کالج اویسینا مجارستان


بنیان گذار کالج بین المللی اویسینا

کالج اویسینا یا همان کالج بین المللی اویسینا در مجارستان واقع شده است، دکتر شاهرخ میرزاحسینی پس از اخذ مدرک دیپلم در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل شد و پس از دریافت مدرک کارشناسی خود اقدام به تحصیل در مقطع ارشد و دکترا کرد. ایشان پس از اخذ مدرک دکتری به جهت تکمیل تحصیلات خود در زمینه پزشکی و علوم سلولی و مولکولی راهی کشور مجارستان و  کشور آمریکا شدند. ایشان مسلط به زبان فارسی، ترکی، مجاری و انگلیسی هستند. دکتر شاهرخ میرزاحسینی در سال 1995 (1373شمسی) کالج بین المللی اویسینا را تاسیس نمودند. دکتر شاهرخ میرزاحسینی، سرپرست کالج اویسینا در بوداپست مجارستان، به عنوان یکی از افتخارات کشور ایران شناخته می شوند.

ایشان دارای خلاصه سوابق ذیل هستند:

 • موسس و رئیس کالج بین المللی اویسینا
 • عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران
 • مشاور آموزش بین الملل وزارت آموزش و پرورش
 • عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی
 • موسس و رئیس مرکز تجاری ایران
 • بنیانگذار و رئیس بنیاد ایرانیان مقیم مجارستان
 • عضو دائم آکادمی علوم و هنر اروپا
 • عضو هیئت موسس دانشگاه تومری پال در مجارستان
 • معاون روابط بین الملل دانشگاه تومری پال در مجارستان
 • مولف بیش از ۱۰ جلد کتاب در ایران (انتشارت جهاد دانشگاهی)
 • مولف ۴ فصل از دانشنامه بین‌المللی یونسکو
 • مولف تعدادی مقالات بین‌المللی در نشریات معتبر جهانی‌
 • برگزار کننده بیش از ۵ کنگره بین‌المللی در بوداپست
 • برگزار کننده چندین نمایشگاه و سمینار در مجارستان
 • تاسیس نخستین دبیرستان بین‌المللی دو زبانه در بوداپست

چرا تحصیل در کالج بین المللی اویسینا مجارستان؟

بوداپست پایتخت کشور مجارستان است که به عنوان بزرگترین و مهم ترین شهر این کشور شناخته می شود. این شهر که بسیاری از زیبایی های اروپا را در خود جای داده، اکنون به عنوان یکی از مراکز مهم علمی در کشور مجارستان می درخشد. از جمله مهم ترین مراکز آموزشی این کشور می توان به کالج بین المللی اویسینا اشاره کرد. سیستم آموزشی کالج اویسینا مجارستان منطبق بر استاندارد های بین المللی است. دانش آموزان مشغول به تحصیل در این کالج می توانند در دوره تحصیل خود، زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزند. لازم به ذکر است که علاوه بر زبان انگلیسی، زبان فرانسوی و آلمانی نیز در کالج بین المللی اویسینا مجارستان برای دانشجویان قابل درک است.

کالج اویسینا مجارستان مکانی است که می توان در یک دوره، اصول برنامه ریزی و زمان بندی را آموخت. کالج بین المللی اویسینا همواره سعی می کند تا دانشجویان را در رسیدن به اهداف تعیین شده یاری کند. در کالج اویسنا مجارستان مهم این است که همه دانشجویان یاد بگیرند که زمان غیر قابل بازگشت است. نخستین دروس تدریس شده در این کالج رسیدن به موقع در قرار های ملاقات و نظم و احترام است. کالج اویسینا معتقد است اگر تمامی اصول گفته شده به خوبی رعایت شود دانشجو می توان با تمرکز بیشتری مطالعه کند و به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد.

کالج اویسینا مجارستان

تفاوت کالج اویسینا مجارستان با دیگر کالج ها

کالج اویسینا نسبت به دیگر کالج های کشور مجارستان و شهر بوداپست از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است. در جدول زیر سعی شده رنگینک این کالج نسبت به برخی از کالج ها و دانشگاه های بوداپست تا حدودی بررسی شود.

رتبه در جهان رتبه در کشور مجارستان نام کالج ردیف
9554 36 Milton Friedman Egyetem 1
5854 23 Magyar Képzomuvészeti Egyetem 2
6071 25 Avicenna International college 3
7789 32 Gábor Dénes Foiskola 4
6870 27 Andrássy Universität Budapest 5
3447 11 Budapesti Corvinus Egyetem 6
432 1 Eötvös Loránd Tudományegyetem 7

شهریه سال تحصیلی 2020-2021 کالج بین المللی اویسینا

دانشجویان هر دانشگاه یا کالجی سالانه مبلغی به عنوان شهریه پرداخت می کنند. در کالج بین المللی اویسینا مجارستان کل شهریه هر ساله در زمان درخواست و پس از دریافت نامه پذیرش، باید پیش پرداخت شود که این شهریه به حساب بانکی AIC واریز می شود. دانشجویانی که نیاز به کمک مالی داشته باشند، می توانند از بورسیه تحصیلی کالج اویسینا مجارستان استفاده کنند.

لیست شهریه دوره های دیپلم های بین الملی کالج بین المللی اویسینا مجارستان با توجه به دوره و برنامه ها به شرح زیر است.

 • انگلیسی – دبیرستان مجارستان – سال پیش دبیرستان: 7900 یورو
 • انگلیسی – دبیرستان مجارستان – درجه 9: 7900 یورو
 • انگلیسی – دبیرستان مجارستان – درجه 10: 7900 یورو
 • انگلیسی – دبیرستان مجارستان – درجه 11: 7900 یورو
 • انگلیسی – دبیرستان مجارستان – درجه 12: 8900 یورو
 • دیپلم قبل از IB / پیش – برنامه سطح: 8900 یورو
 • IGCSE – 1 (درجه 9): 7900 یورو
 • IGCSE – 2 (درجه 10): 7900 یورو
 • سطح – 1 (درجه 11): 8900 یورو
 • سطح – 2 (درجه 12): 8900 یورو

دوره های بین المللی کالج اویسینا مجارستان

ردیف نام دوره شهریه
1 AMFM 7900 یورو
2 EFP 5900 یورو
3 BFP 5900 یورو
4 GFP 5900  یورو
5 TFP 6900یورو
6 EITAP 9900 یورو
7 ENAP 9600 یورو
 • شهریه کارشناسی IT در کالج بین المللی اویسینا: 6900 یورو
 • شهریه کارشناسی جهانگردی و مدیریت هتل در کالج اویسینا مجارستان: 6900 یورو

امکانات رفاهی و آموزشی کالج بین المللی اویسینا مجارستان

اینترنت: کالج بین المللی اویسینا در همه زمینه های تحصیلی به دانشجو اینترنت رایگان ارائه می دهد. دانشجویان می تواننداز اینترنت برای اهداف تحقیقاتی و دانشگاهی استفاده می کنند. لازم به ذکر است استفاده غیرقانونی از اینترنت و مشارکت در فعالیت های ممنوعه آنلاین در هر زمان مجاز نیست.

 

امکانات اجتماعی-فرهنگی: کالج اویسینا مجارستان فعالیت های اجتماعی و فرهنگی متعددی را در طول سال دارد. این کالج در طول کریسمس به کودکان بیمار در بیمارستان مراجعه می کند و هدایای کوچک به آنها اعطا می کند. این کالج فعالیت های خیریه به منظور جمع آوری اقلام برای افراد نیازمند نیز در برنامه کاری هر ساله خود دارد.بازدید از دیگر دانشگاه های مجارستان و هم چنین جشنواره نمایشگاه های هنر های دستی و نمایشگاه آثار هنری از دیگر برنامه های فرهنگی کالج اویسینا است.

 

ورزش: کلیه دانش آموزان کالج اویسینا بوداپست طبق برنامه هفتگی خود در کلاس های تربیت بدنی حضور می یابند. به غیر از این همه دانش آموزان دبیرستان و بنیاد می توانند از امکانات مدرن کالج اویسینا مانند خدمات عمومی و همچنین فضای باز و پارک کالج لذت ببرند. استخر شنا، پیست دویدن، زمین فوتبال و بسکتبال از دیگر امکانات ورزشی است که این کالج در اختیار دانشجویان خود به صورت رایگان قرار داده است.

 

رستوران: کالج اویسینا بوداپست دارای یک رستوران کاملاً مبله است که هر روز انواع غذا های گرم ایرانی و فرنگی را در اختیار اساتید و دانشجویان کالج قرار می دهد. دانشجویان می توانند غذای خود را به منظور ارزان تر شدن به صورت آنلاین سفارش دهند. کالج بین المللی اویسینا مجارستان گزینه ای با عنوان شام هم برای دانشجویان قرار داده است که آن ها می توانند بعد از اتمام کلاس خود در کالج، سفارش خود را به خوابگاه ببرند.

 

کتابخانه: کالج اویسینا مجارستان کتابخانه ای در طبقه سوم این مجموعه دارد که دانش آموزان می توانند برای مطالعه به این قسمت مراجعه کنند. هم چنین دانشجویان کالج بین المللی اویسینا می توانند از کتاب های دیگر دانشگاه های مجارستان مشروط بر گواهی کالج استفاده نمایند.

 

واکسیناسیون و مراقبت های پزشکی: کالج بین المللی اویسینا مجارستان با همکاری سازمان بهداشت عمومی مجارستان در تنظیم واکسیناسیون در بوداپست به دانشجویان کمک می کند تا با پرداخت هزینه اندک واکسینه شوند. واکسیناسیون نخستین گام برای پذیرش در اغلب کالج ها و دانشگاه های معتبر جهان است. هم چنین یک اتاق پزشکی در کالج وجود دارد و دانشجویان می توانند با قرار ملاقات قبلی به پزشک مراجعه کنند تا در مورد مشکلات خود صحبت کرده و از مشاوره و کمک پزشکی بهره ببرند.

 

بیمه بهداشتی و درمانی: داشتن بیمه نامه برای مدت تحصیل در مجارستان اجباری است. دانشجویان کالج اویسینا بوداپست تحت پوشش بیمه جنرال خواهند بود. این بیمه فقط در مجارستان معتبر است و اگر به هر دلیلی دانشجو مجارستان را ترک کند برای دوره ای که در خارج از مجارستان است باید بیمه اضافی بخرد.

 

سیستم رزرواسیون کالج های بین المللی: اویسینا برای راحتی دانشجویان، سیستم رزرو و انتصاب را ایجاد و گسترش داده است. دانشجو می تواند هر زمان که بخواهد به مرکز دانشجویی بیاید و با مسئولین اویسینا یا معلمان و اساتید خود به صورت آنلاین ملاقات کند. همچنین از آنها در حل مشکلات و مسائل کمک بخواهد.

 

محل اقامت و اسکان: مرکز مشاوره دانشجویی، اطلاعات و کمک در رابطه با اسکان در بوداپست را بصورت رایگان ارائه می دهد. با این حال، شما در یافتن خدمات سایر آژانس های املاک و مستغلات و یا دوستان خود آزاد هستید. هم چنین می توانید آپارتمان خود را با دانشجویان مقیم شهر بوداپست اشتراک بگذارید. حدودا 5 سال پیش اویسینا اقدام به ساخت خوابگاه مجهز به میز مطالعه، آشپزخانه، حمام، تخت، اینترنت، تلفن، کمد و … کرد. از این رو دانشجویان می توانند از خوابگاه این کالج استفاده نمایند.

 

ویزای شینگن: کالج بین المللی اویسینا مجارستان در منطقه شینگن ( 26 کشور شامل فنلاند، سوئد، مجارستان، هلند و …) قرار دارد. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهایی که برای تحصیل ویزا لازم ندارند و می توانند وارد مجارستان شوند می توانند به سادگی در کالج اویسینا مجارستان ثبت نام کنند. دانشجویان خارج از کشورهای شینگن قبل از پیوستن به AIC باید حتما برای دریافت ویزای شینگن مجارستان برای تحصیل اقدام کنند.

 

سیستم حمل بار فرودگاه: با ورود به فرودگاه بوداپست، یکی از کارمندان مرکز دانشجویی به جهت استقبال منتظر دانشجو است. اگر دانشجو چند روز قبل از تاریخ رسیدن خود به بوداپست به امور دانشجویی کالج اویسینا مجارستان اطلاع دهد، می تواند از خدمات حمل و نقلی این دانشگاه برخوردار شود. با ورود به کالج بین المللی اویسین مجارستان مراحل ثبت نام آغاز می شود و اویسینا کمک می کند تا دانشجو کارت اقامت خود را زودتر دریافت کند. کارت اقامت شما نشان دهنده تمامی اطلاعات شخصی دانشجو است، لذا دانشجو باید در نگه داری کارت اقامت بسیار توجه کند. دانشجو با داشتن کارت اقامت و گذرنامه خود می تواند به کشور های جز منطقه شینگن از جمله ایسلند، جمهوری چک، نروژ، ایتالیا و … مسافرت کند. دانشجویان برای حضور در کالج اویسینا بوداپست باید حداقل 17 سال سن داشته باشند و دارای مدارک تحصیلی 12 ساله خود باشند.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

تحصیل در عمان

تحصیل در عمان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

کالج اویسینا مجارستان

کالج اویسینا مجارستان

دانشگاه های برتر انتاریو

دانشگاه های برتر انتاریو

استان انتاریو

استان انتاریو

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

دانشگاه های برتر استان کبک کانادا

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل دکترا در لهستان

تحصیل دکترا در لهستان

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در نروژ

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در ایسلند

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لیتوانی

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در لهستان

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در اسلواکی

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

کارشناسی ارشد در جمهوری چک

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در دبیرستان لهستان

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در چین

تحصیل در چین

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه الوموک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه پیراگوف روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان