خرید بیزینس در ترکیه


خرید بیزینس در ترکیه چگونه انجام می شود؟

امروزه ترکیه به دلیل سرمایه گذاری های خارجی به یکی از کشور های موفق در زمینه ی سرمایه گذاری تبدیل شده است. این موفقیت ها و جذب سرمایه گذاران خود داری علت هایی نظیر حمایت دولت ترکیه، سیر صعودی اقتصاد این کشور، ارتباط داشتن این کشور با کشورهای اروپایی، بازار رقابتی سازنده، مالیات کم و بسیاری نکات مثبت دیگر می باشد. از دیگر دلایل علاقه ی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ترکیه کاهش ارزش پولی آن در سال ها گذشته نیز بوده است. و نکته ی حائز اهمیت درباره ی ترکیه آن است که رشد اقتصاد و سلامت و تحصیل آن به طرز خارق العاده ایی صورت پذیرفته که در ده سال گذشته بیشتر نمود داشته است.  در صورت خرید بیزینس در ترکیه شما باید شرایط ورود و مهاجرت به ترکیه را فراهم کنید. در این نوع از مهاجرت گاهی به شکل ارسال دعوت نامه از طرف فرد و یا شرکتی است که شما امتیاز آن را خریده اید می باشد. در مهاجرت به ترکیه نیاز است که شما مدارکی که لازمه ی ورود شما به این کشور است همراه خود داشته باشید.

خرید بیزینس در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید بیزینس در ترکیه

  • از جمله ی این مدارک ذکر شده توان مالی شما مد نظر دولت ترکیه می باشد که در طول مدت حضور شما و خانواده تان در این کشور است.
  • از دیگر مدارک مورد نیاز مهاجرت مدارک پزشکی شما می باشد؛ سلامت روحی و جسمی شما از دیگر مشخصه های مورد توجه ی دولت ترکیه می باشد.
  • آخرین ملاک و در واقع اساسی ترین مورد در این نوع از مهاجرت داشتن مدرکی می باشد که ثابت کند که شما از طریق خرید بیزینس در ترکیه اقدام کرده اید.

بنابراین پس از خرید بیزینس در ترکیه و دادن مدارک مورد نظر به سفارت، می توانید منتظر طی شدن  مراحل قانونی کار خود باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همواره از روش های بسیار پر هزینه می باشد؛ اما عموم مردم شاید فکر کنند برای سرمایه گذاری در یک کشور حتما به ساخت صفر تا صد آن نیاز است در صورتی که امروزه امکان خرید شغل ها به صورت آماده وجود دارد که از آن با نام خرید بیزینسی یاد می شود. با این کار شما به نسبت افرادی که در این عرصه تازه گام برداشته اند جلو تر هستید و حال می توانید با انرژی بیشتر و پس انداز بیشتری که از این طریق اتفاق افتاده به مدیریت کسب و کار خود بپردازید؛ در واقع شما با این کار در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کرده اید. اما قبل از هر چیزی شما باید از داشتن تخصص برای راه اندازی آن مطمئن باشید و به این نکته ی مهم که چرا شخص سازنده دیگر تمایل به ادامه ی فعالیت خود ندارد و به فروش بیزینس خود روی آورده است توجه کنید؛ زیرا نداشتن اطلاع کافی از همه ی این موارد ممکن است به کسب و کار شما ضربه بزند. به طور کلی می توان گفت خرید بیزینس در ترکیه که حول محور مواد غذایی و رستوران ها و.. بچرخد از استقبال خوبی نیز بر خوردار می باشد. حتی در این نوع از فعالیت افراد با مسئله ی اخذ نمایندگی و گرفتن حق امتیاز برند های بزرگ در این تجارت مانند دیگر فعالیت ها رو به رو هستند. این امر در بسیاری موارد موجب سود دهی بیشتر می شود و بیزینسی فعال به شمار می آید ولی خرید آن ها پر هزینه تر است.

اخذ نمایندگی و اجاره ی امتیاز برند ها در خرید بیزینس در ترکیه چگونه است؟

نکته ی مثبتی که در این نوع از خرید بیزنس در ترکیه وجود دارد تیمی است که با شما همکاری می کند و در واقع شما تنها نیستید؛ این تیم از صاحبان این برند ها گرفته تا کسانی که نیروی کار زیر دست شما را تشکیل می دهند تمام تلاش خود را می کنند تا برند موفق تر دیده شود به سبب آن که شکست شما به منزله ی شکست همه ی آن ها است.

همان طور که قبل تر گفته شد مردم از رستوران ها، فست فود ها و.. بسیار استقبال می کنند؛ خصوصا رستوران هایی که منوی آن ها از غذا های ملل و شناخته نشده استفاده شده باشد بنابراین مردم به دنبال کشف این مزه های جدید و نو به این سو کشیده خواهند شد.

از جمله برند هایی که شما در این عرصه قادر به اجاره ی امتیاز آن ها هستید:
  • مک دونالد
  •  دومینوز پیزا
  • برگر کینگ
  • ساندویچ کرالی
  •  و بسیاری دیگر از این غول های تجاری هستند.

خرید بیزینس در ترکیه و دریافت فرانچایز

تفکر غالب در راه اندازی یک بیزینس این است که بیزینس از صفر راه اندازی شود و تمام مراحل راه اندازی بیزینس در ترکیه، ثبت برند در ترکیه، تجهیز، تبلیغات، و استخدام نیرو صورت پذیرد و در نهایت برند راه اندازی شده مشغول به فعالیت شود. البته مدت زمانی که یک بیزینس خارجی باید سپری کند تا در ترکی به موفقیت برسد مشخص نیست و ممکن است در صورت کار مدارم و صرف هزینه های متعدد یک تا دو سالی به طول بینجامد. البته این در صورت رعایت تمام نکات مربوط به مدیریت یک بیزینس در ترکیه می باشد.

اما برای اینکه شما در وقت صرفه جویی کرده باشید و هزینه های زیادی را نیز متحمل نشوید، و از طرفی انرژی متعادی در این زمینه مصرف کنید دو راه ساده تر در پیش روی شما خواهد بود.

خرید بیزینس در ترکیه

دریافت فرانچایز در ترکیه

در مورد اول کار دقیقا مشابه به موارد بالا که توضیح داده شده است می باشد. به این ترتیب که فرد دیگری قبلا این کارها را انجام داده است اما دیگر تمایلی به اداره شرکت ثبتی خود ندارد. دلیل این عدم تمایل البته مهم است و نباید صرفا به دلیل اینکه خرید بیزینسی در ترکیه ارزان است سریعا به دریافت آن مبادرت ورزید. تحقیقاتی باید صورت پذیرد و پتانسیل های کار بررسی شود و در صورت روشن بودن آینده بیزینس خرید آن را نهایی کرد. البته شرایط خرید بیزینس و رقم های جابجا شده نیز مهم است که در بهینه ترین حالت برای شما باشد.

این خرید بیزینس در ترکیه می تواند شامل خرید یک رستوران در ترکیه باشد یا هر نوع بیزینس دیگری. برای مثال خرید سرقفلی یک آرایشگاه نیز از این موارد است که البته داشتن تخصص در اداره آن بسیار مهم است.

اما در مورد دوم که در بالا نام برده شده است شما پا را اندکی فراتر می گذارید و بیزینسی را خریداری می کنید که هم اکنون شعبه های زیادی از آن در حال فعالیت می باشند. درست است که هزینه خریداری همچین بیزینس هایی در ترکیه بالاتر است اما امتیازهایی که خواهید داشت نیز کاملا متفاوت خواهد بود و مطمئنا سود دهی این مورد سریع تر بدست می آید.

با دریافت فرانچایز در ترکیه شما برندی را خریداری می کنید که هم اکنون فعال است و همزمان در همه جای ترکیه در حال تبلیغ برای شما است.

مشتری این برند در هر کجا که باشد، برند شما را که ببیند مشتری شما هم خواهد بود.

دریافت فرانچایز به معنی دریافت ساپورت و آموزش از سمت مدیران این فرنچایزها است.

شما حتی برای استخدام نیرو نیز مساعدت دریافت خواهید کرد.

آموزش نیروهای شما به عهده این فرنچایز در ترکیه خواهد بود.

حتی در تهیه مواد اولیه برای مدیریت فرنچایز در ترکیه نیز راهنمایی خواهید شد.

خلاصه مطلب این است که شما با خرید یک فرنچایز تنها یک بیزینس خریداری نمی کنید. بلکه شما یک تیم فعال و قدرتمند را در استخدام خود در می آورید که در راه اندازی بیزینس، شما را در حد نهایت کمک خواهند کرد. دلیل آن نیز این است که رشد شعبه شما برای آنها مفید است و سقوط شما برای آنها نیز یک شکست محسوب می شود.

البته باید در نظر داشته باشید که تنوع دریافت فرنچایز در ترکیه بالا می باشد و شما می توانید در زمینه های مختلف به فعالیت بپردازید. فرنچایز آرایشی، فرنچایز غذایی، فرنچایز شیرینی پزی و موارد بسیار دیگر.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان