کشور های مناسب مهاجرت آسان 2022

Easy immigration countries

 کشور های مناسب مهاجرت آسان 2022

در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان حجم پذیرش مهاجر خود را کاهش داده و سیاست‌های مهاجرتیشان را محدود کرد‌ه‌ند، فرآیند مهاجرت رویایی دور از دست به نظر می‌رسد. امروزه برای مهاجرت به اغلب کشورهای جهان باید در شغل خود تخصص و سابقه کاری ارزشمند داشته باشید تا بتوانید حتی به مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته فکر کنید. مهاجرت تحصیلی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده، زیرا از این طریق می‌توانید به سادگی پس از گذشت چند سال اقامت دائم خود را در کشور مقصد به دست بیاورید. با این‌حال بسیاری از افراد همچنان نمی‌دانند باید از کدام مسیر مهاجرتی اقدام کنند و یا کدام کشورها فرآیند مهاجرتی ساده‌تری را اتخاذ کرده‌اند.

مهاجرت به کشوری دیگر می‌تواند فرصت‌های متعدد آموزشی و شغلی را برای شما فراهم آورد، دسترسی به امکانات بالاتر در زندگی و یا بهره‌مندی از امنیت و ثبات اقتصادی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به شمار می‌روند. ممکن است مهاجرت به برخی از کشورهای پیشرفته فرآیندی سخت و پیچیده را در بر بگیرد، اما شما همواره می‌توانید برای کشورهایی اقدام کنید که مسیر ساده‌تری را برای مهاجرت پیش روی شما قرار می‌دهند. در ادامه 7 کشور ساده برای مهاجرت در سال 2021 را معرفی می‌کنیم با اکسین توریست همراه باشید.

در مرحله اول این سوال پیش می آید، آیا کشورهای ساده برای مهاجرت کشورهای سطح پایین هستند؟

لزوما اینطور نبوده و در بسیاری از مواقع این دلیل می‌تواند به دلیل سیاست‌های مهاجر پذیری با نرخ بالای کشور مقصد باشد؛ برای مثال کانادا که از نظر بسیاری یکی از مقاصد رویایی برای مهاجرت است، یکی از کشورهای آسان برای مهاجرت است.پ

کانادا؛ سرزمین رویایی و بکر ویژه مهاجران!

Canada is the dream land of immigrants!

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای پیشرفته است که از حجم زیاد مهاجران به کشور خود استقبال کرده و به همین دلیل روش‌های آسان را برای آن‌ها ارائه می‌دهد. این کشور به دلیل نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص دارد، قصد دارد در طی سال‌های آینده، هر ساله بیش از 400 هزار مهاجر جدید را بپذیرد که بخش عمده‌ای از آن‌ها از طریق برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا مانند اکسپرس اینتری، اقامت دانشجویان از طریق اخذ مجوز کار پس از تحصیل، مهاجرت استانی و پایلوت آتلانتیک است. این کشور در سال 2021 با پذیرش 411 هزار مهاجر، رکورد پذیرش مهاجر را در تاریخ این کشور شکست که قبل از سال مذکور، آخرین رکورد مربوط به دوره جنگ جهانی اول و به تعداد 400 هزار نفر بوده است. حال نه آنکه قصد انگشت اتهام گرفتن به سمت دیگر کشورهای اروپایی، آمریکایی و… در میان باشد اما به جرئت می‌توان گفت که کانادا تقریبا تنها کشور پیشرفته و مهاجر پذیر در جهان است که چه از نظر سیاست‌های دولتی و مهمتر از آن چه از نظر فرهنگ مردمی، در آن رفتارهای نژادپرستی تقریبا وجود نداشته و در سرتاسر آن و به ویژه در شهرهای پر مهاجری مانند تورنتو، ونکوور، مونترال و… چندین فرهنگ، ملت و قومیت با جمعیت‌های قابل توجهی در کنار هم به بهترین شکل زندگی می‌کنند و بیشترین شهرت مردم کانادا در جهان به ادب بسیار زیاد چه در مکالمه و چه در نحوه برخورد و رفتار است.

پاراگوئه زیبا، خانه ای برای کسب آرامش

Paraguay, a beautiful home for peace

کشور پاراگوئه، در قلب آمریکای جنوبی آسان‌ترین کشور جهان برای مهاجرت است. این کشور که بهشت افراد بازنشسته نیز به شمار می‌رود، از مزایایی چون هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه، اقتصاد باثبات، مالیات پایین و طبیعت زیبا برخوردار است. پاراگوئه برای تمامی افرادی که هدفشان از مهاجرت دستیابی به آرامش و زندگی ساده است، بسیار مناسب بوده در واقع می‌توان به سادگی این کشور را به عنوان یک خانه ایده‌ال انتخاب کرد.

سیاست‌های مهاجرتی آسان کشور پاراگوئه موجب جذب مهاجران به این کشور می‌شود. شاید عجیب به نظر برسد اما در واقع در این کشور می‌توان تنها در 3 ماه اقامت دائم را دریافت کرد و پس از 3 سال برای شرکت در آزمون تابعیت درخواست داد. برای اخذ اقامت دائم به این سرعت کافیست 5000 دلار در بانک مرکزی پاراگوئه سرمایه‌گذاری کنید. همچنین از آنجایی که کشاورزی جایگاه برجسته‌ای در اقتصاد این کشور دارد، سرمایه‌گذاری و یا داشتن تخصص در این حوزه می‌تواند مسیر مناسبی برای مهاجرت به پاراگوئه باشد.

پاناما، کمربند اتصال دو آمریکای شمالی و جنوبی

Panama, the connecting belt of North and South America

قاره آمریکا بی‌شک برای افرادی که به دنبال جایگزین‌های ساده برای مهاجرت می‌گردند مقصدی مناسب است. این کشور زیبای آمریکای مرکزی، به تمامی افرادی که 5 سال را در این کشور به کار اشتغال داشته باشند، اقامت دائم اعطا می‌کند. همچنین دارندگان اقامت دائم می‌توانند پس از گذشت 5 سال بدون شرکت در هیچ آزمونی برای اخذ تابعیت اقدام کنند. علاوه بر مسیر معمول مهاجرت (تحصیلی و کاری)، شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری 40 هزار دلار در پروژه احیای جنگلی این کشور یک ویزای 5 ساله دریافت کنید. همچنین با افزایش مبغ سرمایه‌گذاری خود به 80 هزار دلار می‌توانید تنها پس از گذشت یک سال اقامت دائم پاناما را در دست داشته باشید.

سنگاپور، نماد ثروت، پیشرفت، تمدن و قانونمندی در آسیا

Singapore, a symbol of wealth, progress, civilization and legality in Asia

کشور سنگاپور نه تنها یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای آسیاست، بلکه در سطح جهانی نیز شهرت و اعتباری بالا به ویژه در حوزه‌های تجارت و اقتصاد دارد. دانشگاه ملی سنگاپور طبق سیستم رتبه‌بندی QS در رتبه 11م جهان قرار گرفته و بهترین دانشگاه قاره آسیا نیز به شمار می‌رود. علاوه بر مسیر مهاجرت تحصیلی که شاید محبوب‌ترین مسیر مهاجرتی به سنگاپور باشد، مهاجرت کاری نیز متقاضیان زیادی دارد. دارندگان ویزای کاری این کشور (S Pass) می‌توانند پس از گذشت 6 ماه برای اخذ اقامت دائم سنگاپور اقدام کنند. همچنین امکان شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری سنگاپور نیز برای علاقه‌مندانی که بتوانند حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در یکی از شرکت‌های حوزه انرژی‌های جایگزین، نانوتکنولوژی، سلامت و یا حوزه‌های تخصصی سرمایه‌گذاری کنند، وجود دارد. اخذ تابعیت این کشور همراه با آزمون و مراسمی پرشکوه است که در آن شهروندان جدید سرود ملی سنگاپور را خوانده و حتی عکس‌های یادگاری می‌اندازند.

در این مقاله اکسین مهاجر  کشور های مناسب مهاجرت آسان 2022 سعی بر این شد که کشور هایی که هم مقصد بینظیری به حساب می آیند و هم میتوان به شکل آسان به آن مهاجرت نمود اشاره نماییم، بنظر شما جای کدام کشور در این مقاله خالیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *