کشور بلژیک


بلژیک

کشور بلژیک با قدمتی کهن است که در غرب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور عضو اتحادیه اروپا  و پایتخت آن بروکسل است. واحد پول این کشور یورو است. بر اساس آماری که سال 2011 گزارش شد جمعیت ای کشور حدود 11.007.020 است. مساحت آن بالغ بر 30.528 کیلومتر مربع بوده و از این نظر صد و سی و هفتمین کشور جهان محسوب می شود.

این کشور از

 • سه قومیت(فنلاندی، فرانسوی و آلمانی)
 • سه منطقه ی (بروکسل، فنلاندرز و والوون)
 • تشکیل شده است.
 • همسایگان این کشور
 • از جنوب با فرانسه
 • از شمال با هلند
 • از شرق با آلمان
 • از سمت جنوب شرقی با لوکزامبورگ
 • از سمت شمال غرب با دریای شمال هم مرز است.

معنی و مفهوم پرچم کشور بلژیک

پرچم ملی بلژیک از سه نوار عمودی هم اندازه به رنگ های از چپ به راست مشکی، زرد و قرمز تشکیل شده است. این رنگ ها از نشان دوک نشین برابانت و نحوه قرار گیری رنگ ها کنار هم، احتمالاً از پرچم فرانسه گرفته شده است.

مردم این کشور به دو زبان هلندی و زبان فرانسوی صحبت می کنند و گروه کوچکی از این کشور نیز آلمانی صحبت می کنند.

 

مذهب اصلی این کشور مسیحت مخصوصا رومان کاتولیک است که بزرگترین مذهب این کشور محسوب می شود. حدود 58% از جمعیت پیرو کلیسای رومان کاتولیک هستند. مسلمانان، اعضای کلیساهای پروتستان و ارتودکس شرقی روی هم رفته 14% از جمعیت را تشکیل می دهند.

کشور بلژیک

اقتصاد کشور بلژیک

صنعت گردشگری در این کشور صنعت مهمی به حساب می آید. در سال 2005، 6.7 میلیون نفر به این کشور سفر کردند و در سال 2017 در رتبه بندی وضعیت گردشگری در رده 21 ام قرار گرفت.

نیروی کار در این کشور بلژیک 4/9 میلیون نفر بوده که بخش عمده ی این نیروی کار در بخش کشاورزی فعالیت می کنند در کل کشور بلژیک دارای تقریبا  8/1 درصد دارای نرخ بیکاری بوده و تورم اقتصادی در این کشور نیز 1/8 درصد می باشد . سایر نیروهای کار در بخش صنعت و پس از آن در بخش خدمات فعالیت دارند .

بخش صادرات کشور بلژیک

 آهن و فولاد، اتومبیل، الماس، تولیدات غذایی، تولیدات نفتی، منسوجات، فلزات، پلاستیک.

شهر آنتورپ در این کشور، یکی از مهم ترین مراکز بین المللی تجارت الماس در جهان است و نرخ تجارت الماس روزانه در این شهر 200 میلیون دلار است.

بخش واردات این کشور:

واردات این کشور نفت خام، لباس و پوشاک، ماشین آلات، مواد شیمیایی می باشد.

تولیدات غذایی و الماس خام را از کشورهای زیر وارد می کنند:

فرانسه، آلمان، آمریکا، انگلستان، هلند، ایرلند

جاذبه های گردشگری کشور بلژیک

شهر بروکسل پایتخت بلژیک، بزرگترین شهر این کشور و از نظر معماری بسیار زیبا است.

کاخ بزرگ، سازه کریستالی آهنی به نام اتومیوم که از نمادهای شهر بروکسل به حساب می آید.

از جاذبه های گردشگری این کشور بسیار زیبا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خانه های ویکتور هورتا
 • ویلا امپاین
 • گالری سلطنتی سنت هوبرت
 • موزه میما
 • تپه موند د آرت به معنای کوه هنر
 • موزه آلات موسیقی
 • مجموعه اروپای کوچک
 • موزه و خانه مگریته
 • دریاچه بویس د لا کامبر
 • کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا

فرهنگ مردم کشور بلژیک

بهداشت و هوای پاک بسیار برای بلژیکی ها مهم است به همین دلیل حتی در شهرهای صنعتی در این کشور نیز  آلودگی هوا بسیار پایین است. معماری و هنرهای تجسمی در بلژیک معروف است. قانون اساسی و دولت بلژیک معتقد به آزادی مذهب در این کشور هستند. 55% مردم خود را مذهبی می دانند ازاین رو،47 درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک می باشند و 3.5 درصد جمعیت آن نیز دارای دین اسلام می باشند که دومین دین بزرگ کشور به شمار می رود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بلژیک

رتبه کشور بلژیک در زمینه پیشرفت تکنولوژی در دنیا بسیار زیاد است به طوریکه سیستم های پرداخت این کشور توانسته طبق جدیدترین متریال های روز دنیا طراحی شود. تحقیق و بررسی ها نشان می دهد که روش های پرداخت و همینطور سرویس ها در این کشور به صورت روتین ارزیابی می شود و پرداخت آنلاین با استفاده از کارت های اعتباری حتی در شهرهای کوچک این کشور نیز دیده می شود و این روال سبب شده است که رتبه این کشور در زمینه سیستم های پرداخت بیشتر از سایر کشورهای بزرگ دنیا باشد.

این کشور پایتخت شکلات اروپا محسوب می شود به طوریکه در تاریخ این کشور دیده می شود که اشراف زادگان در کشور بلژیک با درست کردن شکلات داغ سعی می کردند لحظات خوشی را برای خود فراهم سازند. ارزیابی ها نشان می دهد که این کشور توانسته رتبه اول شکلات در اروپا را به خود اختصاص دهد به طوریکه یکی از بهترین سوغاتی های سفر به بلژیک محسوب می شود.

این کشور در زمینه های صنعتی رتبه بالایی در دنیا دارد و سعی کرده پایه صنعتی خود را به رشد 92 درصدی برساند در این کشور خصوصی‌سازی بسیار دیده می شود و این اصل نشان می دهد که این کشور برای سرمایه گذاران خارجی شرایط خوبی را در نظر گرفته است. بررسی ها مشخص کرده است که رتبه این کشور در زمینه تورم وضعیت خوبی ندارد و نیاز است که زیرساخت های تورمی در این کشور رشد بیشتری داشته باشد.

این کشور در زمینه صادرات نیز رشد داشته است و صادرات این کشور بر پایه ماشین آلات و مواد شیمیایی و الماس دیده می شود. این کشور محصولات غذایی و همینطور آهن را به کشورهای انگلستان و آمریکا و ایتالیا صادر می کند و در این زمینه نیز به رشد خوبی رسیده است.

امنیت در این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و دولت کشور بلژیک سعی کرده است قوانین امنیتی در این کشور را به طور دقیق و روتین افزایش دهد بررسی های موجود در این زمینه نشان می دهد که این کشور در زمینه دزدی و کیف قاپی توانسته سیاست های جدید و جدی در نظر بگیرد.

این کشور از نظر قانون در دنیا مطرح است، در این کشور هر نوع بی ادبی، فحاشی و بی فرهنگی شما را با قانون جدی روبرو می کند و مردم این کشور بسیار معتقد هستند که احترام باید همیشه و همه جا وجود داشته باشد. بررسی های اخیر نشان داده است که این کشور یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه محصولات وارداتی رشد خوبی را شامل شده است و خوشبختانه این کشور توانسته از ساده‌ترین بخش های دولتی در زمینه پوشش دهی مالی در پروژه های بزرگ استفاده نماید. در این کشور خبری از روند های رابطه در زمینه کاری نیز دیده نمی شود.

خلاصه ای از جغرافیای بلژیک

کشور بلژیک یک کشور کوچک است که در اروپا نقش بزرگی دارد. این کشور دارای موزه و اماکن تاریخی بی نظیری است. طبیعت زیبا و شکلات و سیب زمینی سرخ کرده تنها بخش کوچکی از این کشور محسوب می شود. مردم این کشور به زبان فرانسوی و هلندی صحبت می کنند. تفاوت های زیادی بین نواحی ساحلی در فصل تابستان و همینطور بخش‌های مرتفع در فصل زمستان این کشور دیده می شود اما در کل آب و هوای این کشور معتدل است. در این کشور در تابستان و زمستان شدت گرما و سرما دیده نمی شود اما به طور کلی بارندگی در این کشور زیاد است. کمترین میزان دمای هوا در ماه های دسامبر و ژانویه در این کشور 6 درجه اعلام شده است اما بیشترین دمای هوا در ماه های جولای و آگوست دیده می شود و میانگین آن 23 درجه سانتی گراد اعلام شده است. هر یک از شهرهای این کشور از نظر فضای تحصیلی رتبه مخصوص به خود را دارند.

این کشور دارای سه منطقه است که بخش اول آن دشت های ساحلی شمال غربی و بخش های میانی آن فلات مرکزی است. در بخش جنوب شرقی این کشور کوه های آردن دیده می شود. قسمت اولیه در این کشور به دشت های ساحلی معروف تعلق گرفته است و زمین های این بخش خشک است. تپه های شنی زیادی در این کشور دیده می شود اما در بخشی از آن شاهد دره های حاصلخیز هستیم. این کشور دارای سه فرودگاه است که دو مورد آن در شهر بروکسل قرار دارد. پوشش گیاهی انبوه در کوه های آردن دیده می شود.

جهت اقدام مهاجرت به بلژیک با کارشناسان اکسین مهاجر تماس حاصل بفرمایید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان