شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

Conditions for buying property in North Cyprus

خرید ملک در قبرس شمالی، پرطرفدارترین روش مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت قبرس شمالی است. کشور قبرس شمالی، یکی از کشورهای نزدیک به ایران است که در طی سال‌های اخیر، به دلیل داشتن دانشگاه‌های مجهز و باکیفیت، هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه، امکان اخذ ویزای همراه، پاسپورت معتبر و… به یکی از مقاصد مهاجرتی پرطرفدار در میان ایرانیان بدل شده است.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

مناطق اطراف دریای مدیترانه بهترین مقصد تعطیلاتی در دنیا هستند، اما برای برخی از افراد تعطیلات کافی نیست و آن‌ها ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را دائمی کنند و برای همیشه در قبرس شمالی ماندگار شوند! قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به هر نقطه دیگری در دریای مدیترانه، ارزانتر است. قیمت خرید ملک در قبرس شمالی نصف قیمت ملک در قبرس جنوبی و اسپانیا است.

این کشور از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است و در منطقه‌ای عاری از آلودگی قرار گرفته است. برای خرید ملک در قبرس شمالی باید درخواست خود را در انجمن شهرداری این کشور ثبت کنید و یک پروسه ۶ ماهه را پشت سر بگذارید تا با درخواست شما موافقت شود. اولین نکته درباره خرید ملک در قبرس شمالی این است که هر فرد یا هر زوج می‌توانند فقط یک ملک خریداری کنند و حق خرید چندین ملک را باهم ندارند. ملک موردنظر باید حداکثر ۱۳۳۸ مترمربع باشد.

نکته: اگر ملکی که شما خریداری می‌کنید، به یک فرد خارجی (غیر قبرسی) یا ترکی تعلق داشته باشد، هیچ محدودیتی در اندازه ملک وجود ندارد.

خرید ملک در قبرس شمالی یک فرآیند نسبتاً ساده است، اما به‌هرحال شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در یک کشور ناآشنا سرمایه گذاری می‌کنید و مسلماً با قوانین آن‌ها آشنا نیستید. نگران نباشید! کارشناسان مجرب اکسین مهاجر تا انتهای مسیر خرید ملک در قبرس شمالی با شما همراه هستند و بهترین‌ها را برای شما فراهم می‌آورند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انواع ملک در قبرس شمالی

روند خرید ملک در قبرس شمالی با توجه به سند مالکیت ملک موردنظر شما متفاوت است. در قبرس شمالی املاک و مستغلات، در انواع مختلفی به فروش می‌رسند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 • ملک ترکی: ملکی است که قبل از تقسیم قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی در سال ۱۹۷۴، در مالکیت ترک‌ها بوده است.
 • ملک خارجی: ملکی که قبل از سال ۱۹۷۴ تحت مالکیت اروپایی‌ها یا سایر خارجی‌ها بوده است.
 • ملک قبرسی: تمام املاکی که دولت قبرس به‌عنوان غرامت به ترک‌های قبرسی‌ای داده است که زمین‌هایشان را در جنگ سال ۱۹۷۴ از دست دادند.
 • ملک TDM: شامل املاکی که پس از سال ۱۹۷۵ توسط دولت قبرس شمالی به مهاجران ترک و طبقه کارگران اعطا شد.
 • ملک اجاره‌ای: املاک دولتی که می‌توان آن‌ها را به‌صورت اجاره بلندمدت ۴۹ ساله خریداری کرد. شما می‌توانید از طریق وکیل مهاجرتی یا به‌صورت مستقیم، درخواست خرید خود را به وزارت گردشگری قبرس شمالی ارسال کنید.
 • ملک آزاد: برای خرید این ملک باید شخصاً با صاحب‌خانه قرارداد ببندید. فروشنده و شما تحت نظارت یک وکیل، باید قراردادی تنظیم کنید و جزئیاتی مانند قیمت نهایی ملک، محدوده زمانی تکمیل خرید و باقی شرایط را لحاظ کرده و هردو آن را امضا کنید. سپس درخواست را به وزارت کشور بفرستید و منتظر جواب درخواست بمانید.

ملک اجاره‌ای در قبرس شمالی را می‌توان به روشی کم‌وبیش مشابه ملک آزاد خریداری کرد. تنها تفاوت این است که درخواست خرید ملک شما باید به‌جای وزارت کشور، به وزارت گردشگری فرستاده شود.

 

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، شما باید یک خانه یا آپارتمان به ارزش ۱۲۵۰۰۰ یورو یا بیشتر خریداری کنید. در هنگام عقد قرارداد باید حداقل یک‌سوم هزینه خانه پرداخت شود. قیمت ملک در مناطق ساحلی قبرس شمالی از حدود ۲۰۰۰۰ پوند برای یک آپارتمان و ۶۲۰۰۰ پوند برای یک ویلا شروع می‌شود. آپارتمان‌ها و پنت هاوس‌های لوکس با حداکثر قیمت ۲۰۰۰۰۰ پوند در قبرس شمالی وجود دارند. این قیمت‌ها بسیار کمتر از قیمت ملک‌های مشابه در سایر نقاط جهان است. پس از خرید ملک اگر قصد اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، نباید بیش از ۸۰ روز به مدت ۵ سال در خارج از قبرس شمالی باشید.

مزایای خرید ملک در قبرس

برنامه شهروندی اقتصادی قبرس یکی از دلایل اصلی تمایل ساکنان سایر کشورها به خرید خانه در قبرس است. اگر دو میلیون یورو در اقتصاد قبرس یا املاک و مستغلات این کشور سرمایه گذاری کنید، می توانید تابعیت قبرس را دریافت کنید. توجه داشته باشید که قبرس یکی از دو کشوری است که امکان اخذ تابعیت در آن وجود دارد، در حالی که در سایر کشورهای اروپایی تنها با اقامت متقاضی موافقت می شود.

سرمایه گذاران در هنگام ثبت املاک و مستغلات در قبرس می بایست مالیات کمتری نسبت به بقیه کشورهای اروپایی پرداخت نمایند. اگر ملکی که اقدام به خرید می کنید تازه ساز و جدید باشد، دولت قبرس نرخ تخفیف برای آن در نظر می گیرد و بدین صورت شما امکان پس انداز قابل توجهی از مبلغ را خواهید داشت. در مورد خرید ملک از شخص دیگر، مالیات بر ارزش افزوده از خریدار اخذ نمی شود، فقط مالیات انتقال مالکیت پرداخت می شود که هزینه آن بسته به ارزش ملک از 1.5 درصد تا 4 درصد متغیر است.

در قبرس، هیچ محدودیتی برای اجاره املاک و مستغلات، که تحت برنامه پاسپورت خریداری شده است، وجود ندارد. بدین ترتیب صاحبان املاک می توانند درآمد دریافت کنند و سرمایه گذاری های سرمایه گذاری شده را تا حدی برگردانند.

اجازه اقامت قبرس نه تنها به صاحب ملک، بلکه به خانواده خریدار نیز اعطا می شود. برای این کار باید گواهی بانک قبرس مبنی بر سپرده گذاری 30,000 یورو به مدت سه سال ارائه شود.

شاخص های سرمایه‌گذاری در قبرس

برای خرید ملک در قبرس، باید شاخص های مربوط به ملک در قیمت های آن ها را در نظر بگیریم. از جمله این شاخص‌ها رشد قیمت ملک در قبرس است. این شاخص یکی از مهمترین شاخص‌هایی که باید برای خرید ملک در نظر بگیریم. رشد اقتصادی در قبرس در نمودار زیر نمایش داده شده است.

مورد بعد نرخ تورم در کشور قبرس است. قیمت ملک در قبرس برای مصرف کننده در بازه زمانی مختلف، متغیر است.

آشنایی با مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

Investment in Northern Cyprus

همان‌طور که دانستید، در کشور قبرس شمالی خرید آپارتمان و ملک، بسیار راحت‌تر از کشورهای اروپایی است. ما در این قسمت شما را با مراحل خرید یک ملک در این کشور آشنا خواهیم کرد.

 • ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهید، باید با مشاورین حقوقی و شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه در کشور قبرس شمالی مشورت کنید. موسسه اکسین مهاجر که به‌طور تخصصی در این زمینه در کنار شما خواهد بود.
 • ودیعه رزرو ملک، چیزی حدود 1000 تا 2000 پوند است که شما این مبلغ را باید به شرکت سازنده بپردازید.
 • پس‌ازاینکه تصمیم شما نهایی شد، یک‌سوم از کل مبلغ ملک را پرداخت کرده و بین شما و شرکت سازنده قرارداد امضا خواهد شد و خریدتان نهایی می‌شود. اصولا از زمانی که رزرو را انجام می‌دهید، تا یک ماه فرصت خرید ملک را دارید.
 • با توجه به بودجه خود شما می‌توانید با مشورت ملکی را انتخاب کنید که از لحاظ قانونی و مالیاتی مشکلی نداشته و مدارک کامل را داشته باشد.
 • شما می‌توانید به سه حالت قرارداد خرید را امضا کنید: به‌طور الکترونیکی، حضوری و یا با دادن وکالت به مشاورین آرتان یا افراد نزدیک خود تا به‌صورت حضوری این کار را انجام دهند. اما در حالت کلی تحت هر شرایطی هم که باشد، نیم درصد از کل مبلغ ملک بابت باز کردن پرونده مالیاتی باید نهایتا تا 21 روز بعد از امضای فیزیکی قرارداد پرداخت شود.
 • پس از دریافت کلید، مالک جدید ملک باید هزینه‌های جانبی را پرداخت کند.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟

 1. هزینه نسبتاً کم و مقرون‌به‌صرفه
 2. رشد سالانه نرخ سرمایه گذاری ملک در این کشور
 3. امکان اخذ اقامت دائم قبرس شمالی
 4. امکان اخذ پاسپورت قبرس شمالی شرایط ساده و آسان برای خرید ملک
 5. موقعیت جغرافیایی خوب مردم گرم و صمیمی
 6. امنیت بالا هزینه‌های زندگی و تحصیل پایین
شما همراهان اکسین مهاجر میتوانید جهت خرید بهترین خانه آینده خود در قبرس شمالی و بازدید رایگان از آن هم اکنون با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

ادرس و راه های اتباطی با اکسین توریسن و مهاجر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *