تحصیل در دانشگاه های برتر قبرس شمالی


 

در این مقاله از اکسین مهاجر به کلیات تحصیل در دانشگاه های برتر قبرس شمالی مبپردازیم و قبل از آن باید گفت که جمهوری قبرس در سال 1960 استقلال خود را به دست آورد و فاماگوستا به یکی از مکان های مهم گردشگری جزیره تبدیل شد. در سال 1974، فاماگوستا پس از عملیات صلح ترکیه تحت کنترل ترک ها قرار گرفت. علاوه بر این، فاماگوستا همچنین در سال 1975 در فدراسیون ترک قبرس و همچنین در سال 1983 در جمهوری ترک قبرس شمالی به یکی از مهم ترین بندرها، مراکز گردشگری و مراکز آموزش دانشگاهی در قبرس تبدیل شد. دانشگاه مدیترانه شرقی با ارائه آموزش عالی در قبرس شمالی از سال 1979 توسط شورای آموزش عالی ترکیه (YÖK)، تنها دانشگاه دولتی موجود در جمهوری ترک قبرس شمالی است.

چشم انداز

چشم انداز دانشگاه مدیترانه شرقی ارائه آموزش با کیفیت بالا بر اساس تولیدات علمی و تبدیل شدن به دانشگاهی پیشرو و ترجیح داده شده توسط دانشجویان و کارکنان دانشگاهی در موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود است که به سه قاره می پیوندد.

 

ارزش های اساسی دانشگاه:

1.آزاد اندیشی

2.خلاقیت

3.مدرنیسم

4.ارزشهای اخلاقی

5.خود مختاری تحصیلی

6.تولید علم

7.آگاهی نسبت به محیط

8.ایستادگی در برابر هر نوع تبعیض

9.آگاهی نسبت به مشکلات جامعه

10.شفافیت و پاسخگویی

11.مدیریت انسان محور

12.مشارکت

این دانشگاه با زیرساخت های بسیار توسعه یافته، اعضای برجسته هیات علمی، 16000 دانشجو از 110 کشور و 1100 استاد دانشگاهی از 35 کشور مختلف، برنامه های با کیفیتی به زبان انگلیسی ارائه می دهد و فرصت یادگیری زبان خارجی دوم را به دانشجویان می دهد. این دانشگاه با برنامه های تبادل دانشجو، برنامه های ورزشی، فرصت های فعالیت اجتماعی و فرهنگی، اعتبارنامه های بین المللی، زمینه تدریس بین المللی و مدرکی که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. EMU دانشجویان خود را برای مشاغل بین المللی آماده می کند و با آموزش آنها در تبدیل شدن به افرادی خلاق و رقابتی با مهارت های کارآفرینی مهیا می کند.

EMU آموزشهای با کیفیت خود را از طریق 107 برنامه کارشناسی و 103 برنامه تحصیلات تکمیلی و دکترا ارائه کرده است که توسط 12 دانشکده، 4 مدرسه و به کمک موسسه زبان های خارجی خود و مدرسه مقدماتی انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه با رعایت دقیق استانداردها و قوانین ملی و توجه ویژه به کیفیت در آموزش، اعتبار و نظارت بین المللی را پایه و اساس توسعه خود و دانشجویان می داند. دانشگاه EMU قبرس

EMU عضو کامل انجمن بین المللی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه های اروپا، جامعه دانشگاه های مدیترانه ای و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است. EMU با توجه به اهمیت ویژه ای که به رسمیت شناختن بین المللی می دهد، اعتبار نهادهای معتبر بین المللی مختلف را دریافت کرده است. EMU تنها یکی از پنج دانشگاه در منطقه است که موفق به دریافت جایزه معتبر ABET (هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری) در زمینه مهندسی شده است. به طور مشابه، دانشکده معماری EMU دارای اعتبار MİAK است. دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده گردشگری و دانشکده محاسبات و فناوری اعتبار FIBAA را دریافت کرده اند. بخش آموزش زبان انگلیسی دانشکده آموزش توسط AQAS مورد تایید قرار گرفته است. علاوه بر این، دانشکده مدیریت گردشگری و هتلداری EMU اعتبار TEDQUAL و بخش فناوری‌های کامپیوتری و سیستم‌های اطلاعاتی ارائه شده توسط دانشکده محاسبات و فناوری با موفقیت فرآیند اعتباربخشی ASIIN را گذراند. مدرسه مقدماتی زبان های خارجی و انگلیسی EMU با موفقیت اعتبار EDEXCEL را دریافت کرد. دانشکده تجارت و اقتصاد این دانشگاه نیز به همراه تنها سه دانشگاه دیگر در ترکیه، عضو کامل EFMD و AACSB است. دانشگاه EMU قبرس

دانشگاه EMU با رعایت دقیق استانداردها و قوانین ملی و توجه ویژه به کیفیت در آموزش، اعتبار و نظارت بین المللی را زیربنای توسعه می بیند. این دانشگاه با دارا بودن اعتبارنامه ها، شناخت و عضویت های بین المللی به عنوان بخشی از چشم انداز خود، موفقیت های چشمگیری در واحدهای مختلف دانشگاهی و اداری از این نظر کسب کرده است. دانشگاه همچنین در پروژه های اعتباربخشی و شناسایی زیادی مشارکت دارد.

Let's learn more about the best universities in Northern Cyprus.

رشته ها، مقاطع و دانشکده ها

مشخصات دانشگاه

 

نام دانشگاه Eastern Mediterranean University دانشکده ها
شهر فاماگوستا/Famagusta معماری
سابقه تاسیس 1979 هنر و علوم پایه
تعداد دانشجو 16000 تجارت و اقتصاد
خوابگاه https://www.emu.edu.tr/dormitories ارتباطات و رسانه
رنکینگ 1308 دندانپزشکی
آموزش
مهندسی
علوم سلامت
حقوق
پزشکی
داروسازی
گردشگری

لیست رشته ها و مقاطع دانشگاه E.M.U

لیسانس فوق لیسانس دکترا پزشکی
معماری معماری (با پایان نامه) معماری پزشکی
معماری داخلی معماری (بدون پایان نامه) دندانپزشکی
شیمی معماری داخلی (با پایان نامه) شیمی داروسازی
علوم ریاضی و کامپیوتر معماری داخلی (بدون پایان نامه) ریاضی
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک طراحی شهری (با پایان نامه) فیزیک
فیزیک طراحی شهری (بدون پایان نامه) مدیریت کسب و کار
روانشناسی ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر (با پایان نامه) اقتصاد
علوم آماری و کامپیوتر شیمی (با پایان نامه) مالی و بانکداری
ترجمه و تفسیر روانشناسی رشد (با پایان نامه) روابط بین الملل و علوم سیاسی
ادبیات و زبان ترکی روانشناسی عمومی (با پایان نامه) مطالعات ارتباطات و رسانه
حسابداری و مدیریت مالی سیستم های اطلاعاتی (بدون پایان نامه آموزش زبان انگلیسی
بانکداری و بیمه ریاضیات (با پایان نامه) مهندسی عمران
مدیریت کسب و کار بیوتکنولوژی پزشکی (بدون پایان نامه) مهندسی کامپیوتر
اقتصاد فیزیک (با پایان نامه) مهندسی برق و الکترونیک
مالی و بانکداری زبان و ادبیات ترکی (ترکی با پایان نامه) مهندسی صنایع
مدیریت منابع انسانی بانکداری و مالی (آنلاین با پایان نامه) مهندسی مکانیک
امور مالی بین المللی بانکداری و مالی (آنلاین بدون پایان نامه) مدیریت گردشگری
روابط بین الملل بانکداری و مالی (با پایان نامه) تغذیه و رژیم غذایی
تجارت و بازرگانی بین المللی بانکداری و مالی (بدون پایان نامه) فیزیوتراپی و توانبخشی
سیستم های مدیریت اطلاعات مدیریت بازرگانی (با پایان نامه) آموزش کامپیوتر و فناوری آموزشی
بازاریابی مدیریت بازرگانی (بدون پایان نامه)
علوم سیاسی دیپلماسی (با پایان نامه)
مدیریت دولتی اقتصاد (با پایان نامه)
طراحی بازی های دیجیتال اقتصاد (بدون پایان نامه)
رسانه های نوین و ارتباطات اقتصاد و امور مالی انرژی (با پایان نامه)
روابط عمومی و تبلیغات مطالعات جنسیتی (با پایان نامه)
مطالعات رادیو، تلویزیون و فیلم مدیریت منابع انسانی (بدون پایان نامه)
طراحی ارتباطات بصری روابط بین الملل (با پایان نامه)
آموزش کامپیوتر و فناوری آموزشی روابط بین الملل (بدون پایان نامه)
آموزش زبان انگلیسی تجارت و بازرگانی بین المللی (بدون پایان نامه)
راهنمایی و مشاوره روانشناسی مدیریت بازاریابی (با پایان نامه)
آموزش زبان ترکی مدیریت بازاریابی (بدون پایان نامه)
مهندسی پزشکی مطالعات ارتباطات و رسانه (با پایان نامه)
مهندسی عمران رسانه دیجیتال و فیلم (بدون پایان نامه)
مهندسی کامپیوتر هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری (بدون پایان نامه)
مهندسی برق و الکترونیک آموزش زبان انگلیسی (با پایان نامه)
مهندسی الکترونیک و ارتباطات آموزش زبان انگلیسی (بدون پایان نامه)
مهندسی صنایع مهندسی عمران (با پایان
مهندسی سیستم های اطلاعات مهندسی کامپیوتر (با پایان نامه)
مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر (بدون پایان نامه)
مهندسی مکاترونیک مهندسی برق و الکترونیک (با پایان نامه)
مهندسی نرم افزار مهندسی صنایع (با پایان نامه)
پرستاری مهندسی صنایع (بدون پایان نامه)
تغذیه و رژیم غذایی مهندسی مکانیک (با پایان نامه)
فیزیوتراپی و توانبخشی مهندسی نرم افزار (با پایان نامه)
مدیریت هتل (آنلاین بدون پایان نامه)
مدیریت گردشگری (با پایان نامه)
مدیریت گردشگری (بدون پایان نامه)

خوابگاهها

خوابگاه های دانشگاه های قبرس 1

ما بر این باوریم که اقامت در خوابگاهی که در آن انواع امکانات فنی، فرهنگی و ورزشی تحت ایمنی محوطه دانشگاه ارائه می شود، بهترین شروع برای زندگی تحصیلی شما خواهد بود. از آنجایی که نیازهای شخصی شما مانند نظافت، تغذیه، حمل و نقل و امنیت به بهترین و سریع ترین راه حل می شود، شما آزاد خواهید بود که روی درس های خود تمرکز کنید. دانشگاه EMU قبرس

خوابگاه های دانشگاه های قبرس

کتابخانه، مجموعه های ورزشی، مراکز فعالیت های فرهنگی، آزمایشگاه های کامپیوتر و سایر امکانات موجود در محوطه پردیس در دسترس شما خواهد بود. شما تحصیلات خود را در محیطی امن و آرام و به دور از ترافیک، سروصدا و بی نظمی های شهر انجام خواهید داد.

فرصت های دوگانه

EMU در حالی که به دانش آموزان فرصتی برای کسب تخصص در یک زمینه خاص می دهد، همچنین فرصت هایی را برای توسعه خودشان در زمینه های دیگر فراهم می کند. دانش‌آموزانی که در برنامه‌های EMU ثبت نام کرده‌اند، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند از برنامه‌های دوگانه اصلی و فرعی بهره ببرند.

فرصت های برنامه تبادل دانشجو

برنامه تبادل دانشجو فرصتی فوق العاده برای دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی برای گذراندن یک یا دو ترم در دانشگاه هایی است که EMU در 13 کشور با آنها همکاری می کند. این همکاری ها با موسسات برجسته در سراسر جهان به هر دانشجویی در EMU این فرصت را می دهد که دوره های خود را در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، ایتالیا، اتریش، کره جنوبی و چین بگذراند و اعتبارات خود را به EMU تکمیل کند. دسترسی به مزایای غیرقابل انکار چنین برنامه ای توسط یک تیم مجرب در دفتر بین المللی آسان تر می شود و به هر دانش آموز به صورت جداگانه در سفر خود کمک می کند. با اضافه شدن دانشگاه ها و کشورهای بیشتری به مجموعه تبادل دانشجو، EMU فرصت های بیشتری را برای دانشجویان بیشتر فراهم می کند.

بورسیه های تحصیلی

بخش بزرگی از دانشجویان بین المللی دارای بورسیه تحصیلی 50% و 25% هستند. در طول درخواست آنلاین برای برنامه های دانشگاهی، دانش آموزان نشان می دهند که مایلند در نظر گرفته شوند یا خیر. تصمیمات بر اساس عملکرد تحصیلی نامزدها و برنامه تحصیلی آنها اعمال می شود. بورسیه های تحصیلی کاملی نیز در مقطع کارشناسی و دکترا وجود دارد. درخواست های بورسیه دکتری در طول درخواست فارغ التحصیلی آنلاین دانشجویان انجام می شود. درخواست های بورسیه کامل دوره کارشناسی 30 روز قبل از شروع ترم توسط کمیته بورسیه بررسی می شود. دانشگاه EMU قبرس

امکانات دانشگاه

پردیس EMU یک زندگی رنگارنگ و با کیفیت بالا را به دانشجویان ارائه می دهد که با فعالیت های اجتماعی و فرهنگی متعددی غنی شده است. دانش آموزان EMU از امکانات ورزشی متنوعی بهره مند می شوند. استادیومی مدرن با ظرفیت 5000 صندلی، پیست دو و میدانی تارتان، سالن های اسپینینگ و تی آر ایکس و فضای باز به مساحت 66500 متر مربع با ظرفیت 3500 صندلی تنها بخشی از امکاناتی است که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

EMU دارای یک مرکز بهداشتی کاملاً مجهز با 13 پزشک متخصص و یک آمبولانس خصوصی است. علاوه بر مرکز بهداشت، بیش از 30 مرکز تحقیقاتی نیز وجود دارد که برخی از آنها به طور مستقیم به دانشجویان خدمات ارائه می دهند. دانشجویان می توانند مستقیماً از خدمات مرکز مشاوره، راهنمایی و تحقیقات روانشناختی و مرکز ارتباطات تحصیلات تکمیلی و تحقیقات شغلی بهره مند شوند.

مرکز فرهنگی دانشگاه، 500 متر دورتر از ساحل و در کنار باشگاه ساحلی EMU در فاماگوستا واقع شده است. این ساختمان دارای اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های نمایشگاه، موزه‌ها و کارگاه‌های هنری است. این ساختمان با مساحت 5700 متر مربع و ظرفیت 846 نفر بزرگترین مرکز فرهنگ و کنگره در سراسر منطقه است. دانشگاه EMU قبرس

کتابخانه، اداره پست، کتابفروشی، مرکز بهداشتی با 13 پزشک متخصص که در آن خدمات بهداشتی ارائه می کنند، مجتمع های ورزشی، مرکز فعالیت های دانشجویی و در مجموع 51 کافه تریا همگی در اختیار دانشجویان قرار دارد. کافه تریاهای واقع در محوطه دانشگاه، غذاهایی با قیمت مناسب و با کیفیت ارائه می دهد که همگی با توجه به نیازهای کالری روزانه دانشجویان تهیه می شوند. علاوه بر این، بسیاری از بانک ها و دستگاه های خودپرداز برای دانشجویان EMU در دسترس هستند. خدمات خودپرداز بانک های ترکیه ای که در زیر لیست شده اند نیز در محوطه دانشگاه موجود است.

انجمن دانشجویی

شورای دانشجویی دانشگاه مدیترانه شرقی که زیر نظر معاونت امور دانشجویی اداره می‌شود، یک سازمان غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که هدف آن تامین نیازها و خواسته‌های آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی دانشجویان و همچنین سلامتی و ورزش است. نمایندگان دانشکده، مدرسه و زبان های خارجی و آموزشگاه مقدماتی انگلیسی از طریق انتخابات تعیین می شوند. سپس نمایندگان منتخب، مجدداً از طریق روش انتخاب، نمایندگان هیئت علمی را انتخاب می کنند. نماینده ای از دانشجویان بین المللی نیز انتخاب می شود و بر این اساس هیئت اجرایی دانشجویی EMU تشکیل می شود. دانشگاه EMU قبرس

مأموریت هیأت اجرایی شورای دانش آموزی انجام تحقیقات و ارزیابی راه حل های هدفمند در زمینه آموزش، پژوهش و خدمات دانشجویی، ارائه یافته ها به واحدهای ذیربط و مشاهده اجرای اقدامات راه حل هدفمند می باشد. همچنین هیأت مذکور موظف است مشکلات، دیدگاه ها و نظرات دانشجویان را عمدتاً به ریاست دانشگاه و سایر دستگاه های اجرایی دانشگاه به نمایندگی از دانشجویان از طریق رئیس یا نایب رئیس در جلسات هیأت اجرایی سنا یا دانشگاه بدون حق رأی و هماهنگی با یکدیگر، ابلاغ کند.

مناسبت ها و فعالیت ها

دانشمندان برجسته و هنرمندان شناخته شده در جلسات علمی و فرهنگی، اجراها و کنسرت ها شرکت می کنند تا هم در راستای علایق دانشجویان ما به تحولات اجتماعی کمک کنند و هم زندگی پردیس را احیا کنند. علاوه بر این، فعالیت‌هایی که هم برای دانشگاه و هم برای جامعه ترک‌های قبرس برگزار می‌شود، به زندگی اجتماعی دانشجویان رنگ می‌بخشد.

 

دانشگاه مدیترانه شرقی با همکاری شورای دانشجویی، فعالیت های اجتماعی مختلفی را برای دانشجویان EMU و جامعه محلی سازماندهی می کند. واحد فعالیت های اجتماعی و فرهنگی علاوه بر فراهم کردن فرصت هایی برای دانش آموزان، برای گذراندن زمان فوق برنامه به طور مؤثر، مأموریت دارد دانش آموزان را به افرادی فعال، خلاق، اجتماعی و با اعتماد به نفس تبدیل کند. در این راستا کنسرت ها، کنفرانس ها، سفرها، اردوها، تورنمنت های مختلف ورزشی، نمایشگاه ها و جشنواره ها برای دانش آموزان برگزار می شود.

جشنواره بهار و تابستان

ماه می برای همه دانشجویان دانشگاه EMU ماه جذابی است زیرا جشنواره بهار که هر ساله توسط امور اجتماعی و فرهنگی، باشگاه های دانشجویی، شورای دانش آموزی و مرکز فعالیت های دانشجویی برگزار می شود، درست قبل از پایان ترم بهاری، فضایی بسیار آرام و سرشار از سرگرمی ایجاد می کند.  باشگاه‌های دانشجویی این فرصت را پیدا می‌کنند تا کار و فعالیت‌های خود را که در طول سال تحصیلی روی آن‌ها کار کرده‌اند به اشتراک بگذارند. هنرهای نمایشی یکی از محبوب ترین رویدادهایی است که در طول جشنواره برگزار می شود.

جشنواره بهار همچنین میزبان گروه‌های موسیقی، خوانندگان، دانشگاهیان، روزنامه‌ نگاران خارج از کشور و بسیاری دیگر از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است تا دانش‌آموزان لحظاتی فراموش ‌نشدنی را تجربه کنند و فرصت ملاقات با شخصیت‌های متنوع و لذت بردن از احساسات جدیدی را داشته باشند. علاوه بر این، دانش آموزان فرصتی برای استراحت پس از یک سال تحصیلی خسته کننده دارند. علاوه بر این، شهرداری فاماگوستا میزبان جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر با مشارکت دانشگاه مدیترانه شرقی می باشد. دانشگاه EMU قبرس

هزینه های زندگی

در مقایسه با اکثر کشورهای اروپای غربی، هزینه زندگی در جمهوری ترک قبرس شمالی پایین است. محصولات محلی یا تولید شده در ترکیه به طور کلی ارزان تر از محصولات تولید شده در اروپا هستند.

خدمات بانکی

بانک های تجاری در جمهوری ترک قبرس شمالی دو نوع هستند. بانک هایی وجود دارند که شعبه های سازمان های بزرگ مستقر در ترکیه هستند و بانک هایی که فقط در جمهوری ترک قبرس شمالی شعبه دارند. معاملات را می توان با تمام ارزها انجام داد. بانک مرکزی قبرس شمالی مسئول سیاست های پولی، اعتباری و مبادله ای است و به عنوان بانکدار دولت عمل می کند. دانشگاه EMU قبرس

امنیت

 ستاد فرماندهی پلیس فاماگوستا به صورت 24 ساعته در خدمت جامعه است.

خدمات بهداشتی

 بیمارستان دولتی فاماگوستا و سه بیمارستان خصوصی با خدمات اورژانس 24 ساعته و 7 روز هفته باز هستند.

خطوط هوایی

 پروازهای منظم از فرودگاه های استانبول، آنکارا و آنتالیا در ترکیه به فرودگاه ارجان در دسترس است. پروازها حداکثر 70 تا 75 دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

فرودگاه

 تنها فرودگاه بین المللی در قبرس شمالی، فرودگاه ایالتی ارجان، واقع در نزدیکی نیکوزیا، پایتخت جمهوری ترک قبرس شمالی است که فقط 40 دقیقه با فاماگوستا فاصله دارد.

کشتی

 خدمات منظم کشتی از گیرنه و فاماگوستا به بندرهای مرسین، آنتالیا و تاسوجو در ترکیه وجود دارد.

رانندگی

در جزیره قبرس از لاین سمت چپ برای رانندگی استفاده می شود و قوانین بین المللی راهنمایی و رانندگی انگلستان اعمال می شود. حمل و نقل به دانشگاه با ماشین از نیکوزیا و گیرنه به ترتیب 40 دقیقه و 60 دقیقه طول می کشد.

کرایه خودرو

این سرویس در تمام شهرهای بزرگ و برخی هتل ها در دسترس است. گواهینامه رانندگی بین المللی و معتبر مورد نیاز است. ماشین های اجاره ای دارای پلاک قرمز هستند. خدمات آنلاین کرایه اتومبیل نیز در دسترس است.

 

دانلود فایل هزینه در 3 دانشگاه های برتر قبرس شمالی

شما کاربران همیشگی اکسین مهاجر میتوانید صفر تا صد فرایند کاری خود جهت تحصیل در دانشگاه های برتر قبرس شمالی را به کارگزاران مجرب ما بسپارید.

شماره های تماس اکسین مهاجر

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *