ثبت شرکت در لیتوانی


ثبت شرکت در لیتوانی

شرایط مهاجرت با موضوع ثبت شرکت در لیتوانی از سال 2019 با تقاضای بیشتری جهت ثبت شرکت در لیتوانی درخواست شده است که در این نوشتار بررسی می شود. ثبت شرکت در لیتوانی از جمله موضوعاتی است که اگر چه خیلی پر طرفدار نمی باشد اما علاقه مندان خاص خودش را دارد. بنا به درخواست برخی از شما عزیزان و همراهان همیشگی  این بار در پی ارائه اطلاعاتی راجع به ثبت شرکت در لیتوانی هستیم و امید است مطالعه آن را سودمند بدانید. با توجه به این که لیتوانی، هم چون بسیاری دیگر از کشورها از جمله آلمان و کانادا شناخته شده نیست، در ابتدای امر توضیحاتی را در خصوص خود کشور لیتوانی می پردازیم و در نهایت نوبت به موضوع اصلی یعنی ثبت شرکت در لیتوانی می رسد.

 

کشور لیتوانی که به طور رسمی جمهوی لیتوانی نامیده می شود، پایتخت و بزرگ ترین شهرش ویلنیوس می باشد چیزی بالغ بر 3 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پولی آن یورو است. به لحاظ موقعیت جغرافیایی نیز، لیتوانی، در شرق کشور سوئد و دانمارک قرار گرفته است و با کشورهایی از جمله لهستان و بلاروس همسایه می باشد. حال که اطلاعات مختصری راجع به کشور لیتوانی به دست آوردید، در ادامه نظر شما را به موضوع اصلی مورد بحث جلب می نمائیم.

شرایط ثبت شرکت در لیتوانی

لیتوانی کشور خیلی شاخص و پر طرفداری نیست اما هم چنان بنا به دلایل مختلفی مورد نظر بسیاری از افراد می باشد و خیلی ها در صدد هستند تا ثبت شرکت در لیتوانی را انجام دهند. ثبت شرکت در لیتوانی به دلایل مختلفی مورد نظر گروهی از سرمایه گذاران و تجار قرار دارد:

 

 • امکان دسترسی به بازار اروپا
 • در لیتوانی شرکت ها در مقابل مالیات دو برابر محافظت شده اند، از آن جایی که این کشور با 40 کشور معاهده دارد و روسیه نیز در میان آنهاست
 • فرآیند ثبت شرکت در این کشور تنها یک روز زمان می برد
 • پرداخت به منظور افزایش دوره فعالیت شرکت از سال دوم شروع می شود
 • ثبات اقتصادی

در حقیقت مالیات در این کشور همیشه صفر نیست اما معمولا بر خلاف سایر کشورهای اروپایی از مالیات خیلی بالا نیز خبری نیست. به علاوه ثبت شرکت در لیتوانی به علت تمایل دولت این کشور به توسعه اقتصادی آن، هزینه خیلی کمی را نسبت به حوزه اروپا برای افراد متقاضی در بر دارد. به عنوان یک قاعده، شرکت تاسیس شده و کسانی که آن را به ثبت رسانده اند در صورتی که تمایل به اخذ اقامت لیتوانی را دارند، می بایست حتما در لیتوانی باشند. به عبارت دقیق تر برای ثبت شرکت در این کشور شرط حضور وجود دارد.

فرآیند ثبت شرکت در لیتوانی

وقتی بحث ثبت شرکت در لیتوانی به میان می آید اولین سوالی که مطرح می شود این است که چگونه این فرآیند آغاز می گردد؟ به این منظور با وکلای حاضر در کشور لیتوانی می بایست مشورت کنید، آنها لیستی از انوع شرکت هایی که می توانید به ثبت برسانید را در اختیارتان می گذارند تا از بین آنها دست به انتخاب بزنید. در مرحله دوم، نوبت به انتخاب نام شرکت می رسد و انتظار به منظور تاییدیه ثبت شرکت انتخابی و نام در نظر گرفته شده است.

معمولا وکلایی که دست به ثبت شرکت در این کشور می زنند در ابتدای امر تنها 30% حق الوکاله را از شما دریافت می کنند و سپس در مرحله دریافت تاییدیه و ارائه مدارک نهایی ثبت کننده شرکت، 70% باقی مانده حق الوکاله را دریافت می نمایند. زمانی که پرداخت هایتان بابت هزینه های ثبت شرکت، سرمایه اولیه و به طور کلی تمام مسائل مالی به منظور ثبت شرکت، به پایان رسید، اطلاعات شخصی از جمله پاسپورتتان مورد بررسی قرار می گیرد.

پروسه اصلی ثبت شرکت در عرض یک روز به انجام می رسد اما کل فرآیند 10 روز زمان می برد؛ در حقیقت تمامی متقاضیان ثبت شرکت ظرف مدت ده روز تمامی مدراک و اطلاعات مربوطه را طی 10 روز توسط ایمیل دریافت می کنند. هیچ نیازی نیز به رفتن به اداره مربوطه وجود ندارد و تمامی مدارک مربوطه حتی اگر در خارج از کشور لیتوانی حضور داشته باشید توسط پست DHL برای افراد ارسال می گردد.

سیستم مالیاتی در ثبت شرکت لیتوانی

همان طور که ذکر شد درصد مالیات پرداختی در کشور لیتوانی بسیار پایین تر از مالیات پرداختی در سایر کشورهای اروپایی می باشد. در حقیقت تنها 5% سود شرکت در صورتی که درآمد سالیانه آن بیش از 289.620 € باشد و تعداد کارمندان 10 نفر یا بالاتر باشد، می بایست به دولت پرداخت گردد. 

تفاوت های ثبت شرکت لیتوانی برای متقاضیان

اگر چه ثبت شرکت در لیتوانی به طور کل مورد حمایت دولت قرار می گیرد، اما باز هم حمایت بیش تر شامل حال کسانی می شود که تبعه این کشور هستند یا از قبل به نحوی اقامت لیتوانی را کسب کرده اند. 

یکی از این تفاوت ها این است که فردی که تبعه لیتوانی می باشد برای باز کردن حساب در این کشور از خدمات رایگان استفاده می کند در حالی که فرد خارجی می بایست حتما برای باز کردن حساب حضوری به بانک مورد نظر مراجعه کند و مبلغ 140 € را نیز پرداخت کند.

ثبت شرکت در لیتوانی

هزینه ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی با نامی که به زبان رسمی این کشور باشد 549 € است و به ازای هر شریک 39 € می بایست پرداخت شود؛ در نقطه مقابل در صورتی که فردی نامی را برای شرکت انتخاب کند که انگلیسی باشد، حداقل سرمایه ای که باید در نظر بگیرد 649 € می باشد. انواع و اقسام شرکت ها را می توان در کشور لیتوانی به ثبت رساند ولی متداول ترین نوع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود یا همان UAB می باشد.

انواع روش های ثبت شرکت در لیتوانی

از دلایل انتخاب لیتوانی توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول با ثبات این کشور یعنی لیتاس می باشد که از یورو ارزان تر است ولی بنا به سیاست بانک مرکزی این کشور دارای نرخ ۳٫۴۵ در برابر یورو را دارا می باشد. در لیتوانی انواع مختلفی از شرکتها وجود دارد که مهمترین آنها شرکت با مسؤلیت محدود و شرکت سهامی عام است.

 

 • ثبت شرکت در لیتوانی با مسئولیت محدود خصوصی، UAB

این روش به دلیل انعطاف پذیری و قابلیت های نا محدود در انجام کار، استخدام کارمندان، پرداخت مالیات، تاسیس شعب محلی یا بین المللی و غیره که دارد یکی از محبوب ترین روش های قانونی ثبت شرکت در لیتوانی می باشد.

در این روش حداقل سرمایه ۲۵۰۰ یورو تعیین شده است و حداقل به یک سهامدار نیاز می باشد. تعداد ۲۴۹ نفر می توانند در این شرکت عضو گردند و سهامداران هیچ مسئولیتی در مورد فعالیت های انجام شده توسط شرکت توسط شرکت ندارند. بنیانگذاران این شرکت می توانند از هر نوع شهروند یا ملیتی باشند.

 

ثبت شرکت در لیتوانی
 • ثبت شرکت در لیتوانی با مسئولیت محدود، AB
 • در این روش به حداقل یک سهامدار نیاز است و هیچ محدودیتی برای حداکثر تعداد سهامداران موجود ندارد. حداقل سرمایه در روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۴۰ هزار یورو تعیین شده است و سهامداران هیچ مسئولیتی در مورد فعالیتهای انجام شده توسط شرکت را ندارند. موسسان شرکت می توانند هر نوع ملیت یا هر نوع شرکتی باشند. سهام این شرکت را می توان در لیست بورس های عمومی قرار داد.

 

 • ثبت شرکت در لیتوانی به صورت شراکت کوچک، MB

در روش مشارکت کوچک هیچ سهامداری وجود ندارد و به جای آن اعضا به اصطلاح وجود دارند. در این روش حداقل به یک نفر نیاز است ولی تعداد اعضا تا حداکثر ۱۰ نفر مجاز می باشد.

هیچ الزامی برای حداقل سرمایه وجود ندارد. می تواند به اندازه ۱ یورو یا کم تر هم باشد. اعضای شرکت هیچ مسئولیتی در مورد فعالیتهای انجام شده توسط شرکت را ندارند. لازم به ذکر است که فقط اشخاص حقیقی می توانند عضو شرکت گردند.

 

ثبت شرکت در لیتوانی
 • سرمایه گذاری انفرادی یا شخصی

این نوع شرکت فقط به یک مالک محدود می شود و افراد قادر به افزایش تعداد صاحبان در شرکت نمی باشند. برای حداقل سرمایه هیچ الزامی وجود ندارد و مالک مستقیماً برای فعالیتهای شرکت پاسخ می دهد و در صورت ورشکستگی ، کلیه بدهی های شرکت برای پوشش دادن شخصاً به مالک اصلی منتقل می گردد.

 

 • شرکت کشاورزی، ZUB

برای تشکیل این شرکت کشاورزی حداقل  به دو عضو نیاز است و هیچ محدودیتی برای حداکثر تعداد اعضا وجود ندارد. همانطور که نام قانونی شرکت نشان می دهد، این شرکت فقط مختص تجارت های کشاورزی می باشد. برای حداقل سرمایه گذاری در این شرکت هیچ الزامی وجود ندارد. همچنین اعضا هیچگونه مسئولیتی در مورد فعالیتهای تجاری انجام شده توسط شرکت ندارد.

 

 • شعبه یا دفتر نمایندگی
ثبت شرکت در لیتوانی

این نوع شرکت بسیار شبیه به شرکت های معمولی است، اما در این حالت بخشی از یک شرکت تمام یا بخشی از عملکردهای شرکت مادر را انجام می دهد. شعبه خارجی برای فعالیتهای شرکت در لیتوانی مسئولیت مالی ندارد.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، در ۹۹٪ از همه موارد، ما همیشه پیشنهاد می کنیم که یک شرکت با مسئولیت محدود در لیتوانی ثبت کنید. در زیر می توانید جزئیات مربوط به شرایط و جزئیات ثبت شرکت را پیدا کنید.

مراحل و مدارک ثبت شرکت در لیتوانی

پس از تصمیم گیری برای تأسیس شرکتی در لیتوانی، افراد می بایست مدارکی را که در ادامه به آنها اشاره می نمایم تهیه و تنظیم نمایند. پس از دریافت شرایط احراز هویت توسط یک دفتر اسناد رسمی، کارآفرین ملزم به ارسال مدارک ثبت شده به مدیر خواهد بود.

ثبت شرکت در لیتوانی

فرد ارائه دهنده مدارک و و دفتر ثبت اسناد رسمی ملزم به ارسال تمامی مدارک به مرکز ثبت خواهد بود. بخاطر داشته باشید که سند الحاق این شرکت بایستی بصورت جداگانه گردآوری شود. جهت ثبت شرکت های مشارکتی و یا شرکت های مشارکتی محدود مدارک ذکر شده در ذیل نیاز خواهد بود:

 

 • ارائه نامه درخواست ثبت شرکت
 • توافقنامه همکاری و یا اعمال همکاری صورت گرفته
 • اساسنامه شرکت خصوصی
 • شرکت در جلسات مربوط به ملاقات سهامداران (اسناد پشتیبانی محصور)، ارائه مدارکی که تنها بودن فرد در این فرایند را نشان دهد.
 • ارائه بیانیه که با شرایط فعالیت های اقتصادی شرکت، آدرس و فرد مالک در ارتباط باشد.
 •  
 • جهت ثبت شرکت در خانه های مسکونی متعلق به شهرداری، مناطق متعهد، سازمان ها، تعاونی ها، انجمن ها و یا آپارتمان هایی که مالک آنان در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است، بهترین مکان های در نظر گرفته شده برای فعالیت های شرکت خواهند بود.

 

 • در این بیانیه افتتاح یک حساب بانکی که نشان دهنده یک سرمایه گذاری مجاز می باشد ضروری خواهد بود.
 • ارائه بیانیه ای از سمت بانک که سرمایه گذاری مجاز را به اثبات برساند.
 • ارائه یک گزارش از دارایی های ارزیابی شده، گزارشی که تمامی دارایی سهامداران را مورد بررسی قرار می دهد.

مزایای ثبت شرکت در لیتوانی

متقاضیان به همراه اعضای خانواده خود از کلیه حق و حقوق اقامت در اروپا برخوردار خواهند شد و تا زمانی که اقامت لیتوانی را داشته باشند می توانند از کلیه مزایا بهره مند گردند.

 • امکان اخذ اقامت به همراه خانواده در کشور لیتوانی
 • امکان افتتاح حساب بانکی در این کشور
 • امکان کار و تحصیل برای اعضای خانواده در لیتوانی و کل اروپا
 • امکان تردد و اقامت در سایر کشورهای اروپایی و حوزه شینگن
 • امکان بیزینس و افتتاح حساب بانکی در کلیه کشورهای اروپایی
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور لیتوانی
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت لیتوانی برای خود و اعضای خانواده

نتیجه گیری

لیتوانی از کشورهای عضواتحادیه اروپاست که بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای حوزه ی دریای بالتیک محسوب می شود. لیتوانی از کشورهای امن در زمینه سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا است و به همین دلیل سرمایه گذاری در این کشور در کنار به دست آوردن اقامت دائم در اتحادیه اروپا، بهترین، مطمئن ترین و ارزانترین گزینه برای علاقه مندان به کار و زندگی در اروپا می باشد. شرکت های زیر از انواع معمول ترین نوع شرکت ها در لیتوانی می باشند:

 • موسسه انفرادی
 • شرکت با مسئولیت محدود عمومی
 • شرکت با مسئولیت محدود خصوصی
 • مشاراکت جامع
 • مشاراکت محدود

به خاطر داشته باشید که تاسیس شعبه و دفتر نمایندگی در این کشور از دیگر راه های انجام فعالیت تجاری و اقتصادی در لیتوانی می باشد. سهامداران و مدیران شرکت لیتوانیایی می توانند شخصیت حقیقی یا حقوقی از هر ملیتی باشند. سهامدار و مدیر عامل شرکت می تواند یک نفر باشد و الزاما نیازی به سفر شخص متقاضی به لیتوانی نمی باشد. خدمات ثبت شرکت در لیتوانی شامل پرداخت هزینه های دولتی و مالیات های ثبت شرکت ، دفتر اسناد رسمی ، ارائه آدرس قانونی دائمی محل شرکت شما در این کشور توسط ما به نهادهای دولتی، چاپ مهر دولتی شرکت شما، هزینه وکیل معتبر، افتتاح حساب بانکی به نام شرکت شما در نزد بانکهای لیتوانی، واریز و برداشت مبلغ ارزش سهام شرکت و افتتاح پرونده های مالیاتی و خدمات اجتماعی و هزینه های پستی ارسال مدارک به کشور شما می باشد.

    برای ثبت شرکت ودریافت اقامت اروپا با کارشناسان اکسین مهاجر تماس حاصل بفرمایید.

 


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی

کشور لیتوانی

کشور لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان