دانمارک در جستجوی نیروی کار خارجی

Denmark is looking for foreign workers

دانمارک در جستجوی نیروی کار خارجی؛ با چه مهارت‌هایی می‌توان به کشور «شادها» مهاجرت کرد؟

دولت دانمارک فهرست جدید مشاغلی را اعلام کرد که به دنبال جذب نیروی کار خارجی برای آنها است.  

Denmark is looking for foreign workers

دانمارک (به دانمارکیDanmark) با نام رسمی پادشاهی دانمارک (به دانمارکیKongeriget Danmark) کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ حدود ۵٫۸ میلیون نفر برآورد شده‌است. زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلّی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به منطقه یورو نپیوسته‌است. ۸۰٪ مردم دانمارک مسیحی پروتستان هستند.

جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک به‌شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است. دانمارک جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند.

 

در فهرست منتشرشده از سوی دفتر ملی استخدام و ادغام در دانمارک ۴۱ شغل که استخدام در آنها مشروط به مدارک آموزش عالی است دیده می‌شود. این در حالی است که ۴۷ شغل نیز در رده کارگران ماهر در این فهرست به چشم می‌خورد.

از جمله مشاغلی که دانمارک به دنبال جذب نیروی خارجی برای آنها است می‌توان به پزشک، معلم، مهندس، لوله‌کش، قصاب، بنا، نانوا و آرایشگر اشاره کرد.

اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز می‌توانند درخواست خود را برای مشاغلی که در دانمارک برای آنها نیروی کار کافی وجود ندارد ارسال کنند. آنها در صورتی که درخواست‌شان تا پیش از پایان سال جاری میلادی از طرف یک کارفرمای دانمارکی پذیرفته شود اجازه کار و اقامت در این کشور را دریافت خواهند کرد.

فهرست مشاغلی که به مهارت بالا نیاز دارند:

مدیریت: رئیس بخش در فروشگاه، مدیر تجاری، مدیرکل

علوم و مهندسی: زیست‌شناس، مهندس مکانیک، مدیر ساخت و ساز، مهندس عمران، مهندس محیط زیست، مهندس شیمی، طراح، برنامه‌ریز شهری، بازرس زمین و ساختمان

خدمات بهداشتی: پزشک، پزشک مشاور، پزشک با مسئولیت مدیریتی، متخصص بی‌هوشی، پرستار، دندانپزشک، متخصص تغذیه بالینی، کاردرمانگر، متخصص عکسبرداری پزشکی، متخصص آزمایشگاه پزشکی، متخصص بهداشت دهان و دندان

امور آموزشی: معلم در مراکز آموزشی بزرگسالان، معلم ابتدایی، معلم مستقل از راه دور برای دوره راهنمایی، پرستار بچه، مربی اجتماعی، کمک مربی برای آموزش در دوره آمادگی

اقتصاد: ممیز حسابداری، ناظر حسابداری

فناوری اطلاعات: معمار اطلاعات، مهندس کامپیوتر، مسئول طرح کامپیوتری، برنامه‌ریز و توسعه‌دهنده سیستم رایانه‌ای

حقوق، علم انسانی و فرهنگ: حقوق‌دان، کتابدار، روانشناس

فهرست مشاغلی که به مهارت نیاز دارند:

علوم و مهندسی: کارشناس فنی ساختمان، کارشناس فنی در لوله‌کشی، لوله‌کش، مدیر عملیات و تولید

خدمات بهداشتی: متخصص محیط زیست

امور تجاری و مدیریتی: مسئول امور مشتری‌ها، مشاور تجاری، مشاور تجاری و شرکتی، مشاور املاک، منشی اداری در امور کاری، منشی پزشکی، دستیار دفتری، منشی آموزشی، دستیار تجاری، کارمند دفتری، کارمند مدیریتی

حقوق، علم انسانی و فرهنگ: کشیش، گلفروش

اقتصاد: دستیار حسابداری، حسابدار، کارمند حسابداری

بخش خدمات، نگهداری و مراقبت: آرایشگر، مددکار اجتماعی و پزشکی

کشاورزی: باغبان، متخصص مناظر طبیعی

ساخت و ساز: بنا، نجار و لوله‌کش

کار با دستگاه‌ها: تولیدکننده خودرو، آهنگر، کارگر متخصص در کار با فلز، متخصص کار با آهن و فلز، متخصص صنعتی، مکانیک

الکتریسیته: متخصص کار الکتریکی، کارفرما در کار الکتریکی، تعمیرکار

رستوران‌داری: قصاب، نانوا، نانوای ، آشپز، شاطر

دانمارک طی سال‌های گذشته در فهرست منتشرشده از کشورهایی که مردم آنها بیشترین سطح رضایت و شادی را در زندگی دارند اغلب در جایگاه‌های بالا قرار داشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *