اخذ ویزای امارات


ویزای امارات

کلیه شهروندان خارجی که قصد سفر به منهتن خاورمیانه را دارند، باید پیش از سفر ویزای امارات دریافت کنند. دبی یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین قطب‌های گردشگری جهان محسوب می‌شود و جذابیت دیدنی‌های دبی از مراکز خرید تا تفریحی باعث رشد روزافزون سفر گردشگران به منهتن خاورمیانه شده است اما قبل از اقدام برای سفر به دبی باید ویزای امارات تهیه نمایید.  اگر شما نیز قصد سفر به دبی را دارید، در های هالیدی می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین تورهای دبی را در بازه زمانی مورد نظر خود جست‌وجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده‌ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.
البته سفر به دبی نیز مستلزم دریافت ویزا است؛ نکته قابل‌توجه اینکه در کلیه کشورهای جهان روادید اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و… صادر می‌شود، درحالی‌که روادید دبی به‌عنوان مجوز ورود به امیرنشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود. در این رابطه، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.

شرایط ویزای امارات (ویزای دبی)

به دلیل عدم دخالت سفارت برای اخذ ویزای امارات نیازی به مصاحبه حضوری نیست. ویزای امارات را به دو صورت میتوان اخذ نمود. 
ویزای عادی امارات : طی ۷ الی ۱۰ روز
ویزای فوری امارات : طی ۳ روز

اخذ ویزای امارات

انواع ویزای امارت

ویزای توریستی امارات (ویزای توریستی دبی)
 • ویزای دبی، توریستی، با ۲ ماه اعتبار ورود به امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت.
 • ویزای دبی، توریستی، با ۲ ماه اعتبار ورود به امارات و ۳۰ روز اعتبار اقامت.
 • ویزای دبی، سه ماهه، با ۳ ماه اعتبار ورود به امارات و ۹۰ روز اعتبار اقامت.
 • ویزای مولتی دبی یک ماهه، چند بار ورود، با ۱ ماه اعتبار اقامت در امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت برای هر بار ورود.
 • ویزای مولتی دبی سه ماهه، چند بار ورود، با ۳ ماه اعتبار اقامت در امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت برای هر بار ورود.
ویزای تحصیلی امارات (ویزای تحصیلی دبی)

یکی از روش های ساده برای اخذ اقامت امارات، تحصیل در این کشور است. شما می توانید بعد از به پایان رساندن دوره تحصیلتان در این کشور، برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهید. البته تحصیل در امارات چندان کار ساده ای نیست چرا که هیچ نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته نشده است.

ویزای کار امارات (ویزای کار دبی)

یکی از انگیزه های اصلی بسیاری از افراد برای مهاجرت به دبی و امارات پیدا کردن یک شغل با درآمد بالا است. به دلیل اقتصاد رو به رشدی که این کشور دارد، چندان هم عجیب به نظر نمی رسد که نیروهای متخصص در زمینه های مختلف به راحتی کار مورد نظرشان را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. برای اخذ ویزای کار دبی درست مانند هر کشور دیگری نیاز به حمایت یک کارفرمای فعال در دبی دارید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی

اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه (گذرنامه باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.)
یک قطعه عکس با زمینه سفید

بایدها و نبایدها درباره ویزای امارات

 • به‌دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست.
 • مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تأخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.
 • همراه داشتن هرگونه قرص خواب‌آور، مسکن، آرام‌بخش و قرص‌های کدئین‌دار و هرگونه مواد مخدر ممنوع است و در صورت مشاهده جریمه در پی خواهد داشت.
 • در صورتی‌که متقاضی قصد ورود به کشور امارات از طریق فرودگاه شهری غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و…) را دارد، باید ویزای ورود به همان شهر را تقاضا کند.
 • با توجه به مشکلاتی که برای هموطنان عزیز پیش آمده خاطرنشان میکنیم در صورتیکه اقدام به ویزای اقامت دبی نمائید و بهر دلیل ریجکت شوید پس از آن حتی ویزای توریستی دبی هم نمیتوانید بگیرید.
 • دقت نمائید در بدو ورود به دبی مهر ورود در پاسپورت درج گردد در غیر اینصورت در موقع خروج تولید اشکال مینماید .همچنین در زمان خروج نیز مهر خروج ثبت گردد در غیر اینصورت برای ویزاهای دبی بعدی ممکن است دچار اشکال شوید.
 • ویزای توریستی دبی، ویزای توریستی و گردشگری است با این نوع ویزا اجازه کار ندارید و در صورتی که با این نوع ویزا در شرکتی مشغول بکار شوید و بازرسان اداره کار مراجعه کنند کمترین جریمه دیپورت و اخراج از امارات را در پی خواهد داشت.
 • در صورتیکه ارز بصورت دلار تهیه کرده اید حتی المقدور در صرافی های فرودگاه دبی یا هتل تبدیل به درهم نکنید چون با نرخ پائینتری دلار را محاسبه میکنند و از صرافیهای سطح شهر اینکار را انجام دهید.
 • دریافت ویزای دبی برای افراد زیر 23 سال بدون همراهی پدر مادر و یا همسر امکان پذیر نمی باشد (این بند برای پسرها زیر 18 سال می باشد)
 • تمامی هزینه های ویزای دبی بعد از درخواست غیر قابل استرداد می باشد.
  در برخی شرایط خاص مانند تعطیلات کشور امارات و یا … ممکن است اخذ ویزای دبی بیشتر از 7 روز طول بکشد.

سوالات متداول در رابطه با اخذ ویزای امارات

مدت اعتبار ورود ویزا با مدت اعتبار اقامت ویزا چه تفاوتی دارند؟ مدت اعتبار ورود یعنی شما پس از صدور ویزا، تا چه زمانی می‌توانید به امارات سفر کنید که این مدت برای ویزای توریستی عادی تقریبا 2 ماه است ولی مدت اعتبار اقامت ویزا امارات، یعنی پس از ورودتان به یکی از مرزهای امارات متحده عربی، تا چند روز می‌توانید در این کشور بمانید که اعتبار اقامت ویزای توریستی دبی، 14 روز می‌باشد.

اگر ایران نباشیم میتوانیم ویزای امارات بگیرید؟ نیاز به حضور فیزیکی شما در آژانس نیست و اگر در خارج از ایران هستید، فقط کافیست تا مدارکتان را برای کارگزار بفرستید.
اگر ویزا ریجکت شود، هزینه برمی‌گردد؟ ممکن است به دلایلی که بیشتر مربوط به شخص متقاضی ویزا است، ویزای امارات ریجکت شود که در اینصورت به دلیل بازنگشتن مبلغ ویزا از سمت سفارت، هزینه پرداخت شده، عودت داده نخواهد شد.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان