بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان


هر ساله بر اساس معیارهایی در راستای کیفیت زندگی در زمینه‌هایی اصلی نظیر رفاه و پیشرفت، امنیت و آرامش، وضعیت اشتغال و قدرت اقتصادی، آزادی و حقوق بشر، شاخص توسعه انسانی، شاخص سطح زندگی، چشم‌اندازهای اقتصادی، نرخ بیکاری، میزان استقبال جامعه از قشر مهاجر و عدم وجود تبعیض نژادی، سطح تحصیل و کیفیت نظام آموزشی، شرایط اخذ اقامت دائم و درجه شهروندی و ده‌ها معیار دیگر، کشورها سنجیده شده و لیستی از بهترین کشورهای مناسب مهاجرت در جهان ارزیابی و اعلام می‌شوند. طبق آخرین ارزیابی انجام شده در سال جاری میلادی و با در نظر گرفتن یک سری شاخص‌های مربوط به مهاجرت برای مردم کشورهای در حال توسعه و همچنین شرایط لازم آن کشورها برای ایرانیان، کشورهای برتر در زمینه مهاجرت برای ایرانیان عبارتند از:

کانادا

کانادا به لحاظ مساحت، دومین کشور جهان است که 37 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. این قضیه که کانادا به عنوان بهترین و اولین کاندید برای مهاجرت ایرانیان و حتی جهانیان است برای همه روشن است؛ حتی ممکن است که برای شخصی گزینه اول کانادا نباشد اما به دلایل سختیگیری‌های بیشتر در دیگر کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت، به احتمال زیاد گزینه اول آن شخص هم در مرور زمان به کانادا تبدیل گردد. چرا که این کشور به نسبت دیگر کشورهای محبوب برای مهاجرت راحت‌تر مهاجر گرفته و همچنین از نظر تعداد مهاجر نیز در سالیان اخیر این کشور بیشترین میزان مهاجر را از کشورهای در حال توسعه از جمله ایران پذیرفته و همچنان می‌پذیرد؛ به طوری که قرار است در سال جاری میلادی بیش از 430 هزار مهاجر و در طی 3 سال جاری، بیش از 1.2 میلیون مهاجر جدید را بپذیرد. نکته‌ی دیگر در راستای مزایای مهاجرت به کانادا این است که روش‌ها و برنامه‌های مهاجرتی برای متقاضیان در این کشور بسیار وسیع‌تر و متنوع‌تر بوده و بنابراین افراد با سطح و میزان شرایط و صلاحیت‌های مختلف، شانس بیشتری برای حضور در این کشور خواهند داشت و در آخر از دیگر مزایا برای اقدام برای مهاجرت به کانادا می‌توان گفت که همراهی خانواده شخص (عموما همسر و فرزندان زیر 18 سال) و حتی پدر و مادر و همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگ بسیار راحت‌تر از دیگر کشورها برای شخص متقاضی میسر است.

حال که از سطح اهمیت کانادا و وضعیت این کشور در امر مهاجرت کمی شرحی داده‌، جا دارد که چندی از مزایای بسیار کم نظیر این کشور را برای مهاجرت و زندگی بیان کرده که بارزترین این موارد عبارتند از: یکی از 5 مقصد برتر تحصیلی در جهان و دارای یکی از قوی‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان، وضعیت کار و اشتغال در سطح بسیار عالی از نظر میزان حقوق، رضایت شغلی، میزان ساعات کار، مرخصی و دیگر مزایا، یکی از قوی‌ترین کشورهای جهان از نظر اقتصاد‌ی (رتبه 10 در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی)، امنیت بالا (رتبه 11 در جهان)، وضعیت عالی حقوق بشر و دموکراسی (رتبه 12 در جهان)، مردم بسیار پذیرا و خوش برخورد نسبت به مهاجران (رتبه 2 در رفتارهای ضد نژادپرستی در جهان)، سطح آسایش و امنیت بالا (رتبه 11 در جهان)، رتبه 13 در شاخص توسعه انسانی، شادی و رضایت بالای مردمی (رتبه 14 در جهان)، رتبه 6 در حقوق زنان، حضور در باسوادترین کشور جهان (رتبه 1)، عدم احساس غربت به دلیل جوامع چند فرهنگی به ویژه در شهرهای بزرگ آن و ادب و احترام و فرهنگ بسیار بالای مردم کانادا در برخورد با دیگران، توازن بسیار عالی میان حقوق و درآمد و میزان مخارج، طبیعت و جغرافیای بکر و کم نظیر، وجود روح زنده مردم در شهرهای بزرگ و شلوغی و باشکوه بودن جو شهر در تعطیلات، جشن‌ها و فستیوال‌ها و ده‌ها مزایا و برتری‌های دیگر.

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید از روش‌های مختلفی می‌توانید از ده‌ها روش و برنامه‌های مهاجرتی بسیار خوب و استانداردی که این کشور برای متقاضیان در نظر گرفته، وارد پروسه مهاجرت شوید که پیشنهاد موسه ادب ویزا، مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل بوده؛ چرا که مهاجرت از این طریق راحت‌تر بوده و مهمتر از همه اخذ اقامت دائم از این طریق و همچنین کاریابی با مدرک اخذ شده در این کشور بسیار راحت‌تر از دیگر روش‌ها خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و یا رزرو وقت مشاوره تخصصی و به جریان انداختن پرونده مهاجرت تحصیلی خود با کارشناسان ما در تماس باشید

استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است که دارای جمعیتی در حدود 25 میلیون و 600 هزار نفر می‌باشد که بنا به آخرین آمارهای گرفته شده، تقریبا 30 درصد از جمعیت این کشور را افراد مهاجر تشکیل می‌دهد. بنابراین استرالیا و به ویژه شهرهای اصلی و بزرگ آن نیز همانند کانادا دارای جوامع چند فرهنگی و پذیرای مهاجر هستند. عمده جمعیت این کشور در شهرهای بزرگ ساحلی این کشور و به خصوص در 2 شهر سیدنی و ملبورن سکنه دارند که به عنوان دو شهر بزرگ چندفرهنگی یا همان به اصطلاح Multicultural جهانی شناخته می‌شوند و در واقع بیشترین جمعیت مهاجر نیز در این 2 شهر سکنه دارند و یا تمایل به نقل مکان به یکی از این 2 شهر را دارند. اگرچه که هزینه‌های زندگی در استرالیا به ویژه در 2 شهر مذکور بالا بوده اما کیفیت زندگی بسیار بالایی که از همه جوانب این دو شهر برای ساکنان آن ارائه می‌دهد باعث شده خیلی‌ها از دغدغه هزینه‌های زندگی بالاتر در این 2 شهر صرف نظر کنند و حضور در این 2 شهر را به هرچیز دیگر ترجیح دهند. البته استرالیا تعداد شهرهای بزرگ، مرفه و پیشرفته، پرجمعیت و در کل با کیفیت زندگی بسیار بالایی مانند پرث، آدلاید، بربزبین، کانبرا، هوبارت، گلد کوست و… دارد اما به هر حال، دو شهر سیدنی و ملبورن بیشترین محبوبیت را برای انتخاب به عنوان محل زندگی دارند. البته در کنار گرانی نسبی کشور استرالیا و به خصوص در 2 شهر مذکور، این را هم باید متذکر شد که به همین میزان در سوی دیگر قضیه، میزان حقوق و دستمزد در این کشور و به خصوص 2 شهر سیدنی و ملبورن بالا است.

استرالیا نیز از خیلی منظرها بسیار شبیه کانادا است و در این کشور نیز چندی خصوصیت بسیار بارز و شاخص دیگر وجود داشته که مهاجران را از همه سوی جهان و از جمله ایران جذب خود می‌نماید؛ از جمله: جزء 3 مقصد برتر تحصیلی در جهان در سال گذشته میلادی، دارای یکی از قوی‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان، وضعیت کار، اشتغال، حقوق، دستمزد و مزایای شغلی، رفاه شغلی در یک سطح بسیار عالی، قدرت اقتصادی بسیار قوی (رتبه 14 در جهان)، امنیت بالا (رتبه 18 در جهان)، وضعیت عالی حقوق بشر و دموکراسی (رتبه 9 در جهان)، مردم بسیار پذیرا و خوش برخورد نسبت به مهاجران (رتبه 12 در رفتارهای ضد نژادپرستی در جهان)، سطح آسایش و امنیت بالا (رتبه 18 در جهان)، رتبه 7 در شاخص توسعه انسانی، شادی و رضایت بالای مردمی (رتبه 11 در جهان)، رتبه 16 در حقوق زنان، حضور در یکی از باسوادترین کشورهای جهان (رتبه 10) و ده‌ها مورد مثبت دیگر.

از دیگر مزایای برجسته کشور استرالیا، دارا بودن یکی از قوی‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان به ویژه در سطح تحصیلات دانشگاهی می‌باشد. هفت دانشگاه اصلی این کشور دارای رتبه‌ای زیر 100 جهانی بوده که عبارتند از: دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش و دانشگاه استرالیای غربی. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به استرالیا متقاضیان فراوانی در جهان و از جمله ایران دارد. اخذ شهروندی حدود 4 الی 5 سال به طول انجامیده و شهروندان از حق تحصیل و بیمه درمانی رایگان بهره‌مند خواهند شد. به توصیه بسیاری از جمله موسسه مهاجرتی ادب ویزا، بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا در راستای هم سهولت ورود به بازار کار و هم سهولت مسیر اخذ اقامت دائم، مهاجرت تحصیلی به این کشور است؛ چرا که شخص فارغ‌التحصیل در این کشور شانس بهتری برای ورود به بازار کار داشته و از طرفی به افراد فارغ‌التحصیل از یکی از موسسات آموزشی این کشور، دولت و اداره‌ی مهاجرت دید دیگری از نظر سطح علمی و دانش و در نتیجه در عمل از نظر کاری و سود اقتصادی داشته و بنابراین مسیر اخذ اقامت دائم برای دانشجویان بسیار هموار خواهد بود.

گروه مهاجرتی ادب ویزا در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا به صورت تخصصی فعالیت دارد و برای اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان، رزرو وقت مشاوره تخصصی و یا به جریان انداختن پرونده مهاجرت تحصیلی خود با کارشناسان ما در تماس باشید

آلمان

کشور آلمان با 85 میلیون جمعیت به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی و تکنولوژی در اروپا شناخته می‌شود که در عین حال اقتصادی مقاومتی دارد. به عبارت دیگر هزینه بسیاری از خدمات عمومی در این کشور همچون خدمات درمانی، حمل و نقل، تحصیل و… توسط دولت پرداخت شده و بدین ترتیب هزینه‌های زندگی در آلمان از دیگر کشورهای اروپای غربی کمتر است. در واقع آلمان رتبه نخست اقتصاد در کل اروپا بوده و جزء 5 کشور برتر جهان از نظر اقتصاد و میزان تولید ناخالصی است که در سال جاری میلادی با میزان تولید ناخالصی 4 تریلیون دلار، در جایگاه چهارم اقتصادی قرار گرفته است. پس این قدرت اقتصادی نه تنها در معیشت و رفاه عمومی مانند خدمات عمومی در این کشور همچون خدمات درمانی، حمل و نقل، رایگان بودن تحصیل و… تاثیر داشته، بلکه این کشور را مدت بسیار طولانی‌ای است که تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری نموده است. به عبارتی به لطف این زیرساخت اقتصادی بسیار قوی و کم نظیر، هر شخصی از هرجای جهان به خصوص از کشورهای در حال توسعه، با هر نوع و سطح مهارت و تحصیلات، خواهان مهاجرت کاری و تحصیلی به این کشور می‌باشد.

در کنار موارد ذکر شده، مورد دیگری را که باید پیرامون برتری کشور آلمان به ویژه در جهت مهاجرت در نظر گرفت، داشتن یک نظام آموزشی بسیار عالی، قوی و پیشرفته در جهان می‌باشد و اینکه تعداد بسیاری از دانشگاه‌های برتر این کشور در رنکینگ‌های بسیار بالای جهانی قرار دارند که این نظام آموزشی به لطف قدرت اقتصادی برتر همانطور که ذکر کرده‌ایم رایگان است که این رایگان بودن دوره‌ی تحصیلی دانشگاه حتی شامل دانشجویان بین‌المللی نیز می‌گردد (البته برای دوره‌های صرفا به زبان آلمانی). که البته این را هم باید در نظر داشت که برای بهره‌مندی از این نظام آموزش قوی و پیشرفته در کنار رایگان بودن آن، طبیعتا متقاضی از هر روشی (تحصیلی، کاری و…) باید زبان آلمانی را فرا بگیرند. مهاجرت شغلی و مهاجرت تحصیلی از روش‌های رایج مهاجرت به این کشور هستند و افرادی که موفق به دریافت مدرک تحصیلات تکمیلی خود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شوند، شانس بهتری برای استخدام شدن در این کشور دارند. همچنین در صورت دارا بودن EU Blue Card، در طول 6 ماه می‌توانید بهره‌مند از شهروندی آلمانی شده و در غیر این صورت این فرآیند 6 سال زمان می‌برد.

ایالات متحده آمریکا

کشور آمریکا که به سرزمین رویاها مشهور است، یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان است. در واقع می‌توان گفت که محبوب‌ترین مقصد مهاجرتی در کل جهان و تقریبا در طول کل تاریخ وجود این کشور، آمریکا بوده که در این مورد یک استثناء نسبت به دیگر مقاصد برتر مهاجرتی برای آمریکا وجود داشته و آن اینکه کشور آمریکا بسیاری از حتی شهروندان کشورهای پیشرفته اروپایی را نیز برای مهاجرت به سمت خود جذب می‌نماید. بنابراین بر خلاف بسیاری از مقاصد مهاجرتی محبوب دیگر، آمریکا صرفا مخاطب و مقصد رویایی کشورهای در حال توسعه نیست. حال علت آنکه آمریکا را به عنوان کشور ارجح برای مهاجرت ایرانیان در این لیست معرفی نکرده، این است که اولا ضمن آنکه این کشور به دلیل داشتن خواهان زیاد برای مهاجرت، در پذیرش مهاجر سختگیری‌های زیادی را به خصوص نسبت به کشورهای در حال توسعه داشته، در سالیان اخیر و به دلیل تحریم‌های این کشور علیه ایران، حتی امکان سفر و اخذ یک ویزای توریستی ساده نیز برای ایرانیان تقریبا غیر ممکن شده است و در همین حین کشورهای بسیار خوب دیگری مانند کانادا، آلمان و استرالیا آغوش خود را به سوی مهاجران ایرانی و کشورهای در حال توسعه و همچنین پناهندگان از کشورهای جنگ زده باز نموده‌اند و بنابراین این عوامل باعث شده که بسیاری حداقل از ایران و کشورهای همسایه، قید آمریکا را به عنوان گزینه اول برای مهاجرت بزنند.

اما اگر در صورتی که روش‌های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان هموار باشد، آمریکا طبیعتا به عنوان رتبه یکم اقتصاد در جهان با میزان تولید ناخالصی 20.49 تریلیون دلار در سال گذشته میلادی از وضعیت معیشتی و اشتغال خوبی برای افراد متخصص که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند بهره‌مند بوده و در کل صحبت از رتبه 1 اقتصاد در جهان است. همچنین کشور آمریکا از نظر تحصیلی و قدرت و کیفیت نظام آموزشی نیز در جایگاه نخست جهان قرار دارد و بنابراین مهاجرت تحصیلی به آمریکا نیز آرزوی هر شخصی که خواهان تحصیل در خارج از کشور بوده، می‌باشد. البته باید در نظر داشت که اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های خوب آمریکا سخت بوده و همچنین شهریه‌های تحصیل در این کشور بسیار بالا است. اما در کل با همه این تفاسیر، با یک حساب و کتاب ساده می‌توان درک کرد که هر روش مهاجرتی به این کشور مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و… برای متقاضی آینده بسیار درخشانی را به همراه دارد.

انگلیس

کشور انگلیس که دومین اقتصاد بزرگ اروپا پس از آلمان بوده و دارای رتبه 6 اقتصادی در میان کل کشورهای جهان بنا به آخرین آمار در سال جاری میلادی بوده، به عنوان کشوری انگلیسی زبان و دارای تمدن و اصالتی دیرین، دارای قدرت بالای اقتصادی و در نتیجه قدرت بالا در اشتغال و بازار کار و میزان حقوق و درآمد و مزایا، دارای رتبه 2 در قوی‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان و قرار داشتن تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های جهان با رتبه تک رقمی و دو رقمی در خود، وضعیت بسیار عالی در رفاه، پیشرفت، حقوق بشر، شادی و رضایت مردم و ده‌ها مزیت دیگر، این کشور را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان می‌نماید؛ به طوری که کشور انگلیس جزء 5 مقصد محبوب مهاجرتی به ویژه مهاجرت تحصیلی و یا کاری می‌باشد. انگلیس اگرچه همانند آمریکا دارای گرانترین شهریه‌های تحصیلی در جهان بوده اما برای کسانی که موقعیت مالی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، نتیجه تحصیل در این کشور اخذ مدرکی بوده که اعتبار آن در همه جای جهان نظیر ندارد؛ از جمله در خود انگلیس که دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌توانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

همچنین زیرساخت‌های اقتصادی قوی این کشور که مسلما شامل بازار کار و اشتغال این کشور نیز شده، باعث شده که سالانه افراد بسیار زیادی برای اخذ ویزای کاری این کشور درخواست دهند و البته باید گفت که به دلیل فضای رقابتی بالا در این راستا، افرادی که واقعا دارای صلاحیت‌های بالایی در زمینه تخصص و مدرک تحصیلی، میزان سابقه کار، تسلط کامل بر زبان و… هستند در اخذ ویزای کار انگلیس شانس دارند. یکی از دلایل محبوبیت انگلیس برای مهاجرت؛ به ویژه از 2016 به بعد؛ این است بوده که به غیر از افرادی که اولویت اول آن‌ها همیشه انگلیس بوده، به دلیل محرومیت چندی از کشورهای در حال توسعه از سفر به آمریکا، یکسری از افرادی دیگر گزینه دومشان برای کشوری انگلیسی زبان یا کانادا بوده یا انگلیس که انگلیس به دلیل قرار داشتن در دل اروپا و داشتن اقلیم بهتر، مقصد نهایی آن‌ها گردیده است. همچنین از دید بسیاری، شهر لندن جدای از مدرنیزه و پیشرفته بودن بالای آن، به دلیل زیبایی‌های فراوانش که بیشتر ناشی از حفظ بافت کلاسیک شهر و جاذبه‌های توریستی آن است، همانند یک اثر هنری و تابلوی نقاشی کم نظیر در مقیاس یک شهر از دید بسیاری تلقی می‌گردد. از دیگر شهرهای مشهور و عالی انگلیس برای زندگی می‌توان به منچستر، لیورپول، بیرمنگام، بریستول، ناتینگهام و… اشاره نمود.

هلند

کشور هلند با 17.6 میلیون نفر جمعیت، در قلب اروپا واقع شده و شاهراهی برای دسترسی به حوزه شینگن و مخصوصا کشورهایی چون فرانسه، آلمان و بلژیک است. کیفیت بالای نظام آموزشی در این کشور، کیفیت بسیار بالای خدمات اجتماعی، دولتی، خدمات درمانی و داشتن یک سیستم بیمه و خدمات درمانی سراسری بسیار عالی و کارآمد، وضعیت و امنیت شغلی بسیار خوب، اقتصاد قوی کشور هلند به عنوان رتبه 17ام در دنیا با 955 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی در آخرین آمار در سال جاری میلادی، اقلیم و جغرافیای بسیار زیبا و بکر، بافت مدرن و پیشرفته شهری به ویژه در پایتخت آن آمستردام و دیگر شهرهای بزرگ آن در کنار حفظ بافت زیبا و کلاسیک اروپایی، محیط زیست بسیار تمیز و پاکیزه، یکی از شادترین کشورهای جهان از نظر میزان شادی و رضایت مردمی، وضعیت حقوق بشر و آزادی بیان و عمل در این کشور، هلند را تبدیل به یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی و همچنین گردشگری در جهان تبدیل کرده است. زبان اصلی مردم این کشور هلندی بوده، اما تقریبا همه مردم آن به زبان انگلیسی نیز به خوبی می‌توانند صحبت کنند. کشور هلند یکی از پایتخت‌های صنعتی و تکنولوژی در دل اروپاست و کمپانی‌های بزرگی چون Shel ،Philips و Unilever در این کشور قرار دارند و در واقع یکی از صنایع بزرگ این کشور و صادرات آن لوازم الکتریکی و الکترونیکی با برندهای نامی و شناخته شده در دنیا می‌باشد. مهاجرت شغلی و مهاجرت تحصیلی به علت موقعیت عالی کشور هلند در 2 زمینه مذکور، متداول‌ترین راه‌های ورود به این کشور بوده و همچنین افراد می‌توانند از طریق درخواست ویزای خوداشتغالی نیز زندگی جدید خود را در آنجا آغاز کنند. کشور هلند کشوری است که صنعت هنر در آن بسیار پر رونق بوده و بنابراین این کشور مورد توجه بسیاری از هنرمندان و افراد مایل به اخذ ویزای خود اشتغالی نیز قرار دارد.

بسیاری از کشور هلند به عنوان آزادترین کشور اروپا و جهان یاد می‌کنند. این لقب نه تنها به دلیل وضعیت حقوق بشر بسیار عالی در این کشور بوده، بلکه از طرفی به دلیل آزاد بودن یک سری مسائل و قوانین‌ خاص در آن که آزادی عمل در آن موارد در کمتر جای دیگر دنیا قابل مشاهده بوده، می‌باشد. البته نکته‌ایی که درباره هلند قابل توجه بوده این است که از نظر وضعیت معیشت بدین صورت است که میزان حقوق و دستمزد در آن معمولی بوده و از طرفی نرخ مالیات بالایی دارد و همچنین هزینه بیمه درمانی سراسری که هزینه کمی نبوده نیز باید پرداخت شود و بنابراین خالص درآمد افراد در این کشور چندان بالا نیست و از طرفی دیگر هلند به نسبت اکثر کشورهای اروپایی، کشوری گران برای زندگی است. اما این کشور چنان کیفیت زندگی خوبی را برای شهروندان و افراد مقیم در آن رقم می‌زند که این مسائل به عنوان دغدغه نبوده و این چیزی که بیان شده، یک حالت عمومی است و برای افراد متخصصی که با تخصص‌های مورد نیاز این کشور و ویزای کاری وارد این کشور شده، وضعیت معیشتی بسیار خوبی در انتظار است. اما جا دارد این را هم بگوییم که از دیگر معایب هلند (که دغدغه افراد کمتری است) آب و هوای به نسبت بارانی و بادخیز در اکثر طول سال در این کشور می‌باشد. دولت کشور هلند علاوه بر سلامت فیزیکی و خدمات پزشکی ویژه سراسری، به سلامت روانی مردم مقیم این کشور نیز بسیار اهمیت داده و بنابراین در این راستا قوانینی با دقت و شدت بالا اجرا شده که جامعه تا حد امکان به دور از خشونت، مشکلات عصبی و روحی-روانی قرار داشته باشد.

نیوزلند

کشور نیوزلند با جمعیتی کمتر از پنج میلیون نفر، یکی از شادترین کشورهای جهان به شمار آمده که همانند دیگر اکثر کشورهای محبوب برای مهاجرت، کشوری انگلیسی زبان می‌باشد. رایج‌ترین روش مهاجرت به نیوزلند، اخذ ویزای کاری و اخذ اقامت به این روش است. البته نیوزلند یکی از کشورهای بسیار در سطح خوبی در زمینه تحصیل و کیفیت نظام آموزشی نیز می‌باشد و دانشگاه‌های اصلی آن و به ویژه دو دانشگاه اوکلند و اتاگو در آن دارای شهرت جهانی هستند و سالانه افراد زیادی نیز برای ویزای تحصیلی و مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل اقدام می‌نمایند؛ به ویژه آنکه نیوزلند به عنوان کشوری با نظام آموزشی قوی، از نظر هزینه‌های زندگی و شهریه‌های تحصیلی، بسیار از همتاهای انگلیسی زبان خود مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا و… ارزان‌تر است. همچنین اگر شما در حرفه خود فردی ماهر هستید، برای مهاجرت به نیوزلند می‌توانید اقدام کرده و پیشنهاد کاری بگیرید. کیفیت بالای زندگی، تحصیلات مناسب و نرخ پایین بیکاری موجب شده تا این کشور در زمره‌ی یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت قرار گیرد. فرآیند اخذ شهروندی در این کشور 5 سال به طول می‌انجامد و از مزایای اخذ شهروندی این کشور، می‌توان به امکان ورود به استرالیا را ذکر کرد.

کشور نیوزلند دارای جغرافیا و اقلیم بسیار زیبا و منحصر بفردی است؛ آسمان این کشور در کنار رفاه، پیشرفت و رشد وفور شهری در اکثر شهرهای بزرگ آن همواره پاکیزه و به رنگ آبی خوش رنگ است. به عبارتی قصد داریم این را بیان کنیم که شاید نیوزلند یک کشوری با رتبه تک رقمی در اقتصاد، تحصیل، رفاه و پیشرفت، اشتغال، خدمات اجتماعی و… نباشد اما از طرفی یک کشوری بسیار دارای محیطی آرام و به دور از هیاهوی مانند کشورهای ابرقدرت صنعتی بوده و آرامش و رفاه نسبی در تقریبا کل جامعه دیده می‌شود و از طرفی این کشور دارای فرصت‌های بسیار زیادی برای پیشرفت افراد دارای صلاحیت در زمینه‌ شغلی، تحصیلی، تخصصی و… می‌باشد. از طرفی این کشور از نظر صنعت توریسم نیز در جایگاه بسیار خوبی قرار داشته و دارای روابط بسیار خوبی در زمینه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و… با کشور استرالیا می‌باشد.

حوزه اسکاندیناوی

عنوان کشورهای اسکاندیناوی به کشورهای نروژ، سوئد و فنلاند که 3 کشور هم‌جوار و در شمال اروپا قرار دارند اطلاق می‌شود. 3 کشور مذکور از خیلی نظرها از جمله بافت جغرافیایی، اقلیم، تراکم جمعیت، وضعیت حقوق بشر، وضعیت معیشتی، وضعیت اقتصادی و اشتغال، شادی و رضایت مردمی، کیفیت نظام آموزشی و تحصیلی، امنیت و آرامش و بسیاری از معیارهای دیگر شبیه به یکدیگر هستند و اینکه هر 3 تای این کشور در معیارهای مثال زده شده، دارای برتری در کل جهان و با آمارها و رتبه‌های بسیار عالی هستند. زندگی در کشورهای اسکاندیناوی غالبا یک الگو و چهره‌ای از سبک زندگی اروپایی را در شکلی کمتر صنعتی به نسبت کشورهایی نظیر آلمان، انگلیس، فرانسه و… دارند. هر 3 کشور سردسیر بوده و همچنین بخش‌های قابل توجهی از این کشورها را طبیعت و جنگل پوشانده است. برای مثال 75% کشور فنلاند را جنگل تشکیل می‌دهد. حمایت‌های دولت از حقوق شهروندان در این 3 کشور در زمینه اشتغال، در زمینه علمی و هنری، سلامتی جسمی و روانی با ارائه بهترین خدمات اجتماعی و پزشکی و… و همچنین رقم زدن بالاترین سطح امنیت از دیگر ویژگی‌های این کشورها است.

نمونه‌ایی از حمایت دولت از امور فرهنگی می‌توان به کشور نروژ اشاره کرد که اگر شما کتابی  چاپ کنید، دولت موظف است حداقل 3 هزار نسخه تحت هر شرایطی از شما بخرد. یا برای مثال در زمینه رفاه اجتماعی و معیشتی، کشور فنلاند برای 3 سال متوالی میلادی اخیر به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شد. ایرانیان متقاضی مهاجرت به کشورهای حوزه اسکاندیناوی باید چند مسئله را داشته باشند: یکی اینکه این کشورها در کنار رفاه اجتماعی و وضعیت معیشتی بسیار خوب، نیازمند به سخت کوشی بسیار در امور روزانه کاری و پرداخت مالیات‌های به نسبت بالایی بوده، دوم آنکه اگرچه مردمان این کشورها بسیار دارای فرهنگ، اخلاق و احترام به دیگر ملیت‌ها هستند اما کمی صمیمیت و ورود به جمع‌های دوستانه مردم این کشور سخت بوده و اعتماد به شخصی خارج از کشور از هر نژادی حتی سفیدپوست، برایشان کمی سخت و زمانبر است. و مورد سوم اینکه 3 کشور مذکور به نسبت کشوری مانند ایران، دارای آب و هوایی سردتر، زمستان‌هایی طولانی‌تر و روزهای کوتاه‌تری هستند.

فرانسه

فرانسه که یکی از مقاصد رویایی مردم جهان حتی برای یک بار بازدید در قالب تور و گردشگری از حتی پیشرفته‌ترین کشورهای جهان بوده، به عنوان اقتصاد سوم در اروپا و در جایگاه هفتم اقتصاد کل جهان با تولید ناخالصی 2.88 تریلیون قرار دارد. هیچ کسی حتی از بهترین و زیباترین کشورهای جهان نیست که دوست نداشته باشد که حداقل مدتی هرچند کوتاه را در این کشور و شهر مشهور پاریس؛ پایتخت آن زندگی کند. از طرفی کشور فرانسه سالیان سال است که در امر پذیرش مهاجر به خوبی عمل کرده است؛ از مهاجران کشورهای پیشرفته گرفته تا کشورهای در حال توسعه و کشورهای آفریقایی و همچنین از میان متقاضیان دارای صلاحیت‌های بالای علمی و تحصیلی، نیروی ماهر کار و افراد متخصص و… گرفته تا پناهجویانی از کشورهای آفریقایی و کشورهای جنگ زده. بنابراین با حضور در فرانسه می‌توان تا حد به نسبت واضحی، حضور جامعه چند فرهنگی را در پاریس و چندی دیگر از شهرهای بزرگ و پر جمعیت آن دید و همچنین  10 درصد از جمعیت کل فرانسه را مسلمانان تشکیل می‌دهند. مطمئنا مانند اکثر کشورهای دیگری که راجع به آن صحبت شده، با توجه به جایگاه اقتصادی بسیار عالی این کشور (رتبه 7ام در جهان مطابق با آخرین آمار در سال جاری میلادی)، مسلما وضعیت زندگی، اقتصادی و معیشتی در همه امور مانند کار و اشتغال، میزان حقوق و دستمزد، میزان رضایت شغلی، توازن بین حقوق و مخارج ماهانه و… به بهترین شکل در این کشوردر جریان است. همچنین فرانسه نیز نه تنها دارای نظام آموزشی بسیار قوی بوده و مقصد تحصیلی رویایی بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی است، بلکه باید گفت که این کشور جزء معدود کشورهای اروپایی پیشرفته با نظام آموزشی قوی است که امکان تحصیل رایگان را حتی برای دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا (برای دوره‌های صرفا به زبان فرانسوی) فراهم ساخته است.شرکت اکسین مهاجر

پرتغال

کشور پرتغال جزء 50 کشور برتر جهان در زمینه اقتصاد و میزان تولید ناخالصی داخلی بنا به آمار سال جاری میلادی بوده و از طرفی این کشور با سرعتی بسیار بالا در حال رشد می‌باشد و طبق پیشبینی محققان اقتصادی، این کشور به زودی در صدر جدول قدرت‌های اقتصادی اروپا و جهان قرار خواهد گرفت. میزان سرعت ساخت و ساز و توسعه‌های شهری در حال انجام در این کشور، ایجاد تغییر و بهبود در زیرساخت‌های نظام آموزشی و تحصیلی و همچنین بازار کار و وضعیت اشتغال در این کشور، رشد روزافزون در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و در کل سرگرمی و جذب سرمایه بین‌المللی از این روش و همچنین ارائه بهترین برنامه‌های ممکن برای جذب سرمایه بین‌المللی از طریق امور تجاری و… تنها چندی از برنامه‌های در دست اقدام توسط دولت این کشور است که نوید این را داده پرتغال که هم‌اکنون نیز کشوری بسیار زیبا و پیشرفته است، در آینده به یکی از کم رقیب‌ترین‌ها در زمینه اقتصادی، رفاه و پیشرفت مبدل گردد. یکی از فرصت‌های بسیار عالی در حال حاضر برای مهاجرت به کشور پرتغال و در واقع خبری خوش برای متقاضیان ورود به این کشور این است که دولت پرتغال چند سالی است که برنامه‌های جذب سرمایه را از طریق استارت آپ و کارآفرینی و همچنین ثبت شرکت و اشتغال‌زایی را با قدرت فراوانی دنبال کرده و با قرار دادن فرصت‌های بسیار عالی در دست متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق برنامه‌های مذکور ضمن جذب سرمایه‌های کلانی به این کشور و در نتیجه رشد اقتصادی آن، فرصت‌های مهاجرتی خوبی را نیز فراهم می‌سازد. نکته‌ی دیگر در این راستا این است که در حالی که روش‌های  استارت آپ و کارآفرینی و همچنین ثبت شرکت و اشتغال‌زایی در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی پیشرفته بسیار برای متقاضی پر هزینه تمام شده، کشور پرتغال این فرصت را با کمترین مبلغ به نسبت کشورهای مذکور در اختیار افراد دارای سابقه مدیریتی و توانا در زمینه استارت آپ و کارآفرینی و همچنین ثبت شرکت و اشتغال‌زایی قرار داده است که با توجه به تفاوت‌های گزاف بین ارز کشورهای درحال توسعه از جمله ایران با نرخ دلار و واحدهای پولی اروپا، این برنامه‌های سرمایه‌گذاری، بسیار از کشورهای در حال توسعه مخاطب دارد. همچنین در این برنامه‌ها امکان همراهی خانواده متقاضی (عموما همسر و فرزندان زیر 18 سال) بسیار راحت انجام خواهد شد. همچنین اخذ اقامت و شهروندی این کشور از طریق خرید ملک نیز امکانپذیر است.

اینستاگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *