ثبت شرکت در پرتغال 1401


ثبت شرکت در پرتغال

Company registration in Portugal

پرتغال از سال 2014 میلادی به بعد هر سال دارای تراز مالی مثبت بوده که این امر نشان دهنده رشد اقتصادی مثبت این کشور است. پرتغال از لحاظ شاخص راه اندازی کسب و کار در دنیا رتبه 30 را داشته که خود عامل مهمی برای علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به این کشور است.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد که از آن جمله می‌توان به خرید ملک، طرح تمکن مالی، طرح بازنشستگی و ثبت شرکت اشاره کرد. که از این میان ثبت شرکت در پرتغال یکی روش های مناسب مهاجرت به پرتغال خواهد بود. در ادامه با اکسین مهاجر همراه باشید.

 

اما در نهایت توجه داشته باشید که برای حضور در کشور پرتغال برای سرمایه گذاری می بایست با مشاورین و وکلای حرفه ای مشورت نمایید. در واقع به دلیل قانونی بودن شرایط ثبت شرکت و مراجعه به اسناد رسمی در این شرکت می بایست با مشاورین مشورت نمایید. در واقع باید برای ثبت شرکت روند خاصی را طی کنید. یک حسابدار و یک حساب بانکی برای تشکیل شرکت در پرتغال الزامی است. الزامات بسیار زیادی برای ثبت شرکت در پرتغال موجود است. حال باید ببینیم چه الزامات و قوانینی برای ثبت شرکت در این کشور موجود است.

که تیم تخصصی اکسین مهاجر ازصفرتاصدمراحل کار شمارا برعهده میگیرد .

چه نوع شرکت هایی را می توان در کشور پرتغال ثبت نمود

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با نوع ثبت شرکت ها در پرتغال صحبت کنیم و ببینیم که چه نوع شرکت هایی را می توان در کشور پرتغال ثبت نمود. به منظور ادغام مشاغل كوچك یا متوسط با كاهش سرمایه و بدهی محدود به كمك سرمایه ، به سرمایه گذاران توصیه می شود كه در پرتغال یك شركت خصوصی محدود با سهمیه اجتماعی و سهمیه LDA ثبت کنند. شرکت های مبتنی بر LDA باید حداقل توسط دو مؤسس با حداقل سهم پنج هزار یورو تاسیس شود. کلیه سهامداران باید سهم خود را در سرمایه وارد کنند و مسئولیت آن ها محدود به آن سهم است.

اگر بنیانگذاران سرمایه بالایی داشته باشند ، می توانند یک شرکت دولتی (sociedade anónima – SA) را تشکیل دهند که به شکلی از یک شرکت بزرگ است که توسط سرمایه گذاران ایجاد شده است. در این حالت حداقل سرمایه سهم بنیانگذاران می بایست پنجاه هزار یورو باشد. حداقل پنج سهامدار برای ادغام این نوع مشاغل لازم است و مسئولیت آن ها به سهم آن ها در سرمایه محدود می شود. در واقع به نسبت هر سهم سرمایه گذاران مسئولیت خاصی خواهند داشت. در این حالت تمام شرایط باید توسط هیئت مدیره بررسی شود که هیئتی سرمایه گذاران شرکت باید در مجمع سرمایه گذاران سرمایه گذاری کرده باشند

 

ثبت شرکت با مشارکت محدود در پرتغال

مشارکت محدود (sociedade em comandita – SC) توسط حداقل دو شریک تشکیل می شود ، حداقل یکی باید کلی باشد و نسبت به تعهدات شرکت (socios comanditarias) مسئولیت کامل دارد ، در حالیکه دیگری مسئولیت محدودی دارد و باید سرمایه را به مشارکت وارد نمایید

 

چطور یک کسب و کار را در پرتغال آغاز کنیم؟

اولین قدم برای شروع یک کسب و کار و ثبت شرکت در پرتغال، آشنایی و اجرای قوانین مربوط به تجارت در این کشور است. برای شروع کسب و کار در کشور پرتغال به موارد زیر نیاز دارید:

  • کارت اقامت پرتغال
  • شماره مالیاتی از اداره مالیات پرتغال
  • شماره تأمین اجتماعی از سازمان تأمین اجتماعی پرتغال

سه مورد فوق، از اولین و اصلی‌ ترین مدارک و موارد در شروع یک کسب و کار در پرتغال هستند.

 

چگونه می توان با روند LDA در پرتغال شرکت ثبت نمود

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با ثبت شرکت در پریتغال با روند LDA صحبت کنیم که اصولا برای سرمایه گذاران خارجی است. سرمایه گذاران خارجی که می خواهند یک شرکت با مسئولیت محدود را در پرتغال ثبت کنند ، معروف به LDA ، معروف ترین ساختار تجاری در پرتغال ، نیاز به اثبات این امر دارند.

در این حالت حداقل سرمایه باید پنج هزار یورو باشد و در حساب بانکی افتتاح شده در پرتغال قرار داده شود. این نوع تجارت با حداقل یک سهامدار در پرتغال بدون تعهد داشتن هیئت مدیره در شرکت قابل باز شدن است. یادآوری می کنیم که یک شرکت با مسئولیت محدود در پرتغال با توجه به قانون شرکت در پرتغال و قانون تجارت ایجاد می شود.

مراحل ثبت یک شرکت در پرتغال

Company registration fees in Portugal

  • نام شرکت خود را تعیین نموده و با ثبت نام در سیستم تجارتی پرتغال رزرو را انجام دهید.
  • یک نماینده قانونی برای شرکت خود در پرتغال تعیین کنید.
  • اساسنامه شرکت را با اطلاعاتی در مورد صاحبان ، فعالیت های تجاری و غیره تهیه کنید.
  • برای واریز حداقل سرمایه سهم یعنی پنج هزار یورو یک حساب بانکی باز کنید.
  • مطابق فعالیت شرکت ، برای مجوزهای مربوطه اقدام کنید.
  • برای اهداف مالیاتی و مشارکت های اجتماعی در پرتغال ثبت نام کنید.

با انجام این مراحل شما می توانید جهت کار در پرتغال و ثبت شرکت در این کشور مشغول شوید. البته شما می توانید اقدام به اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید اوراق قرضه هتل سازی  نمایید. به عبارتی با روش های گوناگونی می توان برای اخذ اقامت پرتغال و زندگی در این کشور اقدام نمود. البته دقت داشته باشید که اطلاع از هزینه های زندگی در پرتغال نیز بسیار مهم است.

هزینه های ثبت شرکت در پرتغال

 

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با هزینه های ثبت شرکت در پرتغال صحبت کنیم. برای ثبت شرکت در این کشور و داشتن ویزای کاری پرتغال یا ویزای سرمایه گذاری پرتغال لازم است تا مواردی رعایت شود. دقت کنید که علاوه بر هزینه های مربوط به ثبت شرکت و هزینه های داخلی، برخی از هزینه ها مربوط به روند و روال این کار هستند که در این بخش از مقاله آن ها را ارائه می دهیم. در ابتدا اولین هزینه هزینه ثبت نام است که حداکثر ششصد یورو برای نام تجاری پیش تصویب شده ، اسناد شرکت ، گواهی و غیره می باشد.

هزینه بعدی مربوط به هزینه های دفتر مجازی است. حدود پنجاه یورو در ماه برای یک بسته کامل دفتر مجازی لازم است. در ادامه لازم است تا حداقل سرمایه مربوط به ثبت شرکت ارائه شود که این مقدار یک یورو برای هر سهم است. اما بهتر این است که برای افتتاح شرکت های مبتنی بر LDA حداقل سه هزار یورو سرمایه گذاری شود. هزینه تشکیل شرکت نیز از ده هزار یورو شروع می شود. برخی از هزینه ها نیز با عنوان هزینه های حسابداری شناخته می شوند که از صد و پنجاه یورو شروع می شود. البته هر ماه برای خدمات حسابداری می بایست مالیات بر ارزش افزوده نیز پرداخت کرد

کار بر روی شرکت های از قبل ثبت شده در پرتغال

اگر تمایل دارید که روند فعالیتی خود را بهبود بخشید و با سرعت بیشتری اقدام به فعالیت در کشور پرتغال و اقامت پرتقال داشته باشید، لازم است تا روند خود را تغییر داده و از سیستم پرش استفاده کنید. برخی از شرکت ها در قفسه قرار دارند و به راحتی می توان برای سرمایه گذاری آن ها اقدام نمود. شرکت در قفسه یعنی شرکت هایی که از قبل توسط افرادی خاص ثبت شده است تا بتوانند در زمان پیری یا اقامت بازنشستگی پرتغال از آن استفاده نمایند.

البته توجه کنید که این را با روند اقامت خودحمایتی پرتغال اشتباه نگیرید. با استفاده از این مدل شرکت ها علاوه بر راه اندازی سریع روند کاری می توانید به وام های بانک های محلی هم دسترسی پیدا کنید. دقت داشته باشید که یک شرکت آماده در پرتغال می تواند به محض انجام واگذاری مالکیت ، در بازار فعال شود. کارآفرینان خارج از کشور که قبل از افتتاح شرکتی در پرتغال علاقه مند به فعالیت های بازاریابی هستند باید بدانند که می توانند از بسته های اداری مجازی بهره مند شوند. در این زمینه می توانند پیام صوتی بگذارند یا هر اقدام دیگری.


با مشاوران ما در ارتباط باشید، ما تا آخر مسیر در کنار شما هستیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *