بهترین راه ها برای مهاجرت به عمان


https://oxinmohajer.com/2021/06/29/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%a7%d9%86/

بهترین راه های مهاجرت به عمان

  • ثبت شرکت در عمان
  • سرمایه گذاری در عمان
  • ازدواج در عمان
  • کار در عمان
  • تحصیل در عمان

مهاجرت تحصیلی‌ به عمان

برای مهاجرت از طریق تحصیل در عمان نیاز به ویزای تحصیلی عمان است. در این مسیر نیاز به یک حامی مالی بومی است، در نظر داشته باشید که نیاز به مجوز رسمی از سوی مقامات مربوطه در دانشگاه پذیرفته شده نیز خواهد بود. برای مهاجرت تحصیلی به عمان ضروری ترین مسئله وجود یک نامه پذیرش از دانشگاه است.

در این مسیر نیاز به یک سری مدارک مهم است که باید بررسی کنیم: – فرد نیاز به ویزای معتبر با 6 ماه اعتبار از تاریخ صدور دارد. نیاز است که مدت اقامت در عمان مشخص شود که عموماً بین یک الی دو سال از تاریخ ورود است. اعتبار برای تمدید مهم است، برای یک دوره مشابه ادامه تحصیلی نیاز به یک نامه از موسسه آموزشی است که نشان دهد ویزا قابل تمدید است.

1- فرم درخواست الکترونیکی در دسترس می‌بایست از طریق وب سایت تأیید شود و همینطور نیاز است که مهر نامه پذیرش به صورت تایپ شده از دانشگاه ارائه شود.

2- نیاز است که همه مدارک که قرار است به سفارت عمان تحویل داده شود به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شوند

3- نیاز دو قطعه عکس 4 در 6 سانتی‌متری است

4- کپی پاسپورت دانشجوی متقاضی الزامی است و پاسپورت باید برای حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

5- نیاز است که نامه تأیید شده از سوی دانشگاه توسط وزارت تجارت و صنعت به امضا رسیده باشد.

نکته مهم: در صورتی که درخواست توسط فردی غیر از حامی مورد نظر ارائه شود، می‌بایست فرد انتخاب شده حتماً عمانی باشد، نیاز به مجوز کتبی از اداره گذرنامه و مسکن است و نیاز به یک گواهی پزشکی قانونی است. در نظر داشته باشید که گواهی پزشکی باید با مهر وزارت بهداشت همراه باشد. همچنین نیاز به کپی مجوز صادر شده توسط مقامات مربوطه خواهد بود.

مهاجرت کاری عمان

متقاضیان کار در عمان در ابتدا پیش از هر نوع اقدامی می‌بایست موفق به اخذ گواهینامه NOC شوند. این گواهی مدرکی است که اظهار دارد کارفرمای متقاضی و همینطور مقامات کشور عمان هیچ نوع مخالفتی برای ورود او به کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و … ندارند. به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار در عمان استفاده نمایند؛ گزینه اول ویزای استخدامی عمان است که مختص افرادی است که قصد استخدام شدن در این کشور را دارند، مورد بعدی ویزای اقامت برای استفاده از همراهان و همینطور اعضای خانواده فرد متقاضی کار است.

این در شرایطی است که فرد اصلی خود علاقه‌ای به کار در عمان ندارند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور عمان از طریق کار را دارند نیاز به ویزای کار دارند، داشتن شغل در این کشور قبل از اقدام به درخواست الزامی است. یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما به طور کلی مراحل طولانی دارد که باید طی شود. یک نکته مثبت برای ویزای کار عمان این است که بخش زیادی از کار به عهده کارفرمای متقاضی خواهد بود.

کارفرما می‌بایست کلیه هزینه های مربوط به شغل و همینطور سایر شرایط را متقبل شود. در نظر داشته باشید که نیاز به انگشت نگاری و همینطور مراجعه به اداره پلیس عمان است. فرد مسئول استخدام باید گواهی‌ای دال بر پاکی و بی عیب و نقص بودن کارمند خود ارائه دهد. در نظر داشته باشید که ویزای مورد نظر اغلب به صورت دو ساله صادر می‌شود. در صورتی که نیاز است اعضای خانواده فرد اصلی نیز با او همراه باشند، باید فرد ویزای اقامت مخصوص به خود داشته باشد.

متقاضی می‌بایست ثابت نماید که از سلامت کامل برخوردار است و به دور از هر نوع بیماری فعالیت در عمان را آغاز می‌کند، نیاز به مدارک شناسایی و همینطور مدرک تحصیلی است و باید کلیه مدارک توسط وکیل و یا سردفتر اسناد رسمی مورد تأیید قرار بگیرد. فرد متقاضی باید بتواند دو موضوع را در نظر بگیرد، اول اینکه یک نوع ویزای پیوند خانوادگی برای همسر و فرزندان کمتر از 28 سال وی فراهم است و مورد بعدی ویزای اقامت خانواده است، این ویزا شامل اعضای خانواده مانند والدین، خواهران و برادران است.

زمانی که مجوز ورود متقاضی به عمان تأیید شد، شماره‌ای مختص متقاضی به فرودگاه مورد نظر ارسال می‌شود و متقاضی باید پس از اینکه موفق به پرواز به عمان شد در فرودگاه این کشور، باید شماره خود را برای بررسی و همینطور کنترل گذرنامه تغییر دهد، در نهایت گواهینامه NOC را از فرودگاه بین‌المللی دریافت می‌کند. با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است، تغییر شغل پس از ورود کار بسیار دشواری است.

در نظر داشته باشید کارفرما در این زمینه مخالفتی ندارد اما مسیر دشواری پیش روی فرد اصلی است. ویزای استخدام در عمان به مدت 2 سال اعتبار دارد چنانچه متقاضی فرزندی نیز تحت تکفل خود داشته باشد و قصد مهاجرت با وی را داشته باشد می‌تواند به ارائه نامه معتبر از سوی والدین دست یابد. در صورتی که والدین در دسترس نباشد نیاز به گواهی معتبر طلاق و یا نامه اداری کفالت خواهد بود.

مهاجرت از طریق ازدواج به عمان

قوانین جدیدی در زمینه صدور ویزای ازدواج کشور عمان برای زن های خارجی دیده می‌شود، در قوانین جدید اینطور مشخص شده است که : نیاز است که در ابتدا موافقت از سوی وزارتخانه صورت بگیرد و سپس ازدواج انجام شود او می‌بایست با شوهر عمانی خود به مدت حداقل ده سال زندگی مداوم داشته باشد او می‌بایست رفتار صحیح داشته باشد و در صورتی که دارای پرونده قضایی باشد اقامت دائم برای فرد از بین می‌رود.

برای اخذ اقامت دائم کشور عمان می‌بایست تسلط به زبان عربی صورت بگیرد و بسیار مهم است که پایدار بودن ازدواج مشخص شود، در نظر داشته باشید که شغل هر دو شخص ارزیابی می‌شود. در صورتی که زن خارجی از قبل ازدواج داشته است باید مدارکی ارائه دهد که ثابت کند از شوهر قبلی خود جدا شده و یا شوهر قبلی او فوت شده است. در جدیدترین قوانین آمده است که اگر مرد خارجی باشد و زن برای کشور عمان باشد وی نمی‌تواند پاسپورت کشور عمان را اخذ کند!

 

https://oxinmohajer.com/2021/06/29/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%a7%d9%86/

مهاجرت سرمایه گذاری به عمان

قانون جدید سرمایه گذاری افراد خارجی در کشور عمان به مرحله نهایی خود رسیده است، به طوری که به 100 درصد از مالکین خارجی اجازه داده می‌شود که با حداقل سرمایه اقامت این کشور را به دست آورند. در نظر داشته باشید که تعدادی از شرکت های چند ملیتی بسیار تمایل به داشتن سهام در زمینه های تجاری و عملیاتی و قانونی هستند. در حال حاضر حداقل سرمایه 150000 ریال کشور عمان برای شروع یک سرمایه گذاری در این کشور نیاز است.

وزارت مالی علاوه بر مالکیت خارجی پیشنهاد حذف حداقل سرمایه برای سرمایه گذاران خارجی را برای تحریک سرمایه گذاری پیشنهاد داده است. در این کشور قوانین مختلفی در زمینه سرمایه گذاری وجود دارد. ایجاد کارآفرینی در کشور عمان نیز می‌تواند به صورت ترکیبی با سرمایه گذاری پیش برود که در صورت وجود طرح کاری دقیق مبلغ کمتر از 20 الی 30 هزار ریال عمان برای سرمایه گذاری کافی خواهد بود.

مشوق های مالیاتی در کشور عمان بسیار مهم است و معافیت از قانون سرمایه گذاری نیز صورت می‌گیرد. حذف حداقل الزامات سرمایه مطمئناً سبب می‌شود که افراد زیادی برای سرمایه گذاری در کشور عمان اقدام نمایند. برای ثبت شرکت در کشور عمان می‌توانید در ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص نمایید، میزان سرمایه ای که در زمینه تجاری در کشور عمان نیاز است در وضعیت خدمات و محصولات بسیار فرق می‌کند، ثبت شرکت به طور کلی رویکردهای سرمایه ای مشخصی را در نظر می‌گیرد و مشخص است که در این زمینه ساختار روتینی پیش می‌رود.

در ثبت شرکت در کشور عمان می‌توان رویکردهای اقتصادی مشخصی را مدنظر قرار داد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد رعایت امور مالیاتی برای ثبت شرکت در کشور عمان بسیار مهم است و باید ارزیابی های دقیقی در این زمینه نیز لحاظ شود که هدف اقتصادی مهمی را پوشش دهد.

ثبت شرکت در عمان

یکی از مهم ترین سوال هایی که در رابطه با ثبت یک شرکت در کشور عمان پیش می آید، مزیت های این کار است، یعنی چه مزیت هایی باعث می شود که ما ترغیب شویم تا یک شرکت را در کشور عمان به ثبت برسانیم، اگر شما هم در رابطه با این مزیت ها کنجکاو شده اید، ادامه مطالب را از دست ندهید.

در بعضی از موارد شاهد این هستیم که با ثبت یک شرکت در کشور عمان می توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورید، البته این موضوع به همین سادگی هم نیست. از این رو به شما توصیه می کنیم که برای اخذ تابعیت کشور عمان روش های دیگری هم وجود دارد که هزینه کمتری را برای شما به دنبال خواهد داشت، از این رو برای مزیت های اقتصادی و آینده سرمایه گذاری خود، کشور عمان را برای ثبت شرکت خود انتخاب کنید، در این حالت سود بیشتری عاید شما خواهد شد.

سرمایه گذاری در کشور عمان امنیت بالایی دارد. امنیت در سرمایه گذاری به این معنی است که شما مطمئن باشید، این کار سود مالی را برای شما به دنبال دارد. باید بگوییم که اگر شرکت خود را با برنامه ریزی های دقیقی تاسیس کنید، سود مالی قابل توجهی نصیب شما خواهد شد.

توجه داشته باشید که با ثبت یک شرکت در کشور عمان اجازه صادرات و واردات به کشورهای دیگر را هم دارید، این در حالی است که با وجود تحریم ها در ایران، گاهی امکان صادرات و واردات در داخل ایران برای تجار فراهم نیست، اما در کشور عمان محدودیتی در این موضوع برای شما وجود نخواهد داشت.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان