کم هزینه ترین راه های مهاجرت


https://oxinmohajer.com/2021/06/29/%da%a9%d9%85-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa/

کم هزینه ترین راه مهاجرت

مهاجرت روش های مختلفی دارد و هر کدام از این روش‌ها دارای هزینه‌های خاصی هستند که در هر کشوری متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد. موارد زیادی را می‌توان بر شمرد که باعث می‌شوند تا مهاجرت هزینه های مختلفی برای افراد به دنبال داشته باشد. برخی از این هزینه‌ها مربوط به هزینه طی شدن روند قانونی مهاجرت مثل اخذ ویزا، مراجعه به کشور مقصد و … است، برخی دیگر از این هزینه‌ها نیز مربوط به آماده سازی برخی پیش نیازها مثل آموزش زبان، خرید وسایل و … می‌شود.

در حالت کلی معیارهایی که باعث می‌شوند تا یک روش مهاجرتی ارزان و کم هزینه تمام شود یا پر هزینه، عبارتند از:

 • روش مهاجرت
 • معیارهای قانونی و تعیین شده
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • سن
 • نوع مهاجرت
 • و … .

تمامی مواردی که در بالا گفته شد، در هزینه مهاجرت تاثیر گذار هستند. اما در این که کم هزینه ترین راه مهاجرت چیست؟ یک اتفاق نظر کلی وجود دارد و می‌توان دو روی مهاجرتی را با عنوان ارزان ترین روش های مهاجرتی برای ایرانیان بر شمرد که عبارتند از:

 1. مهاجرت تحصیلی
 2. مهاجرت کاری

همان طور که می‌دانید، مهاجرت روش‌های بسیار متفاوتی دارد و افراد قبل از این که مهاجرت کنند، باید با همه این روش‌ها و راه‌ها آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند روش درست مهاجرت خود را تعیین کنند. با ما همراه باشید تا این دو روش که به عنوان کم هزینه ترین راه مهاجرت شناخته می‌شوند را خدمتتان معرفی نماییم.

 

۱- مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش‌های مهاجرت و تجربه یک زندگی جدید در خارج از کشور خود محسوب می‌شود و به نوعی نیز به عنوان کم هزینه ترین راه مهاجرت هم شناخته شده است. دلایل زیادی را می‌توان بر شمرد که باعث می‌شوند تا مهاجرت تحصیلی به عنوان یک روش مهاجرت ارزان برای ایرانیان به حساب بیاید. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • بر خلاف مهاجرت سرمایه گذاری نیاز نیست که شما سرمایه زیادی در دست داشته باشد.
 • تمکن مالی در بسیاری از کشورها شرط اصلی محسوب نمی‌شود و اجباری در آن نیست.
 • بسیاری از کشورها دانشجویان بین المللی را بورسیه می‌کنند و این عامل باعث می‌شود تا هزینه تحصیل به مراتب کم‌تر شود.
 • دانشگاه‌های زیادی در جهان وجود دارند که هزینه خیلی کمی بابت آموزش دانشجویان دریافت می‌کنند، مثل دانشگاه‌های کشور ترکیه.
 • امکان تحصیل ارزان و حتی رایگان در بسیاری از کشورها مثل آلمان، ایتالیا و … وجود دارد.
 • و بسیاری دیگر از این دست دلایل

علم همواره در حال پیشرفت و توسعه است و طبیعی است که برخی از کشورها در این زمینه از قدرت و اعتبار بالاتری برخوردار باشند؛ چرا که تمامی کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته برای تولید علم و همچنین بالا نگه داشتن سطح علمی خود برنامه ریزی‌های بسیار زیادی انجام می‌دهند.

بسیاری از کشورهایی که امروزه به عنوان کشورهای پیشرو در زمینه تولید علم قلمداد می‌شوند، به عنوان برترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان نیز محسوب می‌گردند. به عنوان مثال کشورهایی مثل آمریکا، آلمان، کانادا، فرانسه و انگلستان که در حال حاضر به عنوان قطب‌های تحصیلی و تولید علم در جهان شناخته می‌شوند، دانشجویان متقاضی زیادی را برای ادامه تحصیل و کسب دانش جدید دارند.

هر کشوری برای پذیرش دانشجویان و افرادی که قصد تحصیل در آن کشور را دارند، قوانینی را وضع می‌کنند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • سن
 • ریز نمرات و رزومه تحصیلی
 • میزان پروژه‌ها و فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی
 • وجود پشتوانه مالی

و بسیاری دیگر از این دست قوانین که در هر کشوری تفاوت دارد.

 

 

https://oxinmohajer.com/2021/06/29/%da%a9%d9%85-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa/

۲- مهاجرت کاری:

مهاجرت کاری به عنوان دومین روش کم هزینه مهاجرت ایرانیان شناخته می‌شود که در این چند سال اخیر در بین متخصصان و افراد دارای مهارت خاص ایرانی، متقاضیان زیادی پیدا کرده است. مهاجرت کاری ارزان در بسیاری از کشورهای جهان ممکن است و دلایل زیادی را می‌توان شمرد که باعث می‌شوند تا مهاجرت کاری به عنوان یک روش مهاجرت ارزان قیمت به حساب بیاید. دلایلی مثل: عدم نیاز به سرمایه زیاد بر خلاف روش مهاجرتی سرمایه گذاری، تمرکز بیشتر دولت‌ها بر روی مهارتی که دارید، نه تمکن مالی و … .

همه این عوامل باعث می‌شوند تا مهاجرت کاری به عنوان یک روش کم هزینه مهاجرت شناخته شود.

مهاجرت روش‌های متنوعی دارد که یکی از ارزان ترین و مناسب ترین این روش‌ها، مهاجرت کاری است. مهاجرت کاری به روش مهاجرتی گفته می‌شود که در آن فرد برای ورود به بازار کار یک کشور دیگر اقداماتی انجام می‌دهد تا به درآمد و موقعیت شغلی بهتری دست یابد.

هر کشوری برای خود وضعیت اقتصادی، سایست شغلی، درآمد و نحوه کسب درآمد در هر شغل، مالیات و … مشخصی دارد و با توجه به آن‌ها، قوانین خاصی را هم وضع می‌کند. افرادی هم که قصد مهاجرت به هر کشوری را دارند، فرقی نمی‌کند که چه نوع مهاجرتی باشد؛ باید نسبت به این موارد و مقررات آگاهی‌های لازمه را کسب کند و کشور خود را بر اساس معیارهایی انتخاب کند.

شما قبل از این که اقدام به مهاجرت کاری به یک کشور دیگر بکنید، حتما باید از وضعیت اقتصادی کشور مد نظر خود آگاهی به دست آورید. دلیل اصلی که روی این مورد تاکید می‌کنیم، این است که هر چه وضعیت اقتصادی کشوری پیشرفته و در سطح خوبی باشد، شما خیلی راحت‌تر می‌توانید در آمد کسب کنید، برای درآمد خود برنامه ریزی نمایید، زندگی خوبی داشته باشید و … .

اکثر کشورهای اروپایی مثل آلمان، سوئد، سوئیس، دانمارک، کشورهایی آمریکایی مثل کانادا و آمریکا در این مورد از ثبات و اقتدار بسیار بالایی برخوردار هستند و به راحتی می‌توانید در این مورد کشورهای نامبرده را جزو اولویت‌های خود حساب کنید.

مهاجرت کاری به دلیل این که جزو کم هزینه ترین راه مهاجرت محسوب می‌شود و هم این که تخصص و مهارت افراد در این نوع مهاجر حرف اول را می‌زند، در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما هر کشوری برای جذب مهاجران کار شرایطی را تنظیم کرده که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تخصص و مهارتی که دارید.
 • رزومه کاری شما
 • سابقه کار (که در هر شغل و مهارتی و همچنین هر کشوری متفاوت است)
 • تحصیلات آکادمیک در زمینه مورد نظر
 • سن و میزان سلامتی‌تان
 • سوابق کیفری و حقوقی
 • آشنایی به زبان رایج کشور مقصد
موضوعاتی که بازار کار داردنام کشور
حسابداری و مشاوره مالی

مهندس مکانیک

مهندس ارتباطات مهندسی متالورژی

مهندسی فرایند

تکنسین حمل و نقل

مهندسی عمران

مهندس پردازش داده

پزشک

مهندس برق

اتریش
فناوری اطلاعات

علوم طبیعی

مهندسی خودرو

مهندسی سازه

مهندس مکانیک مهندسی علوم کامپیوتر

مهندس برق

پرستاری و پزشکی

مهندسی ارتباطات

آلمان
سر آشپز

مکانیک

راننده کامیون بین المللی

اپراتور ماشین های سنگین

کارگر ساخت و ساز

مدیر خرید

جوشکار

توسعه و مدیریت املاک

نقاش ساختمانی

مکانیک هواپیما

نقاش هواپیما

مهندسی ساخت هواپیما

تعمیر و نگهداری هواپیما

سرپرست تولید

مهندسی اکترونیک

متالورژی

CNC جوشکار

کانادا
مهندسی مکانیک

مهندی عمران

مهندسی برق

مهندسی مواد

مهندسی سازه

مهندسی شیمی

مهندسی حمل و نقل

مهندس صنایع

مهندس تولید

وکیل

کارشناس حقوقی

شیمی دان

آمارگیر

اقتصاددان

عکاس،فیلمبردار

کارگردان

صدابردار

معمار داخلی

مسئول صحنه

مدیر بازاریابی

مدیر فروش

مدیر خرید

مدیر مالی

مدیر منابع انسانی

استرالیا


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان