مهاجرت آسان و ارزان برای ایرانیان

Immigration to Bulgaria

جرت به قصد اقامت در کشوری دیگر، هزینه‌های مختلفی دارد. اما از لحاظ اقتصادی، ارزان ترین کشورها برای مهاجرت، چه کشورهایی هستند؟ مهاجرت به کشوری دیگر، یک چالش اساسی و تغییر بزرگ در زندگی هر فرد است. حرکت در مسیری جدید که با هدف ایجاد تغییرات مثبت و دستیابی به شرایط بهتر در کشور مقصد انجام می‌گیرد. در سالیان اخیر افراد زیادی از کشورهای خاورمیانه و نیز ایران به قصد اقامت در کشورهای دیگر، ترک وطن کرده و از راه‌های مختلف بسوی این مناطق رهسپار شده‌اند.

با این وجود، مهاجرت به هر قیمتی اقدامی پر ریسک و عمدتاً دردسرساز است. برای اقامت در کشورهای دیگر بهترین مسیر، انجام اقدامات رسمی و دریافت اقامت قانونی است. فرایندی نسبتاً پیچیده و طولانی که قطعاً هزینه‌ها و مخارج مختلفی را برای متقاضیان به همراه دارد. با وجود تمام این مخارج، نتیجه‌ی دریافت اقامت قانونی، مهاجرت آسان به اروپا و سایر نقاط پر تقاضای جهان خواهد بود.

برای مهاجرت باید چه هزینه‌هایی را پرداخت؟ چه معیارها و شاخص‌هایی برای محاسبه‌ی مخارج مهاجرت و اقامت وجود دارد؟ و کم هزینه ترین کشورها برای اقامت، چه کشورهایی هستند؟ طبیعتاً این سئوالات و بسیاری از پرسش‌های از این دست، همگی پیرامون مهاجرت و اقدام به دریافت شهروندی کشوری دیگر شکل می‌گیرند. پس بی‌مناسبت نیست که پیش از معرفی ارزان ترین کشورها برای مهاجرت، شاخص‌ها و معیارهای اساسی و مهم در برآورد مخارج و امکانات یک کشور به قصد سکونت را بشناسیم. تا پایان این مقاله با اکسین مهاجر همراه باشید.

 

شاخص ها و معیارهای انتخاب ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

دلیل اصلی مهاجرت، بهبود شرایط اقتصادی و زندگی در محیطی با شرایط اجتماعی بهتر و خدمات رفاهی مناسب است. در واقع هدف از مهاجرت، ارتقاء سطح کیفی و رفاهی زندگی است. برای رسیدن به این هدف باید تمامی جوانب و حواشی امر را در نظر گرفت. مهم‌ترین عامل در تعیین  و انتخاب مقصد، بررسی هزینه‌های مهاجرت و کیفیت شاخص‌های اساسی زندگی در مقصد است. هزینه‌های مهاجرت به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش نخست مربوط به مخارج مراحل و فرایند اقدامات قانونی جهت دریافت مدارک لازم و هزینه‌های سفر است. بخش دوم نیز مربوط به مخارج زندگی و هزینه‌های مختلف در کشور مقصد است. ارزان ترین کشورها برای مهاجرت بر اساس هزینه‌های بخش دوم مورد بررسی قرار می‌گیرند.

طبیعی است که برای مهاجرت، مخارج اصلی زندگی در مقاصد احتمالی مورد بررسی قرار بگیرد. می‌توان هزینه‌های اساسی را مربوط به خوراک، پوشاک، مسکن، انرژی، حمل و نقل و خدمات درمانی، رفاهی و تفریحی دانست. این عوامل ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی و سطح زندگی در کشور مقصد دارد. بنابر اعلام سازمان Go Rating Banks؛ هزینه‌های سالانه‌ی زندگی در هر کشور بر اساس این شاخص‌ها و بر حسب میانگین درآمد تعیین می‌شود: قدرت خرید، قیمت مصرف کننده، اجاره‌بها و مواد غذایی. شاخص‌های مهم و تأثیرگذار دیگری برای انتخاب ارزان ترین کشورها برای مهاجرت نقش دارند.

یکی از مهم‌ترین این ملاک‌ها، هزینه‌‌ی تحصیلات فرزندان و اعضای خانواده است. هزینه‌های درمان و بخش بهداشت و خدمات بیمه‌ای کشور مقصد، دیگر عامل حائز اهمیت است. مالیات بر درآمد نیز یکی از معیارهای اساسی در انتخاب کشور مناسب مهاجرت است. با در نظر گرفتن تمام این مشخصه‌ها، فهرست جالبی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت شکل می‌گیرد. دیدن نام برخی از کشورها در این لیست غافلگیر کننده و جالب توجه است. در ادامه نگاهی به برخی از این کشورها خواهیم داشت.

مهاجرت به بلغارستان

Immigration to Bulgaria 1

بلغارستان یکی از زیباترین کشورهای منطقه بالکان در جنوب شرقی اروپا است. این کشور با قدمت در شمال ترکیه و غرب دریای سیاه قرار دارد. رشد منفی جمعیت در این کشور، سبب شده تا فرصت‌های خوبی برای مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. سرمایه‌گذاری و اقامت تحصیلی، بهترین و اصلی‌ترین راه دریافت اقامت دائم بلغارستان است.

وارنا و صوفیه، شهرهای مهم بلغارستان هستند. واحد پول بلغارستان لو است که حدود دو لو معادل یک یورو می‌شود. هزینه‌ی ماهیانه در بلغارستان حدود ۶۰۰ و اجاره بها در این کشور حدود ۳۶۰ لو است. با احتساب درآمد میانگین حدود هزار لو در ماه می‌توان بلغارستان را یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت در نظر گرفت.

مهاجرت به مجارستان

Immigration to Hungary

مجارستان کشوری زیبا در اروپای مرکزی است که بدلیل ایجاد شرایطی مناسب برای أخذ اقامت آسان، مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. این کشور دارای دانشگاه‌های خوبی برای تحصیل است و علاوه بر آن، پردیس بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان در شهرهای مختلف این کشور دایر است. در کنار اقامت تحصیلی، مجارستان شرایط مناسبی برای دریافت ویزای کاری دارد. همچنین با سرمایه‌گذاری مبلغ ۷۵ هزار یورو می‌توان اقامت دائم مجارستان را دریافت کرد. در کنار پایتخت این کشور، بوداپست، می‌توان از شهرهای میشکولتس، دبرتسن و سگد بعنوان شهرهای مهم مجارستان یاد کرد.

کشور مجارستان در منطقه‌ی کشورهای تحت پیمان شنگن قرار دارد. همین موضوع اهمیت ویژه‌ای به اقامت در این کشور می‌دهد. میانگین هزینه‌های زندگی در ماه حدود ۵۷۰ دلار مجارستان است. همچنین میانگین اجاره بها در این کشور حدود ۳۰۰ یورو عنوان شده است. با در نظر گرفتن امکانات و شرایط مناسب در کنار هزینه‌های زندگی، مجارستان یکی از بهترین گزینه‌ها در فهرست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است.

مهاجرت به اسلوونی

Immigrate to Slovenia

مهاجرت آسان و ارزان برای ایرانیان

اسلوونی کشوری جوان و تازه استقلال یافته در اروپای مرکزی است که در سال ۱۹۹۹ از یوگسلاوی مستقل شده است. شهرت اسلوونی طبیعت زیبا و حیرت‌انگیز آن است که گردشگران بسیاری را به این کشور می‌خواند. لیوبلیانا پایتخت اسلوونی است. اما بلِد مهم‌ترین شهر مهاجرپذیر این کشور است که حدود ۶۰ کیلومتر با پایتخت فاصله دارد. این شهر بدلیل زیبایی و جاذبه‌های طبیعی خود در کنار تنوع گونه‌های جانوری، مقصد گردشگری مهم و پرمخاطبی بحساب می‌آید. دلیل مهاجرت بالا به این شهر هم شرایط اقتصادی مناسب آن و محیط زیبای آن است.

میانگین ۶۰۰ یورو هزینه‌های ماهانه، ۳۵۰ یورو اجاره بها که با احتساب درآمد میانگین بیش از هزار یورو در ماه محاسبه شده است؛ اسلوونی را به یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تبدیل کرده است.

مهاجرت به پرتغال

Immigration to Portugal

پرتغال از قدیمی‌ترین و زیباترین کشورهای قاره‌ی اروپا است. این کشور دیدنی در جنوب غربی اروپا واقع شده و از قدیمی‌ترین اعضای پیمان شنگن است. آب و هوای معتدل و مطبوع، سواحل زیبا، پیشینه‌ی غنی فرهنگی و سبک زندگی آرام، پرتغال را به یکی از بهترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. بهترین راه برای مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور، اقامت تحصیلی است. کشور پرتغال دارای دانشگاه‌های قدیمی و معتبری است. بسیاری از مهاجران، شهر لیسبون، پایتخت این کشور را برای اقامت در نظر می‌گیرند. با این وجود نباید از شهر زیبای براگا هم غافل شد.

اجاره بها در شهرهای بزرگ پرتغال بطور میانگین حدود ۴۵۰ یورو و در براگا حدود ۳۰۰ یورو است. حدود صد یورو هزینه‌های ماهیانه در بخش خدمات است. میانگین در آمد حدود هزار یورو است. با در نظر گرفتن تمامی جوانب، پرتغال یکی از زیباترین کشورها برای اقامت و از بهترین گزینه‌های فهرست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌رود.

مهاجرت به آلمان 

thuringia in germany

مهاجرت آسان و ارزان برای ایرانیان

آلمان قدرتمندترین و مهم‌ترین کشور اتحادیه‌ی اروپا در زمینه‌های مختلف اقتصاد، صنعت و تکنولوژی است. کشور نظم و کیفیت که بسیاری از متخصصان و نخبگان کشورهای مختلف جهان را ترغیب به مهاجرت به این سرزمین می‌کند. برای مهاجرت به آلمان می‌توان از طریق تحصیلی و کاری اقدام کرد. آلمان جزء بهترین کشورهای دانشگاهی جهان است که متقاضیان اقامت در آلمان می‌توانند برای تحصیل و پژوهش به این کشور مهاجرت کنند. فرصت‌های شغلی مختلف در عرصه‌های علمی، فناوری، پزشکی و خدمات؛ زمینه‌ی بسیار خوبی برای مهاجرت به آلمان فراهم آورده است.

ثبات اقتصادی و نرخ پایین تورم، شرایط مطلوبی برای زندگی در آلمان ایجاد کرده است. میانگین هزینه‌های ماهیانه در آلمان حدود هزار یورو است. با در نظر گرفتن میانگین درآمد ماهیانه حدود ۲۵۰۰ یورو می‌توان آلمان را بهترین گزینه در میان ارزان ترین کشورها برای مهاجرت دانست.

 

سخن پایانی

در انتخاب و معرفی کشورهای این فهرست، عوامل مختلفی دخیل بوده‌اند. صِرفِ پایین بودن هزینه‌های زندگی در یک کشور، دلیل انتخاب آن برای مهاجرت نیست. بر اساس معیارهایی که به آن‌ها اشاره شد؛ فاکتورهایی همچون امنیت اجتماعی و سیاسی، ثبات و شکوفایی اقتصادی، خدمات رفاهی و درمانی و اشتغال از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب مقصد مهاجرت هستند. در کنار این عوامل، در نظر گرفتن سطح در آمدها و مخارج؛ باعث می‌شود تا نام یک کشور در فهرست مقاصد به صرفه و مناسب مهاجرت قرار بگیرد. هر کشوری شهرهای گران و ارزان دارد که در این مورد باید نقطه‌ی تعادل و محل مناسب را پیدا کرد.

شرایط صدور ویزای اکثر کشورهای اروپایی مشابه است. اصلی‌ترین عوامل در صدور مجوز ورود عبارتند از: کشور محل اقامت فعلی، کشورهایی که قبلاً به آن‌ها سفر شده، مدت اقامت مورد نظر و حیطه‌ی کاری فرد متقاضی در مقصد. تمام این عوامل در کنار معیارهایی که پیشتر به آن‌ها اشاره شد؛ در انتخاب مقصد مهاجرت نقشی حیاتی دارند. در تکمیل این فهرست می‌توان به کشورهایی مانند فنلاند، نروژ، اسپانیا، کرواسی و یونان بعنوان برخی دیگر از بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت اشاره کرد. در انتها شما کاربران عزیز سایت اکسین مهاجر جهت ارتباط با مشاورین مجرب ما بجهت انجام فرایند و کسب اطلاعات درباره آن میتوانید هم اکنون از طریق شماره تماس زیر اقدام نمایید.

ادرس و راه های اتباطی با اکسین توریسن و مهاجر

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *