کشور لهستان


لهستان

کشور لهستان در شمال دریای بالتیک قرار دارد این کشور دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است که هنوز هم مورد تأیید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است.جمعیت این کشور بیش از 38 میلیون نفر اعلام شده است.طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. این کشور در زمینه پویانمایی به رشد خوبی رسیده است به طوری که در طول ده سال گذشته این حرفه در این کشور دارای رشد 23 درصدی بوده است. طراحی در این کشور در سال های 2015 الی 2018 رشد 29 درصد داشته است و طراحی در زمینه پوسترهای نمایشی نیز از دیگر پیشرفت های مهم این کشور محسوب می شود.در این کشور بزرگترین بخش اقتصادی در بخش خدمات بوده 

نام انگلیسی: Polandنام عربی: بولنداپایتخت: ورشوقاره: اروپانوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوریزبان‌های رسمی: لهستانیزبان‌های رایج: روسی ، اسلاوی، انگلیسیواحد پول: زلوتی هر 10 زلوتی معادل سه دلار آمریکاتعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 161جمعیت: بیش از 38 میلیون نفرمنطقه زمانی: GMT+2 . Utc+1(cet)دامنه اینترنتی: GMT+2 . Utc+1(cet)

کشور لهستان در مرکز اروپا قرار دارد و هشتمین کشور از نظر جمعیت در اروپا محسوب می شود. جمعیت این کشور بیش از 38 میلیون نفر اعلام شده است.در این کشور بزرگترین بخش اقتصادی در بخش خدمات بوده و به میزان 4 درصد، در بخش صنعت به میزان 3 درصد و در بخش کشاورزی به میزان 5 درصد است.

اصلاحات اقتصادی در این کشور در وضعیت قرار گرفته است که می تواند توجیه اقتصادی خوبی را در بر داشته باشد. این کشور در سال 2015 با نرخ کمتر از 4 درصد سالانه به نسبت سال 2011 همراه بوده است و حمل کالا در این کشور با رشد 7 درصدی همراه است. طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به این کشور را باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. در این کشور به میزان 17 میلیون نفر نیروی کار وجود دارد. نرخ تورم در این کشور کمتر از 2 درصد است.

ثبت شرکت در این کشور یکی از بهترین روش هایی است که ایرانیان می توانند انتخاب نمایند، در برخی از شهرهای این کشور فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت دیده می شود به طوری که آمارها نشان می دهد ایرانیان در این کشور 75 درصد به نسبت ده سال گذشته به ثبت شرکت در این کشور پرداخته اند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لهستان

اقتصاد هر کشور قلب تپنده آن کشور محسوب می‌شود به طوریکه روال‌های اقتصادی و منابع مالی گسترده هر یک می‌تواند از ارزش بالایی برخوردار باشد. اقتصاد کشور لهستان بزرگترین اقتصاد در مرکز اروپا و همینطور ششمین در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این کشور از سال 1990 توانسته یک سیاست آزادسازی اقتصادی فراهم سازد. به طوریکه روش های موجود توانسته جلوی رکود اقتصادی این کشور را بگیرد. این کشور در سراسر دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی دارای رتبه 20 جهانی است. این کشور دارای اقتصادی با درآمد بالا اعلام شده است. در این کشور بیشترین درآمدزایی در  بخش اقتصادی در بخش خدمات به میزان 4 درصد، در بخش صنعت به میزان 3 درصد و در بخش کشاورزی به میزان 5 درصد است. این کشور در سال 2015 با نرخ کمتر از 4 درصد سالانه به نسبت سال 2011 همراه بوده است و حمل کالا در این کشور با رشد 7 درصدی همراه بوده است. این کشور در زمینه ماشین آلات و تجهیزات الکترونیکی و همینطور وسایل نقلیه و همچنین پلاستیک در وضعیت خوبی قرار دارد. در سال 2010 این کشور با نرخ رشد اقتصادی 99 درصدی همراه بوده است و یکی از بهترین ها در اروپا محسوب شده است. در سال 2014 میزان رشد اقتصادی این کشور به میزان 4 درصد بوده و در سال 2015 دارای رشد 7 درصدی بوده است این رشد در سال 2016 به میزان 9 درصد و در سال 2018 بیش از 10 درصد را به خود اختصاص داده است که رقم قابل توجهی است. نرخ بیکاری در این کشور در سال های گذشته تغییرات عجیبی داشته است به طوریکه در اواخر سال 1990 شاهد کاهش 10 درصدی نرخ بیکاری در این کشور بوده ایم این در حالی است که در سال 2002 این کشور با افزایش نرخ بیکاری همراه بوده است. جدیدترین اخبار در زمینه نرخ بیکاری این کشور در سال 2018 کمتر از 8 درصد است به طوری که این کشور نیاز به نیروی کار بیشتری به نسبت سال های قبل دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور بیش از 7 میلیارد دلار اعلام شده است که دارای رشد 5 درصد به نسبت سال گذشت است. قیمت زلوتی لهستان متغیر است

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لهستان

کشور لهستان از نظر فرصت های شغلی فراوان برای جوانان رتبه بالایی به خود اختصاص داده است. این کشور در زمینه فناوری اطلاعات، در زمینه مالی و همینطور کسب و کارهای مختلف و موقعیت های مدیریتی رتبه سوم در دنیا را دارد.

از دیگر رتبه های این کشور در زمینه مسکن است که رضایت افراد را به همراه دارد، به طوری که افراد می توانند با بودجه های متوسط به سادگی خانه پیدا کنند، رتبه این کشور در زمینه ملک نیز در دنیا از نظر شرط انصاف بالا است.

مشاوران انگلیسی زبان زیادی در این کشور وجود دارد که می تواند برای کسانی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اند یک گزینه بسیار عالی باشد. در نظر داشته باشید که زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی کم هزینه تر است 

کشاورزی این کشور رتبه خوبی ندارد به طوری که از 5 سال گذشته تا به امروز توانسته 3 درصد رشد نماید که رقم قابل قبول است. همینطور فضای دامپروری در این کشور نیز نتوانسته در وضعیت خوبی گزارش شود البته این کشور به نوبه خود در شرایط مختلف توانسته به رشد این بخش ها کمک نماید اما رتبه کشاورزی و دامپروری در این کشور در دنیا 52 اعلام شده است.

در این کشور سیستم تحصیل در وضعیت متوسط دیده می شود شاید هنوز نظام تحصیل قدیمی به نظر برسد اما از نظر هزینه بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به این کشور را باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. نرخ زلوتی لهستان با توجه به تغییرات ارز جهانی تغییر می کند.

در این کشور به میزان 17 میلیون نفر نیروی کار وجود دارد. نرخ تورم در این کشور کمتر از 2 درصد است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی لهستان

ساختار سیاسی در کشور لهستان بر اساس ریاست جمهوری است به طوریکه او رئیس مملکت بوده و از دسته وظایف مهم آن معرفی نخست وزیر به پارلمان است. او می تواند برای جنگ و صلح تصمیم گیری نماید و همینطور می تواند با قدرت و اختیاری که دارد در مجلس نیز نقش تعیین کننده داشته باشد. نخست وزیر در این کشور رئیس هیأت وزیران محسوب می شود به طوریکه باید وزیرانش را به مجلس معرفی نماید و رأی گیری به طور دقیق صورت بگیرد. مجلس شورای ملی این کشور دارای 460 کرسی است که عموماً دوره های 4 ساله خواهد بود. اداره مجلس ملی توسط هیأت رئیسه و با کمک ارگان هایی به نام شورا مشورتی صورت می گیرد. هیأت رئیسه در این کشور شامل رئیس جمهوری به علاوه سه الی چهار معاون است که عدد چهار جدیدترین آماری است که به دست ما رسیده است. تمام آنها از بین نمایندگان مردم انتخاب می شود. مجلس در کنار قانون گذاری می تواند وزرا را هم انتخاب کند و همچنین در بین کاندیدهای موجود رئیس جمهور را نیز تعیین می کند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ لهستان

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است و بیش از 2 میلیون از جمعیت این کشور در این شهر زندگی می کنند و وضعیت کسب و کار در ورشو بسیار خوب است. فرصت‌های آموزشی و همینطور فضای کاریابی این کشور سبب شده است که اغلب مهاجرت به این کشور به ورشو باشد.

کراکوف از دیگر شهرهای قدیمی در این کشور محسوب می شود که منزلگاه خانواده سلطنتی بوده است و البته این شهر تا سال1609   پایتخت این کشور محسوب می‌شد. معماری خیره کننده این شهر قطعاً شما را به فکر فرو می‌برد. اولین دانشگاه لهستانی در این شهر تأسیس شد.

روکلای از دیگر شهرهای بزرگ این کشور است که دارای فضایی بسیار منحصر به فرد است. این شهر تاریخ غنی در دل خود جای داده است. این شهر به شهر کوتوله ها مشهور شده است.

گدانسک یک شهر بندری در این کشور است که به نوبه خود در لیست کلان شهرهای این کشور قرار گرفته است جمعیت این شهر بیش از 463 هزار نفر است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

پوزنان یکی از شهرهای بزرگ این کشور بوده. این شهر در لیست شهرهای تجاری مهم و همینطور مرکز حمل و نقل معتبر در دنیا قرار دارد. هر ساله نمایشگاه های مختلفی در این شهر برگزار می شود که بسیار ارزشمند است.

لودز در صنعت نساجی و چرم شهرت بالایی دارد به طوریکه امروزه مرکز فرهنگی هنری این کشور محسوب می‌شود. در این شهر مدرسه فیلم برای علاقمندان فراهم شده است. این شهر بسیار محبوب هنرمندان است .

کاتوویز یک شهر صنعتی در این کشور است که دارای جمعیتی در حدود 350 هزار نفر است. این شهر در 260 کیلومتری پایتخت این کشور قرار دارد و از نظر ایرانیان برای زندگی ارزانتر و مناسب تر از ورشو است.

سزیسین از شهرهای بسیار پرجمعیت در این کشور محسوب می شود و شب‌های بسیار زیبایی دارد.

از دیگر شهرهای بزرگ این کشورمی توان به لوبلین، گدنیا، ترونی و …. اشاره نمود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان یکی از بهترین روش هایی است که ایرانیان می توانند انتخاب نمایند، در برخی از شهرهای کشور لهستان فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت دیده می‌شود به طوریکه آمارها نشان می‌دهد ایرانیان در این کشور 75 درصد به نسبت ده سال گذشته به ثبت شرکت در کشور لهستان پرداخته اند. بیشتر شرکت ها در زمینه خدمات و صنعت رشد خوبی داشته است به طوریکه در سال 2018 شرکت های ایرانی که در زمینه قطعات خودرو فعالیت می کنند نیز رشد خوبی را به خود اختصاص داده است. کشور لهستان از نظر تولید و استقبال از کارآفرینان در وضعیت نرمال قرار دارد به طوریکه هر ساله به میزان مهاجران به این کشور افزوده می‌شود.

خلاصه تاریخ لهستان

نام بین المللی جمهوری خلق کشور لهستان پولند است که البته به زبانی محلی در زبان های قدیم پولسکا نامیده می شود. بیش از 1000 سال قبل در سرزمین کنونی این کشور شاهد قومی بودیم که ” له ” نام گرفته است. زمانی که برای بار اول در کشور لهستان دولت مستقل تشکیل شد نام این کشور به نام قوم مذکور اعلام شده است. این کشور در دوره های بعد نام قوم پولنی را نیز برای خود برگزید.

اولین خاندان سلطنتی در کشور لهستان پیاست نام دارد که به مدت 400 سال یعنی در قرن دهم الی 70 میلادی در این کشور سلطنت طولانی مدتی داشتند و البته فضای سلطنتی این خاندان بسیار عجیب و خوف انگیز بوده است. در سال 1941 در ماه ژوئن کشور لهستان توسط آلمان اشغال می شود و در طول جنگ جهانی دوم به میزان 6 میلیون نفر کشته می شوند. بعضی از این افراد یهودی بودند، این جنگ بزرگ هنوز در تاریخ کشور لهستان بسیار پر رنگ و غم انگیز است. در اوایل سال 1945 تمام کشور لهستان به دست روسیه اشغال می شود. در این دوره حزب کمونیستی کارگران متحد در این کشور دنبال می شود.

در سال 1956 اولین حزب کارگری که در فضای ضد کمونیستی صورت گرفته بوده در کشور لهستان ایجاد شد. اجناس در سال 1980 بسیار گران شده بود و اعتصاب قشر کارگر آغاز شد. این اعتصاب سبب شد که بزرگترین تحولات کشور لهستان در آن زمان رخ دهد. در سال 1983 دیگر خبری از حکومت نظامی در این کشور نبود.قیمت زلوتی کشور لهستان متغیر است به طوریکه در آخرین نرخ زلوتی کشور لهستان معادل با یک سوم دلار آمریکا است.

کشور لهستان

خلاصه ای از جغرافیای لهستان

اگر شما هم قصد دارید به کشور لهستان مهاجرت نمایید و یا به فکر یک سفر کوتاه مدت در این کشور هستید قطعاً نیاز است که از فضای جغرافیای آن مطلع شوید.

کشور لهستان دراروپای مرکزی قرار دارد این کشور دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است که هنوز هم مورد تأیید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر جغرافیایی به طور دقیق کشور لهستان را مورد ارزیابی قرار دهیم، این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و هشتمین کشور از نظر جمعیت در اروپا محسوب می شود. جمعیت کشور لهستان بیش از 38 میلیون نفر اعلام شده است. زبان کشور لهستان اغلب لهستانی است و واحد پول این کشور نیز زلوتی است. که هر 10 زلوتی معادل با 3 دلار آمریکا اعلام شده است. از نظر زمانی کشور لهستان دو ساعت و نیم نسبت به تهران عقب تر است.

آب و هوای کشور لهستان معتدل است به طوریکه زمستان های آن کمی سرد است و دارای تابستان های نسبتاً گرم است. اگر از سمت غرب این کشور را ارزیابی کنید دارای جریان های اقیانوسی از سمت روسیه است و بخش جنوبی آن نیز دارای آب و هوای گرمسیری است. در فصل زمستان شاید سرما و یخبندان در کشور لهستان دارای هوای قطبی قاره ای است و بارش برف سنگین نیز بخشی از فضای زمستانی این کشور محسوب می شود. گاهاً دمای هوا کمتر از صفر خواهد بود. اواخر تابستان در این شهر دارای توده هوای گرم و نیمه گرم هستیم. در بخش های شرقی این کشور پوشش گیاهی بیشتری دیده می شود و در بخش های جنوب غربی شاهد گونه های جانوری درنده هستیم.

 

کشورها و مناطق وابسته لهستان

کشور لهستان از بخش جنوب غربی با جمهوری چک هم مرز است این کشور از سمت جنوب با اسلواکی مرز مشترک دارد. از سمت شمال شرقی با کشور لیتوانی هم مرز است و از سمت جنوب شرقی نیز با اوکراین همسایه است. از طرفی از سمت شمال با دریای بالتیک مرز مشترک دارد. پرچم کشور لهستان دستخوش تغییراتی در طول تاریخ بوده است.

فرهنگ مردم لهستان

در کشور لهستان شاهد فرهنگی بسیار متنوع هستیم. به طوریکه عده ای برای جشن های مذهبی آماده می شوند و عده ای به پایکوبی های غیر مذهبی علاقه دارند در این کشور به فضای اعتقادی افراد بسیار احترام گذاشته می شود. زبان رسمی مردم کشور لهستان لهستانی است و سایر زبان های موجود روسی و اسلاوی است. البته زبان انگلیسی نیز در این کشور به زبان دوم مشهور است. در جامعه این کشور مذهب نقش بسیار مهمی دارد. اغلب جشن ها و تعطیلات مذهبی در لیست تعطیلات رسمی و ملی قرار دارد به طوریکه شرکت ها و مغازه ها در این روز بسته هستند.

مردم کشور لهستان به سبک کشورهای غربی لباس می پوشند اما در جشن های فرهنگی و مذهبی از لباس های سنتی استفاده می شود. بانوان عموماً از پیراهن های سفید رنگ با جلیقه های گلدوزی شده استفاده می کنند دامن های گل گلی به تن کرده و پوتین های بنددار می پوشند. در این کشور استفاده از گردنبندهایی که دارای مهره های مرجانی است بسیار مهم است. خانم های مجرد در این کشور از آرایش مو بیش از صورت استفاده می کنند. مردها لباس های شیک می پوشند و معمولا از شال گردن های سفید استفاده می کنند. استفاده از شلوارهای راه راه در این کشور بسیار دیده می شود و کلاه های رنگی نیز در نظر گرفته می شود.

خانواده و صداقت و همینطور رعایت ادب در کشور لهستان بسیار مهم است. به طور کلی اطرافیان به دو دسته تقسیم می شوند به طوریکه دسته اول آشنا خطاب شده و دسته دوم غریب است. کشور لهستان با ایرانیان بسیار صمیمی هستند. در این کشور هیچ کس حق ندارد به توریست توهین نماید. عموماً راهنماگر های مهمی هستند و سعی می کنند یک فضای صمیمی  بسیار ارزشمند ایجاد نمایند. در کشور لهستان عید پاک بسیار مهم است و افراد در این دوره سعی می کنند با هم مهربان تر باشند. حجاب کشور لهستان آزاد است و هیچ کس زیر سوال نمی رود.

 

قوانین عمومی در لهستان

در کشور لهستان هرگز حق ندارید به رئیس جمهور کشور خودشان و دیگر کشور ها  توهین کنید این کار یک جرم محسوب می شود.

رفتار با کودکان بسیار مهم است و هرگز فردی نباید حقوق کودکان را نادیده بگیرد.

بهتر است که قوانین کشور لهستان به طور دقیق دنبال شود و در زمان رانندگی نیز سعی کنید حواس خود را جمع نمایید.

ساده زیستی در کشور لهستان یک اصل است.

استفاده از لباس هایی با رنگ روشن و رسمی در شرکت و محل کار بهتر است

در این کشور شما حق ندارید در کنار یک شخص فقیر از دارایی خود صحبت کنید و یا لباس گران قیمت بپوشید.

سلامت دهان و دندان در کشور لهستان بسیار مهم است.

اقتصاد کشور لهستان به طور کلی به شرایط خدمات رسانی کشور بستگی دارد.

                  جهت اقدام مهاجرت به لهستان با مشاوران موسسه اکسین تماس حاصل بفرمایید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

کشور لهستان

کشور لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

کارشناسی ارشد در  لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

دوره تخصصی آموزش خلبانی در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

زندگی در لهستان

زندگی در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان