مهاجرت به اروپا، بهترین و ارزان‌‌ترین راه‌های اخذ اقامت 2022


در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان حجم پذیرش مهاجر خود را کاهش داده و سیاست‌های مهاجرتیشان را محدود کرد‌ه‌ند، فرآیند مهاجرت رویایی دور از دست به نظر می‌رسد. امروزه برای مهاجرت به اغلب کشورهای جهان باید در شغل خود تخصص و سابقه کاری ارزشمند داشته باشید تا بتوانید حتی به مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته فکر کنید. مهاجرت تحصیلی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده، زیرا از این طریق می‌توانید به سادگی پس از گذشت چند سال اقامت دائم خود را در کشور مقصد به دست بیاورید. با این‌حال بسیاری از افراد همچنان نمی‌دانند باید از کدام مسیر مهاجرتی اقدام کنند و یا کدام کشورها فرآیند مهاجرتی ساده‌تری را اتخاذ کرده‌اند.

مهاجرت به کشوری دیگر می‌تواند فرصت‌های متعدد آموزشی و شغلی را برای شما فراهم آورد، دسترسی به امکانات بالاتر در زندگی و یا بهره‌مندی از امنیت و ثبات اقتصادی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به شمار می‌روند. ممکن است مهاجرت به برخی از کشورهای پیشرفته فرآیندی سخت و پیچیده را در بر بگیرد، اما شما همواره می‌توانید برای کشورهایی اقدام کنید که مسیر ساده‌تری را برای مهاجرت پیش روی شما قرار می‌دهند. در ادامه 7 کشور ساده برای مهاجرت در سال 2021 را معرفی می‌کنیم که بر اساس معیارهایی چون تعداد سال‌هایی که برای اخذ اقامت دائم باید گذرانده شود، میزان تعهد کشور مقصد در زمینه امور مالی و سرمایه‌گذاری و داشتن آزمون اجباری اخذ تابعیت انتخاب گشته‌اند.

کانادا؛ سرزمین رویایی مهاجران!

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای پیشرفته است که از حجم زیاد مهاجران به کشور خود استقبال کرده و به همین دلیل روش‌های آسان را برای آن‌ها ارائه می‌دهد. این کشور به دلیل نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص دارد، قصد دارد در طی سال‌های آینده، هر ساله بیش از 400 هزار مهاجر جدید را بپذیرد که بخش عمده‌ای از آن‌ها از طریق برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا مانند اکسپرس اینتری، اقامت دانشجویان از طریق اخذ مجوز کار پس از تحصیل، مهاجرت استانی و پایلوت آتلانتیک است. این کشور در سال 2021 با پذیرش 411 هزار مهاجر، رکورد پذیرش مهاجر را در تاریخ این کشور شکست که قبل از سال مذکور، آخرین رکورد مربوط به دوره جنگ جهانی اول و به تعداد 400 هزار نفر بوده است. حال نه آنکه قصد انگشت اتهام گرفتن به سمت دیگر کشورهای اروپایی، آمریکایی و… در میان باشد اما به جرئت می‌توان گفت که کانادا تقریبا تنها کشور پیشرفته و مهاجر پذیر در جهان است که چه از نظر سیاست‌های دولتی و مهمتر از آن چه از نظر فرهنگ مردمی، در آن رفتارهای نژادپرستی تقریبا وجود نداشته و در سرتاسر آن و به ویژه در شهرهای پر مهاجری مانند تورنتو، ونکوور، مونترال و… چندین فرهنگ، ملت و قومیت با جمعیت‌های قابل توجهی در کنار هم به بهترین شکل زندگی می‌کنند و بیشترین شهرت مردم کانادا در جهان به ادب بسیار زیاد چه در مکالمه و چه در نحوه برخورد و رفتار است.

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با اقتصادی باثبات و آزادی‌های اجتماعی گسترده است و همچنان این کشور برای چندین سال متوالی دارای آمار بیشترین میزان سواد مردمش در جهان با رته نخست می‌باشد. مناظر زیبای طبیعی، سیستم آموزشی عالی، پوشش خدمات درمانی سراسری و فرهنگ مهاجرپذیر و دوستانه موجب شده تا متقاضیان مهاجرت به کانادا روز به روز افزایش یابند. متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند ابتدا از طریق اخذ پذیرش تحصیلی به این کشور وارد شده و پس از تحصیل در کانادا از طریق اخذ ویزای پس از فارغ‌التحصیلی، به سرعت جذب بازار کار شده و با گذشت در حدود 3 سال تحصیل و کار برای اقامت دائم اقدام کرده و سپس بعد از 5 سال از بدو ورود به کانادا، تابعیت، شهروندی و پاسپورت کانادا را دریافت کند. همچنین افرادی که در حیطه شغلی خود از سابقه و تخصص خوبی برخوردار هستند و در کنار آن نیز دانش زبانی و تحصیلات آن‌ها نیز مناسب است، می‌توانند از طریق روش‌های اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و یا پایلوت آتلانتیک از ابتدا برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. در کنار مهاجرت کاری و تحصیلی، بسیاری روش‌ها برنامه‌های مهاجرتی بسیار متنوع دیگری برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شده مانند: مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق خرید و کشت زمین کشاورزی، مهاجرت کارآفرینی و استارت آپ، تاسیس، انتقال یا ایجاد شعبه‌ایی بین‌المللی از شرکت، مهاجرت مشاهیر، ورزشکاران، هنرمندان و افراد با قابلیت خود اشتغالی و…

در همه جای کانادا حتی در شهرهای گرانتر آن مانند تورنتو یا ونکوور، یک تناسب بسیار عالی و مطلوبی بین میزان حقوق و درآمد، هزینه‌های زندگی، خدمات اجتماعی و درمانی و… وجود دارد.

اینستاگرام اکسین مهاجر

پاراگوئه؛ زیبای محصور در قلب آمریکای لاتین

کشور پاراگوئه، در قلب آمریکای جنوبی آسان‌ترین کشور جهان برای مهاجرت است. این کشور که بهشت افراد بازنشسته نیز به شمار می‌رود، از مزایایی چون هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه، اقتصاد باثبات، مالیات پایین و طبیعت زیبا برخوردار است. پاراگوئه برای تمامی افرادی که هدفشان از مهاجرت دستیابی به آرامش و زندگی ساده است، بسیار مناسب بوده در واقع می‌توان به سادگی این کشور را به عنوان یک خانه ایده‌ال انتخاب کرد.

سیاست‌های مهاجرتی آسان کشور پاراگوئه موجب جذب مهاجران به این کشور می‌شود. شاید عجیب به نظر برسد اما در واقع در این کشور می‌توان تنها در 3 ماه اقامت دائم را دریافت کرد و پس از 3 سال برای شرکت در آزمون تابعیت درخواست داد. برای اخذ اقامت دائم به این سرعت کافیست 5000 دلار در بانک مرکزی پاراگوئه سرمایه‌گذاری کنید. همچنین از آنجایی که کشاورزی جایگاه برجسته‌ای در اقتصاد این کشور دارد، سرمایه‌گذاری و یا داشتن تخصص در این حوزه می‌تواند مسیر مناسبی برای مهاجرت به پاراگوئه باشد.

مکزیک؛ همسایه‌ی جذاب و پر ماجرای آمریکا

مکزیک یکی دیگر از کشورهای قاره آمریکاست که فرآیندی آسان را برای مهاجرت ارائه می‌دهد. این کشور که برای فرهنگ پویا و انواع غذاهای لذیذ خود معروف است، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کالاهای کشاورزی، صنعتی و نفتی در جهان به شمار می‌رود. طبق اعلام بانک جهانی، GDP این کشور در سال 2019 برابر با 1.258 تریلیون دلار بود. با چنین تنوع اقتصادی جای هیچ تعجب نیست که چرا سرمایه‌گذاران به مهاجرت به این کشور تا این حد علاقه‌ دارند. مدت زمان لازم برای اخذ اقامت دائم در کشور مکزیک 5 سال است، اگرچه افرادی که با یکی از شهروندان این کشور ازدواج می‌کنند و یا در خاک آن صاحب فرزندی گردند، می‌توانند در حدود 2 سال اقامت دائم خود را دریافت کنند. برای اخذ تابعیت مکزیک نیز باید با زبان و تاریخ این کشور آشنایی کافی داشته باشید.

پاناما؛ کمربند اتصال دو آمریکای شمالی و جنوبی

قاره آمریکا بی‌شک برای افرادی که به دنبال جایگزین‌های ساده برای مهاجرت می‌گردند مقصدی مناسب است. این کشور زیبای آمریکای مرکزی، به تمامی افرادی که 5 سال را در این کشور به کار اشتغال داشته باشند، اقامت دائم اعطا می‌کند. همچنین دارندگان اقامت دائم می‌توانند پس از گذشت 5 سال بدون شرکت در هیچ آزمونی برای اخذ تابعیت اقدام کنند. علاوه بر مسیر معمول مهاجرت (تحصیلی و کاری)، شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری 40 هزار دلار در پروژه احیای جنگلی این کشور یک ویزای 5 ساله دریافت کنید. همچنین با افزایش مبغ سرمایه‌گذاری خود به 80 هزار دلار می‌توانید تنها پس از گذشت یک سال اقامت دائم پاناما را در دست داشته باشید.

شرکت مهاجرتی اکسین

آرژانتین؛ بزرگ، زیبا، پیشرفته و پر از فرصت…

کشور آرژانتین به عنوان یکی دیگر از کشورهای آمریکای لاتین محلی مناسب برای مهاجرت خانوادگی و لذت بردن از زندگی ساحلی است. این کشور به عنوان دومین و هشتمین کشور بزرگ به ترتیب در آمریکای جنوبی و جهان، یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای آمریکای جنوبی به شمار می‌رود و GDP آن حدود 450000 بیلیون دلار است. علاقه‌مندان به مهاجرت سرمایه‌گذاری می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری مبلغ 1.5 میلیون پزو (18000 دلار آمریکا) در صنایع کشاورزی، خدمات و یا تجارت اقامت دائم این کشور را دریافت کند. به طور کلی شما می‌توانید پس از 2 سال زندگی در آرژانتین برای اخذ اقامت دائم ان اقدام کنید. همچنین اخذ تابعیت این کشور نیز بسیار ساده‌ست، برای تبدیل شدن به یک شهروند آرژانتینی کافیست با یک گواهی عدم سوءپیشینه و برخورداری از شرایط مالی باثبات برای شرکت در آزمون تابعیت درخواست دهید که مهم‌ترین شرط قبولی در آن داشتن دانش کافی در زبان اسپانیایی است.

سنگاپور؛ نماد ثروت، پیشرفت، تمدن و قانونمندی در آسیا

کشور سنگاپور نه تنها یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای آسیاست، بلکه در سطح جهانی نیز شهرت و اعتباری بالا به ویژه در حوزه‌های تجارت و اقتصاد دارد. دانشگاه ملی سنگاپور طبق سیستم رتبه‌بندی QS در رتبه 11م جهان قرار گرفته و بهترین دانشگاه قاره آسیا نیز به شمار می‌رود. علاوه بر مسیر مهاجرت تحصیلی که شاید محبوب‌ترین مسیر مهاجرتی به سنگاپور باشد، مهاجرت کاری نیز متقاضیان زیادی دارد. دارندگان ویزای کاری این کشور (S Pass) می‌توانند پس از گذشت 6 ماه برای اخذ اقامت دائم سنگاپور اقدام کنند. همچنین امکان شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری سنگاپور نیز برای علاقه‌مندانی که بتوانند حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در یکی از شرکت‌های حوزه انرژی‌های جایگزین، نانوتکنولوژی، سلامت و یا حوزه‌های تخصصی سرمایه‌گذاری کنند، وجود دارد. اخذ تابعیت این کشور همراه با آزمون و مراسمی پرشکوه است که در آن شهروندان جدید سرود ملی سنگاپور را خوانده و حتی عکس‌های یادگاری می‌اندازند.

جمهوری دومینیکن؛ دروازه‌ی ورود به کشورهای دیگر در قلب کارائیب

زندگی در جزایر کارائیب با ساحل زیبای آبی رنگ و فضای آرامبخش آن می‌تواند در فهرست ایده‌آل بسیاری از افراد باشد. جمهوری دومینیکن سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد آمریکای جنوبی را در اختیار دارد که بر اساس گسترش بخش خدمات در حال پیشرفت است. مسیر مهاجرت سرمایه‌گذاری به این کشور بسیار ساده بوده و تنها کافیست تا منبع درآمدی خارج از این کشور به ارزش 2000 دلار در ماه داشته و به مدت 5 سال در بانک‌های این کشور سرمایه‌گذاری کنید. متقاضیان اخذ تابعیت دومینیکن نیز باید در آزمونی شرکت کنند که در آن مهارت‌های زبانی و دانش آن‌ها نسبت به تاریخ و سنت‌های این کشور ارزیابی می‌شود.

ساده‌ترین مسیر مهاجرتی در سال 2022

علاوه بر کشورهای مطرح شده، شما می‌توانید برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی و استرالیا نیز از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. البته فرآیند بررسی و اخذ ویزای تحصیلی در برخی کشورها سخت‌تر از دیگر کشورهاست، با این حال این مسیر همچنان مطمئن‌ترین مسیر مهاجرتی در جهان شناخته می‌شود که ریسک کمی به همراه داشته و به متقاضیان فرصتی استثنایی برای آشنایی با کشور مقصد و استخدام در آن را می‌بخشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *