که فرد متقاضی ثبت شرکت باید طبق شرایط و هدف خود اقدام به بهترین گزینه کند. در ادامه مطلب سعی می کنیم هر کدام از این انواع را به طور دقیق بررسی کنیم.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت افراد خارجی در بلژیک

کار آفرینی در بلژیک مورد استقبال دولت این کشور واقع می شود و حتی شما از حقوق برابر با کارفرمایان محلی برخوردارید. مالکیت کامل خارجی در این کشور مجاز است و تنها در بعضی موارد نادر، دولت می تواند ضروری ببیند که سرمایه گذاری را مسدود کند. مجموعه ای از مشوق های مالیاتی در بلژیک وجود دارد و به طور خاص در کسب و کارهای نوآورانه و برای کسانی که در فعالیت های تحقیق و توسعه شرکت دارند در دسترس هستند؛ به عنوان مثال، اعتبار تحقیق و توسعه اجازه می دهد تا هزینه های مالیاتی مرتبط با این نوع فعالیت ها را تا %5 و %8 کاهش دهد تا زمانی که شرکت و شرکای آن بتوانند شرایط اصلی حقوقی و مالیاتی کشور بلژیک را برآورده کنند.

 

 

در بلژیک هیچ نظارتی به مبادله و تجارت وجود ندارد! با این وجود بانک ملی اطلاعاتی در مورد معاملات مرزی و آن دسته از معاملات با غیر ساکنان در برخی موارد جمع آوری می کند و هدف آن این است که گزارش تعادل پرداخت و دریافت را محاسبه و تنظیم نماید و در اصل به روابط تجاری شرکت ها ورود نمی کند.

نکات مهم در خصوص ثبت شرکت در بلژیک

همانطور که میدانید در این مقاله با انواع مختلفی از راه های ثبت شرکت آشنا شدیم اما به صورت قطع انتخاب گزینه مناسب کمی مشکل و حتی عجیب به نظر می رسد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. اقدام به ثبت در این کشور ویژه اشخاص با تابعیت خارجی و اشخاصی که کشورشان عضو اتحادیه اروپا می باشند بسیار متفاوت در حقیقت اینطور مورد بررسی قرار بگیرد بهتر است.

 

لازم به ذکر است برای ثبت شرکت در این کشور در قدم اول باید مشخص شود که میزان سرمایه شخص متقاضی چه قدر میباشد سپس شرایطی فراهم می شود تا افراد به این نتیجه برسند که کجا باید فعالیت کنند و در نهایت نیاز به ارائه مدارک و مشخصات شریکان در ثبت شرکت خواهد بود.

سرمايه گذاري در بلژيک و بررسي اخذ اقامت و تابعيت بلژیک

یک روش آسان و سریع برای این امر سرمایه گذاری در بلژيک ایجاد یک شرکت تجاری ( ثبت شرکت تجاری ) می باشد.  برای شروع یک کسب و کار سرمایه گذار باید ابتدا حداقل 20٪ سرمایه اولیه خود را در یک موسسه اعتباری بلژیک ، سپرده گذاری کند . بعد از آن سرمایه گذار قادر خواهد بود با تایید گواهی نامه دولتی این مبلغ را به یک حساب جهت ایجاد یک کسب وکار انتقال دهد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در بلژیک را دارند باید یک پنجم از کل سرمایه خود معادل 6‍200 یورو را برای ثبت شرکت پرداخت نمایند.

سرمایه گذاران با هدف اینکه به عنوان یک کارفرما و یا با هدف اینکه بخواهند برای خودشان کار کنند می بایست یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با عنوان تنها سهامدار شرکت ثبت نمایند. در مورد این نوع شرکت و میزان سرمایه باید خاطر نشان کرد که حداقل مبلغ و سرمایه مورد نیاز 12400 یورو می باشد.

بعد از آن، سرمایه گذار باید طرح کسب و کار پیشنهادی خود را به دفتر اسناد رسمی ارائه دهد و پروانه شرکت و تصویب آن را به امضا برساند. این طرح کسب و کار باید با جزئیات و خدمات ارائه دهنده و یا کالاهای مورد فروش مشخص گردد. همچنین باید توضیح دهید که چه میزان سرمایه برای کسب وکار شما نیاز است. گام نهایی برای شرع یک کسب وکار در بلژیک این است که شما ثبت نام رسمی و درخواست برای شماره شناسایی RIE دریافت نمایید. هنگامی که پروانه شرکت به ثبت برسد شرکت می تواند کار خود را آغاز کند.

همچنین سرمایه گذار باید اطمینان حاصل نماید که میزان درآمد سالیانه حداقل به 35000 یورو برسد. زمانیکه تمام این مدارک و اسناد در محل مورد نظر قرار گرفت و پروانه شرکت صادرگردید سرمایه گذار می تواند در خواست خود جهت مجوز اقامت دائم را به سفارت بلژیک در خواست دهد. هنگامی که سفارت با درخواست شما موافقت کرد می توانید اقامت خود و خانواده خود را به دست آورید. سرمایه گذاران پس از پنج سال اقامت دائم می توانند درخواست شهروندی این کشور را دهند.

ثبت شرکت در بلژیک و ایجاد یک شرکت در بلژیک

  • قطعنامه شرکت

افرادی که مایل به ثبت شرکت در بروکسل می باشند باید خلاصه ای  از جلسه ای که با هیئت مدیره داشتند و تشکیل پورنده دادند را داشته باشند. در پرونده ثبت شرکت باید یک شخص به عنوان نماینده  از سمت شرکت اصلی ( شرکت مادر ) انتصاب گردد که باید تمام مسئولیت ها وفعالیت هایی چون معاملات با اشخاص ثالث و مسائل حقوقی را بر عهده بگیرد.

  • اسناد رسمی و ترجمه و تاییدیه مدارک

قبل از ثبت شرکت و یا ایجاد یک شعبه در بروکسل ، اسناد و مدارک باید توسط دفاتر اسناد رسمی در کشور مبدا تایید شود که باید توسط یک مترجم به زبان بلژیکی ترجمه گردد.

  • گواهی ثبت نام بازرگانی حاکی بر وجود شرکت
  • قطعنامه شرکت
  • مقررات شرکت ( قوانین شرکت های خارجی )
  • اسناد مالی

شرکت اصلی و شرکت مادر باید صورت حساب های سالیانه شرکت را جهت ثبت شرکت در بلژیک ترجمه نمایند.

              جهت ثبت شرکت در بلژیک ودریافت اقامت دایم بلژیک با کارشناسان اکسین مهاجر تماس حاصل بفرمایید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان