استان انتاریو


استان انتاریو

شهر تورنتو مرکز استان انتاریو می‌باشد. این شهر با داشتن جمعیت 5.3 میلیونی، به بزرگ‌ترین شهر کانادا تبدیل شده است. 

تورنتو کانون سازمان‌های بورس می‌باشد. نیمی از ساکنان تورنتو، زادۀ کشورهای دیگر می‌باشند.

این شهر، به دلیل داشتن بیشترین تنوع فرهنگی و قومیتی، رتبۀ اول را به خود اختصاص داده است. دیگر شهر استان انتاریو، شهر اتاوا می‌باشد که کانون اداره‌های دولتی و پایتخت کشور کانادا محسوب می‌شود. 

اتاوا در بخش جنوب شرقی استان انتاریو قرار دارد. انتاریو همچنین شامل شهرهای مهم دیگری از جمله تاندربی، لندن، کینگ استون، همیلتون و سادبری می‌باشد. 

با توجه به این که این شهر کانون اقتصادی کشور کانادا است دارای منابع طبیعی زیبا و جذابی می‌باشد.

منابع طبیعی شهر انتاریو کانادا

از جمله منابع طبیعی آن می‌توان به پارک‌های زیبا و دیدنی، جنگل‌های گسترده، چهار دریاچه بزرگ و آبشار نیاگارا که شهرت جهانی دارد، اشاره کرد. 

این استان علاوه بر تنوع طبیعی و زیست محیطی، دارای تنوع فرهنگی نیز می‌باشد. این تنوع فرهنگی، به دلیل مهاجرت گسترده به جامعه‌ای است که در آن تعامل و همزیستی بین فرهنگ‌های مختلف را در خود پرورش داده است. 

شهرهای زیبای این منطقه توجه اکثر گردشگران و هنرمندان را از تمام دنیا به خود جذب کرده است. همین امر به طور همزمان سبب افزایش علم و ثروت در این کشور شده است.

استان انتاریو کانادا

شرایط آب و هوای انتاریو کانادا چگونه است

شرایط آب و هوای کشور کانادا به طور کلی قاره‌ای است. یعنی در فصل بهار و پاییز، آب و هوای معتدلی دارد، تابستان آن گرم است و نهایتاً زمستانی بسیار سرد نیز دارد، به طوری که زمستان آن با بارش سنگین برف همراه است. 

با وجود دریاچه‌های بزرگ، این استان در قیاس با سایر مناطق غربی، در طول سال، تغییرات دمایی زیادی ندارد. مقدار بارش‌ها نیز در این منطقه بیشتر از مناطق مرکزی کانادا است.

شهرهایی که در جنوب انتاریو قرار دارند، خیلی گرم‌تر هستند. 

در این شهرها ممکن است دمای هوا به 30 درجۀ سانتی‌گراد هم برسد. 

در فصل زمستان، مناطق شمالی دریاچه‌ها نسبت به سایر شهرها خیلی سردتر هستند. 

زمستان های سرد این مناطق به خاطر جریان هوای قطب شمال است که درجه حرارت آن بین 0 تا 10- درجۀ سانتی‌گراد در حال تغییر است. 

این شهرها برای این که از سرما در امان باشند، دارای پیاده‌روهای زیرزمینی، سامانۀ گرمایش مرکزی و سالن‌های ورزشی سرپوشیده هستند.

بهترین زمان برای مسافرت به انتاریو کاناداچه وقتی است

کانادا کشوری چهار فصل است، اما به دلیل پهناور بودن، از آب و هوای متغیری برخوردار است. در ادامه قصد داریم آب و هوای انتاریو کانادا را در هر چهار فصل مورد بررسی قرار دهیم:

 

  • فصل بهار در انتاریو

فصل بهار از ماه مارس شروع می‌شود و تا ماه ژوئن ادامه دارد. بهترین زمان برای لذت بردن از پارک‌های تورنتو، فصل بهار است. در فصل بهار، بیشتر اوقات، هوای اکثر شهرهای انتاریو بارانی است و لازم است که چتر و لباس بارانی همراه خود داشته باشید. به خاطر طبیعت زیبا و آب و هوای عالی انتاریو، بیشتر مسافران فصل بهار را برای رفتن به این استان انتخاب می‌کنند.

 

  • فصل تابستان در انتاریو

فصل تابستان از ماه ژوئن آغاز و در ماه سپتامبر پایان می‌یابد. انتاریو در فصل تابستان آب و هوای گرم و نسبتاً مرطوبی دارد. ماه‌های جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌ها سال به محسوب می‌شوند. چون انتاریو تابستان معتدل و گرمی دارد، گردشگران زیادی آن را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. به همین علت فصل تابستان، شلوغ‌ترین فصل گردشگری در انتارو محسوب می‌شود.

 

  • فصل پاییز در انتاریو

فصل پاییز از ماه سپتامبر شروع و در ماه دسامبر تمام می‌شود. در این فصل هوا خنک است. نه هوا خیلی سرد است و نه خیلی گرم. در این فصل در اغلب اوقات هوای انتاریو بارانی است. با این حال از زیبایی‌های خاص آن نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. انتاریو پاییز بسیار زیبا و چشم‌نوازی دارد. در آمیخته شدن رنگ‌ها با هم، تصویر وصف‌ناشدنی و زیبایی را می‌سازد، به طوری که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌نماید. پاییز این شهر، کوتاه است، از این فرصت استفاده کنید و به بیرون بروید تا این زیبایی‌های خیره‌کننده را به تماشا بنشینید. شهر انتاریو در فصل پاییز، به یکی از زیباترین شهرهای جهان تبدیل می‌شود و هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

 

  • فصل زمستان در انتاریو

انتاریو زمستان‌های سرد و طولانی دارد. دمای هوا در بیشتر نقاط، زیر صفر درجۀ سانتی‌گراد است. اگر می‌خواهید در زمستان به انتاریو سفر کنید حتما از لباس‌های مناسب این فصل استفاده نمایید.

آب و هوای شهر تورنتو در استان انتاریوکانادا به چه صورت است

شهر تورنتو آب و هوای نیمه‌ قاره‌ای دارد. بیشتر اوقات هوای این شهر ابری است. متوسط دمای هوای تورنتو 21 درجۀ سانتیگراد است. 

به طور معمول، میانگین دمای این شهر در سردترین حالت به 6 درجۀ سانتی‌گراد و در گرم‌ترین حالت به 13 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد.

 این شهر آب و هوای به طور کلی معتدلی دارد. به دلیل اینکه شهر تورنتو در کنار سواحل دریاچه انتاریو قرار دارد، آب دریاچه سبب شده که تورنتو زمستان‌های گرم و تابستان‌های خنک را نیز تجربه کند.

به دلیل وجود خودروهای زیاد و شرکت‌های صنعتی، متأسفانه باید اذعان داشت بر خلاف باور عامۀ مردم، این شهر از آب و هوای مناسبی برخوردار نیست. 

اما با این حال، تورنتو در بین 50 شهر برتر دنیا، رتبۀ 21 را به خود اختصاص داده است. تورنتو تابستان‌های آفتابی دارد، ولی زمستان‌های این شهر کمتر شاهد هوای آفتابی است. اقامت در این شهر برای کسانی که شهرهای بزرگی مانند لس‌آنجلس و نیویورک را دوست دارند، مناسب است. لازم به ذکر است که این شهر آمار جرم و جنایت بسیار پایین است.

وضعیت اشتغال و اقتصاد در انتاریوکانادا به چه صورت است

قلب اقتصادی کانادا، استان انتاریو است این استان از صنایع متنوعی برخورداراست. انتاریو، علاوه بر داشتن بسترهای ضروری برای تولید، به لحاظ عرضۀ خدمات نوین و ملزومات اقتصادی نیز، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. 

وجود ادارات دولتی و وزارتخانه‌های فدرال در شهر اتاو سبب شده مشاغل مختلفی جذب سازمان‌های بین‌المللی غیر تجاری شوند. صنعت اتومیبل‌سازی، قسمت مهم و اساسی تولیدات استان انتاریو است.

 به طور کلی شرکت‌های کانادایی جزء شرکت‌های پیشگام دنیا در این صنعت هستند. جالب است بدانید بیشتر خودروهای آمریکایی در کشور کانادا تولید می‌شوند. در چند سال گذشته، شاهد سرمایه‌گذاری‌های کلان توسط صنایع پیشگام و فن‌آوری‌های نوین در کانادا بوده‌ایم.

استان انتاریو همواره به دلیل داشتن فراوانی منابع طبیعی به خصوص جنگل‌های فراوان، مورد توجه شرکت‌های صنعتی زیادی مثل صنایع چوب‌بری بوده است.

 انتاریو همچنین به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان، مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. به دلیل موقعیت‌های شغلی استان انتاریو، آمار بیکاری این استان نسبت به سایر استان‌ها کانادا کمی کم‌تر است. 

این استان همچنین با توجه به موقعیت اقتصادی و تنوع صنایع موجود، از صنعت کشاورزی گرفته تا فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، دارای موقعیت‌های شغلی متنوعی است. با توجه به این پیشینه، در سال‌های گذشته به طور فزاینده‌ای شاهد پیشرفت چشمگیر سطح و تنوع کاری در استان انتاریو بوده‌ایم.

زندگی در انتاریوکانادا دارای چه استانداردهایی می‌باشد

به طور تقریبی درآمد ساکنان انتاریو، در میان سایر استان‌های کانادا، جزء بالاترین درآمدها به حساب می‌آید. 

هر چند باید اذعان داشت در سال‌های اخیر، بعضی از هزینه‌های زندگی، به خصوص هزینۀ مسکن در این استان بالا رفته است. 

میانگین درآمد خانواده‌ها در استان انتاریو نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است. این استان با داشتن درآمد ساعتی بالا، به عنوان دومین نرخ پایۀ حقوق ساعتی کشور کانادا محسوب می‌شود.

 در این استان نرخ مالیات بر ارزش افزوده حدود 13% است. گرچه هزینه‌های زندگی در انتاریو کمی بیشتر از میانگین کل کشور است، ولی نرخ درآمدها در این استان به حدی است که می‌توانید از یک زندگی عالی و لوکس در این استان لذت ببرید.

 دو شهر تورنتو و اتاوا، به خاطر پاکیزگی و ارائه خدمات سریع، به بهترین و عالی‌ترین مکان‌های کانادا برای زندگی تبدیل شده‌اند، بطوری که همواره میزبان همیشگی جمعیت کثیری از مهاجران است.

از آن جایی که جمعیت استان انتاریو در حال بیشتر شدن است و اخیراً مهاجرین زیادی به این استان نقل مکان کرده‌اند، قیمت مسکن در شهرهای بزرگ انتاریو رو به افزایش است. هر چند میزان درآمدی ساکنین این شهرها به گونه‌ای است که می‌تواند به جبران مخارج و هزینه‌های مسکن کمک کند. 

به دلیل اینکه قیمت مسکن در شهرهای کم‌جمعیت این انتاریو به میزان شهرهای پرجمعیت نیست، بیشتر خانواده‌ها برای کاهش هزینه‌های زندگی خود به سمت شهرک‌هایی که در نزدیکی شهرهای بزرگ قرار دارند، مهاجرت می‌کنند.

 قیمت یک واحد آپارتمان در شهر تورنتو، حدوداً از قیمت یک واحد آپارتمان در شهر اتاوا بیشتر است.

 با توجه به شهر و کیفیت مسکن، بین 25 الی 15 درصد درآمد شهروندان در این استان صرف اجارۀ مسکن می‌شود.

شرایط تحصیلی در استان انتاریو کانادابه چه صورت است

دوران تحصیل در استان انتاریو از پیش‌دبستانی شروع شده و تا دبیرستان ادامه می‌یابد. دوران دبیرستان به شکل یک دورۀ آموزشی نوین، و با استفاده از استانداردهای نوین تدریس، در راستای آماده‌سازی دانش‌آموزان جهت ورود به کالج، دانشگاه یا دانشکده‌های فنی – حرفه ای، و با هدف ورود مستقیم آنها به بازار کار برنامه‌ریزی شده‌اند.

دانش‌آموزی که دوران دبیرستان خود را در انتاریو به اتمام رسانده و قصد ادامه تحصیل داشته باشد، از طرف نهادهای مختلفی مورد حمایت و آموزش قرار می‌گیرد.

این نهادها شامل دانشگاه‌های تحقیقاتی، دانشکده‌های فن‌آوری، هنر، کشاورزی و غیره می‌باشند. 

دانشگاه‌های انتاریو همواره جزء دانشگاه‌های برتر و شناخته شدۀ جهان به حساب می‌آیند. از مشهورترین این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه یورک، دانشگاه کوبین و دانشگاه انتاریوی غربی اشاره نمود.

تمامی استان‌های کشور کانادا، موظفند بر اساس قوانین وضع شده در این کشور، تمامی خدمات بهداشت و درمان را در اختیار کسانی که به صورت قانونی تابعیت کشور کانادا را دارند، قرار دهند.

 اکثر خدمات بهداشتی و درمانی که به شهروندان کانادایی ارائه می‌شود، به صورت رایگان می‌باشد. البته برخی از درمان‌های غیرضروری مثل جراحی‌های زیبایی مربوط به پوست و مراقبت‌های دندان پزشکی معمولاً شامل این قوانین نمی‌شود.

لازم به ذکر است که لیست اینگونه خدمات در استان‌های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال تمام مراقبت‌های درمانی در استان انتاریو به صورت رایگان در اختیار شهروندان این استان قرار می‌گیرد. 

در واقع برنامۀ جامع بیمۀ درمانی در استان انتاریو به گونه ای است که تمامی هزینه‌های خدمات درمانی را برای شهروندان انتاریو و اکثر کسانی که به صورت دائم در این استان هستند را به صورت کامل پرداخت می‌نماید. 

این هزینه‌ها عبارت است از هزینه‌های آزمایشات پزشکی، هزینه‌های معاینات پزشکی، هزینه‌های بستری در بیمارستان، هزینه‌های فوریت‌های پزشکی و دندان‌پزشکی. انتاریو دارای بیمارستان‌های زیادی است. این بیمارستان‌ها شامل بیمارستان‌های تخصصی، بیمارستان‌های اورژانسی و بیمارستان‌های تحقیقاتی می‌باشد. همچنین این استان از چندین بیمارستان خصوصی بهرمند است که خدمات پزشکی و درمانی ویژۀ خود را به شهروندان این استان عرضه می‌کند.

انتاریو کانادا دارای چه فرهنگی است

به دلیل وجود فرهنگ‌های متنوع از سراسر دنیا در استان انتاریو، این استان جزء یکی از غنی‌ترین مناطق از نظر تنوع فرهنگی به حساب می‌آید. 

در شهرهای بزرگی مثل اتاوا و تورنتو هم فرهنگ مهاجرپذیری به طور چشمگیر دیده می‌شود. تنوع فرهنگی در این شهرها تا حدی است که اگر کسی تازه به این شهرها آمده باشد، در کنار این فرهنگ‌های مختلف، به هیچ عنوان احساس تنهایی و غربت نمی‌کند.

استان انتاریو به دلیل فرهنگ مهاجرپذیری شهرهای بزرگ آن، دارای فرهنگ‌ها و اقوام مختلفی است. 

همین امر سبب شده وقایع فرهنگی گوناگونی در این استان پدید آید. برای مثال جشنوارۀ ساکنین حوزۀ کارائیب، که بزرگترین جشنوارۀ این منطقه در جهان به حساب می آید. 

این جشنواره در ابتدا توسط مهاجران آن منطقه به خاطر مطرح کردن فرهنگ خود به دیگران به وجود آمد. 

ولی امروزه این جشنواره در جهان مطرح شده و هر ساله بازیدکنندگان زیادی را جذب خود کرده است. شایان ذکر است که تمامی فرهنگ‌های مختلف در سرتاسر انتاریو برای نمایش یک فرهنگ واحد مشارکت می‌کنند.

شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا از چه ویژگی‌های خاصی برخوردار است

شهر تورنتو، در واقع به کانون اقتصاد کانادا تبدیل شده است. به‌طوریکه در جوامع مختلف، آن را با نام «نیویورک سوییس» می‌شناسند. چون از همه لحاظ دارای ویژگی‌های مشترک با شهر نیویورک و کشور سوییس است. همچنین تقریباً تمام مؤسسات عظیم کانادا، در تورنتو مستقر شده‌اند.

یکی دیگر از دلایل اینکه تورنتو را با نام نیویورک سوییس می‌شناسند، این است که هم از  امنیت بسیار بالایی برخوردار است و هم به لحاظ پاکیزگی، سرآمد است. لازم به ذکر است که همین ویژگی‌ها سبب شده تا تورنتو دائماً در لیست بهترین مکان‌های جهان از لحاظ امرار معاش و میزان درآمد بالا قرار بگیرد.

تورنتو، به واقع شهری است که از همه لحاظ بی‌نظیر است. تا جایی که در میان جوامع مختلف، با نام «شهر طلایی» هم شهرت پیدا کرده است. شهری که از حیث جمعیت، جزء شهرهایی است که بیشترین تنوع اقلیتی را داراست و در تمام سطح شهر، مردم و اقوام گوناگونی به چشم می‌خورند که هر کدام از آنها از نقاط مختلف جهان به تورنتو آمده و این شهر را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

                                                     جهت اقدام مهاجرت به این استان با کارشناسان موسسه اکسین تماس بگیرید.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان