مهاجرت به بلژیک


مهاجرت به بلژیک

هدف ما در راستای ارائه این نوشتار بررسی کلیه شرایط مهاجرت به بلژیک و روش های اخذ ویزا برای متقاضیان این امر می باشد که امری ضروری است. در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با این موضوع می باشید. با مطالعه این نوشتار این فرصت را دارید که به اطلاعات زیادی دست یابید.

 1. راه های مهاجرت به بلژیک چه میباشد؟
 2. ارزانترین راه مهاجرت به بلژیک کدام راه است؟
 3. کیفیت زندگی در بلژیک چطور است؟
 4. شرایط صدور ویزا در سفارت بلژیک برای ایرانیان چگونه است؟
 5. تضمینی بودن کار به چه معنی است؟

با موفق شدن در گرفتن اقامت این کشور امکان دریافت ویزای شنگن وجود دارد و در نتیجه همه مزیت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره مند می شوند و اشخاص متقاضی مهاجرت به بلژیک نیازی به دریافت ویزا برای اقدام به سفر به سایر کشورهای اروپایی نخواهند داشت.

موسسه حقوقی و مهاجرتی اکسین در این راستا به شما کمک خواهد کرد.

زندگی در کشور بلژیک

در حال حاضر نظام حاکم بر این کشور نظام پادشاهی می باشد. پادشاه این کشور در راس نظام حکومتی این کشور قرار دارد. در صورتی که قدرت اصلی در دست شخص نخست وزیر این کشور می باشد. مکان جغرافیایی کشور بلژیک در غرب قاره اروپا می باشد و همانطور که می دانید پایتخت این کشور شهر بروکسل می باشد. این کشور موفق به عضویت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است. کشورهایی که با بلژیک دارای مرز مشترک می باشند و در همسایگی این کشور به سر می برند عبارتند از کشور هلند، کشور آلمان، کشور لوکزامبورگ و کشور فرانسه. جالب است که بدانید در این کشور سه زبان، رایج می باشد، با این توضیح که این زبانها عبارتند از زبان فرانسوی، آلمانی و زبان هلندی. تعداد کمی در این کشور به زبان آلمانی صحبت میکنند که فقط یک درصد از جمعیت این کشور می باشند.

بر اساس به روزترین و آخرین سرشماری در این کشور جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر در این کشور اقامت دارند و به زندگی کردن می پردازند. با این توضیح که وضعیت تراکم جمعیت در شهر بروکسل این کشور و همچنین مناطق موجود اطراف این شهر پر تراکم تر از سایر نقاط این کشور می باشد. واحد پولی بلژیک به مانند سایر کشورهای اروپایی و کلیه کشورهای عضو اتحادیه قاره اروپا یورو می باشد. آب و هوای موجود این کشور معتدل می باشد و در همه فصول هوای این کشور بارانی میباشد.

شرایط مهاجرت کاری به بلژیک

اشخاص متقاضی مهاجرت به بلژیک در راستای موفق شدن در زمینه مهاجرت کاری به این کشور ملزم به تحویل دادن یک دعوتنامه از جانب یک شخص کارفرما که دارای اقامت این کشور می باشد، است. با این توضیح که شخص کارفرما ملزم به چاپ آگهی شغل مورد نظر در این کشور می باشد و در مرحله بعدی شخص متقاضی برای بار دیگر اقدام به آگهی در اتحادیه اروپا می کند که تعداد این اقدام باید برای 3 ماه بوده و در صورتی که باز هم شخص متقاضی یافت نشد، در این صورت کارفرما می تواند اقدام به جذب نیرو از سایر کشورها نماید. 

 

متقاضیان برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار می توانند به دو روش زیر اقدام کنند:

 

 • دریافت پیشنهاد کارJob Offer : متقاضی با اخذ دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای بلژیکی و امضای قرارداد با این کارفرما می تواند ویزای کار بلژیک را دریافت کند. اگر کارفرمای بلژیکی در کشور بلژیک و کشورهای اتحادیه اروپا برای فرصت کار آگهی شده نیروی کاری مناسب پیدا نکند، با متقاضی ایرانی قرارداد کاری امضا می کند.

 

 • فرصت جستجوی کار Job Seeker: متقاضی کار می تواند در فرصت یک ساله جستجوی کار در بلژیک ویزای کار این کشور را اخذ کند.

 

 • دارا بودن مهارت کاری، سوابق حرفه ای و کاری، تحصیلات دانشگاهی و مدرک معتبر از دانشگاه ها و مراکز آموزشی مورد تأیید از مدارک لازم برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار است.

 

 • متقاضی برای اخذ ویزای کار بلژیک باید به مدت 3 سال در کشور خود مهارت های حرفه ای و کاری را فراگرفته باشد و دارای تجربه کاری و حرفه ای باشد.

 

 • ارسال مدارک و سوابق کاری 3 ساله، مدرک تحصیلی دانشگاهی، بیمه معتبر، فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری بلژیک و دعوتنامه از طرف کارفرمای بلژیکی برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار الزامی است.

وضعیت صنعت در مهاجرت به بلژیک

این کشور از جمله اولین کشورهای اروپایی می باشد که انقلاب صنعتی در آن رخ داده است. بیشترین میزان صادرات این کشور دربرگیرنده صنایع مربوط به ماشین آلات صنعتی و صنایع مربوط به فلزات و آهن آلات می باشد که در این صنایع امکان صدور به دیگر کشورهای اروپایی وجود دارد.

 از جمله مشهورترین راه های مهاجرت نمودن به این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مهاجرت به این کشور از روش خرید ملک مسکونی
 • مهاجرت به این کشور از روش تجاری
 • مهاجرت به این کشور از روش سرمایه گذاری دربورس

با این توضیح که اقدام به خرید ملک مسکونی در این کشور و یا شروع فعالیت تجاری در همه موارد نمیتواند منجر به گرفتن اقامت دائم شود و می بایست بر اساس قوانین خاص و مختص به خود باشد. برای نمونه ملک تجاری باید بر اساس میزان سود و کار آفرینی مشخص و معینی باشد تا این که موفق شود به عنوان یک شغل تجاری پر سود در زمینه سرمایه گذاری را به همراه داشته باشد.

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج و تولد فرزند

این کشور به مانند همه کشورهایی که به عضویت اتحادیه اروپا در آمده اند قادر می باشد به همه اشخاصی که اقدام به ازدواج با یکی از اشخاصی که دارای تابعیت این کشور نموده اند مجوز اقامت دائم را صادر نماید. اشخاص متقاضی مهاجرت به بلژیک قادر می باشند که با تکمیل کلیه مدارک خود و همچنین تحویل این مدارک به سفارت این کشور، ازدواج خود را با یکی از اشخاص تابع این کشور اعلام نماید.

 

تولد فرزند در کشور بلژیک ممکن می باشد در صورتیکه نوزادی از یک پدر و مادر که دارای تابعیت این کشور نمی باشند ولی در خاک این کشور اقدام به دنیا آوردن فرزند کنند. با این شرط که پدر و مادر وی و یا حتی یکی از آنها در طول مدت زمانی که به اندازه 10 سال باشد و برای مدت زمانی به میزان حداقل 5 سال را در این کشور سپری نموده باشند.

 

 

 • اگر پس از مدتی از ازدواج مشخص شود که این ازدواج فقط برای اخذ اقامت بلژیک انجام شده است، متقاضی نمی تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.
 • متقاضی در صورتی می تواند پس از 5 سال زندگی مشترک مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند که با قوانین این کشور آشنا باشد و در طی اقامت در بلژیک مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد.
 • از شرایط ازدواج در بلژیک دارا بودن سن مناسب بالای 18 سال برای هر دو طرف ازدواج و مجرد بودن هر دو طرف می باشد.
 • یکی دیگر از شرایط ازدواج متقاضی خارجی با شهروند بلژیک این است که یکی از طرفین ازدواج دارای تابعیت بلژیک باشد و بیش از ۳ سال در این کشور زندگی کرده باشد و علاوه بر این متقاضی خارجی باید حداقل به مدت ۶ ماه در کشور بلژیک اقامت داشته باشد.
 • متقاضی باید گواهی تمکن مالی و اسناد مالی و رسید حقوق ماهانه را برای اثبات تامین هزینه های زندگی مشترک در بلژیک ارائه دهد.
 • دارا بودن گواهی عدم سوپیشینه و گواهی سلامت جسمی و عدم ابتلا به بیماری های مسری و بیمه درمانی با پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو از الزامات ازدواج در بلژیک و با شهروند این کشور می باشد.

 

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیلی یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. اعتبار جهانی مدرک تحصیلی، کیفیت بالای سطح آموزشی، بالا بودن استانداردهای آموزشی و اخذ پذیرش آسان موجب مهاجرت بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است.

 

 

 • دارا بودن مدرک دیپلم ۱۲ ساله دیپلم و اخذ نمره لازم در آزمون ورودی و دارا بودن مدرک مهارت زبان رسمی از جمله شرایط لازم برای مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل می باشد.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بلژیک در حدود ۳ سال، مقطع کارشناسی ارشد در حدود یک تا ۲ سال و مقطع دکتری در حدود ۳ سال می باشد.
 • زبان تحصیل در دانشگاه های بلژیک زبان رسمی هلندی و زبان آزمون های پذیرش نیز زبان هلندی می باشد.
 • دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی پاره وقت می توانند ضمن تحصیل تا 30 ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های بلژیک می توانند پس از تمام شدن دوره تحصیلی در فرصت ۶ ماهه تا یک ساله جستجوی کار با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و پس از ۳ تا ۵ سال کار و اشتغال اقامت دائم این کشور را اخذ کند.
 • متقاضیان با مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کنند.

 

انواع ویزای کار بلژیک

متقاضیان برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار می توانند 3 نوع ویزای کار این کشور را اخذ کنند.

 • ویزای کار نوع A : این نوع ویزا مختص متقاضیانی است که دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای بلژیکی می باشند. شرط دیگر اخذ این نوع ویزا، اشتغال به مدت 4 سال از مجموع 10 سال اقامت و زندگی در این کشور می باشد. متقاضیان برای اخذ این ویزای کار باید کمتر از یک سال در مجموع 10 سال در خارج از کشور بلژیک زندگی کرده باشند.

 

 • ویزای کار نوع B : متقاضیان با دارا بودن پیشنهاد کاری از کارفرمای بلژیکی می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. این ویزای قابل تمدید، تا یک سال اعتبار دارد.

 

 • ویزای کار نوع C : دانشجویان مشغول تحصیل در بلژیک، پناهندگان و دیپلمات ها که فاقد مجوز اقامت دائمی بلژیک می باشند، می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. این ویزا قابل تمدید تا 5 سال اعتبار دارد. متقاضیان با اخذ این نوع ویزای کاری از همه حق و حقوق شهروندی بلژیک برخوردار می شوند.

            شما میتوانید جهت اقدام  مهاجرت به بلژیک با کارشناسان موسسه مهاجرتی اکسین تماس حاصل بفرمایید.

با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان